Skocz do zawartości

Czy nadciąga wojna?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za zajawkę. Bartosiak jest niexle popierdolony, jak młodego Saszę, łukaszenko wyciągnął z samolotu to chciał wojnę rozpoczynać. Może go coś Zychowicz strofował, z chęcią obejrzę, mimo, że nie trawię zakolca pośrodku.

 

A tak po za tym Wania lukaszenko ogłosił Merkelowej, że 5 tys. migrantów wyśle z powrotem (co juz się dzieje), a 2 tys chce przeprowadzić do niemieckiej ziemi obiecanej. 

 

Polin zostanie z murem jak Himisblach z angielskim. Byle coś nie odpier.olili, w sytuacji gdy się ta chryja kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 17:44, xander99 napisał:

Za komuny źle nie było. Każdy robotę miał, mieszkania dawali to i teraz źle nie będzie. JA tam życia nie będę poświęcał. A tak wogóle to nie po to elity wprowadzają nowy porządek świata żebyśmy się teraz tłukli.

Widać że nigdy nie byłeś w Niemczech, i nie masz pojęcia o dysproporcji jakości życia w byłym RFN vs NRD. 

Ps w Auschwitz też nie było źle, każdy miał pracę, dostał pryczę i dach nad głową. 

 

Serio ktoś dorosły pisze takie rzeczy?!

W dniu 12.11.2021 o 17:27, JoeBlue napisał:

To kolejna rzecz jaką PiS wyprostował czy zahamował.

Tak, jednocześnie "dobra zmiana" to resortowe dzieci i postkomuchy którzy nie są ani lepsi ani gorsi od po, to takie same skurwysyny. Opodatkować i orżnąć, ja mam dość i raczej nie będę sobie życia w pl układał... W imię czego?

Podatków?

Rozjebanych dróg, najdroższych w Europie, budowanych za NASZE pieniądze oddawanych w prywatne ręce? Gdzie jesteśmy karani mandatami, podatkami drogowymi a nasze drogi są niebezpieczne, a zamiast je naprawić, zrobić oświetlenie, chodniki dla pieszych (za co kurwa płacę całe życie podatki większe niż chłop pańszczyźniany!?) to lepiej wjebać ograniczenie prędkości i pislicjanta z fotoradarem?

 

Powiem krótko: tylko zindoktrynowany IDIOTA broni pis i porównuje ich do po, to jakby Rosjan porównać do Niemców, zapominając co zrobili w 39, co było w Katyniu, Charkowie, Miednoje i w miejscach o których nie wiemy, o tych zsyłkach na Sybir... A późnej okupowali nas nasi "przyjaciele i wyzwoliciele", dziś pis jest odpowiednikiem komuny. Nie wiem kto więcej ukradł, jednych i drugich bym skazał na karę najwyższą.

 

Prawda jest taka, że kiedy barany się kłócą o popis, ich politycy piją ze sobą wódeczkę. 

Sprawdź co zrobił pis z 447 i żydowskimi roszczeniami. Sprawdź kto zablokował prace ekshumacyjne w Jedwabnem, dokładnie kto z imienia i nazwiska.

 

Tak, mi też się nie podoba wciskanie na siłę LGBT, ale bardziej niż ich obawiam się inflacji 8 procent, która oznacza że pracujesz miesiąc za darmo. Bardziej się boję zamordyzmu covidowego, zdaję sobie sprawę, że komuś mogą puścić nerwy i zrobić coś nierozsądnego wobec opresyjnej władzy. 

 

Wasze obietnice tych skurwieli:

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy np. celebryci o tych na granicy co chcą przebić się przez granicę nielegalnie walczą i chcą im pomóc. Czy tutaj Andżelika i Borys nie mogliby liczyć na wsparcie... 

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-andzelika-borys-i-andrzej-poczobut-od-34-tygodni-w-areszcie-,nId,5648446

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DOHC napisał:

Widać że nigdy nie byłeś w Niemczech, i nie masz pojęcia o dysproporcji jakości życia w byłym RFN vs NRD. 

Ps w Auschwitz też nie było źle, każdy miał pracę, dostał pryczę i dach nad głową. 

