Skocz do zawartości

Uwaga, oszust!


Yolo

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, dramatyczny tytuł dla przyciągnięcia uwagi 😆

 

Chyba nie ma na forum jeszcze tematu o różnych rodzajach oszustw, których możemy paść ofiarą.

 

O tym mitycznym "na wnuczka" każdy słyszał. Z czym się osobiście spotykam, to dziwne mail-e i sms-y z linkami. Niektóre wyglądają całkiem wiarygodnie jako np. informacja policyjna, tyle że wysłane z dziwnego adresu. 

 

Pomysł na temat wziął się z dzisiejszej sytuacji. Miałem spotkanie z klientką, kobieta po osiemdziesiątce ale całkiem energiczna, opowiedziała mi o zdarzeniu sprzed kilku dni.

 

Poszła do bankomatu, który znajdował się w przedsionku placówki bankowej, w tamtym momencie zamkniętej.

Pobrała pieniądze i zabierała się do wyjścia, kiedy facet który też tam wszedł zatrzymał ją i podał dwa banknoty 20 € których ponoć zapomniała. 

Ona stwierdziła że raczej się nie pomyliła, zabrała wszystko.

Polecił jej sprawdzić stan konta, czy na pewno wszystko ok bo to wygląda dziwnie, tak jakby wyrzuciło dodatkowe pieniądze. 

 

Włożyła kartę, ale tak świeżej operacji nie było jeszcze zaksięgowanej. Kiedy chciała wyjąć kartę, okazało się że jej nie ma. 

Człowiek który z nią rozmawiał powiedział jej że jemu też ten bankomat przed chwilą zatrzymał kartę i trzeba po prostu zadzwonić do tej placówki w godzinach otwarcia i poprosić o jej zwrot. 

 

Kobieta wróciła do domu, przeliczyła pieniądze (nie chciała tego robić w obecności obcego gościa, spora kwota) i stwierdziła że te 40 € to kwota powyżej pobieranej.

 

Zadzwoniła do banku, który już się otworzył po przerwie południowej żeby im powiedzieć o swojej karcie i że ich bankomat wydaje za dużo pieniędzy. 

 

Okazało się że nie ma w maszynie żadnej karty, a jej kartą została przed chwilą dokonana płatność w sklepie elektronicznym na prawie 2k €

 

Polecono jej zgłosić sprawę na policję i zablokować kartę, co zrobiła. Teraz czeka na decyzję banku w sprawie ukradzionych pieniędzy, policja ma sprawdzać dane z kamery sklepowej. 

Przy bankomacie kamery nie było, nie zdążyli zainstalować. 

 

Wszystko wskazuje na to że gościowi udało się ją zagadać i przejąć jej kartę. Jeśli chodzi o pin to jedyna opcja jaka wydaje mi się prawdopodobna to mini kamera przy ekranie, choć pieron wie tak naprawdę.

 

Znacie podobne przypadki? 

 

 

Ps. Tutaj dopiero się dzieje. Tak sprytnych oszustów dawno nie widziano, ku przestrodze; 

 

 

 

 

Edytowane przez Yolo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wystarczy wejść do naszego Rezerwatu i go dokładnie poczytać. Ile tam oszustw, krętactw, bajeczek i innych, to czasem głowa mała. Dziś chociażby po raz kolejny przeczytałem, że prace domowe jak sprzątanie czy gotowanie to niewiadomo jaki wysiłek, że aż należy kobietom za to płacić i dawać im normalnie emeryturę za zajmowanie się domem. Moje zdziwienie było jeszcze większe gdy okazało się, że nie napisała tego jedna z pań tylko jeden z nas.

 

Także - uwaga na Rezerwat:D

 

Z jednej strony taka bajeczka:

A z drugiej proza życia:

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ace of Spades napisał:

Największe oszustwo to samo życie.

IMO, raczej test, który ma pokazać, jak potrafisz się dostosować, do panujących warunków. 

 

P.s. kto Ci powiedział, że jesteś tym, co widzisz w lustrze? 

Edytowane przez baboczysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.