Skocz do zawartości

Czy Alfa Romeo Giulietta to damskie auto ?


Wolverine1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jako wielki fan marki o posiadacz AR 159 która bardzo lubię to coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą na młodszą i bardziej dopracowaną AR Giulietta. 

Głównym powodem jest tu fakt że w 159 mam diesla pod maską, co prawda to udana jednostka 1.9 JTDm ale po ponad dwóch latach użytkowania doszedłem wkoncu do wniosku że diesel nie jest dla mnie. Raz że jeżdżę dość mało bo ok 10 tys km rocznie, a dwa nie ma że nie ma takiej frajdy z jazdy, a spalanie nie jest wcale takie niskie. 

 

Natomiast nowszą Giuliette będę szukał tylko i wyłącznie z benzyniakiem 1.4 tjet 120 lub multiair 170 koni.

 

Dużo osób z którymi rozmawiam mówi mi że to babskie auto, już nie wspominając o smieszkach którzy dalej żyją stereotypami mówiącymi że Alfa rzekomo się tak bardzo psuje, mimo że model Giulietta jest najbardziej dopracowania i najmniej awaryjna Alfą w historii. 

Co prawda przyzwyczaiłem się do tego mając tą markę, ale i tak czasami dalej mnie to wkurza. 

 

Co sądzicie na temat tego modelu? Może ktoś go użytkował i może się wypowiedzieć 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie kanciaste jak beemwe. 

 

Gullietta jest bardzo ładna. 

 

Auto tobie ma się podobać, a nie Januszowi, co w przepierdzianym pasku 1.9tdi popyla. 

 

W pl Alfy w ogóle nie cieszą się ani uznaniem, ani nie są jakoś szczególnie rozpowszechnione. Jest mit, że włoskie jest kiepskie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maroon napisał:

Bo nie kanciaste jak beemwe. 

 

Gullietta jest bardzo ładna. 

 

Auto tobie ma się podobać, a nie Januszowi, co w przepierdzianym pasku 1.9tdi popyla. 

 

W pl Alfy w ogóle nie cieszą się ani uznaniem, ani nie są jakoś szczególnie rozpowszechnione. Jest mit, że włoskie jest kiepskie. 

Oczywiście nie są idealne, bo takich aut po prostu nie ma, każde ma wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maroon napisał:

Jest mit, że włoskie jest kiepskie.

Tak poniekąd jest. Włosi nie są dobrzy w sprawach technicznych. Tak stwierdzam po serwisowaniu maszyn i urządzeń produkcji włoskiej.

Mnie się AR w ogóle nie podobają i dziwi mnie, że komuś się to podoba. 

Lepiej niech się zajmą modą, pizzą i makaronem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Leniwiec said:

Tak poniekąd jest. Włosi nie są dobrzy w sprawach technicznych. Tak stwierdzam po serwisowaniu maszyn i urządzeń produkcji włoskiej.

 

Bzdura. Rozmawiałem jakiś czas temu z właścicielem firmy koparkowej. Ma na stanie JCB, Catepillara, jakieś japońskie i tureckiego Hydromieka. 

 

I co. Wszystkie się tak samo psują, tylko ceny serwisów różne. 

 

Dziś to bardziej problem taki, że i tak większość komponentów jest tłuczona w Chinach, a tam z nadzorem nad jakością bywa różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z moich pierwszych "sportowych" autek był Fiat Bravo HGT. Skóra i full wypas. 5 cylindrów, zmienne fazy rozrządu, 155 KM podkręcone do 170. Ależ to popylało. 😎 I nie było laski, która się za kanarkowo-żółtą furą nie obejrzała. 😁 Miałem go 4 lata, nastukałem sporo ponad 200 tys. i z poważnych napraw to była jedynie wymiana rozrządu przy 100 iluś tysiącach. A i sprzęgło, bo zajeździłem. 😁 Robiło się bączki na kostce we Władku i życie było piękne. 😎

 

