Skocz do zawartości

Jak pomóc przyjacielowi?


kaszalot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyjaciela 8 lat starszego. Jak kiedyś miałem pewne problemy był jedyną osobą która mi pomagała. Zawsze mogłem na niego liczyć i na miano przyjaciela zdecydowanie zasługuje. Ostatnio wpadł w kłopoty. Bardzo chciałbym mu pomóc dlatego zakładam ten temat.

 

Jest w związku małżeńskim od kilku lat. Nie mają dzieci. Prowadzi firmę, która nieźle prosperuje. Około roku temu poznał koleżankę z którą spędzał coraz więcej czasu, z żoną coraz mniej ze względu na dojazdy do firmy oraz ilość czasu którą musiał poświęcać na prowadzenie biznesu. Jestem jedną z niewielu osób którym powiedział o swojej sytuacji co świadczy o tym że darzy mnie zaufaniem. Tym bardziej chciałbym mu pomóc. 

 

Wyżej wspomniana koleżanka zaszła w ciążę.  Obecnie jest w 7 miesiącu. Ojcem najprawdopodobniej jest on-na 95%. Zerwał z nią kontakt. Jakiś czas temu skontaktowała się z żoną, po czym ta wyprowadziła się od niego. Wie gdzie jest, ponieważ ma lokalizator GPS w jej samochodzie. Przyjaciel nie chce odchodzić od żony-swoją drogą mega w porządku osoba. Współczuję też jej że się w takiej sytuacji znalazła. Twierdzi że chce być z nią i to z nią chce mieć dzieci najlepiej syna. Ona narazie skupia się na rozwoju zawodowym dlatego z macierzyństwem chciała jeszcze poczekać. Ich wiek: 32 i 30 lat. Chce do niej wrócić, mieć z nią normalne stosunki takie jak wcześniej-a układało im się dobrze, do tego chciałby zerwać kontakt z tą koleżanką i w miarę możliwości nie uznać dziecka, bo nie chciał go.

 

Czy da się to odkręcić? Czy to w ogóle możliwe?

Co byście poradzili aby zrobił w tej sytuacji?

Czy da się aby na ewentualne testy DNA poszła inna osoba? Jakie konsekwencje za to grożą?

 

Liczę na Wasze porady Bracia.  

 

 

  • Haha 1
  • Zdziwiony 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaszalot napisał:

układało im się dobrze,

W takim razie powinien oskarżyć tę babę z którą ma dziecko o molestowanie, a może gwałt.

Z tego co piszesz, nie mógł zrobić tego dobrowolnie;) 

 

14 minut temu, kaszalot napisał:

Czy da się to odkręcić?

Ile ten kolega ma lat, 8? 

 

Narobił bigosu to niech ogarnia, bierze na klatę.

Widać karyny nie tylko wśród kobiet. 

Jeszcze kombinują jak testy obejść. Brak słów.

Edytowane przez Yolo
  • Like 15
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż zdradził żonę, dlatego musi ponieść za to konsekwencje, zachował się nie uczciwie, w stosunku do swojej małżonki. Nie będę go za to pochwalał, bo nie jestem p0lką, która pochwala takie wybryki ( tak jak nasze rezerwadki ostatnio). Uczciwość jest elementarnym spoiwem więzi międzyludzkich.

  • Like 6
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kaszalot napisał:

najprawdopodobniej jest on-na 95%

 

Z czego wnioskujesz, że 95% a nie 92% czy też 87%?

 

 

56 minut temu, kaszalot napisał:

i w miarę możliwości nie uznać dziecka, bo nie chciał go

 

Kolego, a co to takiego "w miarę możliwości?

 

Strzelił - trafił - jeśli jest jego -> to jest jego.

 

58 minut temu, kaszalot napisał:

Czy da się aby na ewentualne testy DNA poszła inna osoba

 

Czy ty pierd*lisz na niby czy na prawdę?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarkoBe napisał:

Cóż zdradził żonę, dlatego musi ponieść za to konsekwencje, zachował się nie uczciwie, w stosunku do swojej małżonki. Nie będę go za to pochwalał, bo nie jestem p0lką, która pochwala takie wybryki ( tak jak nasze rezerwadki ostatnio). Uczciwość jest elementarnym spoiwem więzi międzyludzkich.

