Skocz do zawartości

Cofnięta szczęka


elogejter

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cofniętą szczękę przez to diametralnie się zmienia twarz. Chcę coś z tym zrobić by nie wyglądać jak typowy incel + morda się zmieni wzrośnie pewność siebie. Robie też to pod względem zdrowotnym, jak jem żuchwa mi przeskakuje, nie wiem czy przez to, czy przez sporty walki ( kilka razy mocno wyłapałem ), zęby mnie często bolą rano.

 

 

Czy ktoś robił coś już w tym kierunku? W grudniu jak będę w Polsce idę do ortodonty, zobaczę jaką diagnozę postawią, czy aparat, czy operacja,

 

Fajnie jakby operację jakoś udało się na NFZ ogarnąć, mam trochę znajomości w medycynie, może akurat.

 

Jak nie jestem w stanie zapłacić te 20koła za operacje nawet. Mam 24 lata i jak większość mówi, inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja.

 

Zapraszam do dyskusji.

 

Pozdrawiam elogejter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cofnieta szczeke od dziecka i dopiero sie o tym dowiedzialem pare miesiecy temu przy zakladaniu aparatu. 
Mam 26 lat i mam aparat invisiligner. Aby naprawic szczeke dostalem takie gumki, ktore naciagaja szczeke do przodu i w dol (ciezko to opisac). 

 

15 minutes ago, bassfreak said:

Idź do dobrego ortodonty i niech on cię pokieruje, w tym wieku aparat ci raczej nie pomoże.

smiechlem. 

mam znajomych co maja aparat w wieku 35 lat...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wolverine1993 napisał:

Pokaż jakieś randomowe zdjęcie z neta jak to dokładnie wygląda bo chciałbym to sobie wyobrazić

Dolna szczęka jest cofnięta do tyłu, warga górna jest nad dolną, nie są równe, zęby górne, a dolne pomiędzy nimi jest przerwa. czasem mam wrażenie jakby mi się zęby ścierały.

Teraz, krysteq napisał:

mam cofnieta szczeke od dziecka i dopiero sie o tym dowiedzialem pare miesiecy temu przy zakladaniu aparatu. 
Mam 26 lat i mam aparat invisiligner. Aby naprawic szczeke dostalem takie gumki, ktore naciagaja szczeke do przodu i w dol (ciezko to opisac). 

 

smiechlem. 

mam znajomych co maja aparat w wieku 35 lat...

Ile placiles za aparat? czemu nie operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wolverine1993 napisał:

Pokaż jakieś randomowe zdjęcie z neta jak to dokładnie wygląda bo chciałbym to sobie wyobrazić

https://www.google.com/search?q=recessed+jaw&sxsrf=AOaemvJLTenIcwFasVo8rvv5lOX5EKIUDA:1636283261999&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjy8tSUjob0AhWQlIsKHfGpAbwQ_AUoAXoECAEQAw&biw=2560&bih=1297&dpr=1

Teraz, krysteq napisał:

mam cofnieta szczeke od dziecka i dopiero sie o tym dowiedzialem pare miesiecy temu przy zakladaniu aparatu. 
Mam 26 lat i mam aparat invisiligner. Aby naprawic szczeke dostalem takie gumki, ktore naciagaja szczeke do przodu i w dol (ciezko to opisac). 

 

smiechlem. 

mam znajomych co maja aparat w wieku 35 lat...

Ja nie mówię o zwykłym aparacie na zęby, ja mówię o specjalnym aparacie do prostowania takich wad ale to się zakłada 14-15 latkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy cofnięty podbródek jest przez tyłozgryz, jeśli tak, to pomoże ordonta, prawdziwy specjalista  potrafi ustawić żuchwę za pomocą sprężyn i gumek bez konieczności operacji.

 

Jeśli masz prawidłowy zgryz to wystarczy zwykły silikonowy implant. W niektórych przypadkach może wystarczyć wypełniacz u kosmetyczki.

 

Bezpłatne rozwiązanie to zapuszczenie brody.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comment_o2gzR7tyTMXUIksReqjPkhFo0BjTnBiU

 

wiem ze to laska, ale u mnie tak wyglada twarz mniej wiecej.

 

Teraz, Martius777 napisał:

Sprawdź czy cofnięty podbródek jest przez tyłozgryz, jeśli tak, to pomoże ordonta, prawdziwy specjalista  potrafi ustawić żuchwę za pomocą sprężyn i gumek bez konieczności operacji.

 

Jeśli masz prawidłowy zgryz to wystarczy zwykły silikonowy implant. W niektórych przypadkach może wystarczyć wypełniacz u kosmetyczki.

 

Bezpłatne rozwiązanie to zapuszczenie brody.

