Skocz do zawartości

Coraz więcej Polek przechodzi na islam Dlaczego?


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeczytałem właśnie ten artykuł i ogarnęło mnie przerażenie, że jest tyle naiwnych kobiet, które dobrowolne świadomie decyduje się żenić z muzułmanami, ostatnio jak byłem w mieście widziałem dużo Polek przechadzających się ze śniadymi, nie pracowitymi, zdyscyplinowanymi Azjatami tylko muslimami, widziałem nawet dziewczyny chodzące z Turkami, Arabami za rękę, goście nawet nie musieli się starać, dziewczyny zadowolone, same zagadywające do tych oliwkowych piękności, starające się.  Podczas gdy wielu wartościowych, fajnych chłopaków jest samych, jak próbują zagadać, często dziewczyny robią jakieś shit testy, nie ma czasu, żeby się umówić, albo widziałem jak chłopak dostał od panny, który do niej zagadał któryś raz z rzędu i dostał liścia(był trzeźwy, nie był chamski, mówił, że podobasz mi się) , inny przykład dziewczyna powiedziała mojemu koledze żeby spier...ał. Gdy podejdą jacyś śniadzi, sam widziałem kilka razy, za bardzo starać się nie musieli. Wielu Arabów, Turków wraca do swoich ojczyzn z Polski z bogatym doświadczeniem seksualnym, nawet nie musząc korzystać z usług prostytutek.

 

Kolejna rzecz, która mi się nasunęła na myśl w przeszłości Europejczycy, w tym również Polacy walczyli z najazdami islamskimi na Europę Poitiers, Wiedeń, Lepando, Chocim. A tutaj zlewaczałe zachodnie społeczeństwa same nawpuszczało. w Polsce PiS nawpuszczał, obiecując w wyborach 2015 roku, że tego nie zrobi, wiele polek uprawia seks z tymi ludźmi, wiąże się, wielu Polskich mężczyzn wartościowych może co najwyżej trzepać kuca, podczas gdy oni mają Eldorado. I to co teraz dzieje się przekreśla znaczenie tych bitew, poświecenia tysięcy Europejskich, Polskich żołnierzy, rycerzy, wojowników w walce o ochronę Europejskich, Chrześcijańskich wartości.

 

Z wprost i tego typu artykułami, mediami jest jak ze starym zegarem, czasami pokazuje dobrą godzinę, czasami w gąszczu propagandy są jakieś wartościowe informacje do wyciągnięcia

PRZERAŻA MNIE TEN FAKT.

 

QUO VADIS EUROPO QUO VADIS POLSKO ?

 

 


Żeby nie było nie obrażam nikogo, oraz nie wrzucam tych ludzi do jednego worka, tylko dlatego, ze mają inną wiarę, kod kulturowy, zapraszam do kulturalnej dyskusji.

 

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1583805,1,coraz-wiecej-polek-przechodzi-na-islam-dlaczego.read

Edytowane przez Boromir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Druid zmienił(a) tytuł na Coraz więcej Polek przechodzi na islam Dlaczego?

Dwa powody.

 

Po pierwsze primo, zróżnicowanie rasowe.

 

Kobiety ciągnie do egzotycznych mężczyzn, inna kultura, pieniądze, Arab się kojarzy z szejkiem naftowym, tak samo jak murzyn się kojarzy z wielką pałą.

 

Dodatkowo Arabowie są z natury bardzo porywczy i dominujący, i tutaj przechodzimy do punktu drugiego, czyli...

 

Po drugie primo, ultimo, pragnienie uległości.

 

Kobieta wewnętrznie posiada pragnienie bycia uległą, to jest jej archetypowa rola, w której żyła od początku istnienia gatunku ludzkiego. Niestety biały mężczyzna kojarzy się kobiecie z posłusznym pieskiem, ponieważ polscy mężczyźni od dawna są (z pomocą prawa) przez kobiety szmaceni.

