Skocz do zawartości

Wenezuela


la tormenta

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Obliteraror napisał:

Jak to w socjaliźmie. Nawet kraj stojący na ropie doprowadzi do kolejek na stacjach benzynowych i importu paliwa.

Stoi na ropie której wydobycie jest bardzo kosztowne. To raz, dwa to chavizm nałożony na kontrasty rodem z Brazylii. Trzy, to olbrzymia kasa idzie na armie. 

Jest ujowo ale wcześniej było ujowo. Teraz są sankcje na Wenezuele ale początkowo, dla wielu Chavizm dał szanse na rozwój, na wyrwanie się z biedy. 

 

To sprawia że ten naród jest w potrzasku

Cytat

Tfu, co za parszywy, antyludzki ustrój

A jest jakiś ludzki ustrój? W każdym ktoś kogoś depcze jak robactwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, la tormenta said:

Nie mniej tak da się zaruchać panny top łatwo. Wysłała mi zdjęcia w bieliźnie z pytaniem czy wpadnę laska bardzo bardzo atrakcyjna, p0lka tej kategorii nigdy by nie wysłała mi takich zdjęć

Przez apki też wyrywałeś? Na jakich zazwyczaj siedzą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 19:28, Ursus napisał:

Jak jest ze znajomością języków?  Czy mówią tylko po hiszpańsku?  Czy idzie dogadać się po angielsku?  No i czy spotkałeś rodaków w tym kraju?

Jak już pisałem raczej staram się nie wchodzić w długie dialogi z obcymi, a już w szczególności po angielsku. Nie mniej z pośród około setki ludzi z którymi gadałem jakoś bardziej ( rodzina krąg znajomych dziewczyny) około 100 to może że 3no 5 mówi po angielsku coś. Cały świat hiszpańskojęzyczny taki jest. Bardzo mało ludzi mówi po angielsku. Przy czym nawet ludzie młodzi jak rzucam jakieś podstawowe zwroty typu screen, use itp to nie wiedzą co chodzi. Rodaków nie aczkolwiek co jakiś czas słyszę jakieś historię o polskich imigrantach. Głównie dobre rzeczy dzisiaj słyszałem o jakimś Polaku który był fundatorem jakieś znanej marki słodyczy wenezuelskiej.

11 godzin temu, manygguh napisał:

Przez apki też wyrywałeś? Na jakich zazwyczaj siedzą? 

Jakieś siedzą, ale na pewno mniej niż w pl. W hiszpanskojezycznym świecie podrywa się raczej starodawnie. Tzn w kręgu znajomych twoich poznajesz kogoś i się z nim parujesz. Ludzie raczej nie chodzą samotnie. Nigdy widziałem samotnych ludzi w dyskotece, najczęściej ludzie chodzą w grupach min 4 osoby. 

W dniu 24.11.2021 o 21:04, Ksanti napisał:

Zapytam głównie o Kolumbię, bo myślałem nad tym krajem kiedyś. Może niekoniecznie do życia, ale bardziej po pannę importowaną. Oczywiście jest jeszcze rozterka czy nie lepiej w kierunek Azja, ale to inna kwestia. Nawiązałem kiedyś kontakt z jedną ładną informatyczką na portalu językowym, ale po jakimś czasie nie odpisywałem, bo i tak miałem przekonanie, że nie wybiorę się do Kolumbii w najbliższym czasie a ona skasowała potem konto. Czy, aby wyrywać wystarczy tam angielski i jakieś podstawowe zwroty po hiszpańsku? Tinder się nada do łowienia czy trzeba bardziej wyszukanych metod? W jakim regionie jest tam dobry klimat i nie upalnie? Jak łatwo wyrwać tam panny i czy się opłaca? Jaki wystarczy miesięczny zarobek w PLN, aby tam się na spokojnie utrzymać? Może kiedyś się wybiorę jak się dorobię i nie znajdzie się ładna zrównoważona Polka.

 

 

Kolumbia nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o (nie) znajomość języka angielskiego. Hiszpański jeśli nie chcesz być pariasem albo tracić 90% możliwości na miejscu to must be. Zapoznaj się z kimś i one Cię wprowadzi w swój krąg znajomych. Jako Eurooejczyk będziesz mial od razu parę punktów do smv (i będą chcieli cię dumać na kasę ale to inna kwestia😆) Medellin Bogotá idealne miejsca ciepło nie upalnie. Cali tańsze i mniej gringos poruchasz więcej, ale jest upalnie. Czy się opłaca bardzo filozoficzne pytanie nie znam odpowiedzi 😝 pytanie trochę z dupy każdy żyje i wydaje różnie także ciężko powiedzieć. Sprawdź sobie na www.numbeo.com. Odnośnie wynajmu  to w Kolumbii masz estratos. Taka skala od 1 do 6 gdzie 1 to padaka a 6 jest luksus. W 3 już można żyć i oszczędzisz, bo im wyższe estrato tym nie tylko więcej za wynajem, ale i za media. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, la tormenta said:

i będą chcieli cię dumać na kasę ale to inna kwestia😆

Dobra, to teraz jak się nie dać dymać tam na kasę i jakie scamy najczęściej czekają na gringos? Wiadomo, że trzeba znać język, ale nawet ze znajomością latynosi i tak pewnie wymyślą jakieś numery.

