Skocz do zawartości

Warn za zakończenie tytułu wątku kropką. Dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

Dostałem warn'a za kropkę w tytule.

 

1. Gdzie są na forum informacje za co dostaje się ostrzeżenia?

2. Kropka w zdaniu (a tytuł wątku jest dla mnie zdaniem) jest jak kierunkowskaz na skrzyżowaniu dla mnie. Obowiązkowy. W odruchu to wstawiam. Jak i inne znaki interpunkcyjne. Nie po to się uczyłem języka polskiego, żeby teraz na nowo interpunkcję odkrywać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie:

 

- lepiej wygląda tytuł bez kropki,

- SEO,

- optymalizacja nagłówków na całym forum, jednolity wygląd,

- można zawsze zakończyć znakiem zapytania, w sposób alternatywny,

- prośba od właściciela forum, spełnienie leży w naszym interesie xD

- przyjmuje się tak z reguły na większości serwisów, że temat bez kropki, przejrzyj sobie największe serwisy typu onet i tak dalej, też bez kropek, generalnie optymalizacja struktury nagłówków,

- jak się wyświetlają wyniki forum w wyszukiwarce to masz lepszy wygląd i zawsze ten jeden znak mniej w tytule, wszystkie redakcje działają w takim standardzie, pracowałem na stanowisku redaktora online i też nikt kropek nie wstawiał w tytułach, internetowe wydanie gazety.

 

Możesz założyć, że tytuł to część dalszego wątku, a dopiero cały wątek się kończy kropką, nie tytuł. Prowadzono na ten temat badania, marketing i pochodne. Uwaga użytkownika lepiej się skupia, jeżeli tytuł nie ma kropki. Występuje naturalna chęć dokończenia tematu, kropka zamyka, tytuł bez kropki "otwiera" dyskusję.

Edytowane przez mac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Miszka napisał:

Panowie.

Dostałem warn'a za kropkę w tytule.

 

1. Gdzie są na forum informacje za co dostaje się ostrzeżenia?

2. Kropka w zdaniu (a tytuł wątku jest dla mnie zdaniem) jest jak kierunkowskaz na skrzyżowaniu dla mnie. Obowiązkowy. W odruchu to wstawiam. Jak i inne znaki interpunkcyjne. Nie po to się uczyłem języka polskiego, żeby teraz na nowo interpunkcję odkrywać.

 

 

 

Nie doszukuj się w tym żadnego sensu, bo i sama strona główna nie ma tu żadnej konsekwencji.

 

Są tytuły z kropką, jak [ŚWIEŻAKOWNIA] - 'Moja historia'. 

czy

Na linii frontu-podrywanie.

 

Oraz równolegle tytuły bez kropki jak np. Seks

 

Kropka jest takim samym poprawnym zakończeniem jak inny znak interpunkcyjny na końcu.

 

Tutaj jest po prostu taki dziwaczny pomysł, że to źle, i tyle.

Nie ma sensu z tym dyskutować.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Teraz zakończyłeś znakiem zapytania - życie Ci nie miłe? 😁

A nieeee... 😇

 

booooo...:

 

Cytat

 

"Zarówno w tytułach, jak i nagłówkach obowiązują podobne zasady. Otóż po tego rodzaju elementach nie stawia się kropki. Dopuszczalne są natomiast inne znaki interpunkcyjne zamykające zdanie, np.

Mój syn mordercą?
Kocham i cierpię!
Magia, chiromancja…

 

 
Edytowane przez Miszka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Levi producenci silnika forum nie oferują takiego skryptu, a jak zamówimy "zewnętrzny" to po każdej zmianie wersji silnika na nowszą trzeba będzie zamawiać nowy skrypt bo nie będzie update w pakiecie do niego, czyli żeby załatwić jeden  mały detal trzeba będzie ponosić koszty regularnie. 

 

@mac niezły wykład ale zwyczajnie jesteśmy ortograficznymi faszystami :D  

 

@sargon zwróć uwagę, że kropka w tytule jest w tematach głównie z okresu przed wprowadzeniem zasady, żeby jej nie dawać na końcu tytułu (możliwe, że czasem zdarzy się po, jak moderacja przeoczy). 

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Nie mam doświadczenia z IPS, ale z ich stronki wynika, że dają możliwość dodania własnych skryptów JS w panelu

https://invisioncommunity.com/4guides/suite-applications/pages/recreating-the-release-notes-section/using-custom-css-js-r107/

Wyobrażam sobie, że wykonawca skryptu musiałby sam rozkminić co się dzieje na stronie podczas wysyłania postu i wpiąć się w odpowiednim miejscu.

Taki skrypt teoretycznie może przestać działać po aktualizacji, jeśli pozmieniają mechanizm wysyłania postu, ale raczej powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 13:53, Miszka napisał:

Panowie.

Dostałem warn'a za kropkę w tytule.

 

Polecam przeczytać - 

 

Niestety, jako moderacja nie możemy odpowiadać za to, że ktoś się nie zapoznał z warunkami pisania na naszym forum.

 

W dniu 13.12.2021 o 14:14, sargon napisał:

 

Nie doszukuj się w tym żadnego sensu, bo i sama strona główna nie ma tu żadnej konsekwencji.

 

Są tytuły z kropką, jak [ŚWIEŻAKOWNIA] - 'Moja historia'. 

czy

Na linii frontu-podrywanie.

 

Oraz równolegle tytuły bez kropki jak np. Seks

 

Kropka jest takim samym poprawnym zakończeniem jak inny znak interpunkcyjny na końcu.

 

Tutaj jest po prostu taki dziwaczny pomysł, że to źle, i tyle.

Nie ma sensu z tym dyskutować.

 

 

Ty to poważnie piszesz? Wklejone są dwa ogłoszenia żeby kropki nie stawiać, podane są definicje że kropki się na końcu tytułu nie stawia, a dla Ciebie to jest "dziwaczne"? 

 

Tytuły w świeżakowni są prawdopodobnie po terminie kiedy to ogłosiliśmy, czasami też moderacja przeoczy błąd, jest nas niewielu.

 

Twórca wątku wkleił link, wklejam jeszcze raz, dziwaczne jest to że tego nie przeczytałeś: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/kropka-w-naglowkach-i-tytulach;10736.html

 

Wkleję jeszcze raz: 

Cytat
Jakie znaki interpunkcyjne można pomijać w tytułach i nagłówkach? Wiem, że można pominąć kropkę na końcu zdania, ale wykrzyknika i znaku zapytania już nie. A co z przecinkiem? Czy mogę go pominąć np. w zdaniu „Dobre, bo nasze”?
Zarówno w tytułach, jak i nagłówkach obowiązują podobne zasady. Otóż po tego rodzaju elementach nie stawia się kropki. Dopuszczalne są natomiast inne znaki interpunkcyjne zamykające zdanie, np.
Mój syn mordercą?
Kocham i cierpię!
Magia, chiromancja…

 

Teraz już nie jest dziwaczne?

 

W dniu 13.12.2021 o 15:36, WolfSkin napisał:

Spoko Miszka, ja oberwałem kiedyś warna za błąd który znajdował się w cytacie innego użytkownika, a który wstawiłem u siebie żeby go skomentować. Szybkie neurony w zwojach mózgowych nie zawsze dorównują szybkim rączkom na klawiaturze moderacji...

 

Zgłosiłeś sprawę, opisałeś ją, przedstawiłeś żeby zdjąć Ci warna?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.