 

Arabowie, czyli wyznawcy Islamu to mężczyźni bardzo władczy, ta religia wywyższa mężczyzn, a kobiety sprowadza do roli podległych służących.

 

Kobiety naturalnie w tym środowisku czują spełnienie, one wewnętrznie potrzebują dyscypliny, kogoś, kto będzie wyznaczał im drogę i mówił co mają robić.

 

Oto odpowiedź na Twoje pytanie.

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że kobiety ciągnie do mężczyzn, którzy są silni, odważni, męscy i atrakcyjni z wyglądu.

I teraz przeciętny Polak żyjący w matriarchacie gdzie panuje ginocentryzm został wychowany przez kobiety bez ojca na miękkiego chłopca.

Natomiast ciapate są odwrotnością chłopaków z cywilizacji zachodniej.

Nie dziw, że coraz częstym kierunkiem podróży p0lek jest Turcja, bliski wschód, Afryka północna czy sławny Dubaj😁

Do tego propaganda zrobiła swoje wmawiając kobietom, że miejscowi mężczyźni są be, że zasługują na więcej i jest moda na Habibi i Afroafrykanów.

Mężczyźni z tamtych rejonów są bardziej atrakcyjni z wyglądu dla kobiet niż przeciętny Polak czy Europejczyk.

 

Do tego jak na tym zwiastunie filmu, który niedługo wejdzie do kin gdzie kobiety jeździły do bogatych Szejków świadczyć usługi za duże pieniądze.

Kompleksy p0lek, bieda, podatność na manipulacje, chęć zdobycia lepszych genów są przyczyną obecnego stanu rzeczy.

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Iceman84PL napisał:

Prawda jest taka, że kobiety ciągnie do mężczyzn, którzy są silni, odważni, męscy i atrakcyjni z wyglądu.

I teraz przeciętny Polak żyjący w matriarchacie gdzie panuje ginocentryzm został wychowany przez kobiety bez ojca na miękkiego chłopca.

Natomiast ciapate są odwrotnością chłopaków z cywilizacji zachodniej.

Nie dziw, że coraz częstym kierunkiem podróży p0lek jest Turcja, bliski wschód, Afryka północna czy sławny Dubaj😁

Do tego propaganda zrobiła swoje wmawiając kobietom, że miejscowi mężczyźni są be, że zasługują na więcej i jest moda na Habibi i Afroafrykanów.

Mężczyźni z tamtych rejonów są bardziej atrakcyjni z wyglądu dla kobiet niż przeciętny Polak czy Europejczyk.

 

Do tego jak na tym zwiastunie filmu, który niedługo wejdzie do kin gdzie kobiety jeździły do bogatych Szejków świadczyć usługi za duże pieniądze.

Kompleksy p0lek, bieda, podatność na manipulacje, chęć zdobycia lepszych genów są przyczyną obecnego stanu rzeczy.

 

 

 

Tylko że ten film o Dubaju to ściema.  Zero słowa o sraniu na gebę przez szejków

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kobieta.wp.pl/sa-dwa-typy-polek-ktore-wychodza-za-muzulmanow-mowi-anita-w-domu-meza-w-pakistanie-przezyla-pieklo-6277112114714241a?nil=&src01=e345d&src02=isgf

Cytat

Europejka, która przeszła na islam, nigdy nie będzie na ich terenie szanowana.

Cytat

pewnie też widujesz w Warszawie śniadych rowerzystów Ubera, którzy czasem zatrzymują się na skrzyżowaniach i rozmawiają. Wielu z nich jest z Pakistanu, chociaż ludzie biorą ich za Hindusów. Rozumiem język urdu, w którym mówią i zapewniam cię, że nie chciałabyś słyszeć, jak komentują kobiety na ulicach. Im młodsze, tym obelżywiej. Te dwie dziewczynki, które tu idą w szortach mają może ze 14 lat. Dla nich one nie są dziećmi, tylko "młodymi kurewkami

Śmiało, więcej dzikich w naszym domu.