Zapuszczam brode juz 3 miesiac prawie, twarz lepiej wyglada ale i tak slabo z ta cofnieta szczeka, zobaczymy co ortodonta powie, tak mi sie wydaje że to tyłozgryz, zobaczymy w grudniu.

 

Zależy mi też żeby morda się zmieniła na bardziej męską, a nie babyface.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, elogejter said:

comment_o2gzR7tyTMXUIksReqjPkhFo0BjTnBiU

 

wiem ze to laska, ale u mnie tak wyglada twarz mniej wiecej.

 

 

 

oo dokladnie, tak wygladalem kiedys (lewo) a teraz wygladam prawo. 

Z tym, ze nie nosze tych gumek caly czas bo to w cholere boli a mi najbardziej zalezy na zebach na razie. 

Bol prostowania + te gumki to jest niezle combo...(invisiligner dziala troche inaczej niz zwykly aparat) 

 

Tak jak pisal Martius777 - mialem tylozgryz. 

 

Jesli jestes ze Slaska to moge polecic ortodonte. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz aparat, mi się szczęka poprawiła i mam wrażenie rozszerzyła odkąd skończyłem nosić aparat, z tym, że ja miałem wąską szczękę i mi się zęby nie mieściły, były bardzo zbite ze sobą. Teraz jest lepiej, ale z kolei pojawił się problem z ósemkami, i chcąc nie chcąc muszę je wszystkie usunąć. Choć nigdy cofniętej szczęki nie miałem, według tego obrazka "incel-pretty boy-slayer" byłbym pośrodku. I też miałem czasem problem, że mi szczęka jakby przeskakiwała podczas jedzenia, już tego nie doświadczam. Warto wydać na to trochę kasy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Ceranthir said:

Bierz aparat, mi się szczęka poprawiła i mam wrażenie rozszerzyła odkąd skończyłem nosić aparat, z tym, że ja miałem wąską szczękę i mi się zęby nie mieściły, były bardzo zbite ze sobą. Teraz jest lepiej, ale z kolei pojawił się problem z ósemkami, i chcąc nie chcąc muszę je wszystkie usunąć. Choć nigdy cofniętej szczęki nie miałem, według tego obrazka "incel-pretty boy-slayer" byłbym pośrodku. I też miałem czasem problem, że mi szczęka jakby przeskakiwała podczas jedzenia, już tego nie doświadczam. Warto wydać na to trochę kasy.

Wspolczuje usuwania osemek. 

Just now, elogejter said:

Moze u mnie tez sie obejdzie bez operacji, fajnie by bylo, bo przez tą cofnieta szczeke zauwazylem ze morda sie strasznie starzeje, zawsze mialem wory pod oczami, i twarz zmeczona. podobno oddychanie ma na to duzy wplyw.

 

jak samemu ocenic czy mam tylozgryz?

rozluznij cala szczeke i polknij sline. 

przy polykaniu sliny zeby sie zagryzaja. 

jesli dolne zeby dotykaja tyl gornych gdzies w polowie to nie ma zle. 

jesli dolne ( w moim przypadku tak bylo) dotykaja samych czubkow gornych - tak jakby juz przy dziasle - to jest zle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, BlacKnight napisał:

@bassfreakPamiętasz swój stary avatar? Co na nim było.

Nadczłowiek z prawej, a ten z lewej to jakiś incel xD

 

http://www.qn-sports.com/wp-content/uploads/2018/06/https_2F2Fcdn-kiosk-api.telegraaf.nl2Fts_314aa97fcc20b1d8311a730b252f366a.jpg

Teraz, Montella26 napisał:

Zależy jak ta cofnięta szczęka wygląda. Wszystko zależy od pozycji głowy. Lekko się pochylisz i już robi się podwójny podbródek. A może to nie mieć nic wspólnego z cofnięta szczęka. 

Mu chodzi o typowe recession jak u incela który oddychał przez usta całe życie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bassfreak napisał:

Nadczłowiek z prawej, a ten z lewej to jakiś incel xD

 

http://www.qn-sports.com/wp-content/uploads/2018/06/https_2F2Fcdn-kiosk-api.telegraaf.nl2Fts_314aa97fcc20b1d8311a730b252f366a.jpg

Mu chodzi o typowe recession jak u incela który oddychał przez usta całe życie.

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bassfreak napisał:

Nadczłowiek z prawej, a ten z lewej to jakiś incel xD

 

http://www.qn-sports.com/wp-content/uploads/2018/06/https_2F2Fcdn-kiosk-api.telegraaf.nl2Fts_314aa97fcc20b1d8311a730b252f366a.jpg

Mu chodzi o typowe recession jak u incela który oddychał przez usta całe życie.

 

Typ po lewo jest ulany. Duży body fat też ma na to wpływ. Typ po prawo jest wysuszony. 

Ale znam typa co waży 50 kg i też ma cofnięta. Aparat na zęby powinien pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.