Skocz do zawartości

Straciłem nadzieję na lepsze życie. Chyba popadłem w depresję


predator08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bracia! Na yt jestem znany pod nickiem Czarny91. W ostatnim czasie mam dużo mocno stresujących sytuacji, dochodzi do tego jeszcze dobijająca jesienna pogoda. Mam wrażenie, że popadam po raz kolejny w jakąś depresję. Czuję się nic nie znaczącym człowiekiem dla innych, mimo że mam pracę tego kierowcy, który tyra po 12-14 h na dobę... Nie dość, że kobiety potraktowały mnie przez życie jak g...o, to jeszcze dla znajomych jestem nieistniejącym widmem, nie mówię już o paniach, przeważnie w wieku 17-35 lat (młodszych nie liczę, bo nie jestem pedofilem). Moje życie to ogólna jedna wielka bezsensowna egzystencja. Mam tylko jednego prawdziwego kolegę, reszta jest dobra gdy czegoś potrzebuje (jak większość ludzi w świętokrzyskiem)

Jeszcze sprawa w sądzie z ex w toku... Najgorsze jest to, że już chyba nawet nie mam siły, ani ochoty by pracować...

  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, predator08 napisał:

Witam Bracia! Na yt jestem znany pod nickiem Czarny91. W ostatnim czasie mam dużo mocno stresujących sytuacji, dochodzi do tego jeszcze dobijająca jesienna pogoda. Mam wrażenie, że popadam po raz kolejny w jakąś depresję. Czuję się nic nie znaczącym człowiekiem dla innych, mimo że mam pracę tego kierowcy, który tyra po 12-14 h na dobę... Nie dość, że kobiety potraktowały mnie przez życie jak g...o, to jeszcze dla znajomych jestem nieistniejącym widmem, nie mówię już o paniach, przeważnie w wieku 17-35 lat (młodszych nie liczę, bo nie jestem pedofilem). Moje życie to ogólna jedna wielka bezsensowna egzystencja. Mam tylko jednego prawdziwego kolegę, reszta jest dobra gdy czegoś potrzebuje (jak większość ludzi w świętokrzyskiem)

Jeszcze sprawa w sądzie z ex w toku... Najgorsze jest to, że już chyba nawet nie mam siły, ani ochoty by pracować...

Rozumiem twój stan. Sprawa z ex w sądzie może rozwalić psychę, ale weż na wstrzymanie. Potraktuj to jako sprawdzian, bo to jest sprawdzian. Przechodziłem przez podobne rzeczy, wywaliło mnie z matrixa i to z hukiem. Nie poddałem się jednak. W ciągu roku zrobiłem tyle, ile w ciągu kilku dobrych lat. Trzeba szukać pozytywów w swoim życiu, nie negatywów. Jeżeli będziesz szukał negatywów będziesz promieniował negatywnymi wibracjami, tak to działa. Zawsze mi imponowały osoby, które miały słabe perspektywy, a mnóstwo pozytywnej energii w sobie, pytałem się w duchu jak to? No bo zaakceptowali położenie, w jakim się znajdują. Z takiego poziomu łatwiej jest ruszyć. Małymi krokami, do przodu. Doskonalenie swojego życia musi obejmować kilka dziedzin. To nie działa w ten sposób, że sobie postanowisz - od dziś inaczej podchodzę do życia - nie. To jest proces. Musisz usiąść i rozpisać sobie, co powinieneś zacząć robić, aby twoje życie wyglądało lepiej. Musisz zacząć być skuteczny. Ja byłem w czarnej d... nie potrafiłem za bardzo zrozumieć sytuacji, w której się znalazłem, ale szybko sobie uświadomiłem, w jakim kierunku muszę podążać, aby zmienić swoje położenie, zacząłem działać krok po kroku, rozwijałem swoje mocne strony. Na kobiety nie ma się co obrażać, trzeba przejść przez ich odrzucenie, kto nie przeszedł ten dużo traci. Życzę Ci tego, abyś doszedł do przekonania, że one nie są niezbędne w życiu. Można je zastąpić innymi zajawkami. Należy też zaakceptować ich podejście do mężczyzn, bo jeżeli będziesz oczekiwał, aby myslały twoją miarą, to będziesz się nadal zawodził. Masz robotę, masz fach, są ludzie, którzy nie mogą pracować albo mogą, ale nie ma dla nich roboty. Jesteś kierowcą, 12h? No to jeździsz z podcastami. Możesz się uczyć języków, psychologii, czegokolwiek. Jest pozytywny aspekt roboty? jest. Jak ruszysz głową tego będzie więcej. Jest taki utuber Adrian packer się nazywa, pooglądaj chłopa. Śmiali się z niego, że pakuje w trasie, teraz mogą mu zazdrościć. Tak to właśnie w świecie wygląda. Trzeba iść przed siebie, bez spoglądania na to co powiedzą inni.