Artykuł z Polityki ma siedem lat, więc nie wiem, czy jest aktualny. Był okres, kiedy islam był dość mocno promowany przez śniadaniowych "dzienikarzy" i rozmaite autorytety medialne. Ale po 2015 roku, przesileniu migracyjnym, zamachach w Paryżu i Brukseli, oraz zbiorowych gwałtach w Kolonii uznano chyba, że żadna reklama tym chujom nie pomoże.

 

 

11 minut temu, użytkownikx napisał:

Tylko że ten film o Dubaju to ściema.  Zero słowa o sraniu na gebę przez szejków

Obejrzymy, to się przekonamy.

 

Ogólnie im bardziej tępa i zakompleksiona (oraz "po przejściach"), tym łatwiej ją przekabacić na tę prymitywną religię.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, trzydzieści lat temu w PL wystarczyło zagadać w obcym języku a zabawa była przednia.

Owszem, panie były niedepilowane ale na tamte czasy nie przeszkadzało to nikomu.

 

(...)

 

Taka Ciekawostka. Dokładnie w 1991 kolega starszy ode mnie dał ogłoszenie w prasie o treści

(na tamte czasy) : "ustatkowany, zamożny pan pozna młodą atrakcyjną w celu matrymonialnym".

Zainteresowane mogły odpisać na skrzynkę pocztową (takowe były popularne).

 

Mój drugi kolega Romuald miał zadanie do wykonania. Otóż był posiadaczem

kamery VHS Panasonic i samochodu Ford Sierra. Tak, to był ktoś...

 

Jeździł po Polsce po wioskach i nagrywał Panie, które obnażały swoje wdzięki po kielichu.

Ot, w poszukiwaniu lepszego życia chciały zabłysnąć kibicią... Domyślacie się, że główną

konsumpcję Romuald miał podaną na talerzu, w wersji do rosołu... :) 

 

(...)

 

Ta... więc teraźniejsze sraje-dubaje to nic innego jak kalka z nowych czasów.

Koledzy Bracia... Panta rhei .. a mała piczka to wielka sprawa... :) 

 

 

Edytowane przez GriTo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pierdolic to. Chca to niech wychodza za arabow. Kazdy ponosi konsekwencje swoich czynow.

Tak samo jak laski ktore lyknely za bardzo feminizm i sa juz po tak zwanej scianie, bezdzietne, a jedyne co maja to te swoje kariery w korporacjach.

 

I tak nikt z nas nie ma na to wplywu.

Spoleczenstwo jest tak ksztaltowane ze bialy mezczyzna ma coraz mniejsza wartosc w oczach mlodych bialych kobiet.

 

Jedyne co mozna zrobic to skupic sie na sobie, cwiczeniu charakteru, zdobywaniu zasobow, a kobieta zawsze sie znajdzie. 

I wtedy trzeba sie cieszyc tym, ze "mam dzisiaj z kim spac", a nie napierdalac sie psychicznie, ze teraz trend zmienia kurs i Julki nie szukaja juz kwadratowej szczeki, a sniadego habibi.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW abstrahując od kobiet, konwersja na islam jest zauważalnym zjawiskiem w więzieniach w usa i nie tylko.

 

Cytat

Conversion to Islam in U.S. prisons refers to the contemporary high rate of conversion to Islam in American prisons, for which there are a number of factors. It is the fastest growing religion

in U.S. prisons, where the population is 18 percent Muslim (compared to 1 percent for the general population); 80 percent of all prison religious conversions are to Islam.[1]

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Conversion_to_Islam_in_U.S._prisons

 

Cytat

Australia

 

Muslims are over-represented in Australian prisons, with increasing numbers of inmates undergoing jailhouse conversions.[8]

In 2015, within "Victoria and NSW, 8 per cent and 9 per cent of the respective prison populations identify as Muslim, compared with 2.2 per cent and 3 per cent of the general populations. [...]

