Jump to content

Ogromne pieniądze z dobrej rozrywki


Recommended Posts

Elo, dzisiaj napiszę o organizacjach robiących show i o tych bardziej sportowych. Dokładnie dziś jest kolejna gala fame mma - już 12. Dużo osób się pruje a szczególnie sportowcy - ci pokorni często i skromni, że dostają malutką kasę za walkę. Wiadomo, ich praca, ale chyba sami nie wiedzą, jak działa rynek. Mają niesamowity ból dupy o to. Statystki mówią jasno, że gale sportowe obecnie są mocno przebijane przez freakowe - w pl to widać.  Oczywiście, pojedynki typu mamed vs soldic zawsze się sprzedadzą - bo to osoby, które mają bardzo duże umiejętności i są medialne. Tylko problem jest taki, że w ksw jest kilku mocno wypromowanych, którzy sprzedają ppv. Reszta nawet, jak poziom sportowy nawet ok, no to już zasięgi malutkie i w sumie mało osób ogląda. W ostatnich kilku dniach dosłownie internet wybuchł. Wsadzono na kartę walk gościa, który jest praktycznie królem dymów. 

Efekt? Na głównym kanale fame mma  jego konfrontację f2f oglądało, aż 120 tysięcy osób na żywo - a to kanał główny. Zapasowy kanał z 40 tysięcy + na  innych x tyś. To jest wręcz znakomity wynik, żadna organizacja w pl takich wyników nie robi. Chłop odklejony totalnie, konflikt robi z każdym, odwala i jego wynagrodzenie to nie kilkadziesiąt tysięcy, ale to leci w  grubych setkach już. Za same zakłady z włodarzami gali, jeśli wygra w 1 rundzie - bo im to biznesowo na rękę dostaje 100k bonusu do tego. Błachowicz bardzo dobry sportowiec, ale przy okazji stypiarz trochę.  Jego wynagrodzenia, nawet gdy był mistrzem ufc, były dość niskie, jak na ufc. To jest niesamowite, że Polska to jedyny kraj w europie na którym gale z grubym show, aż tak dobrze się sprzedają. Amerykanie też uwielbiają show - patrzcie na Jake Paula, wyzywa każdego, ale ludzie kupują ppv zobaczyć, jak dostaję na pysk. On bierze byłych mistrzów ufc - starych i ich nokautuje w walce bokserskiej. Jeszcze ciśnie bekę, że zawodnicy ufc proszą o walkę z nim. Jeden z zawodników ufc, zaczął się denerwować, że zarabia za małe pieniądze, na co szef ufc powiedział, że mógł sobie założyć kanał na yt to by lepiej ppv sprzedawał. 

 

Jakie wyniki finansowe robi fame mma  w Pl? Na gali numer 10, gdzie był freak vs zawodowiec i reszta freaków sprzedało się ponad pół miliona ppv. Cena ppv to minimum 25 zł - a są różne wersje - premium itd. Pieniądze ogromne + sponsorzy itd. fame 10 była rekordem ppv, przyszła kolej na fame 11. Dali do walki wieczoru 2 sportowców - w tym jednego pokornego boryska mańkowskiego. Stypa straszna - 24k ludzi oglądało ich na żywo podczas f2f na głównym kanale - czyli praktycznie 100 koła mniej na samym głównym kanale, niż tego zadymiarza co dziś walczy. Ppv było dość słabe sprzedane, jak na taką organizację więc teraz polecieli znowu na grubo z dymami. Efekt? Narazie z tego co mi wiadomo, idą na rekord. 

Tak się zarabia kasę za odwalanie i robienie show. 

Nie mówiąc już o innych organizacjach typu mma vip, gromda i reszcie. Tych organizacji jest mnóstwo i jeszcze wiele z nich robi bardzo dobre wyniki ppv. 

Warto też dodać, że niektóre portale dziennikarskie odkąd jest samo fame mma i freakowe organizacje to przestała jeździć na sportowe gale. Na galach freakowych wyświetlenia mają bardzo duże a na sportowych malutkie. 

Polacy chyba z natury uwielbiają takie dymy, :)

A wy co o tym sądzicie? Będziecie oglądać dzisiejszą galę?

Link to post
Share on other sites
  • Mosze Red changed the title to Ogromne pieniądze z dobrej rozrywki
22 godziny temu, $Szarak$ napisał:

ale chyba sami nie wiedzą, jak działa rynek.

To jest chyba popularna choroba. Są sponsorzy, nagania widzów to zarabia, niby oczywiste a jakoś nie ogarniają. 

 

 

Ja cały czas czekam aż Kurski zrobi w TVP: "Jak oni się biją po twarzach". Takie połączenie koncepcji programów taneczno/muzycznych (najlepiej jeszcze z przebieraniem się za polityków/innych celebrytów) ze szkółką wrestlingu. 🤣

 

 

 

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.