Skocz do zawartości

Jakiego pieska wziąć?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

@Stulejman WspaniałyJa miałem 2 owczarki podhalańskie  70-80 kg. Chłopie tyle sierści co będziesz miał na sobie hehe :D a ślinotok to czasami lał sie litrami jak dostał coś ulubionego.

Jak go sobie nie ułożysz to będziesz miał terror w domu, te psy wymagają dyscypliny.  Traktuje opiekunów i rodzinę jak stado owiec - instynkt ? , dopóki wszyscy nie byli w domu, to nie wrócił i czekał, warował pod bramą. Spał w śniegu nawet przy - 15 C mrozie i czekał aż wrócę do domu. Kochane psy. Jak dasz mu jedzenie to nie masz prawa mu zabrać z powrotem, bo Cie ugryzie. Kiedyś chciałem mu zabrać granata wołowego (dużo szpiku i dobry na zęby) to przegryzł mi dłoń na wylot :D Oczywiście pretensji nie miałem, bo pilnował już swego. Pochłaniały olbrzmie ilości jedzenia. Codziennie gotowało się na 2 psy olbrzymi 10 litrowy gar (udek z ryżem, kaszą - oczywiście udka obrane, bo te kości są ostre i wbijają się w jelita). 
Pies żył długo 15 lat. Suka niestety tylko 9 - ropomacicze. Z tego powodu lepiej chyba brać psy, chyba że sterylizacja.

 

jeżeli chodzi o choroby, to najmniej chorują kundelki, mieszańce. 

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-70 kg.? Do tego obronny? Marek, proszę cię, zmień kaliber. To są molosy w typie górskim, ewentualnie mastifa.

 

Dla ciebie z molosków, to co najwyżej mopsik XD popatrz jaki słodki

 

Mops_5.jpg

 

Z całym szacunkiem, ale jeśli weźmiesz drugiego psa, mając nieułożoną Fionę będzie ci podwójnie ciężko. Nowy przejmie zachowania starego, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Póki co poświęć całą uwagę Fionie. Jeszcze nie jest za późno, żeby się 'na niej' pouczyć. Wiesz, że możesz ją wyleczyć ze strachliwości? Do tego będzie potrzebne oczywiście spotkanie z ułożonym psem i to raczej nie jedno, jeśli masz kogoś kto ma takiego psa to pospacerujcie razem.

 

Z tym mopsikiem to tak na poważnie. Według mnie ta rasa najbardziej będzie do ciebie pasować - twojego charakteru i stylu życia.

Pamiętaj, że każdy kochany pies będzie cię bronił. Nie musi być z supergroźnej rasy, żeby ugryźć w tyłek natręta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.