Skocz do zawartości

Klucz imbusowy i zakręcanie klamki od drzwi - problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam drzwi z polskone i trochę klamka z nasadką się poluzowały. Mam klucze imbusowe, których chciałem użyć żeby od dołu poprzykręcać to. Głupie pytanie: w którą stronę zakręca się tego typu śrubę? Kręcę imbusem pasującym rozmiarowo a nasadka dalej jest poluzowana.

Prośba o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pancernik napisał:

 

Football Rannfl GIF by Chio Deutschland

 

Uwaga lifehack: są tylko dwie możliwości, jeżeli chodzi o kierunek wkręcania wszelkiego rodzaju śrub

 

Wiem, że są, ale słyszałem, że są różnego rodzaju, więc pytam jak jest w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ampul nie pasuje albo yyyy wyrobił się ten środek. Możesz wtedy spróbować mały płaski śrubokręt dobrać i dokręcić lub odkręcić.

Zakręca się w prawo a odkręca w lewo. Chyba że poluzował się ten kwadracik który jest w zamku  i klamkach i tam jest takie wgłębienie yyy rowek gdzie ten yyy imbus ma to blokować.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MG-42 napisał:

Albo ampul nie pasuje albo yyyy wyrobił się ten środek. Możesz wtedy spróbować mały płaski śrubokręt dobrać i dokręcić lub odkręcić.

Zakręca się w prawo a odkręca w lewo. Chyba że poluzował się ten kwadracik który jest w zamku  i klamkach i tam jest takie wgłębienie yyy rowek gdzie ten yyy imbus ma to blokować.

 

No tak, ta "nakładka jest poluzowana właśnie i ją chcę dokręcić (od spodu imbusem), ale kręcę w prawo  i nic.

Edit: może to jest kwestia klucza, mam parę kluczy imbusowych, jeden z nich pasuje w miarę do tego wejścia, może kupić po prostu nowy komplet?

Edytowane przez jankowalski1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pancernik napisał:

Moim zdaniem patowa sytuacja i osobiście nie widzę z niej wyjścia, być może warto poruszyć temat na kolacji wigilijnej, może jakiś fachura to ogarnie 🤣

 

 

Ach te trolle i ich ciągłe podstępy 🤣

To nie jest podstęp, tylko temat na serio. Mieszkanie w miarę nowe i pierwsza rzecz co do której chciałem się poradzić.

1 minutę temu, MG-42 napisał:

A da się klamkę wyjąć z drzwi? Może wtedy będzie lepszy dostęp by spróbować ten imbus odkręcić. Chyba że ten imbus wyleciał i wydaje Ci się że tam jest

 

Bez ironii stary, naprawdę. U dołu "nasadki od klamki" jest wejście na imbus, który kręcąc w prawo (chcąc dokręcić) w ogóle jej nie stabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MG-42 napisał:

Ciekawy jaki rodzaj klamki jak yyyy ten  TUPAI i kwadratowe okucia to współczuję.

 

Tak, coś w tym rodzaju. Dodam, że dokręcałem wieszak na papier toaletowy z tej firmy i elegancko się dokręcił i jest stabilny, a tu dokręcam i dalej jest leciutko poluzowany, kuźwa.

Myślisz że na gwarancję mogę to zgłosić do firmy która montowała mi drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, icman napisał:

Spróbuj wykręcić imbus i wyjąc klamkę a następnie obadaj co i jak wkręcając imbus bez trzpienia.

Nie będę go kuźwa wykręcał, bo go potem z powrotem nie założę skoro nie można go dokręcić i zostanę bez klamki całkiem. Może zgłosić to na gwarancję do firmy od drzwi?

1 minutę temu, MG-42 napisał:

Hmm niewiem, to malutka bzdura, ciekawe czy dobrze na gwint wkręcone, wystaje ta nakrętka z otworu?

Spróbuj odkręcić to i na nowo skręcić i złożyć klamkę

 

Też myślę, że to bzdurką, co do wykręcenia pisałem jw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mógł się klucz wyrobić, źle mogła być dokręcona śrubka, nie sądze by źle w gwint weszło bo to nie łatwo się wkręca a co dopiero jak gwint nie pasuje.

Przyjżyj się temu jak nie czujesz że kluczyk się wyrobił, weź latarkę przyświeć byś lepiej widział jak się to zachowuje

 

Bez nerwów nie wqrwiaj się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MG-42 napisał:

Wydaje mi się że mógł się klucz wyrobić, źle mogła być dokręcona śrubka, nie sądze by źle w gwint weszło bo to nie łatwo się wkręca a co dopiero jak gwint nie pasuje.

Przyjżyj się temu jak nie czujesz że kluczyk się wyrobił, weź latarkę przyświeć byś lepiej widział jak się to zachowuje

 

Bez nerwów nie wqrwiaj się.

 

Po świętach kupię nowiutki komplet kluczy imbusowych, bo to co mam to pozostałości z czasów wykańczania chaty, wtedy podłubię i zobaczę. Sprawa nie pili, ale lubię mieć dopięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MG-42 napisał:

Rozumie jakie to odczucia że jak mieszkanko po remoncie  to powinno być na tip top. Te klucze są takiee yyy średniej jakości bo do każdego kompletu dodają te kluczyki.

Udało się jakoś to zablokować?

Nie, nie remont był 1,5 roku temu, teraz ta klamka rzuciłą mi się w oczy. Co zablokować? Klamka i nasadka ogólnie są ok, tylko jest lekko poluzowana na 1-1,5 milimetra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.