 

Serce rośnie jak się czyta takie wpisy! To nie ważne, że jesteśmy na męskim forum - takie postawy należy piętnować, jeśli chcemy żyć w lepszym świecie! Nie uznanie dziecka, które się z własnej woli spłodziło?! "Nie chciał tego dziecka" - żałosne tłumaczenia. Ściana hańby!

 

  • Like 10
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Yolo napisał:

Widać karyny nie tylko wśród kobiet. 

Jeszcze kombinują jak testy obejść. Brak słów.

 

Dokładnie. Brak.

40 minut temu, MarkoBe napisał:

Uczciwość jest elementarnym spoiwem więzi międzyludzkich

 

Proponuję wydrukować i powiesić na ścianie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kaszalot napisał:

Liczę na Wasze porady Bracia.  

 

 

42 minuty temu, kaszalot napisał:

Prowadzi firmę, która nieźle prosperuje.

vs

42 minuty temu, kaszalot napisał:

Ojcem najprawdopodobniej jest on-na 95%.

 

Ja bym tu obstawiał max. 50% - albo jest albo nie jest xD.

 

44 minuty temu, kaszalot napisał:

Twierdzi że chce być z nią i to z nią chce mieć dzieci najlepiej syna.

 

3 minuty temu, SamiecGamma napisał:

Nie uznanie dziecka, które się z własnej woli spłodziło?! "Nie chciał tego dziecka" -

Może ciemno było i pomylił pokoje hotelowe ;)

46 minut temu, kaszalot napisał:

Czy da się aby na ewentualne testy DNA poszła inna osoba? Jakie konsekwencje za to grożą?

Może brat bliźniak :) . Beka by była jakby test wtedy wyszedł z wynikiem pozytywnym - scenariusz na kolejny sezon "Mody na sukces". A w kolejnym sezonie by wyszło, że żona kolegi jest w zmowie z koleżanką :) :) .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, kaszalot said:

Liczę na Wasze porady Bracia.  

 

Nie mieszaj się w nie swoje sprawy. Szczególnie jak chcesz żeby było dalej twoim przyjacielem, ale nie wiem czy przyjacielem można nazwać kogoś kto potrafi zdradzić żonę. 

 

Jak typ przysięga przed ołtarzem wiernośc do grobowej deski a potem zdradza to co jest warte jakiekolwiek jego słowo? To samo się tyczy kobiet. 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co to test dna robić, jeśli jego to płacić alimenty, moim zdaniem utrzymać kontakt z dzieckiem, inaczej spierdzieli mu życie. Test i tak będzie zrobiony jeśli będzie oponował przed uznaniem ojcostwa. A reszta to typowe myślenie kutasem zamiast głową, facet zachował się jak baba. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co fajnych masz przyjaciół? 

Zdradził żonę, spłodził dziecko z inną, 

unika odpowiedzialności za nowe życie, które dał. 

Przeszedł do porządku dziennego nie zważając na konsekwencje swoich decyzji i jak to wpłynie na innych ludzi. 

Takim osobnikom się nie pomaga i piętnuje. 

Na twoim miejscu zakończył bym z nim znajomość bo to padlina ludzka. 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy da się aby na ewentualne testy DNA poszła inna osoba? Jakie konsekwencje za to grożą?

Tak. Żadne.

 

Pod jednym warunkiem.

 

Musicie znależć dopplera i poprosić go o pomoc.

 

"Dopplery, zwane też vexlingami oraz mieniakami, to istoty, które potrafią przybrać kształt dowolnego humanoida czy zwierzęcia. Taka przemiana nie jest iluzją, którą można rozproszyć stosownym zaklęciem, lecz autentyczną i całkowitą metamorfozą."