 

Masz dużo negatywnej energii, poszukaj może ujścia w jakiejś pasji. Odstaw alkohol jeżeli go spożywasz (depresant), odstaw fapanie (w mojej ocenie także depresant).

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema brachu.

Postaraj się skupić na pozytywach w życiu a nie negatywach, które cię dobijają.

Szczęście to nawyk cieszenia się i wdzięczności.

Niestety jesienna aura na niejednego wpływa negatywnie, brak słońca, szaro, ponuro, zimno, deszcz.

Ludzie chodzą podminowani, o konflikt bardzo łatwo do tego sytuacji stresowych co nie miara ze względu na czasy, w których żyjemy.

Dlatego zdrowa dieta, suplementacja D3, ruch, wysiłek fizyczny, zajecie głowy pasjami, zainteresowaniami, hobby,

Odseparowanie się od ludzi, sytuacji i informacji toksycznych, negatywnych obniżających nastrój.

Co do kobiet czy znajomych przychodzą i odchodzą, zawsze oczekują czegoś od ciebie i są dopóki im się opłacasz.

Nie ma co się dołować tylko to zaakceptować bo nie masz na to wpływu.

Jednego dnia ktoś cię lubi drugiego zaś nienawidzi bo mu raptem się odmieniło.

Co do egzystencji musisz zadać sobie pytanie po co żyjesz, budzisz się każdego dnia?

Trzeba mieć cel i małymi krokami do niego dążyć.

Pamiętaj nie jesteś sam, każdy ma jakieś problemy ważne by mieć tego świadomość i starać się rozwiązywać.

Zamartwianie, używki, odpuszczenie czy poddanie nic nie da i jeszcze bardziej pogrążysz się w depresji.

Wizyta u specjalisty i jakieś środki farmakologiczne, terapie oczywiście też wskazane jak już nie będziesz dawał rady.

W razie czego bywaj częściej na forum tutaj możesz pogadać o czym chcesz, wywalić z siebie co na serduchu leży i miło spędzić czas w doborowym towarzystwie.

 

Tutaj świetny filmik motywacyjny zawsze mi pomaga kiedy mam kiepski humor😉

 

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam filozofię "zen jaskiniowca". W serialu Billions, w ostatnim sezonie (polecam), padł fajny cytat, że nic nie pali się lepiej niż nienawiść ;) I coś w tym jest. Weź swoją nienawiść, złość, rozpacz i użyją tego jako energia do działania. 

Edytowane przez NoHope
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 14:03, NoHope napisał:

Polecam filozofię "zen jaskiniowca". W serialu Billions, w ostatnim sezonie (polecam), padł fajny cytat, że nic nie pali się lepiej niż nienawiść ;) I coś w tym jest. Weź swoją nienawiść, złość, rozpacz i użyją tego jako energia do działania. 

Dobry tekst, zen jaskiniowca tez spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 10:35, predator08 napisał:

Mam tylko jednego prawdziwego kolegę, reszta jest dobra gdy czegoś potrzebuje (jak większość ludzi w świętokrzyskiem)

Większość ludzi jest zbyt egoistyczna, tak Tobie powiem Bracie. Każdy jest egoistą, ale różne są stopnie tego egoizmu. Przerabiałem problem i wiem coś o tym, takich ludzi przede wszystkim staram się unikać.

W dniu 14.11.2021 o 14:57, antyrefleks napisał:

Masz dużo negatywnej energii, poszukaj może ujścia w jakiejś pasji. Odstaw alkohol jeżeli go spożywasz (depresant), odstaw fapanie (w mojej ocenie także depresant).

Do grona depresantów dorzucił bym jeszcze cukry (oprócz umiarkowanej ilości owoców) oraz kawę, pitą zbyt często, raz dziennie nie zaszkodzi. 

W dniu 15.11.2021 o 00:24, Iceman84PL napisał:

Dlatego zdrowa dieta,

Ryby, jaja, dobrej jakości mięso z codziennie porcja warzyw z trochę owoców w ciągu tygodnia, oraz dużo wody. Powinien jeszcze pamiętać o zdrowych tłuszczach omega 3(tłuste ryby, jak np. makrela oraz orzechy). Magnez również wpływa na obniżenie stanów depresyjnych np. gorzka czekolada, pestki dyni, banany, kakao.

