Skocz do zawartości

Piece kaflowe - Zawód - zdun


Voqlsky

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe i przyjemne filmy na ciężkie czasy.

 

1) MAM KOMINEK III EDYCJA - Kaladin

 

2)MAM KOMINEK II EDYCJA Kaflarnia "KAFEL-KAR" Rafał Karny

 

3)Piec kaflowy - serce drewnianego domu. Idealna kuchnia i piec do pieczenia chleba #Żywottradycyjny

 

4)MAM KOMINEK III EDYCJA - MBB

 

5)MAM KOMINEK II EDYCJA Forest-Natura Pracownia Zduńska

 

5a)

 

Zawód Zdun:
6)Człowiek, który buduje piece

 

7)Zdun

 

8)Zdun

 

9)Zduńskie opowieści cz. 1

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki kojarzę. Może i fajne ale okna nie otworzę w zimie bo sobie sąsiedzi pomontowali i kopcą wieczorami a mieszkam na nowym osiedlu, brak piecy węglowych, obok osiedle starsze z ogrzewaniem z ciepłowni. Wszyscy na gaz grzeją, więc powinni być Eco a tu taka niespodzianka. 

 

W zimie okna nie otworzysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/2/2021 at 5:32 PM, RealLife said:

Kominki kojarzę. Może i fajne ale okna nie otworzę w zimie bo sobie sąsiedzi pomontowali i kopcą wieczorami a mieszkam na nowym osiedlu, brak piecy węglowych, obok osiedle starsze z ogrzewaniem z ciepłowni. Wszyscy na gaz grzeją, więc powinni być Eco a tu taka niespodzianka. 

 

W zimie okna nie otworzysz. 

Bo to się sprawdza na terenach gdzie jest przewiew albo w zabudowie rozproszonej. W ostateczności na dużych działkach >50ar.

 

Na typowym osiedlu czy w zwartej miejskiej /wiejskiej zabudowie to jest sieczka. A jeszcze jak w kotlince albo dookoła las, to komora gazowa się robi. 

 

Dlatego jak się chce mieć tradycję, to niestety zapraszamy z dala od cywilizacji i wtedy ma to głęboki sens i kupę zalet. 

 

Strasznie mi się podoba ta trzyczęsciowa kuchnia z przszklonym piecem. Ciekawe czy taki piec można samemu wymurować. Może zamiast kominka sobie coś takiego zapodać. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.