Skocz do zawartości

Jaki bank w pl polecacie?


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurwił mnie dziś do białości mój wieloletni bank, w którym mam główny prywatny rachunek. 

 

Tymczasowo ewakuowałem się do pomocniczego, ale zawsze wolę mieć konta w min. 2 instytucjach. 

 

Polecacie coś sensownego do sprawdzenia? Nie państwowe, nie PeKaO i bez wirtualnych asystentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ING pomimo wad jestem mu wierny, prywatny, maklerski, firma i stowarzyszenie też tam mam. Głównie szeroka gama usług mnie skłoniła do niego. Jednak od nowego roku zmieniają mocno warunki dla firm w związku z nowym wałem. Pewnie inne banki też, ale tu dostałem cała litanię, bo akurat z ich usług korzystam. Nieciekawie to będzie wyglądało.

 

Jako drugi mam Millenium też idealny nie jest. W obu drażni mnie niekompetencja pracowników, co do bardziej nietypowych operacji (ok rozumiem, że nie wszystko wiedzą, ale niech podadzą kontakt kto to załatwi), mam bo mają odpowiadające mi akurat konta walutowe, bez potrzeby zakładania dodatkowych.

 

mBank miałem bardzo długo, ale jak zaczęli naliczać  dziwne opłaty to się pożegnaliśmy. Brakuje mi ich usługi oszczędzania - można było zautomatyzować sporo rzeczy. Jedyny bank gdzie automatycznie można było ustawić doładowanie telefonu prepaid. Teraz podobno znowu się uspokoili, ale mam negatywny sentyment do niech. Mieli okres, że chcieli być cwani i z najtańszego banku na rynku stali się nagle najdrożsi. Po drugie jak nie chcesz związków z państwem to warto pamiętać, że mBank za ojców chrzestnych ma panów ze służb PRLu.

 

Raiffeisen/Paribas - zrezygnowałem z banku Raiffeisen kiedy zaczął sponsorować ideologię LPG. 

 

Miałem w kilku innych bankach, ale skoro nie zagrzałem długo miejsca to pewnie nie były warte uwagi. Eurobank, BPH oba PKO.

 

Nie napisałeś czy firmowe czy osobiste. Mam znajomego prowadzi skład materiałów budowlanych i jest zachwycony bankiem pocztowym - głównie dlatego, że można u nich zamówić transport kasy, pod jego adres (prowincja), a inne banki miały problem by odbierać od niego. I tu przechodzimy do sedna sprawy czego oczekujesz od banku. 

 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Kleofas said:

Wszystkie banki są w ten czy inny sposób wkurwiające. Trzymałbym się swojego obecnego na Twoim miejscu chyba, że ukradli Ci kasę.

Zawsze pytanie w ten czy w inny. Ja u siebie nigdy nie narzekałem, ale ostatnio widzę że zaczyna się szukanie jak tu skubnąć klienta z kasy. Nagminnie "zapomnają" powiadamiać o wzroście jakiejś pojedynczej opłaty z tabeli, co chwila telefony od sprzedawców, ktorzy chcą wciskać jakieś produkty. 

 

Ja sobie cenię spokój, a nie zawracanie dupy i ciągłą czujność czy mnie na czymś nie chcą wychoojać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, maroon said:

Ja sobie cenię spokój, a nie zawracanie dupy i ciągłą czujność czy mnie na czymś nie chcą wychoojać. 

Banki są kobietą?

 

Ja w celach kamuflażu od niedawna głównie używam iPKO, po tym jak zniszczył się sam Santander (ex BZ WBK). Santander został do transakcji internetowych wysokiego ryzyka - zamknięcie karty kredytowej obiło się o to, że przy okienku Pani zadzwoniła do centrali, i inna Pani z centrali usiłowała mnie wypytać czemu chcę rezygnować, a może nie chcę - tylko jeszcze o tym nie wiem, że jednak nie chcę :)

 

Szukaj co jest podpięte pod systemy państwowe i umożliwia zalogowanie na iLogin.gov itd. - taka lista jest ciekawa, w zależności na czym bardziej Ci zależy.

Aha, kiedyś byłem też w Paribas, i lata temu podziękowałem, jak zamiast preferencyjnych negocjowanych stawek dowalili mi ekstra opłaty dodatkowe. Millenium mnie rozczarowało na etapie kilkukrotnych wizyt w oddziale, gdzie w końcu okazało się że "nic nie mogą zrobić".

 

28 minutes ago, Rnext said:

"Żodyn"

Swój własny najlepiej założyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy ci na wizytach w oddziale albo jakichś giełdach, consiergach i innych pakietach to z czystym sumieniem polecam NestBank.

Plusy:

Zwykle proste konto,

obsługa blika,

Konto za totalne 0zl, nawet jeśli nie używasz karty wcale,

Nie ma w ofercie kont wspólnych, więc kobiety nie dopiszesz 

szybkie przelewy

Możliwość podpięcia konta dziecka

 

 

minusy:

nie obsługuje profilu zaufanego

Niektóre bankomaty są platne

Brak placówek (mi niepotrzebne ale może komuś)

 

Widziałem tam jakieś dodatki się pojawiły jak bilety autobusowe ale nie testowałem tego.

 

 

P.S. jako drugą kartę zawsze warto moc np. revoluta. Na wydatki których nie chcemy na bilingach, albo dla np.wirtualnej jednorazowej karty do zakupów w necie.

Edytowane przez bzgqdn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, bzgqdn said:

Jeśli nie zależy ci na wizytach w oddziale albo jakichś giełdach, consiergach i innych pakietach to z czystym sumieniem polecam NestBank.

 

Właśnie nad Nestem się zastanawiam ze względu na reklamowaną przez nich prostotę. I ponoć nie są w hipoteczne umoczeni jak inni. 

 

47 minutes ago, Gremlin said:

Alior - w porównaniu do Millenium czy mBank to niebo a ziemia - to moje doświadczenia.

W Aliorze mam pomocnicze. Kiedyś jeszcze BPH. Ale oni zaczynają mocno równać w dół, zbyt mocno według mnie. Kantor ich jeszcze broni, ale obsługa jest taka sobie, a od jakiegoś czasu przebić się przez "wirtualnego asystenta" , to dramat. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a ja miałem założyć w PeKaO rachunek, bo w takich niepewnych czasach wydaje się to dość bezpieczna opcja (z dostępnych).

 

Patrzyłbym przede wszystkim na strukturę kapitałową i właścicielską. Weź pod uwagę, że żyjemy w PiSlandii... Jakością obsługi, tragiczną w przypadku PeKaO, bym się nie przejmował.

 

Ale, odpowiadając na pytanie: mam 2 rachunki: mBank i PKO BP od jakichś 15 lat. Oba polecam - większych problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kespert napisał:

Szukaj co jest podpięte pod systemy państwowe i umożliwia zalogowanie na iLogin.gov itd. - taka lista jest ciekawa, w zależności na czym bardziej Ci zależy.

Ja odradzam takie rozwiązanie. Najbardziej powiązane banki w państwem,to duże ryzyko, w razie czego będą mieć dostęp do Twoich danych finansowych niemal od razu. Przekonał się o tym pewien prawnik, były minister.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 9 lat jestem w ING jako klient prywatny. Nie mam opłat za konto, wszystkie operacje monitorowane, potrzebuje coś załatwić to żaden problem. Wygodna i intuicyjna aplikacja mobilna. Z kolei rodzice w PKO i to jaki panuje tam burdel, opłaty to się nie da opisać, też korzystam z ich banku czasami i naprawdę nie chciałbym mieć z nim nic wspólnego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.