Skocz do zawartości

5HTP


Cloud7

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem nadwydajnie mentalnym lękowcem mam problemy ze snem i zaburzeniami lękowymi. Szukam jakiś naturalnych środków pomagających  w zasypianiu  i poprawię nastroju.

Znalazłem że 5-HTP pomaga w zasypianiu i jest naturalnym źródłem serotoniny oraz wzmaga jego produkcję. Ktoś próbował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odradzam 5-htp i ogólnie podnoszenie serotoniny. Długo by pisać czemu.

Co nieco można przeczytać tutaj, ale nie wiem na ile to będzie zrozumiałe dla kogoś nieinteresującego się takimi tematami:

http://raypeat.com/articles/articles/serotonin-depression-aggression.shtml

 

Jeżeli już chcesz brać jakieś suple, IMO glicyna byłaby lepsza pod tym względem.

Moje anegdotyczne doświadczenie - 10mg dziennie wymieszane wieczorem w jogurcie zmniejszyło niepokój i poprawiło sen, chociaż z innych

powodów ją biorę, ale to dosyć bezpieczny środek, ale już we własnym zakresie byś musiał doczytać. Nie chce mi się bibliografii itd podawać.

Now Food Glycine Pure Powder - tej używałem/używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.