Skocz do zawartości

Programowanie społeczne... poprzez media


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

Uwielbiam "odkrywać" świat na nowo z perspektywy RedPill.

 

Właśnie słuchałem muzyki i na play listę zaplątała się Kasia Klich. Jak tylko usłyszałem pierwszą zwrotkę dostałem objawienia. Co za piękne programowanie dziewcząt. Ile z nich racjonalizując wyjście z relacji / zdradę / przeskok na inną gałąź nuciło sobie ten utwór?

 

Jednocześnie tekst... Nie dziwi, że to BluePill, w końcu śpiewa to kobieta i ona stworzyła ten tekst, ale jaki "piękny" wydźwięk... wszystko wyłożone jak na tacy.

 

Cytat

 

Znów się zepsułeś
I wiem co zrobię
Zamienię Ciebie
Na lepszy model
 
Nie mam do Ciebie cierpliwości
To pewne, że już nie będę mieć
Minął termin Twojej przydatności
Gwarancja nie obejmuje Cię
Nie pozostawiasz mi wyboru
Na lepszy model zmienię Cię
Nie potrzebuje w domu złomu
Dłużej nie
 
Nie mam do Ciebie zaufania
To pewne, że już nie będę mieć
Dosyć mam tego naprawiania
Gdy co chwile się psuje inna część
Jesteś zupełnie do niczego
A na dodatek powiem ze
Pożytku z Ciebie tu żadnego

Nie ma nie
Znów się zepsułeś
I wiem co zrobię
Zamienię Ciebie
Na lepszy model
 
 
Nie mam do Ciebie sentymentu
To pewne, że już nie będę mieć
Robisz za dużo tu zamętu
A nie wynika z tego żadna dobra rzecz
Nie pozostawiasz mi wyboru
Na lepszy model zmienię Cię
Nie potrzebuje w domu złomu
Dłużej nie
Nie mam do Ciebie nic już nie mam
To pewne, że już nie będę mieć
Możesz wysyłać zażalenia
I tak naprawy Ciebie nie podejmę się
Jesteś zupełnie do niczego
A na dodatek powiem że
Pożytku z Ciebie tu żadnego
Nie ma nie
 
Znów się zepsułeś
I wiem co zrobię
Zamienię Ciebie
Na lepszy model

 

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Miszka napisał:

Co za piękne programowanie dziewcząt. Ile z nich racjonalizując wyjście z relacji / zdradę / przeskok na inną gałąź nuciło sobie ten utwór?

 

Ja pamiętam dwadzieścia lat temu gdy pewne dziewczę trzydziestoletnie nuciło tę piosenkę.

Po jakimś czasie zmieniła sobie chłopaka na przełożonego. Bo pewnie lepszy był...

 

Ta.. dwadzieścia lat minęło... Dziewczę ma w lutym pięćdziesiąt lat. Mąż odszedł, została sama.

Co za rozpacz! Co za sytuacja..

 

ps. pisała do mnie nie raz.. nie dwa.. Oczywiście zignorowałem. 

Przypadkowo spotkałem ją na stacji benzynowej. 

No tak.. wiek robi swoje.  Wredota na ryju widoczna po latach...

 

Taka sytuacja...

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiot liryczny czeka na  spojrzenie, albo gest, jest gotów oddać życie, za uczucie laski, która nie wie nawet o jego istnieniu.

 

 

 

Malina ma całą masę adoratorów,  na każde jej skinienie mogła by co dzień innego mieć (słowa piosenki w prost).  Wymija ich jednak slalomem, wciska gaz do dechy i jedzie w ścianę, bo przed oczami widzi tylko łobuzerski uśmiech chada (dla którego jest gotowa być tytułową niewolnicą, spełniać jego fantazje, byleby był z nią) .  To jest tak boleśnie prawdziwe prawdopodobnie niezamierzony majstersztyk. 