@predator08 Kojarzę Cię z YT. Bywasz często na lajwach. Rozważ farmakologię, jeśli czujesz, zbyt duże doły i stany depresyjne. To nie żaden wstyd, a po prostu pewna ulga w problemach. Czy Twoja praca kierowcy jest konieczna? Bo praca 12-14h dziennie to rzeczywiście zbyt dużo, nawet dla młodego człowieka. Czy musisz koniecznie jeździć? Czy nie chcesz lub nie masz możliwości innej pracy? Czy masz duże zobowiązania finansowe? Może warto wyjechać z Polski? Albo po prostu zmień pracę na 8-10h dziennie,nawet za mniejsze pieniądze, bo przeczuwam, że trochę na pewno zarobisz, tak tyrając? Pamiętaj, że w większości przypadków, szarpanie ponad 10h dziennie to próba ucieczki od codziennych problemów, pomaga tylko doraźnie. Zmiana pracy jest stresująca wiem to, ale dzięki temu poznajesz nowych ludzi, zwiększasz kontakty z a to może pomóc w przyszłości. Polecam książkę Dale Carnegie ,,Jak przestać się martwić i zacząć żyć" Jest tam mnóstwo dobrych spostrzeżeń i historię ludzi z problemami, którzy uporali się z codziennością. Nie mówię z że to pomoże, ale zawsze czegoś się dowiesz, coś podłapiesz dla siebie. Trzymaj się i zdaj relację co u Ciebie.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 14:03, NoHope napisał:

Polecam filozofię "zen jaskiniowca". W serialu Billions, w ostatnim sezonie (polecam), padł fajny cytat, że nic nie pali się lepiej niż nienawiść ;) I coś w tym jest. Weź swoją nienawiść, złość, rozpacz i użyją tego jako energia do działania. 

To jest często klucz. Dzięki za ten koment, bo dołożyłeś cegiełkę do mojej świadomości :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krok po kroku i z tego wyjdziesz, wierzę w Ciebie bracie

 

1. Jeśli mało zarabiasz to zapisz się na jakiś kurs po ukończeniu którego staniesz się bardziej atrakcyjny na rynku pracy, możesz pomyśleć o zmianie branży na np. IT, nie musisz kończyć 5-letnich studiów żeby być programistą czy analitykiem, nie musisz mieć zadnego dyplomu, kurs wystarczy

 

2. Jeśli nienawidzisz swojej obecnej pracy to.. zmień ją, karierę robi ułamek facetów, reszta to plankton i szczury, najważniejsze to robić to co się lubi, Twoja podświadomosc musi lubić to czym się zajmujesz zarobkowo, musisz się tym szczerze interesować - możesz być zwykłym stolarzem ale jeśli to Cię jara to idź w to bo z czasem zostaniesz najlepszym stolarzem w mieście i zarobisz konkretne pieniądze

 

3. Oszczędzaj i inwestuj - tu nie ma dróg na skroty bo żyjemy w kapitalizmie i trzeba korzystać z tego systemu, jeśli będziesz dobrym inwestorem to podniesiesz swój poziom życia - wystarczy jedna dobra inwestycja i znacząco poprawisz finanse - akcje, obligacje, kryptowaluty, dzieła sztuki, kruszce, surowce - na wszystkim można zarobić, wysoka inflacja tworzy okazję inwestycyjne, musisz się tylko dobrze rozejrzeć i na bank coś znajdziesz

 

4. Znajomi - jeśli czujesz, że się przy nich nie rozwijasz to ich pierdol i odbij od nich bez żalu, jaki jest sens spędzać czas z ludźmi od których niczego nie możesz się nauczyć i którzy Cię nie inspirują do bycia lepszym?

 

5. Kobiety - tu nie mam dobrej rady, jak trafisz na taką która będzie Cię wspierać i będzie chciała być z Tobą nawet jak będzie kiepsko to..trzymaj się jej bo takie nie trafiają się zbyt często

 

6. Aktywność fizyczna - im częściej tym lepiej ale zwykły spacer też wystarczy żeby przewietrzyć głowę - na spacerze możesz sobie odpalić audiobooka i łączyć przyjemne z pożytecznym - pomyśl ile książek możesz przesłuchać podczas spacerowania, jeśli z każdej przesluchanej książki zapamiętasz dwa zdania to już sukces, jesteś mądrzejszy o ten 1%, codziennie zrobisz 1% progresu i po roku zbierze Ci się konkretna wartość

 