 

Gdzieś czytałem, że rodzice często fundują córkom operacje plastyczne na 18-tkę. A są tam narutalne dziewczyny, czy raczej to w biednych rodzinach i operacja to pewien wyznacznik statusu, bo skoro robili, to ich stać?

 

No i muszę zapytać, czy w krajach latynoskich można spotkać ładne dziewczyny, tak do 25 lat, które jeszcze nie zostały rozplombowane (są dziewicami)? Czy raczej dorastają tam szybko i nie ma się na co nastawiać?

 

I ostatnie pytanie, jak wygląda kwestia różnicy wieku w parach? Czy to taboo jeśli 30-40 latek ma dziewczynę 20-25 lat, czy może coś normalnego i powszechnego jak w Tajlandii? Czy raczej panny preferują kogoś w swoim wieku raczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Obliteraror napisał:

@la tormenta, byłeś może i spotkałeś się na miejscu z bodegones (tj. tymi sklepami, w których można nabyć za dolary amerykańskie produkty)?

 

Wszystko już od dłuższego czasu jest zdolaryzowane, więc możesz za dolary kupować wszędzie oficjalnie, aczkolwiek warto mieć troche boliwarów które służą za centy dolara więc płacisz $ + kawałek w boliwarach.  Nawet nie tyle że scamy ktoś po prostu Cię widząc zażąda 5x więcej za produkt. Najlepiej to nie odzywać się za dużo, chodzić na zakupy z miejscowymi którzy znają ceny i niech oni gadają. Tutaj jak wydają resztę to jak banknot np jest lekko taśmą sklejony, albo mocno poszarpany to nie chcą przyjąć, więc pewnie by ci taki dali. Odnośnie dziewic to nie mam pojęcia 😝 Kobiety które naturalnie są obdarzone nie robią operacji, z biednych domów, albo zdrowe się czujące w swoim ciele ( rzadkość y kobiet xD) Byłem na paru dyskotekach gdzie wjazd 20$ więc kosmos jak na zarobki tutejsze, to jednak sporo dziewczyn po operacji, powiedziałbym że może ja wiem 1/3 na ulicy statystyka jest oczywiście dużo niższa. Co do par z różnicą wieku tu nikt raczej na jakąś nie kosmiczną różnice wieku nie zwraca uwagi. Tylko licz się z tym, że będą myśleć że jest "mantenida" utrzymanką, bo sponsoring to częsty układ w każdym biednym spoleczenśtwie. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: W niedzielę były wybory w całym kraju na poziomie wojewódzkim. W 20 z 23 estados "wygrali" kandydaci rządowi. W stanie zulia gdzie już nie dało się sfałszować wyników, bo kandydat opozycji wygrał miażdżącą przewagą, wynieśli cały sprzęt w rządowych oficynach. Komputery, nawet środki czystości xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

odkopuje swój temat xD 

Cytat
 

Jaka ilość srebra jest potrzebna aby przeżyć miesiąc.

Srebra i złota używa się tylko w południowych stanach, bo tam tylko istnieją legalne i nie legalne kopalnie. Wyżyć myślę wyżyjesz za 300$( w sensie bez luksusów) pro po luksusu to problem w Wenezueli jest taki, że artykuły podstawowe są jakieś 60% ceny polskiej, ale już nie typowe jakieś alkohole jedzenie typu owoce morza to będą ceny jak w europejskich kurortach, bo nie ma na to popytu a jak już jest to są to ludzie podłączeni do systemu którzy z machlojek mają taki hajs, że mogą dać dużo. W połączeniu z mentalnością latynoską pokazywania jaki ty nie jesteś bogaty to winduje ceny. Generalnie dobrym tipem jak ktoś jest masochistą i lubi wszechobecną biedę, zagrożenie i załatwianie 3x podstawowych spraw które u nas załatwisz w 40min i chciałby tam żyć xD jest wzięcie od kogoś jego karty i konta i na local monero np. przelewasz komuś btc ltc czy inne krypto i on z prowizją 3% procent przelewa ci boliwary. Jak masz boliwary to możesz je zamienić na dolary ew tylko kupować co 2 czy 3 dni taka ilość żeby inflacja nie zżarła. Jeszcze odnośnie kobiet, bo muszę się odnieść co wam po tym, że jako Europejczyk macie te parę punktów więcej, jak i tak nie zbyt rozsądnym byłoby, żeby ktokolwiek wiedział, że nim jesteście xD I tak samo z kasą jak dostrzegą, że ją masz to w optymistycznym wariancie zbiorą się sępy i was będą podskubywać a w pesymistycznym dostaniecie wpieprz i wam zabiorą co masz ze sobą, nie warto dla tzipy tracić życia xD

Edytowane przez la tormenta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.