 

 

To jest tak złe, że zastanawiam się czy to tu umieszczać. 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było tak kolorowo, że tylko w PL 'karynkiii' są zjebane.

Klasyczny(światowy) utworek śpiewamy przez faceta(Z emocjami kobiecymi):

 

want to break free
I want to break free
I want to break free from your lies
You're so self satisfied I don't need you
I've got to break free
God knows, God knows I want to break free.
I've fallen in love
I've fallen in love for the first time
And this time I know it's for real
I've fallen in love, yeah
God knows, God knows I've fallen in love.
It's strange but it's true
I can't get over the way you love me like you do
But I have to be sure
When I walk out that door
Oh how I want to be free, Baby
Oh how I want to be free,
Oh how I want to break free.
But life still goes on
I can't get used to, living without, living without,
Living without you by my side
I don't want to live alone, hey
God knows, got to make it on my own
So baby can't you see
I've got to break free.
I've got to break free
I want to break free, Yeah
I want, I want, I want, I want to break free
6 godzin temu, GriTo napisał:

Wredota na ryju widoczna po latach...

Jak śmiałeś ką' tak ocenić?

Jesteś wredny.

Nie poznaje kolegi.

:)

....co za 'cham'......I prostak?

Edytowane przez Tornado
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miszka napisał:

Panowie.

Uwielbiam "odkrywać" świat na nowo z perspektywy RedPill.

 

Właśnie słuchałem muzyki i na play listę zaplątała się Kasia Klich. Jak tylko usłyszałem pierwszą zwrotkę dostałem objawienia. Co za piękne programowanie dziewcząt. Ile z nich racjonalizując wyjście z relacji / zdradę / przeskok na inną gałąź nuciło sobie ten utwór?

 

Jednocześnie tekst... Nie dziwi, że to BluePill, w końcu śpiewa to kobieta i ona stworzyła ten tekst, ale jaki "piękny" wydźwięk... wszystko wyłożone jak na tacy.

 

 

 

Po co słuchac popu? Zawsze możesz słuchac black metalu, psychodelicznego rocka, doom, industrialnego rocka, jazzu, grind core, punk, post-punk. Jesliś zmęczony ambientu.
W ostateczności jak już musi być lekko łatwo i przyjemnie coś z klasyki. Co więcej szukać takich samych ludzi w swoim otoczeniu.
Bez osobistych wycieczek ale na tym przykładzie widze jak bardzo ludzie tutaj są antyststemowi a w sferze muzyki płyną w mainstreamie i zajmują się przez to krytyką rzeczy trzeciorzędnych. 
Ja od 13 roku życia słucham starego punka, później metalu - mam 50 dych i jakoś nie zauważam co tam w popie i u Kasi Klich.

Edytowane przez Personal Best
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, yrl napisał:

Jedna piosenka mi utkwiła w pamięci. Często wracając z pracy leciała w radio. Tam to jest dopiero programowanie. Zawsze mnie śmieszyło teksty że każda jest wyjątkowa czy jest księżniczką. No i ta solidarność jajników.

 

 

Lubię tę melodię. Kojarzy mi się z moją myszą :D

 

Znajomemu żona spiewala utwor wyzej: "zamienie cie na nowszy model" smiejac sie w twarz, tak ze niby zartem, bo nie wiedzial w tamtym czasie co jest grane, o co chodzi (glebokimatrx). Dopiero po fakcie okazalo sie ze od ponad roku rogi sa przyprawiane, a nuta byla szczerym komunikatem :D Po rozwodzie polaczono fakty

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, ale słuszne spostrzeżenia. Ja nie mam szajzfliksa, ale zobaczcie co tam się dzieje. Promowanie kurestwa i przeinaczanie faktów, do tego wypuścili jakiś film czy serial o małych dziewczynkach, które tańczą erotyczne tańce łamańce. Za takie coś konsekwencją powinna być sucha gałąź.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Personal Best napisał:

Po co słuchac popu? 