Prison employees, who spoke confidentially to The Weekend Australian, say they are seeing increasing numbers of white and Aboriginal prisoners converting to Islam in jail."[8]

In April 2017, it was reported that most inmates in NSW's Supermax Prison (High Risk Management Correctional Centre) were Muslim, with only a handful of non-Muslims.

Located 195km southwest of Sydney, the prison is often referred to as “Super mosque”. Of the Muslim inmates in Supermax, those serving sentences for non-terrorism related violent criminal offences

(including murder, etc) are largely inmates "who converted to Islam behind bars". The Australian reported that "Islam has become an obsession for the violent inmates [...] inside Supermax".[9]

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Conversion_to_Islam_in_prisons

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@użytkownikx Film o p0lkach w Dubaju, który zrobiła Doda ma nakreslic i pokazać fale kurestwa młodych dziewczych jeżdżących na bliski Wschód i oddających się za duże pieniądze. 

Czy to jest ściema? Nie. 

Bo znane pogodynki, prowadzące programy śniadaniowe, celebrytki, modelki, aktorki jeździły tam regularnie. 

Ostatnio gdzieś widziałem wypowiedź młodych p0lek na temat polskich mężczyzn i mówiły to samo co Analconda na forum. 

Czyli kartoflane mordziska, ulance, zakolaki, maminsynki czy niedorajdy życiowe. 

Polki gardzą Polakami. 

Dopiero wrócą na kolanach do polskich mężczyzn i wypełniania swoich kobiecych ról jak będzie wojna lub obca nacja zaleje nasz kraj. 

W dobrobycie kobietom odbija. 

Zobacz, że w kulturze islamu kobieta jest gorzej traktowana niż zwierzę i jest na końcu łańcucha pokarmowego natomiast w cywilizacji zachodniej kobietę się czci i stawia na piedestał. 

Pytam w imię czego? Dla kuciapy😆

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Iceman84PL napisał:

Zobacz, że w kulturze islamu kobieta jest gorzej traktowana niż zwierzę

No ale właśnie kobietom o to chodzi, to je rajcuje kiedy beżowy przystojniak je szmaci natomiast nieciekawy, mdły polaczek-cebulaczek biega za nią jak piesek na smyczy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydujcie się, bo ja już się gubię. Szczęka, nie, zasoby nie, rama nie. 

 

To teraz trzeba habibi być i szmacić? 😁

 

@GriTo dobrze napisał. Kiedyś wystarczyło wydukać coś po angielsku i same się pchały do łóżka.

 

W latach 90-tych wystarczyło pojechać na wieś, czy do mniejszego miasteczka na blachach z dużego miasta, postawić colę w barze i też kolejka się ustawiała. 

 

Nihil novi. Dzięki globalizacji zmieniły się tylko oczekiwania i rozszerzył dostęp do wszelkich zasobów. 

 

Charakter habibi jest tu trochę wtórny, szczególnie, że większość z nich niesamowicie makaron na uszy potrafi nawijać - już zaraz będę milionerem albo mam majątek ziemski z gajem oliwnym w Albanii. 

 

Gdy ruszała pierwsza fala emigracji zarobkowej do Anglii, cała masa Polek kończyła karierę z brzuchem zrobionym przez Albańczyka, czy Turka, a prowadzanie się z nimi było na porządku dziennym. 

 

Natomiast co do nieatrakcyjności polskich facetów trzeba przyznać, że jest w tym dużo racji - wszak podstawowym spotykanym typem jest ulany Janusz z bebechem albo czerwony na mordzie Seba z karkiem. W dużych miastach może trochę mniej to widać, ale ruszcie w Polskę, to zobaczycie archetyp Polaka. 

 

Ergo tzw. spierdolenie ma wiele przyczyn i jest to złożony problem. 

Edytowane przez maroon
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maroon napisał:

Charakter habibi jest tu trochę wtórny, szczególnie, że większość z nich niesamowicie makaron na uszy potrafi nawijać - już zaraz będę milionerem albo mam majątek ziemski z gajem oliwnym w Albanii. 

