Skocz do zawartości

Rodzina, ognisko i poligon


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się w środku śmieję, że pewnie nikt się nie spodziewa wrzucenia przeze mnie takiego materiału. A ja akurat lubię zupełnie bez uprzedzeń posłuchać śp. ks. Pawlukiewicza i dzisiaj YT podpowiedział mi to nagranie. Zachęcam nasze panie rezerwatki, do wysłuchania (choć i panom od tego nic nie ubędzie).

Da się nawet przy pieluchach i w sam raz przed zabawą sylwestrową ;)

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kiedyś słuchałam x Pawlukiewicza, jest dość luźny w przekazie, charyzmatyczny. 

 

Odsłucham w trasie z Podkarpacia (startuję dzisiaj w południe). 

 

Sylwester spędziłam o dziwo dość miło, bo właśnie z... Dziećmi. 

Snobowatej znajomej pomogłam w kuchni i miałam ją z głowy. ;)

Oczywiście, że ma piękny dom, otworzyła kolejną firmę (znaczy, jej mąż pomógł), robi sobie miesięczny urlop. To już jest inny świat, choć dzieci to nadal dzieci... Potrzebują uwagi, interakcji i spokoju. 

 

Po odsłuchaniu nawiąże do nagrania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, odsłuchałam. 

Kwestia zdrady w małżeństwie.... Tzw."miłość" (być może x Pawlukiewicz miał na myśli - chęć utrzymania rodziny i relacji rodzinnych w niezmienionej formule/postaci) może być dalej destrukcyjnym zachowaniem, które nie utrzyma małżeństwa i rodziny w niezmiennionej formule. Złe zachowania (czyli to, które nas rani, czy mówiąc bezpośrednio - stawia niżej w określonej hierarchii) należy karać, a kara może przybierać różne formy, bo... na każdego, co innego działa, a czasem nic nie zadziała. Reakcje ludzkiego mózgu często są nieprzewidywalne. :) 

Narracja, że relacja (w kazaniu instytucja małżeństwa) to tak naprawdę RÓWNIEŻ wspólne funkcjonowanie w niekorzystnych, czy nawet ciężkich sytuacjach... bardzo mi się spodobało, bo w sumie... to prawda, której stesty czy niestety doświadczam. Zobaczymy jakie "owoce" to przyniesie....

@Rnext

co cenisz w filozofii chrześcijańskiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/channel/UCopzdt1PZ3UTzSPj6kzs0tg

https://www.youtube.com/c/TherapeuticMama

Co do instytucji rodziny i małych inspiracji w tym temacie...
Z racji bycia specyficznym człowiekiem, tak samo lubię specyficznych ludzi. Na necie śledzę dwie takie rodzinki. Mają fajny gwar w domu. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.