Skocz do zawartości

Buty zimowe


Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo. Od jakiegoś czasu kupuję buty gdzie można wymienić podeszwę. Znalazłem szewca u mnie w mieście, zanoszę mu zawsze nowe buty, jak mówi, że da się wymienić to zostawiam, jak nie to oddaję. Zwykle są to szyte po brzegu, a nie nadlewane na cholewkę. Są systemy podeszew i kupują je producenci, ale i szewcy mogą. Jako bonus dochodzi kupowanie polskich marek. 

 

Ostatnio bardzo jestem zadowolony z Desque. Prawdziwa skóra, dobre wykonanie i cena jak dla mnie bardzo ok. Mało mają klasycznie wyglądających modeli, ale nie będę obrażał się na rynek. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2021 o 16:42, zychu napisał:

Jakieś desanty z WP. Ja swoje mam już osiem lat - nie do zdarcia. 

Byłem w poprzednią niedzielę w na wypadzie w lesie z gościem, któremu desanty zostały po służbie w wojsku (17 lat temu). No i jak na swój wiek, wyglądały naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 30.11.2021 o 12:10, Patton napisał:

Zamówiłem 43/44, no i pasują 🙂

To który rozmiar zamówiłeś? Mierzyłeś wkładkę? Chce zamówić i się zastanawiam nad 42 lub 43 katalogowo powinny mieć wkładkę 28,5 cm i 29cm. 28,5 byłoby chyba optymalnie dla mnie a 29 też by obleciało a jestem ciekaw jak to się ma tak na prawdę jak się samemu zmierzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 19:43, MaxMen napisał:

To który rozmiar zamówiłeś? Mierzyłeś wkładkę?

Mierzyłem wkładkę w cywilnych (rozmiar 43), i wyszło 28 cm. A zamiawiałem z linku poniżej, i tam 28 jest zapisane jako 43/44, i buty pasują idealnie.

 

https://allegro.pl/oferta/wojskowe-buty-zimowe-wz-933-demar-wojas-6831344871

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patton Kupiłem dziś z OLX od typa z sąsiedniej ulicy za 150zł, ogólnie spokojnie można je kupić już za 120-130 a nawet za 100 widziałem. Za 150 sporo było, ale nic mi nie chciał opuścić nawet 10zł. Na ale na okoliczność, że stacjonarnie blisko to kupiłem. Nr 28 od Gregor'a Na grubą skarpetę mam jeszcze lekki luz, ale ogólnie czołgi z nich niesamowite. 

Pytałem znajomego żołnierza/policjanta które lepsze w teren wz 933 czy wz 919 to powiedział, że żadne z powyższych i wskazał inne no ale ponad 300 a chciałem po taniości, to z tych dwóch mówi 933, z kolei typ od którego kupowałem mówi, że wolał 919, także widać różnie, no ale zobaczymy jak to się będzie sprawować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.