Skocz do zawartości

Łazienka bez płytek?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, cst9191 napisał:

Może sami macie taką łazienkę?

 

Jasne, rozwiazanie jest proste, kupujesz miskę i taboret.

Kiedy nadchodzi dzień mycia, czyli sobota, napełniasz miskę i jedziesz elegancko od góry w dół (to ważne). 

Najpierw kładziesz miskę na taborecie żeby wygodnie umyć górne odnóża, twarz i włosy (do spłukania głowy i mycia pleców przyda się pomoc, to jeden z mocnych argumentów by mieć kobietę), następnie kładziesz miskę na podłodze, siadasz na taborecie i myjesz nogi. Mogą wymagać dłuższego odmoczenia, podobnie to co będziesz myć na końcu. 

 

W ten sposób możesz się myć w kuchni, a łazienkę wykorzystasz np. umieszczając tam na taborecie aluminiową kankę po mleku i chłodnicę, gdzie będziesz czcić rocznicę bitwy pod Grunwaldem w rytm kapiącej ambrozji. 

 

12 minut temu, cst9191 napisał:

Coś doradzicie?

Jeśli masz wannę możesz się wstrzymać, pod prysznicem to nie przejdzie. 

 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Yolo napisał:

 

Jasne, rozwiazanie jest proste, kupujesz miskę i taboret.

Kiedy nadchodzi dzień mycia, czyli sobota, napełniasz miskę i jedziesz elegancko od góry w dół (to ważne). 

Najpierw kładziesz miskę na taborecie żeby wygodnie umyć górne odnóża, twarz i włosy (do spłukania głowy i mycia pleców przyda się pomoc, to jeden z mocnych argumentów by mieć kobietę), następnie kładziesz miskę na podłodze, siadasz na taborecie i myjesz nogi. Mogą wymagać dłuższego odmoczenia, podobnie to co będziesz myć na końcu. 

 

W ten sposób możesz się myć w kuchni, a łazienkę wykorzystasz np. umieszczając tam na taborecie aluminiową kankę po mleku i chłodnicę, gdzie będziesz czcić rocznicę bitwy pod Grunwaldem w rytm kapiącej ambrozji. 

 

Jeśli masz wannę możesz się wstrzymać, pod prysznicem to nie przejdzie. 

 

 

Dziękuję za cenne rady, widzę że masz spore doświadczenie, ale tak sobie myślę, że zamiast miski lepiej ogarnąć sobie wiadro, które może służyć także do innych czynności :)

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kamil9612 napisał:

dla mnie wygląda obrzydliwie, na jaki piękny kolor by nie była pomalowana, ale to kwestia gustu :D

Dla mnie też, ale funkcję spełnia. 

Według mnie lepiej wygląda farba lateksowa, więc umieściłem ją przed lamperią. 

Może jeszcze jakieś płyty z tworzywa sztucznego, lub na ścianę w strefie mokrej znowu panele winylowe. Jest teraz tego od groma w marketach budowlanych, a ceny ostatnio mocno spadły. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

36 minut temu, gallanonim napisał:

A na ściany dobra farba lateksowe, lub "tradycyjna" lamperia

Będzie się z tym męczył chcąc po roku położyć ceramikę.

 

Jeśli prysznic, bez płytek się nie obejdzie. Jeśli wanna, nie trzeba niczym zabezpieczać podłóg ani ściany. Chyba że są dzieciaki, wtedy inna sprawa. 

 

44 minuty temu, cst9191 napisał:

Dziękuję za cenne rady, widzę że masz spore doświadczenie

 

Do usług, to oczywiste.

Wiedza oparta na tradycji zawsze na propsie. 

 

Ps. Pamiętaj, 1410 

 

Ps 2 Wiadro jako rozwiązanie doraźnie, instrukcja użycia w "Ogniem i mieczem".

Scena przy studni, po rozmowie Imć chorążego Orszańskiego z młodszym Radziwiłłem. 

Tu też będzie potrzebna kobieta, lub chociaż rękodajny jakiś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cst9191 napisał:

Chciałbym doraźnie odświeżyć łazienkę niewielkim kosztem (planuję większy remont za jakiś rok) i pytanie: czy da rady, żeby wyglądało schludnie bez płytek? 

 

Może sami macie taką łazienkę? Coś doradzicie? Dzięki za odpowiedzi.

 

Mikrotynk + farba szkliwiąca.

 

Jak jesteś w chuj bogaty to tadelakt - czyli zacierany do zeszkliwienia pył marmurowy

 

edit: a, doraźnie.

To - się nie opłaca jak robisz remont za rok.

Z metod są farby do fliz, ale zabawy z tym od cholery, wcale tak tanio nie idzie.

 

Jak docelowo to te mikrotynki są spoko, a nawet da się glazurować zwykłą ścianę, ewentualnie jak nic narażonego to hydrofobizacja zwykła styknie.

 

Dużo zależy, jaką masz ścianę, czy równe, spójne, bez zacieku i dobrze izolowane, jaki rozmiar łazienki, co tam się będzie robić itp.

Edytowane przez sargon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o odświeżeniu łazienki, czyi zakładam, że masz już w niej stare płytki.

Ja swoje stare płytki pomalowałem farbą do płytek (maluje się płytki i fugi) . Kilku producentów produkuje takie. Ja zastosowałem firmy v33.

Powiem tak, efekt jaki osiągnąłem naprawdę mnie zaskoczył na plus. Od odświeżenia minęło 1,5 roku i nic się z farbą nie dzieje, nie odpada, nie zmywa się.

Trochę trzeba się poświęcić, oczyścić i odtłuścić powierzchnię przed malowaniem. Zamiast wydać na fachowców i nowe płytki jakieś 15-20 tys. zł odświeżenie wyniosło mnie

ponad 1000 zł (w tym koszt paneli winylowych na podłogę)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Yolo napisał:

Ogniem i mieczem".

Co curwa?

Potop chyba?!

 

Waćpan za długo na obczyźnie siedzisz i oleum rozumu śrutą lnianą nie napełnia.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3D0Kq8yzH73ec&ved=2ahUKEwjLqsuyx470AhWp-yoKHZ1dBkkQwqsBegQIAxAE&usg=AOvVaw3dr-tPlRBgFtP_kkebSsjL

Edytowane przez Tornado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tornado napisał:

Co curwa?

Potop chyba?!

Mea culpa, mea culpa. Mea maxima culpa! 

 

(ikonka wyrażająca zażenowanie własnym postępkiem i głęboką samokrytykę) 

 

Ps. Nie masz nic lepszego do roboty??!! 

😄

15 minut temu, Tornado napisał:

Waćpan za długo na obczyźnie siedzisz i oleum rozumu śrutą lnianą nie napełnia.

 

Aaaa, Gagatku. Tutaj ja Cię mam! 

 

Rozum nie śruta miała wypełniać, a oleum właśnie. Aby to mogło się stać, trunki zacne spożywać należy. 

 

Czego Tobie i sobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sam się zastanawiam nad tym rozwiązaniem. Z tego co widziałęm to są dwie opcje:

1. Specjalny lakier - który można stosować nawet na tapetę

2. Farba v33 hydrobariera  - ponoć można zastosować nawet w przypadku prysznica.

https://marengo-architektura.com/

Z tego co widzę to wielu projektantów stosuje podobne rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.