W życiu bym kurwa bmw czy innego audi nie kupił. Auto ma mieć duszę, a nie być emanacją kompleksów właściciela. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Giulietta może się dalej podobać i nie ma łatki samochodu damskiego. 
Sam jeżdżę Giulią i to, że ludzie zaglądają za tym autem sprawia mi przyjemność. Dzieciaki, obcy ludzie zagadują na ulicy, pytają o moc, cenę. Kobiety też się oglądają. Auto ma piękne czerwone wnętrze, niejednej się oczy świeciły jak wsiadała ;) 
 

To nie BMW serii 3, których na ulicy, jak psów :) 

 

Auto jest bezawaryjne, na dodatek AR słyną z bardzo dobrego prowadzenia, stąd się biorą Alfisti. Jazda autem tej marki po prostu daje przyjemność, której nie czułem w Passacie, czy serii 3.

 

Też mam wśród znajomych śmieszków, że Alfa, gdzie laweta itd. Jak wsiadają na miejsce pasażera albo za kółko to się przekonują. Z mazdy MX-5 ND mojego szefa też się koledzy z pracy śmiali, a ja nią jeździłem i bardzo miło wspominam.


Niektórzy są po prostu zamknięci w swoim świecie i przekonaniach, trochę mi ich nawet żal, bo tyle fajnych fur ich omija…

 

@Wolverine1993, nie przeszkadza Ci wymiana 159 na, bądź co bądź, mniejsze auto? Ja za kasę potrzebną na Giuliettę (powiedzmy 30-35k) raczej bym kupił coś innego jednak 🤔

Edytowane przez LSD
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Wolverine1993 said:

Co prawda przyzwyczaiłem się do tego mając tą markę, ale i tak czasami dalej mnie to wkurza. 

 

Walka z głupotą jest z góry przegrana. Głupota jest tak niezmierzona, że równie dobrze mozna by walczyć z wiatrem, albo z błyskawicą. Trzeba zaakceptować to że czasem się ją napotyka i dalej robić swoje. Jesli cię to wkurza to znak że albo zmienisz samochód, albo zmienisz znajomych :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, tmr said:

myślałem, że tylko ja przejawiam taką niechęć do bmw i audi :P

Może nie tyle niechęć, bo np. bmw 2 cabrio to jest mój ulubiony sprzęt jak gdzieś w ciepłe kraje jeżdżę. Ale uważam, że to są auta bez polotu, bez wyrazu. Takie lepsze Volks Wageny klasy średniej. Nic w nich specjalnego nie ma. W pl cieszą się uznaniem, bo Polacy generalnie gustu nie mają. 😁 A i dopływ świeżego szrotu z Niemiec też swoje zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maroon napisał:

W pl cieszą się uznaniem, bo Polacy generalnie gustu nie mają.

Nie w pl tylko wszędzie 🤣 zapytaj Niemca, Anglika, albo Hamburgera to wszyscy zgodnie stwierdzą ze jak porządne auto to jedna z trzech marek: Mercedes, Audi, BMW.

 

Auto się kupuje takie jakie ci się podoba a nie dla duszy 🤣 jak kogoś podnieca VW polo to co mi to ma przeszkadzać.

 

A co do pytania autora to ja również uważam że Gulietta ma kobiece kształty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LSD napisał:

Moim zdaniem Giulietta może się dalej podobać i nie ma łatki samochodu damskiego. 
Sam jeżdżę Giulią i to, że ludzie zaglądają za tym autem sprawia mi przyjemność. Dzieciaki, obcy ludzie zagadują na ulicy, pytają o moc, cenę. Kobiety też się oglądają. Auto ma piękne czerwone wnętrze, niejednej się oczy świeciły jak wsiadała ;) 
 

To nie BMW serii 3, których na ulicy, jak psów :) 

 

Auto jest bezawaryjne, na dodatek AR słyną z bardzo dobrego prowadzenia, stąd się biorą Alfisti. Jazda autem tej marki po prostu daje przyjemność, której nie czułem w Passacie, czy serii 3.

