Skocz do zawartości

Czy nadciąga wojna?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Everson napisał:

tam nie ma żadnych dziewczyn. Tam jest tylko trochę kobiet w wieku  powyżej 60 lat i często dodatkowo zamężne.

Między innymi dlatego napisałem "czyste fantasy" 😆

Nie wiedzieć czemu, jakimś totalnym przypadkiem i zrządzeniem losu, to sami biedni, młodzi mężczyźni dla których miejsca nie ma w ojczyźnie 😕

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojny z Rosją/Białorusią na 99% nie będzie. Rosja/Białoruś/Turcja/Korea Północna to kolosy na glinianych nogach, i oni o tym wiedzą dlatego prowadzą 'wojnę' psychologiczną i informacyjną. Realnym przeciwnikiem całego zachodu są Chiny. Chiny bardzo wiele się nauczyły po klęsce polityki Mao, ich ustrój uznałbym za oświeconą dyktaturę z kapitalizmem jako narzędziem do generowania bogactwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej wojny nie będzie, a napewno nie z Polską. Jesteśmy dzisiaj tak naprawdę wchłonięci przez Zachód, mam tutaj na myśli interesy zachodnie (rosyjskie też) czyli nieruchomości komercyjne jak biurowce, centra handlowe, branża IT, fabryki, inwestycje drogowe, mieszkaniowe (dużo zagranicznych funduszy inwestuje w polskie nieruchomości), sam przemysł samochodowy i chemiczny to jest spora część zachodniego PKB z udziałem wpływów z Polski, nie wspominając o spożywce (Lidl, McDonalds itd). To wszystko na granicy to jest tylko nic nie mający znaczenia teatrzyk. Paradoksalnie, to że jesteśmy "w kieszeni" Zachodu pozwala nam zachować dużo większe bezpieczeństwo niż byliśmy krajem suwerennym przed wejściem do UE i NATO. Dlatego śpijcie spokojnie. I nie, nie będzie jak w 1939 roku, za dużo tutaj dzisiaj jest zagranicznych interesów i pełnimy nawet swego rodzaju bufor przed dalszą ekspansją wojsk ze wschodu. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że w porównaniu do reszty Europy jesteśmy najbardziej prężnie rozwijającym się krajem w tym rejonie Świata, dlatego kluczowa dla zachodu jest obrona naszego terytorium. Poza tym jak kolega wyżej wspomniał, armia Rosyjska jest o kilka kroków do tyłu w porównaniu z technologią NATO. Nie mają takich systemów jak AWACS, myśliwce stealth, a na nowoczesnym polu walki to jest podstawa do wygrania wojny.

Edytowane przez doler
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, SzatanKrieger napisał:

No to już nie wzywam Pani Kazimiery, wszystko wyjaśnione

Chuja tam. Kobiet jest tam garstka, zupełnie odwrotnie niż na zdjęciach propagandowych MON - gdzie kobiety stanowią jakieś 50% wojska.

 

A tu ciekawy artykuł. Pisany dla zagranicznych, ale dobrze wyjaśnia, co się dzieje:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/przestanmy-nazywac-kryzysem-migracyjnym-to-co-dzieje-sie-na-granicy-z-bialorusia/f5n41xk,79cfc278

I tu jeszcze jeden. Nie sądziłem, że kiedykolwiek zgodzę się z Lewicką:

https://natemat.pl/383981,lewicka-pis-straszy-wojna

Cytat

Może PiS wcale nie uważa granicznego konfliktu za poważną sprawę, bo gdyby tak było, to przecież korzystałby z oferowanego wsparcia. Może za to postrzega ten kryzys za wydolny politycznie i wyborczo, może uznał, że będzie mu on napędzał sondaże, stąd im dłużej trwa, tym lepiej dla słupków poparcia.

 

@doler, w sumie to się z tobą zgodzę - ale nie sądzę, aby ta "tania montownia zachodu", jaką jest Polska, była aż tak istotnym rezerwuarem siły roboczej. Jak już rzekłem, tu jest tylko montownia i rezerwuar, technologie i know how są gdzie indziej...

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zychu napisał:

 

@doler, w sumie to się z tobą zgodzą - ale nie sądzę, aby ta "tania montownia zachodu", jaką jest Polska, była aż tak istotnym rezerwuarem siły roboczej. Jak już rzekłem, tu jest tylko montownia i rezerwuar, technologie i know how są gdzie indziej...

