Skocz do zawartości

Jak uniknąć kwarantanny po przyjeździe do Polski?


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, manygguh napisał:

Ale napiszę na komendę jak takie oświadczenie wygląda i jak wygląda kwarantanna wtedy. 

 

Według mnie złożysz kwity. A policja zleje temat. Psiarskie mają już po dziurki w nosie. Kontrolowania kwarantanny. Dlatego min. przez olewanie tematu przez służby wprowadzono apkę. Już nikt nie bije braw służbą. Prędzej kijem pogoni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, manygguh napisał:

. Tak to wygląda, ludzi do kontroli jest za dużo żeby za każdym wysyłać patrol, więc już od ponad roku jest ta aplikacja, przez którą się weryfikujesz

Przeżyłem kwarantannę to się wypowiem. 

Było nas 2 - ja nic nie instalowałem kolega który był przez połowę czasu wzorowym obywatelem (apka, zaliczone zadania o każdej porze itd.). Ja nic nie instalowałem, przyszło mi z 10 sms że aplikacja jest obowiązkowa i że trzeba zainstalować. Myślę - jebać to. Na noc wyłączałem telefon i jeździłem gdzie chciałem, dopiero rano się pojawiałem w domu i włączałem (na wszelki wypadek jakby ktoś chciał moje logi sprawdzać). Kolega jak pisałem wyżej, przez dużą część czasu wszystko robił (tak, aplikacja faktycznie każe zdjęcia wysyłać o losowych porach, raz wysłał z kibelka 😆) ale... nikt (w praktyce) tego nie sprawdza czy ty masz tą aplikację, czy nie. Chodzi mi o kontrole policji - u nas nie było żadnej. Serio, ani jednej. A mając apke też mogą kontrolować. Wprawdzie dane trafiają gdzieś do sanepidu, lokalnego komisariatu policji i paru innych instytucji ale myślę że mało komu chcę się to jeszcze kontrolować (mieszkam aktualnie na wsi, kilkadziesiąt km od większego miasta, lokalne miasteczko tuż obok mnie).

Następnyn razem jak miałbym kwarantannę - wyłączył bym telefon jakbym chciał gdzieś jechać poza dom, jak wróciłbym - włączyłbym go. Żadnego shitu do kontrolowania jedwabnika bym oczywiście nie instalował. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh  Byłem na kwarantannie w kwietniu i nie instalowałem żadnej apki, przez pierwsze 3 ,4 dni przychodziło po parę sms-ów żeby zainstalować, potem już cisza i nikt nie sprawdzał. Nawet milicjanty nie przychodziły na kontrolę. Po czasie wiem, że mogłem normalnie funkcjonować i przemieszczać bo nikt nie był mną zainteresowany. Razem ze mną był jeden domownik i też nikt się nim nie interesował.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że to wszystko to paździerz i pic na wodę fotomontaż. Ciekawe tylko, czy w przypadku cudzoziemców też to przejdzie? 

 

@Zgredek Generalnie to kontrolujecie ludzi na kwarantannach, czy macie wywalone i nigdzie nie jeździcie? Jak to wygląda w praktyce ze strony Policji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, manygguh napisał:

Czyli wychodzi, że to wszystko to paździerz i pic na wodę fotomontaż. Ciekawe tylko, czy w przypadku cudzoziemców też to przejdzie? 

 

@Zgredek Generalnie to kontrolujecie ludzi na kwarantannach, czy macie wywalone i nigdzie nie jeździcie? Jak to wygląda w praktyce ze strony Policji? 

Dostajesz długa listę z adresami i 8 godzin na sprawdzenie tych miejsc. Nie możesz wchodzić do środka, masz numer telefonu/domofon. Ktoś najczęściej ma wyjść do okna i pomachać. Ciężko stwierdzic czy ktoś jest w środku czy np. Śpi

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, manygguh napisał:

A jak wygląda sytuacja z takim testem? Jeśli osoba ma siedzieć na kwarantannie w okoreślonym miejscu i z niego nie wychodzić. To wtedy nie może pójść i się przetestować. Więc w jaki sposób można taki test wykonać?

Jesteś zwolniony z przebywania w określonym miejscu, jeżeli opuszczasz je w celu wykonania testu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, zuckerfrei said:

Od 15 grudnia br, są jakieś nowe zasady, gdzie można o tym poczytać? Co i jak? 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa--nowe-limity-osob-i-nauka-zdalna

 

Na rządowych stronach. Wpisujesz w googla hasła, które cię interesują i jeszcz 'gov' i wyskoczy samo.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.