7. Mental - psycholog, psychoterapeuta czy terapeuta - sam nigdy nie korzystałem ale dla niektórych to może być dobra opcja żeby regularnie korzystać, może dowiesz się czegoś o sobie o czym nie miałeś pojęcia i zdejmiesz nieświadome blokady we własnym umyśle, kwestia indywidualna

 

8. Zmiany wprowadzaj stopniowo, krok po kroku - zmiana życiowego podejścia to proces, nie wydarzenie, wszystko na spokojnie 🙂

 

9. Forum - ja mieszkam we Wrocławiu i niedługo napiszę post żeby poznać ludzi z tego miejsca - tu na forum jest sporo ogarniętych facetów, wystarczy się spotkać, pogadać, może z którymś będziesz miał wspólne zainteresowania i zacięcie biznesowe i odpalicie wspólnie jakiś biznes - tego nie wiemy ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz, do dzieła 🙂

 

10. Rodzina - z nimi najlepiej wychodzi się na zdjęciach, nie musisz ich skreślać ale jeśli ciągną Cię w dół to ogranicz kontakt - szkoda czasu na toksyczne znajomości, rodzinne też

 

11. Alkohol, dragi, prostytutki - nie zachęcam ale każdy ma swój rozum, ja nie piję - największe głupoty życiowe odjebalem po pijaku, tyle pieniędzy puściłem na różnych barach że szok - gdybym to wszystko zainwestowal i pomnożyl to miałbym w życiu lżej, obok ideału faceta to ja nawet nie stałem

 

12. Moim zdaniem najważniejsza rzecz - pierdol to co inni o Tobie myślą - to jest Twoje życie, Twoje wybory i Twoje konsekwencje, żyj tak jak Ty chcesz, nie masz pojęcia jak bardzo ludziom zaszczepiane są cudze pragnienia czy przekonania które kompletnie nie pasują do rzeczywistości, ludzie wierzą w różne rzeczy i nawet nie wiedzą dlaczego bo to nie są ich przekonania tylko cudze - trafiłeś już na forum i to krok w dobrym kierunku, krok w stronę większej świadomości i kontroli nad własnym życiem 

 

W życiu nic nie dzieje się samo, ja też byłem/jestem w dołku ale zrozum, że nikt się nad Tobą nie zlituje, nie jestesmy kobietami że szukamy życiowego ratownika, musisz przede wszystkim pomoc sobie sam, jesteś facetem i nikogo nie obchodzi Twój los, dzisiaj żyjesz, jutro zdychasz i nikt o Tobie nie pomyśli bo ludzie mają swoje sprawy i problemy, nikogo Twój los nie obchodzi, im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie..

 

Trzymaj się mocno i pisz na forum jak będzie Ci gorzej, dla mnie forum to wentyl przez który wyrzucam to co mnie boli, taka forma autoterapii, każdy kto tu trafił wie że to co myśleliśmy o życiu a jakie życie jest na prawdę to dwie różne bajki, to element nauki i każdy przez to przechodzi, facetem się stajesz, budujesz się w bólu i cierpieniu, po to jest forum żebyś wiedział, że idziesz w dobrym kierunku, trzymam za Ciebie kciuki 🙂

Edytowane przez rkons
  • Like 6
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13. Progres nie jest liniowy, na początku będziesz chłonął wszystko bardzo szybko ale przygotuj się na momenty gdzie będzie pod górkę - to normalne - dlatego zadbaj o odpoczynek, nie ćpaj rozwoju bo to też nie o to chodzi, liczy się regularność, konsekwencja, wytrwałość i odpoczynek

 

14. Social media - polecam zrobić detoks na jakiś czas, ludzie w dzisiejszych czasach cierpią na nadmiar zewnętrznych bodźców, FOMO i depresja to już choroby cywilizacyjne a social media tylko to lewarują dlatego odradzam, można ograniczyć do niezbędnego minimum

 

15. Inspiracje - każdy facet musi się kimś inspirować, musi mieć swoich bohaterów od których może się uczyć i wzrastać 🙂 moimi bohaterami są Warren Buffett, Charlie Munger oraz rzymscy stoicy np. Marek Aureliusz, lubię też hiper-realistów jak Henry Kissinger, biznesmenów jak John Rockefeller, sportowców jak Robert Lewandowski - ja jaram się inwestowaniem dlatego wybrałem dwóch najlepszych inwestorów w historii ludzkości, dla mnie to największe łby w tym temacie, najważniejsze to się nie ograniczać, jak kogoś za coś podziwiasz i ktoś Ci imponuje to studiuj tych ludzi, choćby po to żeby poznać ich sposób myślenia i w jaki sposób doszli do miejsca gdzie są, to poszerza horyzonty i przy okazji przyswajasz nowe modele mentalne które pomogą Ci w życiu 🙂

 

Chłopie, dasz radę!