 

Zgoda ale jeżeli wspomnieć rynek nowych technologii, np sektor IT to jesteśmy światowym liderem i sam kapitał ludzki czyli nasi programiści są warci na rynku międzynarodowym miliardy USD. Sprawdź sobie ile zagranicznych firm działa u nas w tym sektorze. Amazon, Intel, Google itd. Poza tym, tak jak napisałem, Rosja nie może dotrzeć do granicy z Niemcami. To, że w przypadku wojny pojawiłby się u nas wojska NATO, nie mam dzisiaj żadnych wątpliwości. Sytuacja najgorzej by się miała na wschodnich rejonach Polski, gdzie toczyłby się najcięższe walki. Ale tak naprawdę Niemcy grają biznesowo do tej samej bramki z Rosją, więc żadnej wojny tutaj nie będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Perun82 napisał:

Po to by wziąć resztę rzeczy i wycofać się zza Odrę.

 

Czyli co, zabiorą ze sobą całą infrastrukturę budowlano-drogową razem z kapitałem ludzkim ? Przecież to jest niewykonalne. Rosja sobie może grozić ale w przypadku konfliktu z NATO będą w dupie. Dojdzie nawet do tego, że utracą całe swoje lotnictwo i wojska NATO pofatygują się do granic z Ukrainą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Quo Vadis? napisał:

Czyste fantasy:

Dlaczego nie przyjąć kobiet i dzieci, które chcą do naszego miodem i mlekiem płynącego grajdołu?

Oczywiście, musiało by to jeszcze jakoś prawnie być zrobione, żeby nie pościągały tu swoich rodzinek ale mniemam, że wizerunkowo wyszlibyśmy na tym nieźle. No i być może polscy mężczyźni by skorzystali na co powabniejszych cudzoziemkach 😆 tzn w ramach obopólnych korzyści!

Ponieważ Unia Europejska respektuje zasadę "łączenia rodzin" - i przyjmując jedna osobę, zobowiązujesz się do późniejszego przyjęcia w zasadzie dowolnej ilości - bo przecież rodziny mogą być liczne, a w Turcji za porządnie sfałszowany syryjski paszport w ubiegłym kryzysie płacono ledwie kilka tysięcy eurosów.

Porządnie sfałszowany - bo na oryginalnych papierach z oryginalnymi pieczątkami, tylko urzędnik wpisuje co chcesz, jak do nowego.

 

No i życia nie da Ci taka Dunin, która niedawno się zesrała w Krytyce, że bardzo by chciała arabskiego ślicznego bolca, a nie "polskie świńskie karki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, doler napisał:

tak jak napisałem, Rosja nie może dotrzeć do granicy z Niemcami. To, że w przypadku wojny pojawiłby się u nas wojska NATO, nie mam dzisiaj żadnych wątpliwości. Sytuacja najgorzej by się miała na wschodnich rejonach Polski, gdzie toczyłby się najcięższe walki. Ale tak naprawdę Niemcy grają biznesowo do tej samej bramki z Rosją, więc żadnej wojny tutaj nie będzie.

Pełna zgoda. Bez zgody Niemiec nic się tu nie odbębni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sargon napisał:

Unia Europejska respektuje zasadę "łączenia rodzin" - i przyjmując jedna osobę, zobowiązujesz się do późniejszego przyjęcia w zasadzie dowolnej ilości

Jeszcze respektuje i naprawdę, nie sądziłem, że kiedykolwiek to napiszę ale widać w mediach, że niektórzy politycy we Francji chociażby czy w Niemczech przebąkują o tym, że obecna polityka migracyjna UE to błąd i że należy coś z tym zrobić.

Coś, tzn w domyśle zmienić zasady gry a zwłaszcza pozbyć się punktu łączenie rodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, doler said:

jeżeli wspomnieć rynek nowych technologii, np sektor IT to jesteśmy światowym liderem i sam kapitał ludzki czyli nasi programiści są warci na rynku międzynarodowym miliardy USD

Yup. Tylko w razie czego, łatwiej ich wywieźć niż inne "wartości", bo łatwo mogą się ewakuować, jak na przykład von Braun w '45r. do USA.

5 minutes ago, doler said:

zabiorą ze sobą całą infrastrukturę budowlano-drogową razem z kapitałem ludzkim ?

Nikt we Francji nie będzie umierać za Gdańsk. Znowu.

Nie ma u nas żadnej naprawdę krytycznej czy niezastąpionej struktury pod względem gospodarczym, może poza kapitałem ludzkim - mobilnym.

7 minutes ago, doler said:

Rosja sobie może grozić ale w przypadku konfliktu z NATO będą w dupie. Dojdzie nawet do tego, że utracą całe swoje lotnictwo

Jak by wyglądał konflikt Rosji z Polską, pokazały ostatnie gry wojenne. Zanim NATO wysłałoby noty protestacyjne, w 4-5 dni polska armia zostałaby pozbawiona siły bojowej. Znowu jak w '39r., bronilibyśmy się czekając na odsiecz - z tym samym rezultatem, najpewniej. Wystarczy pamiętać datę 5 grudnia 1994r., tak zwane Memorandum Budapesztańskie.