Niesamowicie jak niesamowicie. Znajoma pokazywała mi kiedyś sms-y od habibi, który się w niej "zakochał" (była rozsądna i nie traktowała tego poważnie) - dość prymitywne, może na jakąś dziunię wystarczy, ale bez przesady. Ogólnie bariera językowa działa na ich korzyść, nie od razu słychać, że to kompletny prostak, odpowiednik naszego budowlańca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To test na inteligencje i kompleksy. Jak ktoś przechodzi na islam, to tego testu nie zdaje. A fakt uznania kultury arabskich pastuchów za wyższą od naszej, uważam za pełny debilizm. Wystarczy rzucić okiem na mapkę światowego IQ. 

 

https://worldinmaps.com/world/population-and-settlement/iq/

 

https://www.worlddata.info/iq-by-country.php

 

EDIT:

Nie zapominajmy, że Polki, podobnie jak przedstawicielki innych niemuzułmańskich nacji, są bombardowane wiadomościami na Tinderach, IG, FB od pakoli, turasów, albańców, irakijczyków i innych przedstawicieli światowej elity. Im brakuje kobiet, szukają w taki sposób. I tutaj się kłania prawo wielkich liczb (czyli brutforce).

Edytowane przez manygguh
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, maroon napisał:

Natomiast co do nieatrakcyjności polskich facetów trzeba przyznać, że jest w tym dużo racji - wszak podstawowym spotykanym typem jest ulany Janusz z bebechem albo czerwony na mordzie Seba z karkiem. W dużych miastach może trochę mniej to widać, ale ruszcie w Polskę, to zobaczycie archetyp Polaka. 

Owszem nad dbałością o siebie możemy zawsze popracować. Nie podejrzewałbym by w tamtejszej kulturze byłoby dużo lepiej. Tymczasem:

 

https://demotywatory.pl/4771935/Mapa-ukazujaca-srednia-IQ-na-poszczegolne-kraje

 

https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/dluzej-zyja-lepiej-zarabiaja-ideal-to-182-5-cm-wzrostu,51,1139

 

Jest tam tabela wzrost mężczyzn 2014. (tak wiem, że dane są niskich lotów)

 

Na ich podstawie można wyciągnąć hipotezę, że przeciętny Polak może mieć wyższe iq i wyższy wzrost niż mężczyzna z tamtego regionu. 

 

Natomiast trzeba przyznać, że mają świetną reklamę. 

 

No i oczywiście wielka gęba zwłaszcza gdy są w grupie. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zasada niedostępności - w naszym kraju nie ma, aż tak wielu Arabów, jak w postępowych krajach zachodnich. Naturą człowieka jest pożądanie, tego co niedostępne. Ponadto, dla podświadomości niedostępność = coś cennego, warte uwagi, zainteresowani

2. Chęć pochwalenia się koleżankom, kuzynkom czy komukolwiek bliskiemu - ,,Patrzcie na mnie, jaka jestem atrakcyjny, chłopak Bliskiego Wschodu mnie wziął"

3. Brak poszanowaniu dla rodowitych polskich mężczyzn - jesteśmy często traktowani jak odpad, gorszy sort i kobiety często przypominają sobie o nas, gdy zbliżają się do 30 bądź są już po 30 rż. Wtedy polak zakolak, najlepiej z firmą czy mieszkaniem - to dobra pora na ,,stabilizacje"

4. To co napisał @bad intentions kobieta pragnie uległości i dominującego samca. Wtedy czuje się szczęśliwa, gdy ktoś ma na nią kontrolę, tak jak nad małym dzieckiem. Sama kontrola nie wystarczy, musi za tym iść ambicja, wola dominacji i nieustępliwość czy podobne cechy

5. Kobiety lubią huśtawkę emocjonalną, a taki Arab potrafi ją rozhuśtać. Nie szanują kobiet, traktują je jak szmaty, dadzą p0lką po mordzie, ale one i tak są zadowolone. To jest te słynne ,,pragnienie równości". Nie pierdolą się w tańcu, a to kobietą imponuje. Na zewnątrz krzyki, że polscy mężczyźni to piotrusie pany i nie szanują kobiet, czy podobne głupoty, ale p0leczki zwłaszcza za granicą, stają się bardziej wyzwolone seksualnie, bo nie ma ostracyzmu i temperowania ich zachowań.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

BTW abstrahując od kobiet, konwersja na islam jest zauważalnym zjawiskiem w więzieniach w usa i nie tylko.