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze swoje dodatkowe przemyślenia, może komuś się przyda, może nie, nie wiem, ja chce to zrzucić

 

16. Wszystko ma swoje konsekwencje i za swoje życiowe wybory przyjdzie Ci zapłacić jakąś cenę - w zdrowiu, mentalu, w pieniądzach, w relacjach, ludzie na emigracji też nie mają łatwo, mają w sumie przejebane - ja na obecnym etapie swojego życia a mam 33 lata mogę powiedzieć, że zapłaciłem przede wszystkim zdrowiem bo długo palilem fajki i jointy oraz mentalem bo nie da się wrócić do starych schematów myślowych, nie da się poprostu zapomnieć tego co widziałeś czy doswiadczyleś, rozwój paradoksalnie też ma swoją cenę jednak myślę, że warto się rozwijać ale to tylko moja opinia i uwierzcie mi na słowo że prawie płacze jak to pisze, to nie słabość tylko cena jaką płacisz za bycie świadomym, niech nikt Wam kurwa nigdy nie wmówi że mężczyźni nie mogą płakać bo to jest pierdolony farmazon, jesteśmy ludźmi i mamy emocje, to jest normalne, to jest fałszywe przekonanie które jest Wam wmowione przez media czy kobiety, w sumie nawet nie wiem przez kogo ale to jest cena jaką płacisz, każdy płaci, to jest fakt życia, tak myślę, nie musicie się z tym zgadzać

 

17. Emocje których nie wyrzucicie na  zewnątrz będą musiały znaleźć gdzieś ujście, czlowiek to nie jest czarna dziura ktora pochłania wszystko - nawet światło - i nic nie wyrzuca na zewnatrz - będziesz czuł potrzebę żeby wyrazić to cierpienie które w sobie masz bo każdy człowiek cierpi - jedni pójdą w melanż, inni pójdą w trening, jeszcze inni pójdą w zarabianie pieniędzy jeśli nie doświadczyli bogactwa, ludzie są różni i mają swoje potrzeby i braki które chcą jakoś zasypać - ja leczylem rozstanie prostytutkami w Amsterdamie - czy to było dobre i mądre? Nie wiem ale na tamten moment czułem taką potrzebę i się tego nie wstydzę, w żadnym wypadku nie jestem idealny, nie mam 190cm wzrostu, nie mam chuj wie jak zajebistych genów, nie mam nawet wielkich pieniędzy ale znam swoje mocne strony i wiem gdzie mam przewagi nad innymi, tego nie ma dużo, to są dosłownie 2 czy 3 rzeczy ale wiem że jestem w tym dobry i jeśli przy tym zostanę to z czasem będę w tym lepszy - tak działa compound interest, procent składany, 8 cud świata

 

Będę dokładal jak coś mi wpadnie do glowy

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18. Nikt nie wybiera miejsca na ziemi czy rodziny w jakiej się rodzi i w każdej rodzinie jest jakiś brak, jakaś ukryta dysfunkcja którą ludzie będą chcieli czymś wypełnić - rozwody, brak pieniędzy itp. - na świecie jest mnóstwo cierpienia i każdy chce czuć się w jakiś sposób spełniony i będzie realizował podświadomie pewien schemat żeby ten brak wypełnić, ludzie są programowani przez braki których doświadczają - głównie w dzieciństwie ale nie tylko, w pracy, w relacjach, w finansach i niestety ale moim zdaniem - do pewnego stopnia wszystko jest konfliktem interesów i w pewnym momencie będziesz musiał pójść na kompromis sam ze sobą, ja nienawidzę iść na kompromisy bo taką mam naturę, albo grubo albo wcale ale za takie podejście ja już zapłaciłem i będę płacić swoją cenę, czy zmienię swoje podejście? Nie wiem, to jest paranoja ale to jest cena jaką płacę

 