A co do wojny i wyrażenia "wygrać wojnę" - kto "wygrał" w Afganistanie czy Wietnamie? Strony dysponujące niekwestionowaną przewagą w powietrzu? Właśnie.

5 minutes ago, zychu said:

Pełna zgoda. Bez zgody Niemiec nic się tu nie odbębni.

To tak, zgadza się. Bez zgody Niemiec nic się nie wydarzy na ich "ziemiach utraconych".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kobieta.onet.pl/nauczycielka-taksowkarze-woza-migrantow-w-minsku-i-brzesciu-mowia-ze-to-kursy-zycia/zg9wg85

Cytat

czytałam w wielu polskich mediach i naszych, że to rodziny z dziećmi, kobiety w ciąży. Nie znam statystyk, jak jest w twardych danych sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, ale chodząc po ulicach miasta, na moje oko dzieci to mniej niż jeden procent wśród migrantów. 99,9 proc. to mężczyźni. Właściwie to samo faceci.

Cytat

Idzie zima i imigranci na granicy z Białorusią będą umierać. Ale widzę, jak ci ludzie nagrywają filmiki na TikToka i udają, że nie mają dokumentów. To jest totalny cynizm.

Cytat

Ci ludzie nie przyjechali się tu z nami asymilować, szanować naszą kulturę i odkrywać naszą historię. Jadą po kasę.

 

I dla równowagi:

https://krytykapolityczna.pl/kraj/przyborska-olszanka-nikt-nie-dba-o-zycie-wazne-by-smierc-nastapila-po-drugiej-stronie-granicy/

Cytat

Młodzi mężczyźni byli wyprowadzani z obozu do lasu, tam bici i zmuszani do forsowania granicy. Pisali mi, że boją się zasnąć, bo zostaną porwani: „all the young men are being kidnapped”. Jednak ostatecznie nie dali się do tego namówić i wczoraj wszyscy po prostu usiedli na granicy, czekając, aż zostanie otwarta i będą mogli złożyć wnioski o ochronę międzynarodową.

Cytat

Czy polskie służby bardzo się narażają? Raczej tylko na draśnięcia, 16 listopada funkcjonariuszka została uderzona kamieniem.

Nic się nie stało, to był tylko kamień.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać , że niezły cwaniak z tego Łukaszenki.  Właśnie postanowił umieścić w centrum logistycznym część migrantów.  Raczej nie jest to z dobrego serca zwłaszcza patrząc jak służby białoruskie traktowały imigrantów a raczej nie jest to dobre traktowanie o czym mówili nasi żołnierze i policja. Oczywiście centrum logistyczne jest blisko przy naszej granicy. A jakby inaczej.   Podejrzewam, że ten pomysł wziął się z tego ,że nasze służby polewają migrantów wodą a jest już zimno więc muszą się gdzieś wysuszyć, ocieplić, odpocząć bo w innym wypadku nie będą mieli siły i ochoty  atakować po raz kolejny naszej granicy. Przy okazji zrobi się wielkim dobroczyńcą w oczach zachodnich krajów. Zapowiada się, że imigranci będą tam siedzieć kilka miesięcy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/raport-pcpm-z-granicy-wstrzasajaca-relacja/bhje7h2,2b83378a

Jakaś Hilda, o której wiemy tylko z opowieści, twierdzi, że w lesie zmarło roczne dziecko (bardzo możliwe).

Cytat
  • "Hilda płakała, opowiadając o rocznym dziecku, które zmarło w lesie. Nie była przygotowana na sytuację, w jakiej wraz z rodziną się znalazła" - przekazali medycy
  • Dziecko miało umrzeć w lesie — według aktywistów to 17. osoba, która zmarła na granicy, o której wiadomo oficjalnie. Nieoficjalnie zdaniem aktywistów tych śmierci może być dwa razy więcej

Już wiecie, co znaczy "oficjalnie" - ktoś nam powiedział, a zatem tak jest. Chuj, że nie ma ciała, Hilda nam powiedziała i już.

A prawda jest taka, że wielu tych ludzi, wiedząc, że drogą oficjalną nie dostaną się do Niemiec, próbują na krzywy ryj. Na ogół szkoda tych ludzi, ale wiedzą, w co się pakują. A czasy miłości i pięknych gestów dobiegły końca - dla wszystkich, nie tylko migrantów/uchodźców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, zychu said:

według aktywistów to 17. osoba, która zmarła na granicy, o której wiadomo oficjalnie

A wiadomo, czy były zaszczepione? Bo jak nie, to najpewniej to ofiary COVID. Za każdego znalezionego martwego, należy się więc 15k zł. Taka akcja powinna mocno przetrzebić szeregi aktywistów ;) bo jak znaleźć "trzeba", a nie ma co...

Hilda - nie przeszło przez translator to zostawili. Argh.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.