Skocz do zawartości

Buty zimowe


Rekomendowane odpowiedzi

https://armyworld.pl/product-pol-884-Buty-LFZ-Bundeswehr-Bordschuhe-Wersja-Zimowa-Oryginal-Nowe.html

 

W tej chwili niedostępne. Mój rozmiar akurat mieli w ofercie. Buty, w których chodziłem prawie 7 lat. Niestety rozpadła się podeszwa. Szewc powiedział, że nie da rady naprawić.

Za 99zł nic lepszego chyba nie kupisz. Przy 20 stopniowym mrozie na dworze stopy mi nie zmarzły, więc raczej przyzwoite buty.

Śmigałem w nich do pracy w mroźne dni, potem jak już się trochę zużyły po lesie, po polach. Nic się nie działo. Zapisałem się na powiadomienie o dostępności i czekam :).

Radzę, żebyś się też zapisał. nawet gdyby kosztowały teraz 150zł, to kupię. Nawet dwie pary.

Tak w ogóle, to warto przejrzeć ich ofertę. Mają ciekawe oferty butów, więc może znajdziesz coś dla siebie.

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Buty zimowe
6 godzin temu, Janek Horsie napisał:

A jak z rozmiarem? Tzn czy był taki jak podany, czy był przekręcony w jedną bądź w drugą stronę?

 

6 godzin temu, Janek Horsie napisał:

Mój rozmiar akurat mieli w ofercie.

Powiem Ci że w zwykłych sklepach, w przypadku mojego rozmiaru (43), to już tak od 5-6 lat, nie ma zbyt dużego wyboru. A spodni w moim rozmiarze to już praktycznie nie da się kupić. 

 

5 godzin temu, Piter_1982 napisał:

ale sporo rzeczy kupowałem z Bundeswehy i rzeczywiście jakość zawsze super.

Ja mam karimate, i jedne spodnie. No i potwierdzam że jakość jest bardzo dobra.

 

3 godziny temu, Mosze Red napisał:

Żeby kupić coś lepszego trzeba wydać 350+. 

A co w tym przedziale cenowym polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Patton napisał:

A co w tym przedziale cenowym polecasz?

 

To mają być buty zimowe jak rozumiem, a inne kryteria?

 

Ocieplane?

 

Do chodzenia w śniegu?

 

Wysokie/ średnie/ niskie (w sensie tylko za kostkę)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patton to taka propozycja:

 

https://stelmachbhp24.com/pl/p/Sniegowce-DEMAR-YETTI-PRO-2-buty-mysliwskie/624?gclid=Cj0KCQiA-eeMBhCpARIsAAZfxZDCb55-3sMuFNZRcc7ETIIN06_T6v6wweMdKgzRB2PvsnmZj0mcNMgaAlSeEALw_wcB#deliveries

 

https://stelmachbhp24.com/pl/p/Sniegowce-DEMAR-CARIBOU-LIGHT-buty-mysliwskie/625?gclid=Cj0KCQiA-eeMBhCpARIsAAZfxZB1_VeJE1jnLWbDVCfE_wSCj8e9Mf13ntb0yXHJDput5qKUo_fF_9waAtoJEALw_wcB

 

W gruncie rzeczy podobne do siebie, te drugie są lżejsze (jest też wersja 50 PLN droższa, caribou pro, różni się tym, że ocieplacz w środku jest wełniany). 

 

Dałem randomowy sklep, więc jeśli się zdecydujesz sprawdź sobie na ceneo, bo w innym może być taniej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam firmę HANZEL, kupiłem od nich buty zimowe szyte na miarę. Teraz będzie ich 5 sezon, myślę że jeszcze ze dwa-trzy wytrzymają. Na początku nie dbałem za bardzo, potem dopiero zacząłem. 

 

https://www.sklep.hanzel.pl/trzy-powody-dla-ktorych-warto-sobie-kupic-buty-szyte-na-miare

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naginam w tych:

https://www.prabos.pl/produkt/buty-bundeswehr-bw-2005-kontraktowe/

I też w tym sklepie kupowałem. Nie żebym reklamę im robił, ale taki fakt. Jak dla mnie bardzo wygodne i solidne, tylko cena trochę wyższa...

W ogóle kupiłem je na motocykl bo lubię sobie czasem gdzieś pojechać i połazić, a w motocyklowych butach to się średnio spaceruje większe dystanse.

I uważaj na podróbki w super cenach- w sieci można kupić nówki model 2000 których nie robią od chyba...15 lat:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś desanty z WP. Ja swoje mam już osiem lat - nie do zdarcia. Wielokilometrowe marsze, biegi, do pracy, błoto, pot, krew (hie, hie). Wszystko to zniosły. Solidne desanty mozna już dostać za niecałe dwie stówy. Moim zdaniem warto. W grubej wełnianej skarpecie na pewno nie będzie zimno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Patton napisał:

Tak, tyle że uprzedzam, one są na grubej podeszwie (bardzo grubej podeszwie). Trzeba się do tego przyzwyczaić... Specyficznie chodzi się w nich po chodniku czy betonie. Są super do lasu właśnie i w teren. 

Na YT jest do znalezienia filmik z porównaniem tego modelu polskiego do bundeswehry. Budeswehry buty, w dużym skrócie, mają większą możliwość wymiany powietrza i mniej się pary wodnej kondensuje z potu. Nie mniej w wz933 ja nie odczułem nadmiernej potliwości w swoich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dassler89 napisał:

Tak, tyle że uprzedzam, one są na grubej podeszwie (bardzo grubej podeszwie).

No właśnie już od kilku lat mam ten problem, że o ile górna część buta jeszcze może być, to podeszwa po roku jest już zużyta. Także z tymi może było by lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.11.2021 o 15:37, Dassler89 napisał:

polskie WZ933 z fabryki Wojasa najlepiej lub protektora.

Właśnie przed chwilą dojechały (Demar).

 

W dniu 21.11.2021 o 17:32, Dassler89 napisał:

one są na grubej podeszwie (bardzo grubej podeszwie).

No i po założeniu, bardzo mi się to spodobało. 

 

W dniu 21.11.2021 o 18:27, Dassler89 napisał:

+4cm do wzrostu w tych butach.

Po ich zdjęciu, jakoś tam dziwnie się czuję 😆.

 

W dniu 21.11.2021 o 21:05, Janek Horsie napisał:

Ja potrzebuję 41, więc dla mnie było ok.

Zamówiłem 43/44, no i pasują 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 11/21/2021 at 5:42 PM, Patton said:

No właśnie już od kilku lat mam ten problem, że o ile górna część buta jeszcze może być, to podeszwa po roku jest już zużyta. Także z tymi może było by lepiej.

Na jakimś filmie z Afryki było pokazane jak goście nie pozwalający, żeby cokolwiek się zmarnowało robili klapki z zużytych opon samochodowych.

Jeśli tona żelaza przejechała na oponie 80.000 km zanim ją zużyła to dla gościa chodzacego pieszo to powinno wystarczyć do końca życia i przejść w spadku na wnuki.

Chyba nietrudno by było zrobić coś takiego, byle nie było w mózgu, że to muszą być Martensy, które zresztą mnie wcale nie pociągają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.