19. Pierdol podziały na tle religijnym, rasowym czy historycznym - historia pisze się na nowo każdego dnia i nie ma co rozpamietywac tego co było, nie idź w skrajną ideologię bo to moim zdaniem droga do nikąd - nikt nie wybiera religii czy państwa w którym się rodzi i dorasta ale zawsze może się uczyć i wtedy porozumienie ponad podziałami jest możliwe, dziel się wiedzą jaką masz z innymi - i tak zostaniesz oceniony bo to jest wpisane w ludzką naturę ale tak jak pisałem wcześniej pierdol oceny innych ludzi, szukaj porozumienia i wybaczaj bo człowiek zanim swojego nie przeżyje i doświadczy to będzie robil błędy i ponosił straty ale perspektywa i dystans przyjdzie po latach, niestety, kurwa i to jest przekleństwo bo zrozumiesz to dopiero po latach, dzisiaj mamy internet i każdy ma dostęp do wiedzy za darmo ale również każdy ma swój rozum i sam musi ocenić czy to co oglądasz i przyswajasz jest wartościowe - jak coś oglądasz lub czytasz to programujesz swoją podświadomosc więc swiadomie musisz dokonać wyboru jak chcesz spędzać czas i programować swój umysł bo znowu - człowiek to nie jest czarna dziura i odda to co przyswoił w książkach czy filmach

20. Wypisze więcej swoich bohaterów:

 

raper Nas - bo składał najlepiej i mam wszystkie jego płyty na cd, no prawie wszystkie ale jest dla mnie czarnym Chrystusem w rapie jak Jordan w koszykówce 

 

Cała ekipa Alkopoligamii - bo zmienili moje życie

 

Prosto - za uliczny styl nie do podrobienia, złoty środek tkwi w prostocie, to jak Sokół kładzie psychoze na zajebistych bitach od np. Suita to jest majstersztyk

 

JWP - bo to dla mnie najlepsza ekipa rapowa w Polsce, jak Ci goście się zbiorą do kupy i jeszcze szczur z falconem dadzą dobry bit i cuty to jest rozpierdol totalny, tam każdy MC jest zajebisty ale jak się razem zbiorą to kaplica

 

Magiera z Wroclawia robi zajebiste bity, cała scena wrocławska jest mega, Sitek to zajebisty raper, Miły ATZ jest kotem, Pezet to legenda i też zmienił moje życie, Eldo też, Noon jest mistrzem, PJUS i WLODI to goście ze zlota

 

Poznań jest mocny w chuj, Paluch buja ulicą aż miło i też ma spoko piosenki, PEJA wiadomo, mixtejpy Decksa to klasyka, kto nie zna niech koniecznie sprawdzi, wszyscy są zajebisci, to jest tak wysoki poziom że nie wiem do kogo i czego to porównać, no dla mnie mistrzostwo, Onar sztos, Małolat sztos, Ajron sztos - uwielbiam Twoje instrumentale

 

VNM, Pyskaty, PIH, Sobota ze Szczecina też jest dobry

 

Cały Polski hip-hop, cała kultura, w USA też robią zajebisty rap, jayz czy pusha-t składają tak że pała mięknie, w Kanadzie też, jak dla mnie to cała kultura zamiata ale my Polacy też zamiatamy, nie mamy się czego wstydzić, robimy dobrą muzykę która programuje na grubo, poprostu

 

Francuski rap - NTM, IAM, ja się w bitach zakochałem

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molesta Ewenement oczywiście, mam z Wami sporo wspólnego

 

Nie urodziłem się w czasach jak rządził rock ale tam też było grubo, wiadomo, że co było to nie wróci ale sentyment mam, kupiłem i czytałem książkę z tego gatunku - konkretnie to "Zycie" Keitha Richardsa - polecam bo super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.12.2021 o 22:04, rkons napisał:

Krok po kroku i z tego wyjdziesz, wierzę w Ciebie bracie

 

1. Jeśli mało zarabiasz to zapisz się na jakiś kurs po ukończeniu którego staniesz się bardziej atrakcyjny na rynku pracy, możesz pomyśleć o zmianie branży na np. IT, nie musisz kończyć 5-letnich studiów żeby być programistą czy analitykiem, nie musisz mieć zadnego dyplomu, kurs wystarczy

 

2. Jeśli nienawidzisz swojej obecnej pracy to.. zmień ją, karierę robi ułamek facetów, reszta to plankton i szczury, najważniejsze to robić to co się lubi, Twoja podświadomosc musi lubić to czym się zajmujesz zarobkowo, musisz się tym szczerze interesować - możesz być zwykłym stolarzem ale jeśli to Cię jara to idź w to bo z czasem zostaniesz najlepszym stolarzem w mieście i zarobisz konkretne pieniądze

 

3. Oszczędzaj i inwestuj - tu nie ma dróg na skroty bo żyjemy w kapitalizmie i trzeba korzystać z tego systemu, jeśli będziesz dobrym inwestorem to podniesiesz swój poziom życia - wystarczy jedna dobra inwestycja i znacząco poprawisz finanse - akcje, obligacje, kryptowaluty, dzieła sztuki, kruszce, surowce - na wszystkim można zarobić, wysoka inflacja tworzy okazję inwestycyjne, musisz się tylko dobrze rozejrzeć i na bank coś znajdziesz

 

4. Znajomi - jeśli czujesz, że się przy nich nie rozwijasz to ich pierdol i odbij od nich bez żalu, jaki jest sens spędzać czas z ludźmi od których niczego nie możesz się nauczyć i którzy Cię nie inspirują do bycia lepszym?

