Skocz do zawartości

Reset telefonu, odzyskiwanie danych (zdjęć) z telefonu, karty mikro SD


MaxMen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Mam taką sytuację, że chciałbym zresetować telefon i przywrócić do ustawień fabrycznych, coś lekko szwankuje i myślę, że może mu to pomoc ale o tym później. 

Ogólnie miałem w tel kartę microSD na którą była przeniesiona/skopiowana część zdjęć z czasem karta uległa jakiemuś uszkodzeniu jakby nic na niej nie było a telefon z włożoną kartą jest strasznie zamulony (Stało się to pół roku temu). Po wyjęciu karty jest ok. Ogólnie chciałbym spróbować  odzyskać zdjęcia z telefonu i jeśli to możliwe to z karty, może macie z tym jakieś doświadczenia i podpowiecie jakim programem co i jak? 

 

A ogólnie mam taki kłopot z telefonem, że od kilku dni dziwnie zamula mi się używając funkcji dzwonienia, kiedy wejdę w kontakty i chcę wybrać np Waldek  to wpisując W..a pojawia się puste pole nie podświetlają się kontakty oczywiście jak zaczekam ok 20sekund to w końcu się podświetli. Oczywiście jak z kontaktów przesunę od Ani do Waldka to są wszystkie, dalej jeśli kliknę na kontakt to zanim tel zacznie "dzwonić" też moja ok 10 sekund troszkę mnie to irytuje dlatego chciałem zrobić tester telefonu bo wydaje mi się, że może to pomóc. 

Macie jakieś podpowiedzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MaxMen napisał:

Ogólnie chciałbym spróbować  odzyskać zdjęcia z telefonu i jeśli to możliwe to z karty, może macie z tym jakieś doświadczenia i podpowiecie jakim programem co i jak? 

 

DiskDigger może? Udawało mi się przywracać niektóre usunięte zdjęcia. Podkreślam: niektóre.

Na PC jest Recuva.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SanDisk recovery software.

Z tego co widzę to zmienili nazwę na Stellarinfo.

Jeśli karta sd była zaszyfrowana to niczego nie odzyskasz. Tzn. odzyskasz zaszyfrowane pliki, które są bezużyteczne.

Miałem niestety kiedyś taki przypadek na wakacjach i wszystkie zdjęcia poszły w pizdu. Od tamtego czasu mam ustawiona kopię zapasową wszystkich zdjęć na OneDrive. Zaraz po zrobieni zdjęcia jest uploadowane do chmury.
Polecam każdemu, zrobić to samo. Zaszyfrować kartę SD i telefon, co by nikt nie był w stanie dostać się do twoich danych, oraz ustawić automatyczną synchronizację plików z chmurą(cokolwiek wam pasuje, czy to google czy to onedrive, dropbox whatever). Przy takiej konfiguracji, nawet jeśli zgubicie telefon, wasze dane są bezpieczne, a wy nie tracicie do nich dostępu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cst9191 napisał:

DiskDigger może?

Czyli to instaluję bezpośrednio na telefonie? 

Dodam, że tel to xiamomi z Androidem 9 

 

22 minuty temu, UncleSam napisał:

Jeśli karta sd była zaszyfrowana to niczego nie odzyskasz

Kupiłem nową i osobiście nic nie szyfrowałem, pewnego dnia tel się zamulił, wyłączyłem-włączylem a tam komunikat błąd karty i widzę brak zdjęć próbowałem kilka razy i nic po wyjęciu karty z tel zaczął pracować normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaxMen napisał:

Czyli to instaluję bezpośrednio na telefonie? 

Dodam, że tel to xiamomi z Androidem 9 

Wszelki software do odzyskiwania danych instalujesz na komputerze i musisz użyć czytnika kart pamięci na 99%. 
Po podłączeniu telefonu z włożoną kartą pamięci, urządzenie będzie widziane jako storage device i na 99% nie będziesz mieć bezpośredniego dostępu do karty - to jest powód do użycia czytnika.

Xiaomi to xiaomi. W dodatku już chyba swoje ma skoro ma jeszcze Androida 9. Nie jestem antyfanem marki, wręcz przeciwnie, ale to jest właśnie problem budżetowych smartfonów tzn. Są dobre w chwili gdy je kupujesz, ale są tylko na chwilę...