 

Jakbyś grał w Wiedżmina ( albo czytał książki) tobyś nie musiał zadawać takich głupich pytań.

 

Głupie pytanie, głupia odpowiedż.

  • Like 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe ?

Ona pewnie brała tabletki ? 

xD na pewno.  

Jak go złapała na dziecko to żadne alimenty nie powinny być płacone.  

O testach dna powiedz przez list, zostaw w skrzynce pocztowej.  

Na jakie 90% że jego ? xD 

50/50   

 

Piszecie że przysięgał przed ołtarzem.   

Proszę was kobiety też przysięgają i gówno z tego jest. To są tylko słowa.  

Facetowi żona nie dawała w domu co tak przysięgała miłość, to poszedł na bok.

Ja go rozumiem.  

Z naturą nie wygracie i nie udawajcie świętych że będziecie przysięgać.  

Edytowane przez mati248
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - podejdźmy do sprawy na spokojnie.

Wychodzi na to, że gostek zdradzał żonę i tu nie ma wątpliwości, że to było z jego strony chujowe. Kropka.

Natomiast istnieje szansa, że padł ofiarą 'łapania na dziecko', co nijak go nie usprawiedliwia przed żoną, ale gadanie o jakimś 'braniu odpowiedzialności' też nie jest tu na miejscu. I jeszcze istnieje możliwość, że to wcale nie jego dziecko, tylko rokuje na beta-bankomat. Typiara nie wiedziała, że gostek jest żonaty? Wątpię. Także o ile przed żoną nic go nie usprawiedliwia, to nie widzę powodu, żeby wymagać od niego jakiejkolwiek odpowiedzialności czy lojalności wobec tego szona.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni.” Jak pisze @mati248: Nie miał obiadów w domu to poszedł zjeść na mieście używając takiej metafory. Gość nie miał podwójnego życia, dwóch rodzin albo notorycznie nie chodził na dziwki czy nie szlajał się po mieście i co tydzień nie miał innej - przynajmniej tak wynika z opisu autora.

Nie mniej:

2 godziny temu, kaszalot napisał:

Czy da się to odkręcić? Czy to w ogóle możliwe?

Co byście poradzili aby zrobił w tej sytuacji?

Czy da się aby na ewentualne testy DNA poszła inna osoba? Jakie konsekwencje za to grożą?

Za specjalnie ja nie znajduję sposobu na odkręcenie tej sytuacji: mleko się rozlało. Co może zrobić? Jeśli z którąkolwiek z tych dwóch kobiet chce być to niech dąży do tego by tak było licząć się z konsekwencją porażki oraz konsekwencjami a.) alimentów lub b.) sprawę rozwodową i wszelkie konsekwencje (w tym finansowe) z tego płynące. Jeśli nie chce być z żadną bądź nie ma opcji być z żadną bo obie nie są zainteresowane to musi szykować się na: a) sprawę rozwodową i wszelkie konsekwencje (w tym finansowe) z tego płynące. b) na alimenty na dziecko które jest obecnie w drodze.

Wszelkie powyższe założenia dotyczą oczywiście ewentualności, że dziecko jest biologicznie jego.

Nie mniej @kaszalot rada dla CIebie to nie mieszaj się za specjalnie. Pogadaj z nim otwarcie skoro to taki przyjaciel przy jakimś piwie czy tego typu rzeczach. Ale za dużo nie mieszaj się, nie bierz jakiegoś czynnego udziału w tym konflikcie.

Edytowane przez Dassler89
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kombinować z tymi testami, próbuję mu wybić ten pomysł z głowy dlatego pytam o konsekwencję żeby mieć merytoryczny argument w dyskusji. Uważam że pytanie wcale nie takie bez sensu. Warto sobie zadawać pytania jakie są konsekwencje jakiegoś czynu zanim się go wykona. 

 

Apropo szansy na dziecko najprawdopodobniej jego, mówił że współżył bez gumy i to przez jakiś czas. Ale nie wykluczone że nie był jedyny. To w sumie nie do sprawdzenia. Trochę bez sensu z tymi procentami napisałem.