 

5. Kobiety - tu nie mam dobrej rady, jak trafisz na taką która będzie Cię wspierać i będzie chciała być z Tobą nawet jak będzie kiepsko to..trzymaj się jej bo takie nie trafiają się zbyt często

 

6. Aktywność fizyczna - im częściej tym lepiej ale zwykły spacer też wystarczy żeby przewietrzyć głowę - na spacerze możesz sobie odpalić audiobooka i łączyć przyjemne z pożytecznym - pomyśl ile książek możesz przesłuchać podczas spacerowania, jeśli z każdej przesluchanej książki zapamiętasz dwa zdania to już sukces, jesteś mądrzejszy o ten 1%, codziennie zrobisz 1% progresu i po roku zbierze Ci się konkretna wartość

 

7. Mental - psycholog, psychoterapeuta czy terapeuta - sam nigdy nie korzystałem ale dla niektórych to może być dobra opcja żeby regularnie korzystać, może dowiesz się czegoś o sobie o czym nie miałeś pojęcia i zdejmiesz nieświadome blokady we własnym umyśle, kwestia indywidualna

 

8. Zmiany wprowadzaj stopniowo, krok po kroku - zmiana życiowego podejścia to proces, nie wydarzenie, wszystko na spokojnie 🙂

 

9. Forum - ja mieszkam we Wrocławiu i niedługo napiszę post żeby poznać ludzi z tego miejsca - tu na forum jest sporo ogarniętych facetów, wystarczy się spotkać, pogadać, może z którymś będziesz miał wspólne zainteresowania i zacięcie biznesowe i odpalicie wspólnie jakiś biznes - tego nie wiemy ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz, do dzieła 🙂

 

10. Rodzina - z nimi najlepiej wychodzi się na zdjęciach, nie musisz ich skreślać ale jeśli ciągną Cię w dół to ogranicz kontakt - szkoda czasu na toksyczne znajomości, rodzinne też

 

11. Alkohol, dragi, prostytutki - nie zachęcam ale każdy ma swój rozum, ja nie piję - największe głupoty życiowe odjebalem po pijaku, tyle pieniędzy puściłem na różnych barach że szok - gdybym to wszystko zainwestowal i pomnożyl to miałbym w życiu lżej, obok ideału faceta to ja nawet nie stałem

 

12. Moim zdaniem najważniejsza rzecz - pierdol to co inni o Tobie myślą - to jest Twoje życie, Twoje wybory i Twoje konsekwencje, żyj tak jak Ty chcesz, nie masz pojęcia jak bardzo ludziom zaszczepiane są cudze pragnienia czy przekonania które kompletnie nie pasują do rzeczywistości, ludzie wierzą w różne rzeczy i nawet nie wiedzą dlaczego bo to nie są ich przekonania tylko cudze - trafiłeś już na forum i to krok w dobrym kierunku, krok w stronę większej świadomości i kontroli nad własnym życiem 

 

W życiu nic nie dzieje się samo, ja też byłem/jestem w dołku ale zrozum, że nikt się nad Tobą nie zlituje, nie jestesmy kobietami że szukamy życiowego ratownika, musisz przede wszystkim pomoc sobie sam, jesteś facetem i nikogo nie obchodzi Twój los, dzisiaj żyjesz, jutro zdychasz i nikt o Tobie nie pomyśli bo ludzie mają swoje sprawy i problemy, nikogo Twój los nie obchodzi, im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie..

 

Trzymaj się mocno i pisz na forum jak będzie Ci gorzej, dla mnie forum to wentyl przez który wyrzucam to co mnie boli, taka forma autoterapii, każdy kto tu trafił wie że to co myśleliśmy o życiu a jakie życie jest na prawdę to dwie różne bajki, to element nauki i każdy przez to przechodzi, facetem się stajesz, budujesz się w bólu i cierpieniu, po to jest forum żebyś wiedział, że idziesz w dobrym kierunku, trzymam za Ciebie kciuki 🙂

Wielki dzięki za te budujące słowa! Odpisuję teraz, ponieważ dopiero przeczytałem Twój komentarz, również życzę powodzenia!

