Skocz do zawartości

Ban konfederacji na Facebooku!


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/meta-zablokowala-fanpage-konfederacji-na-facebooku-w-zwiazku-z-postami-nt-covid-19/707w6jk

 

Na dniach oficjalne konto Konfederacji dostało bana na Facebooku. 

 

Pytanie tylko takie: skoro Facebook to prywatna firma, to dlaczego nie założą własnej platformy, na której będą mogli pisać co chcą? 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, $Szarak$ napisał:

na której będą mogli pisać co chcą? 

Zapytaj Marka ile jest z tym problemów, po za tym z przekazem trzeba trafiać do szerszej gawiedzi, jak chce się rządzić, same forum dla sympatyków nie wystarczy.

4 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Facebook to prywatna firma

Co z tego jak jest Konstytucja, swobody obywatelskie, wolność wypowiedzi,.

 

 

Edytowane przez Boromir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir Ale to są dalej prywatne firmy. Mają swój regulamin i każdy kto z FB korzysta, automatycznie regulamin akceptuje. Skoro komuś nie pasuje ich regulamin, to niech siebie promuję gdzie indziej. 

Nikt nikomu nie zabrania założyć własnej platformy - mają możliwość? Mają. 

Nie Rozumiem serio. Nie pasuje ci - nie korzystaj. Proste. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, $Szarak$ napisał:

Ale to są dalej prywatne firmy.

No i co z tego skoro łamią prawo, prawo wolności wypowiedzi, wolności słowa kneblują usta dzisiaj skasowany jest profil Konfederacji, wcześniej Radio Samiec, szarpanki z życiem I i II,  oni byli wcześniej następny w kolejce będziesz ty, jeśli nie zatrzymamy tego szaleństwa, tego typu  akceptacja powodowała, że było jeszcze gorzej. Zobacz na historie, teraz zatacza koło. Chcesz być potulnym baranem na rzeź twoja sprawa, tylko nie zdziw się, jak pięknego dnia dotknie to ciebie. To jest pierwszy krok do totalitaryzmu KNEBLOWANIE UST.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ Twoje podejście do kwestii wolności wypowiedzi mi się niekoniecznie podoba.
Może powinieneś pójść gdzieś indziej i założyć swoje forum?

Kwestia, którą w swoim podejściu wygodnie pomijasz to to, że chociażby FB to otwarte forum.

Jest różnica między

1. Chcę coś powiedzieć - blokują mnie bo im się to nie podoba
a
2. Chcę coś powiedzieć - mówię / piszę i po prostu nikt tego nie czyta bo to nie interesujące

Każdy, kto nie chce materiałów od kanału Konfy czy innego - może je po prostu zignorować i nie czytać albo po prostu nacisnąc przycisk "blokuj dla mnie".
FB - tak, jak przedstawia się jego idea - jest dla wszystkich o wszystkim (bo w końcu platforma do reklamy..) a nie "dla ludzi którzy wierzą w zielone jednorożce i tylko dla nich".
Zwłaszcza, że Konfa jednak pieniądze u nich wydawała..

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir Eh.  Trumpowi usunęli i nic im nie zrobili, więc tym bardziej im nic nie zrobią, jak usunęli teraz konfie. 

@Vishkah

Ja wchodząc na serwis jakikolwiek, przestrzegam jego  regulamin, więc po co miałbym swój zakładać?

 

 Tak, jak pisałem. Mają swój regulamin i każdy kto tam wchodzi i użytkuje, musi go przestrzegać. Wydali oświadczenie, podali powody - dlaczego konto ich zostało usunięte. Cenzura i inne kwestie... Zawsze ktoś może otworzyć swój serwis, na którym będzie sobie pisał co chce. Kto komu broni? 

 

Wolny rynek szczerze mówiąc doprowadził do tego, że Facebook zjadł inne firmy - nawet Nk kiedyś. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Trumpowi usunęli i nic im nie zrobili, więc tym bardziej im nic nie zrobią, jak usunęli teraz konfie. 

Trump nie był święty, ale jeszcze za nim za tęsknisz,dlaczego ?  bo masz starego dziada u władzy, który ustępuje każdemu Niemcom, Ruskim, Chinom, a Trump kilka rzeczy dla polski zrobił dobrze, m.in. dywersyfikacja dostaw paliw, surowców, , uniezależnienie się od ruskich , wspieranie idei międzymorza, sprzeciw wobec Nord Stream II a nawet nacisk na spłatę reparacji wojennych za II wojnę światowa od Niemiec dla polski, oczywiście cześć dla Izraela. Kilka razy Trump potraktował Dudę jak szmatę , ale kilka rzeczy zrobił na naszą korzyść, więc gwoli ścisłości już wolę Trumpa , znając go podniesie się jak feniks z popiołów, tak jak podniósł się po kilku upadkach, po których, wielu specjalistów nie dawało mu żadnych szans.  Mam nadzieję , ze wróci na piedestał i zdąży naprawić co zepsuł i zepsuje ten nieudacznik, stary tetryk biden

 

 

Jak Konfę wywalili to pora procedować ustawę, kóra by chroniła rodzimy rynek przed cenzurą mediów i dużych korporacji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Ale to są dalej prywatne firmy. Mają swój regulamin i każdy kto z FB korzysta, automatycznie regulamin akceptuje. Skoro komuś nie pasuje ich regulamin, to niech siebie promuję gdzie indziej. 

Nikt nikomu nie zabrania założyć własnej platformy - mają możliwość? Mają. 

Nie Rozumiem serio. Nie pasuje ci - nie korzystaj. Proste. 