3 godziny temu, Trevor napisał:

 

Nie mieszaj się w nie swoje sprawy. Szczególnie jak chcesz żeby było dalej twoim przyjacielem, ale nie wiem czy przyjacielem można nazwać kogoś kto potrafi zdradzić żonę. 

 

Jak typ przysięga przed ołtarzem wiernośc do grobowej deski a potem zdradza to co jest warte jakiekolwiek jego słowo? To samo się tyczy kobiet. 

Wiem że źle postąpił. I będzie musiał wziąć odpowiedzialność za to. Wiele osób przestało się do niego po tym odzywać. Dla mnie wiele kiedyś zrobił i stał po mojej stronie dlatego próbuję mu pomóc mimo wszystko. Chociaż żeby ograniczyć skutki tego co zrobił. Powiedziałem mu że od odpowiedzialności się nie powinien się wykręcać.

Normalnie nie zakładałbym tu tematu, spodziewałem się jakie może wywołać reakcje. 

Edytowane przez kaszalot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilku "przyjaciół", pomagałem, wysłuchałem jak trzeba a później większość z nich mnie kopało w dupe. Nie ma pomocy jak nic nie dostaniesz w zamian, pamiętaj. Jak zacząłem się zawsze pytać c z tego będę miał to od razu ustawili się jak należy. Uważaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem.

Usiądź na łóżku, napij się ciepłej herbatki, włóż zimowe papcie i przeczytaj jeszcze raz co żeś napisał.

 

A później dziwota co te nasze piękne rodaczki odwalają, rodacy nie lepsi jak widzę.

 

Zamiast szukać na forum pomocy dla przyjaciela to idź do niego, dwa dobre lepy na ryj u niech trochę otrzezwieje.

 

Penisa to wiedział gdzie pchać ale na testy dna wysłać inną osobę, tak kocha swoją żonę aż zrobił dziecko drugiej ale oczywiście żonę kocha i chce z nią dziecko.

 

Każdy kto by usłyszał taki tekst od kobiety że miś tylko ciebie kocham a tamten penis we mnie to nie wiem jak to się stało nazwałby ją szonem.

 

Twój przyjaciel to zwykły szon w wersji męskiej i życzę aby obie kobiety dały kopa w jaja i aby był sam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnych dobrych rad.

 

No może poza taką, że jak faktycznie nie jest pewien ojcostwa, to niech zrobi test. To w zasadzie przy nawet cieniu wątpliwości to konieczność.

 

Natomiast wynik + kończy całą dyskusję. Alimenty to na 100% przez najblizsze 18 lat, jak nie dłuzej.

Jest szansa na niskie, takie do 500zł jak mało zarabia.

Ale jak ma spory dochód to i tysiaka mu klepną.

Jak kogoś stać to to nie jest jakaś tragedia, bękarta może olać od startu jak mu wizja widzeń i uczestnictwa w procesie wychowawczym przeszkadza.

To interesowania się potomkiem żaden sąd go nie zmusi.

 

 

Ale takie bzdury jak inna osoba na tescie DNA to juz dziecinada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kaszalot napisał:

mówił że współżył bez gumy i to przez jakiś czas

Czyli nie to że raz się zdarzyło, tylko regularnie chodził spuszczać z krzyża. A potem płacz i próba naprawienia jak już konsekwencje dopadły. Jak dziecko!

 

Nauczka od życia, całkiem konkretna. Zachciało się emocji, jak babie.

 

Niech robi test i bierze na klatę. Żonę jak dobrze uklepie i zapewni emocji to jest szansa że nie straci. Ale rzadko która by z czymś takim chciała żyć.

 

Tak swoją drogą chciałbym zobaczyć wszystkich tutaj obrońców moralności jak by narracja była przedstawiona inaczej, typu "moja żona jest zimna, sex raz na 3 miesiące, od niechcenia itp". Gdzie wtedy były sluby małżeńskie i na co by dostał "przyzwolenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.