 

Serio ktoś dorosły pisze takie rzeczy?!

 

Ogólnie idealizowanie PRLu/socjalizmu/komuny jest zauważalne w ostatnich latach.

Za komuny każdy miał pracę, bo w centralnie sterowanej gospodarce mogły istnieć zakłady generujące straty, w które trzeba było ładować hajs z innych miejsc i tak to się toczyło siłą rozpędu, aż zdechło.

 

Kazik dobrze to ubrał w słowa w piosence: starszy człowiek w barze mlecznym, je kartofle z ogórkami, całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali, cała jego ciężka praca, wszystko było chuja warte, gdyby leżał całe życie mniejszą czyniłby tym stratę. Poza tym jaka była siła nabywcza tej pensji, co można było kupić i jaka była jakość i dostępność towarów heh. 

 

[I za trzy...dwa...jeden...a teraz to jest dobrze, kurła?☺️ Wiadomo, że różne patologie miały miejsce przez ostatnie 3 dekady, ale nie chce mi się już w dygresje wchodzić]

Niech każdy wierzy w co chce i trzyma się resentymentów, jeżeli czuję taką potrzebę.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

 

Ogólnie idealizowanie PRLu/socjalizmu/komuny jest zauważalne w ostatnich latach.

 

Jak jest 10 stopni za oknem i masz sweterek, to mówisz, że ciepło było. Jak jesteś w podkoszulku, to mówisz że piździło. 

 

Resentyment bierze się ze wspomnień tych, co po 89 zostali w podkoszulku. 

 

Jak ktoś miał w komunie sweterek, to mu było wszystko jedno. Klienci Baltony, czy Pewexu nie narzekali, podobnież właściciele Willi w Konstancinie, Otwocku, czy innej Podkowie Leśnej. A wbrew pozorom dużo takich było, oj dużo. 

 

Mnie zastanawia jedno. Jak wyglądałaby komuna przy wysoko rozwiniętej technologii. Bo w "starej" komunie gros środków szedł w przemysł ciężki i zbrojenia, stąd m. in. niedobory dóbr powszechnego użytku. Do tego należy też pamiętać, że pierwsze 25 lat komuny to była de facto odbudowa zniszczeń wojennych. 

 

A ta "fajna" komuna, którą się przywołuje to czasy Gierka, gdy wszystko było na kredyt. Przed Gierkiem i po, to była bida z nędzą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kryzys-na-granicy-gaz-w-polsce-i-w-europie-wywiad-z-piotrem-maciazkiem/rbb9hyj,79cfc278

 

Cytat

 

Czeka nas ciężka zima?

Tak uważam. Już teraz się mówi, że w Europie mogą wystąpić blackouty.

W jakiej skali?

To mogą być spektakularne obszarowo, na przykład na terenie jednego czy dwóch województw, wielodniowe wyłączenia prądu. A nie trzeba nikomu tłumaczyć, że dziś w większości gospodarstw domowych bez prądu nie jesteśmy sobie w stanie nawet wody na herbatę ugotować. To samo może stać się z branżą ciepłowniczą. Przewiduję, że tej zimy energetyka nagle stanie się dla wszystkich bardzo interesującym tematem.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel przygraniczny i stosunki polsko-białoruskie:

 

A głupie polactwo wpadło w ekstazę: dziękują "bohaterom w mundurach", stoją "murem za polskim mundurem" (do pierwszego mandatu?). Trepy wykonują pospolitą wartowniczą robotę, a niektóre baby w średnim wieku dostają spazmów, jakby "nasi" służyli gdzieś pod Stalingradem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media informują, że prawdopodobnie nadciąga wojna między Rosją a Ukrainą. Szef wywiadu Ukrainy podaje informacje jakie są plany ataków Rosji. Ponoc Rosjanie zgromadzili przy ukraińskiej granicy około 92 tysięcy żołnierzy. Ściągają tam też masowo swój sprzęt wojenny, czołgi, itp. Przeraża mnie to. W dodatku chińczycy kilka dni temu grozili Australii atakiem na nich jeżeli Australijczycy postanowią bronić Tajwanu na wypadek próby zajęcia go przez Chiny. Zastanawia mnie czy to już koniec spokojnych czasów w Europie. Jakoś nie mogę uwierzyć w to co się dzieje. Jednak mam nadzieję, że Putin próbuję tylko silnie nasyraszyc Ukrainę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 04:05, DOHC napisał:

Widać że nigdy nie byłeś w Niemczech, i nie masz pojęcia o dysproporcji jakości życia w byłym RFN vs NRD. 