 

Myślę że podobnie jak w naszych więzieniach może być to kwestia diety. Podobnie było ze mną. Swego czasu sporo latałem samolotami. I w zależności od linii lotniczej lub destynacji. Zawsze prosiłem o menu koszerne lub halal. Jedzenie dużo smaczniejsze a i obsługa jakby milsza :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, we Francji, Anglii i Niemczach głusi masowo przechodzą na islam. Dochodzi do tego momentu, że na zachodzie już jest więcej głuchych islamistów niż chrześcijan. sami głusi patrząc na to co robi islam dla nich, szybko przechodzą konwersję.

 

Dlaczego?

 

Katolicy, protestanci, prawosławni dyskryminują głuchych w dostępie do Pisma św, do dzisiaj Pismo św nie zostało przetłumaczone na języki migowe europejskie za to Koran JEST PRZETŁUMACZONY. Tora też jest PRZETŁUMACZONA, ba, Żydzi nawet robią tłumaczenia dla głuchoniewidomych! Jedynie Pismo św zostało przetłumaczone na j. migowy w... 8 krajach afrykańskich. Już nawet nie wspominam o tłumaczeniu buddyjskich pism - są przetłumaczone.

 

Drugi powód? Chrześcijanie nie dopuszczają głuchych do kapłaństwa za to w islamie jest pełno głuchych imamów! Głusi mają nawet swoje godziny czy meczety dedykowane dla nich (!!!)

 

Trzeci powód? Chrzty, komunie, śluby , pogrzeby dla głuchych są koszmarem. Nic nie rozumieją, nie otrzymują chociaż kazania na piśmie, nic a nic! W samym Kaliszu 11 kościołów odmówiło jakiekolwiek kazania dla głuchcyh na piśmie bądź na rzutniku!

 

W całej Polsce aż 98% głuchych nie chodzi do kościoła. Ja też nie chodzę.

 

Proszę, zobaczcie sami jeden przykład z Niemiec:

 

 

Tu głusi przechodzą na islam:

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, co przeszedł na Islam i wziął sobie Islamkę za żonę, z Iranu zdaje się - tu w Polsce. Ogólnie jest zadowolony, bo jak mówi zyskał wewnętrzny spokoj oraz ma spokój w domu. I całkiem niezła laska ta jego żona. Z tym że deal jest taki, że on zarabia i utrzymuje całość, a ona ogarnia dzieci i dom, żeby złudzeń ktoś nie miał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już słusznie zauważył, załączony artykuł pochodzi z 2014r, zaś już w pierwszym akapicie jest wyłuszczona metodologia, która dała podstawy do poczynionych w nim stwierdzeń, czyli  NIEOFICJALNE OBSERWACJE.

 

Czyli stek bzdur pisany dla wierszówki. W rzeczywistości, od 2014r. do dzisiaj, liczba konwersji na islam w Polsce jest praktycznie marginalna, a sam wzrost muzułmanów (których liczba w Polsce dalej oscyluje w granicach 20-40 tys), jest spowodowany wyłącznie ich napływem z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Mimo że to margines jak dla mnie, a dzieje się z czystej ludzkiej głupoty i nie brania pod uwagę ewentualnych konsekwencji codziennego życia w tak odmiennej kulturze, "na miejscu".

Ale jak ktoś marzy o byciu udupionym na własne życzenie, chcącemu nie dzieje się przecież krzywda. Krzyż na drogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.