 

Też mam wśród znajomych śmieszków, że Alfa, gdzie laweta itd. Jak wsiadają na miejsce pasażera albo za kółko to się przekonują. Z mazdy MX-5 ND mojego szefa też się koledzy z pracy śmiali, a ja nią jeździłem i bardzo miło wspominam.


Niektórzy są po prostu zamknięci w swoim świecie i przekonaniach, trochę mi ich nawet żal, bo tyle fajnych fur ich omija…

 

@Wolverine1993, nie przeszkadza Ci wymiana 159 na, bądź co bądź, mniejsze auto? Ja za kasę potrzebną na Giuliettę (powiedzmy 30-35k) raczej bym kupił coś innego jednak 🤔

Oo Giulia to moje marzenie, może za parę lat sobię też kupię 😆 

 

159 jest bardzo fajnym autem aczkolwiek w środku jest bardzo ciasna, bagażnik też jest mały, a w mieście (jeżdżę głównie po mieście co dla diesla jest bardzo słabe) tym autem jeździ się bardzo mało komfortowo, bo jest ociężale i mało zwrotne. 

W dodatku występuje dość poważny probnem z korozją i dostępnością części zamiennych co w przypadku Giulietty jest zdecydowanie mniejszym problemem, bo ona po prostu nie koroduje, a części w porównaniu do 159 są śmiesznie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giulia to marzenie, kręci mnie niemiłosiernie. Spojrzałem teraz w necie, że można nabyć używkę już od 70k-80k PLN. Trochę dużo, ale kto wie czy jak już będę zmieniał auto to czy się nie skuszę na realizację marzeń :D

159 też bardzo mi się podoba, ale jest już starawa, gdyby było coś nowszego w tej stylistyce i cenie między Giulią a 159 to bardzo chętnie bym kupił.

Giulietta tył ma bardzo fajny. Bryła patrząc z boku też przyjemna, ale przód ma zrobiony w takiej babskiej stylistyce, głównie przednie lampy powodują takie wrażenie. 

 

Jeśli Ci się podoba to bierz.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kobiece auto to new beetle, Fiat 500, Mini. Giulietta tak nie do końca ale ze wskazaniem na kobiecy. Polecam ci z doświadczenia większe auto przez większe bezpieczeństwo i pakowność. Spalanie i utrzymanie nie będzie dużo droższe niż hatchbacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mocny Wilk napisał:

Giulia to marzenie, kręci mnie niemiłosiernie. Spojrzałem teraz w necie, że można nabyć używkę już od 70k-80k PLN. Trochę dużo, ale kto wie czy jak już będę zmieniał auto to czy się nie skuszę na realizację marzeń :D

159 też bardzo mi się podoba, ale jest już starawa, gdyby było coś nowszego w tej stylistyce i cenie między Giulią a 159 to bardzo chętnie bym kupił.

Giulietta tył ma bardzo fajny. Bryła patrząc z boku też przyjemna, ale przód ma zrobiony w takiej babskiej stylistyce, głównie przednie lampy powodują takie wrażenie. 

 

Jeśli Ci się podoba to bierz.

 

Te najtańsze to składaki z USA, myślę że za 5 lat będzie mnie stać na takie cudo jak cena spadnie do ok 50 tys 😆

Jeszcze zobaczymy jak w Giulii po paru latach będzie w kwestii korozji, bo niestety ale 159 to straszny zgnilak w którym lecą na potęgę progi i elementy zawieszenia. 

W Giuliettcie jest dużo lepiej, bo oglądałem od spodu 10letni egzemplarz i był w idealnym stanie.

No ale u Włochów to nic nigdy nie wiadomo i raz mogą zrobić dobre auto, a później znowu pogorszyć jakość i spartolic robotę.

 

 Ktoś wcześniej pisał że za 30-35 tys można znaleźć lepsze auto. 

Myślę że będzie z tym ciężko, bo w sumie nic mi nie przychodzi do głowy, zwłaszcza że nie chce żadnego Golfa, A3 ani żadnych tego typu popularnych samochodów których codziennie na ulicy mijam tysiące.

Alfa ma to do siebie że może raz na pare dni spotkam jakąś na drodze 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.