W dniu 28.12.2021 o 11:38, rkons napisał:

18. Nikt nie wybiera miejsca na ziemi czy rodziny w jakiej się rodzi i w każdej rodzinie jest jakiś brak, jakaś ukryta dysfunkcja którą ludzie będą chcieli czymś wypełnić - rozwody, brak pieniędzy itp. - na świecie jest mnóstwo cierpienia i każdy chce czuć się w jakiś sposób spełniony i będzie realizował podświadomie pewien schemat żeby ten brak wypełnić, ludzie są programowani przez braki których doświadczają - głównie w dzieciństwie ale nie tylko, w pracy, w relacjach, w finansach i niestety ale moim zdaniem - do pewnego stopnia wszystko jest konfliktem interesów i w pewnym momencie będziesz musiał pójść na kompromis sam ze sobą, ja nienawidzę iść na kompromisy bo taką mam naturę, albo grubo albo wcale ale za takie podejście ja już zapłaciłem i będę płacić swoją cenę, czy zmienię swoje podejście? Nie wiem, to jest paranoja ale to jest cena jaką płacę

 

19. Pierdol podziały na tle religijnym, rasowym czy historycznym - historia pisze się na nowo każdego dnia i nie ma co rozpamietywac tego co było, nie idź w skrajną ideologię bo to moim zdaniem droga do nikąd - nikt nie wybiera religii czy państwa w którym się rodzi i dorasta ale zawsze może się uczyć i wtedy porozumienie ponad podziałami jest możliwe, dziel się wiedzą jaką masz z innymi - i tak zostaniesz oceniony bo to jest wpisane w ludzką naturę ale tak jak pisałem wcześniej pierdol oceny innych ludzi, szukaj porozumienia i wybaczaj bo człowiek zanim swojego nie przeżyje i doświadczy to będzie robil błędy i ponosił straty ale perspektywa i dystans przyjdzie po latach, niestety, kurwa i to jest przekleństwo bo zrozumiesz to dopiero po latach, dzisiaj mamy internet i każdy ma dostęp do wiedzy za darmo ale również każdy ma swój rozum i sam musi ocenić czy to co oglądasz i przyswajasz jest wartościowe - jak coś oglądasz lub czytasz to programujesz swoją podświadomosc więc swiadomie musisz dokonać wyboru jak chcesz spędzać czas i programować swój umysł bo znowu - człowiek to nie jest czarna dziura i odda to co przyswoił w książkach czy filmach

20. Wypisze więcej swoich bohaterów:

 

raper Nas - bo składał najlepiej i mam wszystkie jego płyty na cd, no prawie wszystkie ale jest dla mnie czarnym Chrystusem w rapie jak Jordan w koszykówce 

 

Cała ekipa Alkopoligamii - bo zmienili moje życie

 

Prosto - za uliczny styl nie do podrobienia, złoty środek tkwi w prostocie, to jak Sokół kładzie psychoze na zajebistych bitach od np. Suita to jest majstersztyk

 

JWP - bo to dla mnie najlepsza ekipa rapowa w Polsce, jak Ci goście się zbiorą do kupy i jeszcze szczur z falconem dadzą dobry bit i cuty to jest rozpierdol totalny, tam każdy MC jest zajebisty ale jak się razem zbiorą to kaplica

 

Magiera z Wroclawia robi zajebiste bity, cała scena wrocławska jest mega, Sitek to zajebisty raper, Miły ATZ jest kotem, Pezet to legenda i też zmienił moje życie, Eldo też, Noon jest mistrzem, PJUS i WLODI to goście ze zlota

 

Poznań jest mocny w chuj, Paluch buja ulicą aż miło i też ma spoko piosenki, PEJA wiadomo, mixtejpy Decksa to klasyka, kto nie zna niech koniecznie sprawdzi, wszyscy są zajebisci, to jest tak wysoki poziom że nie wiem do kogo i czego to porównać, no dla mnie mistrzostwo, Onar sztos, Małolat sztos, Ajron sztos - uwielbiam Twoje instrumentale

 

VNM, Pyskaty, PIH, Sobota ze Szczecina też jest dobry

 

Cały Polski hip-hop, cała kultura, w USA też robią zajebisty rap, jayz czy pusha-t składają tak że pała mięknie, w Kanadzie też, jak dla mnie to cała kultura zamiata ale my Polacy też zamiatamy, nie mamy się czego wstydzić, robimy dobrą muzykę która programuje na grubo, poprostu

 

Francuski rap - NTM, IAM, ja się w bitach zakochałem

 

 

Dziękówka również. Znam też powyższe pozycje rapowe, w tym NTM i IAM, także uwielbiam ich bity

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.