Skocz do zawartości

Laptop do prac biurowych do 5000 zł netto


niemlodyjoda

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwany laptop na studia dla znajomego

Wymagania to:

mały rozmiar i lekkość

dobra bateria (tak minimum 5 godzin używania worda, excela, pdf i podobnych)

w związku z powyższym dobrze żeby dało się szybko przełączać między kartami w excelu, w dużych pdfach, slajdach w powerpoint itd, musi być to płynne szybkie i wydajne do pracy

ekran powinien być wyraźny kolorami itd, po prostu dobra jakość, by czytać dobrze mapy, widzieć kontury obrazów, itd, ważne żeby ekran nie męczył wzroku, będzie używany do nauki i pracy

na laptopie będzie pisane również dużo tekstów, poprzedni laptop miał strasznie ostre krawędzie, już po kilkunastu minutach pisania nadgarstki wyglądały jak pocięte... istotne jest żeby nie było z tym tragedii

dobrze żeby działały na nim gry typu wiedźmin 3 i po godzinie nie padał z przegrzania (niezależy na ich świetnej grafice itd., po prostu czasem po zajęciach miło pograć w np farcrya- nie chcemy laptopa gameingowego) ważne żeby nie był gorszy niż ten co jest teraz po prostu

Wiem, że to dużo wymagań i pewnie nie da się tego wszystkiego połączyć. Poprzedni laptop męczył oczy, nadgarstki i wypalał się ekran w białe plamy już. 8 GB RAMU też już nie jest wystarczające. Bateria padająca po 2h też mało... był to HP probook starszy model i bardzo nam odpowiadal ale sie zestarzal

Budżet to maksymalnie 4k zł, bierzemy pod uwagę również używane modele (chociaż salony z laptopami polizingowymi przejrzane i praktycznie sam tzw szrot). Ważne żeby nie był to apple, często programy na nim nie idą odpowiednio. Optymalnie jakby się udało ustrzelić jakiś kod rabatowy aczkolwiek nie jest to obowiązek https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/strona/mega-promocje-dla-graczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bbking napisał(a):

Poszukiwany laptop na studia dla znajomego

Wymagania to:

mały rozmiar i lekkość

dobra bateria (tak minimum 5 godzin używania worda, excela, pdf i podobnych)

w związku z powyższym dobrze żeby dało się szybko przełączać między kartami w excelu, w dużych pdfach, slajdach w powerpoint itd, musi być to płynne szybkie i wydajne do pracy

ekran powinien być wyraźny kolorami itd, po prostu dobra jakość, by czytać dobrze mapy, widzieć kontury obrazów, itd, ważne żeby ekran nie męczył wzroku, będzie używany do nauki i pracy

na laptopie będzie pisane również dużo tekstów, poprzedni laptop miał strasznie ostre krawędzie, już po kilkunastu minutach pisania nadgarstki wyglądały jak pocięte... istotne jest żeby nie było z tym tragedii

dobrze żeby działały na nim gry typu wiedźmin 3 i po godzinie nie padał z przegrzania (niezależy na ich świetnej grafice itd., po prostu czasem po zajęciach miło pograć w np farcrya- nie chcemy laptopa gameingowego) ważne żeby nie był gorszy niż ten co jest teraz po prostu

Wiem, że to dużo wymagań i pewnie nie da się tego wszystkiego połączyć. Poprzedni laptop męczył oczy, nadgarstki i wypalał się ekran w białe plamy już. 8 GB RAMU też już nie jest wystarczające. Bateria padająca po 2h też mało... był to HP probook starszy model i bardzo nam odpowiadal ale sie zestarzal

Budżet to maksymalnie 4k zł, bierzemy pod uwagę również używane modele (chociaż salony z laptopami polizingowymi przejrzane i praktycznie sam tzw szrot). Ważne żeby nie był to apple, często programy na nim nie idą odpowiednio. Optymalnie jakby się udało ustrzelić jakiś kod rabatowy aczkolwiek nie jest to obowiązek https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/strona/mega-promocje-dla-graczy

 

Ja dzisiaj zamówiłem ten model według instrukcji opisanej na stronie: 

 

https://www.pepper.pl/promocje/surface-laptop-4-16gb-ram-512gb-ssd-ponizej-3-700-zl-705062

 

Od dawna polowałem na Surface 4, pojawił się w dość dobrej cenie, tyle, że trzeba zamawiać za granicą. W Polsce/EU cena tego laptopa z taką samą konfiguracją to koło 8k. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda kiedyś kumpel polecił mi szukać na benchmark, i z zakupów zawsze byłem zadowolony. Warto też szukać po roku bo rekomendacje są z różnych lat i masz minimum 10 opcji. Szczegółowe opisy itd.

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jaki-laptop-do-5000-zl-wybrac.html

 

Nie brałbym nic z marketów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aby nie dublować tematów podepnę się pod ten.

 

Potrzebuje kupić laptopa ze względu na koniecznie wymaganą mobilność.

Wygląd biznesowy nie ma znaczenia bardziej interesuje mnie moc obliczeniowa i stosunek możliwości do ceny. 

 

Użytkował będę mniej wiecej tak:

  • 75% czasu praca biurowa: word, excel, przeglądarki internetowe etc.
  • 20% amatorskie obrabianie wideo w programie Shotcut - teraz mam i5 7200U, wiec jak zaczyna mielić to schodzi się...
  • 5% może w coś pogram ale to raz na jakiś czas i głównie starsze tytuły

 

Prośba o wskazanie, który z poniższych ma najlepszy stosunek cena/jakość, głównie do dwóch ostatnich,  bo nie jestem tego w stanie samodzielnie zweryfikować.

 

https://www.x-kom.pl/lista/fsrqdgz4q

 

 

Z góry dziękuję za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.