Każdy kto przeczyta mojego posta musi mi zapłacić 100 tysięcy złotych. Przeczytanie tego automatycznie to akceptuje. Skoro Ci to nie pasuje idź gdzie indziej, żebyś czasem mojego posta nie przeczytał. Nie pasuje nie czytaj :) 
 

Palenie książek w III Rzeszy też było robione ku uciesze gawiedzi :) Jak to się skończyło każdy wie.

 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Pytanie tylko takie: skoro Facebook to prywatna firma, to dlaczego nie założą własnej platformy, na której będą mogli pisać co chcą?

To dość proste: chodzi o zasięg i możliwość dotarcia do jak największej rzeszy odbiorców, co daje FB, YT, Twitter, TikTok itp.

 

7 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Mają swój regulamin i każdy kto tam wchodzi i użytkuje, musi go przestrzegać.

A nie zastanawiało Cię nigdy dlaczego problem banów na tego typu portalach dotyczy tylko i wyłącznie ludzi bądź organizacji z prawej strony barykady, a nie z lewej? Nie słyszałem nigdy o organizacji z lewej strony, która dostałaby bana od tego typu firmy. Jeśli więc nie jesteś osobą lub organizacją popierającą szeroko pojęty postęp, to masz problem. Podobnie było w Hiszpanii przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi: bany na FB dostawali tylko i wyłącznie kandydaci związani z prawą stroną barykady, podczas gdy za podobne lub te same "przewinienia" kandydaci z lewej strony problemów nie mieli.

 

Pojęcie "cenzura" jest Ci znane?

 

 

 

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krugerrand napisał:

To dość proste: chodzi o zasieg i możliwość dotarcia do jak największej rzeszy odbiorców, co daje FB, YT, Twitter, TikTok itp.

No to chyba jest wiadome. 

 

Dlaczego jest lewicowe? Bo to jest firma i są nastawieni na zysk, dlatego robią to co im się opłaca. A dlaczego firmy największe ustawiają tęczę? Tak, jak wcześniej posta zakładałem. Ich nie obchodzi czy klika na FB gej, arab, murzyn itd tylko hajs. Młodzi głównie są lewicowi więc idą w lewactwo i tyle. 

 

A czym ma być spowodowane to, że w jednym kraju, ta sama firma ma tęczę na głównym profilu, a już w innym bardziej prawicowym nie? No właśnie.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz są ludzie, którzy nie korzystaj a z internetu ogólnie pojętego, ale wchodzą tylko na Facebook, tam maja ogłoszenia, tam mają fora tam mają randki itd, wszystko zmierza w kierunku tego, że ludzie mają się logować tylko da Facebooka..... Inna sprawa że dając nam na Facebooku (do tego Twitterze w niektórych kręgach) i na google w zasadzie wycinamy organizacje firmę itd z internetu....

 

W czasach gdy internet w komórkach był droższy to transfer Facebook często był poza pakietem za darmo.... Jak to możliwe.... Kto za to płacił bo z punktu widzenia operatora nie mogło to być opłacalne....

Edytowane przez Mmario
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka jest moda? Chodź dawno temu gdzieś czytałem że mózg młodej osoby ze względu na stopień rozwoju jest bardziej lewoskrętny.

  Natomiast wraz z upływem lat staje się bardziej prawoskrętny.

 

„Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi.“ —  Otto von Bismarck

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

No to chyba jest wiadome

Jeśli jest to oczywiste, to po co zadawać tego typu pytania?:P

 

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

A czym ma być spowodowane to, że w jednym kraju, ta sama firma ma tęczę na głównym profilu, a już w innym bardziej prawicowym nie?

Polska jest uważana za kraj prawicowy, a jest tu znanych mi kilka korporacji, które wręcz szczycą się tzw. lewicowymi wartościami. Jedną z nich jest chociażby JP Morgan, żeby nie być gołosłownym, gdzie w ich warszawskim biurze agenda lewicowa jest widoczna aż do porzygu na każdym kroku i wszędzie gdzie mogą się z tym obnoszą, biorą także regularnie udział w paradach równości.

 

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Bo to jest firma i są nastawieni na zysk, dlatego robią to co im się opłaca.

To że komuś się coś opłaca niekoniecznie musi być powiązane z zyskiem. Istnieje też coś takiego jak wizerunek i widocznie wspomniany wyżej JP Morgan chce być tak postrzegany i widzi w tym jakieś profity.

 

Istnieje też inne wytłumaczenie: firmy promują lewicowe wartości ze strachu przed samą lewicą. Zwyczajnie boją się ich działań, a lewica jak wiadomo jest tolerancyjna tylko dla swoich. Pamiętam wiele lat temu jeden z pracowników dużego banku napisał na jednym z takich portali bardzo niepochlebny komentarz, który nie spodobał się środowiskom lewicowym. Zaczęli słać donosy do jego firmy żądając wręcz zwolnienia tego pracownika. Bank się nie ugiął pod ich groźbami i pracownika nie zwolnił, wydał także oświadczenie, w którym chwalił swojego pracownika za wykonywaną pracę, a to co on robi poza godzinami pracy w życiu prywatnym ich zbytnio nie interesuje, jeśli nie ingeruje to w dobre imię banku, a w tym wypadku nie ingerowało oraz że w Polsce mamy wolność słowa i debata polega na różnicowaniu poglądów. 

 

Niestety w FB czy YT tego nie ma i nie ma co się zasłaniać regulaminem. Rzekome standardy społeczności to pojęcie dość rozmydlone i tak naprawdę nikt nie wie co się pod nim tak naprawdę kryje, ponieważ zdaje się to nigdzie nie zostało zdefiniowane. Tak naprawdę w praktyce chodzi tu o zwalczanie poglądów inne niż lewicowe lub inne niż są w FB przyjęte. 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.