Ps w Auschwitz też nie było źle, każdy miał pracę, dostał pryczę i dach nad głową. 

 

Serio ktoś dorosły pisze takie rzeczy?!

Tak, jednocześnie "dobra zmiana" to resortowe dzieci i postkomuchy którzy nie są ani lepsi ani gorsi od po, to takie same skurwysyny. Opodatkować i orżnąć, ja mam dość i raczej nie będę sobie życia w pl układał... W imię czego?

Podatków?

Rozjebanych dróg, najdroższych w Europie, budowanych za NASZE pieniądze oddawanych w prywatne ręce? Gdzie jesteśmy karani mandatami, podatkami drogowymi a nasze drogi są niebezpieczne, a zamiast je naprawić, zrobić oświetlenie, chodniki dla pieszych (za co kurwa płacę całe życie podatki większe niż chłop pańszczyźniany!?) to lepiej wjebać ograniczenie prędkości i pislicjanta z fotoradarem?

 

Powiem krótko: tylko zindoktrynowany IDIOTA broni pis i porównuje ich do po, to jakby Rosjan porównać do Niemców, zapominając co zrobili w 39, co było w Katyniu, Charkowie, Miednoje i w miejscach o których nie wiemy, o tych zsyłkach na Sybir... A późnej okupowali nas nasi "przyjaciele i wyzwoliciele", dziś pis jest odpowiednikiem komuny. Nie wiem kto więcej ukradł, jednych i drugich bym skazał na karę najwyższą.

 

Prawda jest taka, że kiedy barany się kłócą o popis, ich politycy piją ze sobą wódeczkę. 

Sprawdź co zrobił pis z 447 i żydowskimi roszczeniami. Sprawdź kto zablokował prace ekshumacyjne w Jedwabnem, dokładnie kto z imienia i nazwiska.

 

Tak, mi też się nie podoba wciskanie na siłę LGBT, ale bardziej niż ich obawiam się inflacji 8 procent, która oznacza że pracujesz miesiąc za darmo. Bardziej się boję zamordyzmu covidowego, zdaję sobie sprawę, że komuś mogą puścić nerwy i zrobić coś nierozsądnego wobec opresyjnej władzy. 

 

Wasze obietnice tych skurwieli:

 

 

To nie tylko w Polsce taki nektar i ambrozja teraz. Zobacz co się np. W Australii dzieje, w Austrii, Holandii, USA. Patrzę na rynki finansowe - wszystko na czerwono. Inflacja szaleje, stopy podnoszą, jeszcze niech to trochę potrwa, to kredyciarze zostaną w skarpetkach jako pierwsi. Na deser podatek katastralny niech wprowadzą, zamiast 50 zł rocznie będziesz płacił 7 tysięcy rocznie za własne mieszkanie. Polacy przeniosą się mieszkać do altanek, przyczep itp. Wchodzę na portale randkowe i praktycznie zero zainteresowania, gdy 8 lat temu z co trzecią się umawiałem na spacer. Relacje międzyludzkie strasznie się zepsuły ogólnie, wszyscy zamknięci w domu. Kłótnie polityczne, szczepią na potęgę, zamknięcie a pandemia znowu bije rekordy. Chore jest to wszystko co nam z gotowano, bo to wszystko spontaniczne chyba nie jest?

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Anonim84 napisał:

Na deser podatek katastralny niech wprowadzą, zamiast 50 zł rocznie będziesz płacił 7 tysięcy rocznie za własne mieszkanie. Polacy przeniosą się mieszkać do altanek, przyczep

Może pod to jest wprowadzany przepis umożliwiający budowę małego domku bez zezwolenia?

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.