Daj znać czy Ci się udało odzyskać zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, UncleSam napisał:

Wszelki software do odzyskiwania danych instalujesz na komputerze i musisz użyć czytnika kart pamięci na 99%

Taki też miałem plan co do karty SD, ze zdjęciami na tel tak samo? 

Cały bajer polega na tym, że były to zdj zrobione tel i gdzieś tam zapisane, zrobiłem sobie foldery do których je pokopiowałem, poprzenisiłem i okazało się, że same się utworzyły na karcie pamięci która uległa uszkodzeniu więc możliwe, że są i ma tel i na karcie (jeśli do tej w ogóle będzie dostęp skoro uszkodzona) 

 

A co myślisz o zresetowaniu systemu, może pomóc na takie problemy?

Tel to dokładnie x redmi note 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaxMen napisał:

Cały bajer polega na tym, że były to zdj zrobione tel i gdzieś tam zapisane, zrobiłem sobie foldery do których je pokopiowałem, poprzenisiłem i okazało się, że same się utworzyły na karcie pamięci która uległa uszkodzeniu więc możliwe, że są i ma tel i na karcie (jeśli do tej w ogóle będzie dostęp skoro uszkodzona) 

Jeżeli zdjęcia są w pamięci telefonu i nie masz do nich dostępu to raczej temat pozamiatany.
Ale jest to także oznaka, że dzieję się coś niedobrego z telefonem. Potencjalnie może być na skraju żywota.
Chociaż możliwe też, że to jakiś błąd systemu. Ciężko cokolwiek powiedzieć, ale powinieneś mieć to na uwadze. 
 

2 minuty temu, MaxMen napisał:

A co myślisz o zresetowaniu systemu, może pomóc na takie problemy?

Tel to dokładnie x redmi note 8

Jasne. Zdecydowanie jest to dobry pomysł. To jest właśnie kolejna zaleta robienia kopii zapasowej. Możesz tel zresetować do fabryki w każdej chwili i nadaj będziesz miał wszystkie dane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UncleSam

Ciekawa sytuacja, włożyłem kartę do komputera i co ciekawe mimo komunikatu o "wystąpił problem z tym dyskiem..." To kartę można otworzyć i przejrzeć zdjęcia. Choć to nie o te mi chodziło bo mam je na kompie. Więc o te które mi chodziło "wyparowały" z tel foldery są poprostu puste. 

Pisząc to jeszcze raz to jakoś w wakacje telefon mi się zamulił i nie chciały się uruchiać aplikacje itd Więc go wyłączyłem i włączyłem kilka razy i pojawiał się komunikat o uszkodzeniu karty, na kartę nie można było wejść i odczytać z niej danych oraz były puste foldery ze zdjęciami. Więc do dziś sądziłem, że były na karcie i dlatego zniknęły a wygląda na to, że może jednak były ma tel tylko czemu zniknęły po awarii karty? Dziwna sprawa spróbuję zrobić odzyskiwanie z karty może to, ten pojawiający się problem to jakieś wadliwe foldery ?

 

A jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z tel to co lipa? Nie da się ich odzyskać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaxMen napisał:

A jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z tel to co lipa? Nie da się ich odzyskać? 

Na 99% te dane zostały nadpisane albo są zaszyfrowane przez wewnętrzny algorytm telefonu. A jeżeli nie są dostępne z poziomu telefonu i pracującego systemu android, prawdopodobnie już przepadły. 
Zawsze możesz spróbować, ale osobiście nie spotkałem się z softwarem który byłby w stanie odzyskać dane z telefonu bez fizycznego wylutowywania modułów pamięci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, UncleSam napisał:

Na 99% te dane zostały nadpisane albo są zaszyfrowane przez wewnętrzny algorytm telefonu. 

Czyli trochę lipa, w tel zostały puste foldery z nazwami jakby ktoś poprostu je wykasował. Skanuje kartę programem Recuva zaraz zobaczę co tam znalazło ale niestety program w ogóle nie widzi mojego tel 🤷

Edytowane przez MaxMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.