Skocz do zawartości

Czy wzmacniacz wifi rozwiąże problem ?


ogien94

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia

W moim rodzinnym domu jest spory problem z ogarnięciem neta , dlatego załatwiłem kartę lte no limit z T- mobile i ogólnie samo działanie internetu jest lux. Problemem jest to , że zasięg Wifi jest kiepściutki . Zakupiłem router Wifi Huawei B535 i jak w dwóch pomieszczeniach jest super , tak dosłownie parę kroków dalej już gubi połączenie.  Co nie widze się z ojcem to mi narzeka , żę u niego w pokoju ten internet raz jest ,a raz go nie ma. Położenia routera wolałbym nie zmieniać , bo wtedy inni domownicy by nie mieli neta. Sam router sprawny. Zdaje sobie sprawę , że ściany w domu są grube i przez to może być problem . Dlatego pomyślałem o tym wzmacniaczu wifi. Może któryś z Braci miał podobny problem i taki wzmacniacz pomógł ? Ogarnąłbym taki , podłączył do gniazdka i może by to rozwiązało sprawę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź aplikacją (ostatnio używam WiFi Analizera) siłe połączenia w tym miejscu co nie działa. Czasem wystarczy inne ustawienie kanału w routerze/pasma BTS lub antenki (na zdjęciach na Google widzę, że są opcje z ale i bez anteny - może można dokupić). Jak nie, to faktycznie wzmacniacz powinien pomóc. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom w mieście czy na wsi?

W mieście, na osiedlu domków jednorodzinnych potrafi być jakieś 20-30 sieci w zasięgu twojego routera, w tym nawet kilka na tym samym kanale. One się wzajemnie zakłócają.

Androidowa apka może być, ale najlepiej to sprawdzić na laptopie, bo ma lepszą antenę i więcej wykryje.

Zmień kanał i powinno być lepiej. Ewentualnie kanał ustawić na Auto, żeby sobie router sam wybierał, co mu bardziej pasuje.

 

Takie teraz czasy, że do każdego elektronicznego gówienka ładują moduł Wi-Fi i to wszystko nam robi piękny smog elektromagnetyczny i masę zakłóceń.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Patton napisał:

@ogien94

Sprawdź częstotliwość wifi. I jeśli jest na 5 GHz (które ma mniejszy zasięg), to zmień na na 2,4 GHz. I może i będzie mniejsza prędkość po wifi, ale będzie większy zasięg.

Z tym to bywa różnie. W warunkach kompletnej ciszy radiowej rzeczywiście 2.4 GHz ma większy zasięg i lepiej przenika przez przeszkody. Jest to jednak częstotliwość bardzo zatłoczona. Skutek jest taki, że u mnie na chacie konsola stojąca dwa pomieszczenia dalej od routera wi-fi na 2.4 GHz gubi sygnał i prędkość przepływu danych jest jak za czasów modemów telefonicznych, a na 5GHz działa całkiem sprawnie (szybkość taka sama jak w laptopie oddalonym o metr od routera). Także teoria w tym wypadku różni się od praktyki biegunowo.

@ogien94 Używałem nie tyle wzmacniacza co repetera wi-fi, sprawdza się całkiem dobrze. Prędkość transmisji danych była niższa tak niewiele, że było to widoczne dopiero na testach, bo w praktyce nie dało się tego odczuć.

Inne rozwiązanie godne polecenia co tzw. Powerline, czyli urządzenia przesyłające dane po kablach instalacji elektrycznej.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.