Bracie @Personal Best. "Ale to nie moja wina, one same chciały".😇 Ty mnie nie pytaj o takie rzeczy, samo przylazło, miała być muzyka 2021/2022 i jak się skończyła playlista to Spotify zaczęło podrzucać inne śmieci.

 

Na co dzień słucham raczej muzyki dzieciństwa. 

25 minut temu, antyrefleks napisał:

Lubię tę melodię. Kojarzy mi się z moją myszą :D

Na myszy dobre są koty, trutka i pułapki. 

Odkąd ta piosenka wyszła to śmierdziało mi padliną pudrowaną zapachem młodej cipki.

Staruszka chciała się ogrzać w świeżym ogniu rzucając młodociane hasła. Podprogowo musiała zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być kobietą

 

Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem, być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie... Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać. Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże. Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie... Być kobietą - ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie. Ekscentryczną być kobietą - przyjaciółki niech nie milkną, czas niech płynie w rytmie walca, dzień niech jedną będzie chwilką. Jakaś rola w głównym filmie, jakiś romans niebanalny... Być kobietą w dobrym stylu, Boże, daj mi... Gdzieś wyjeżdżać niespodzianie, coś porzucać bezpowrotnie, łamać serca twardym panom, pewną siebie być okropnie... Może muzą dla poetów, adresatką wielkich wzruszeń? Być kobietą w każdym calu kiedyś przecież zostać muszę! Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem, być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie... Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać. Ach, kobietą być nareszcie, a najczęściej o tym marzę, kiedy piorę ci koszule albo... naleśniki smażę...

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,alicja_majewska,byc_kobieta.html

  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DOHC napisał:

Nic nowego, ale słuszne spostrzeżenia. Ja nie mam szajzfliksa, ale zobaczcie co tam się dzieje. Promowanie kurestwa i przeinaczanie faktów, do tego wypuścili jakiś film czy serial o małych dziewczynkach, które tańczą erotyczne tańce łamańce. Za takie coś konsekwencją powinna być sucha gałąź.

@DOHCChyba wiem o którym filmie mówisz. "Cuties". https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1971924,1,dlaczego-cuties-oburza-najpierw-obejrzyjmy-film.read Był duży dym o to. Ogólnie Neflixa poszedł w promocji o dwa kroki za daleko i szybko musieli się tłumaczyć, bo wiadro pomyj się na nich wylało. W każdym razie Netflixa nie uznaję. Za to co "produkują". Tylko im nie zależy na takich jak My. Oni chcą młodocianych przyciągać.

 

Podobno ogródki w McDonald'sie i happy meal'e miały przyciągać dzieci, żeby im zaszczepiać na stałe "dobre wspomnienia" z dzieciństwa powiązane tak, żeby potem wracali jako dorośli.

5 minut temu, Martius777 napisał:

Być kobietą

 

Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem, być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie... Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać. Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże. Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie... Być kobietą - ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie. Ekscentryczną być kobietą - przyjaciółki niech nie milkną, czas niech płynie w rytmie walca, dzień niech jedną będzie chwilką. Jakaś rola w głównym filmie, jakiś romans niebanalny... Być kobietą w dobrym stylu, Boże, daj mi... Gdzieś wyjeżdżać niespodzianie, coś porzucać bezpowrotnie, łamać serca twardym panom, pewną siebie być okropnie... Może muzą dla poetów, adresatką wielkich wzruszeń? Być kobietą w każdym calu kiedyś przecież zostać muszę! Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem, być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie... Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać. Ach, kobietą być nareszcie, a najczęściej o tym marzę, kiedy piorę ci koszule albo... naleśniki smażę...

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,alicja_majewska,byc_kobieta.html

@Martius777Cholera, natychmiast piosenka Hanny Banaszak mi w głowie dzwoni.

 

Ale to wszystko Wojtuś Młynarski spłodził. Miał rozmach s@#$%syn...

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Miszka napisał:

Na myszy dobre są koty, trutka i pułapki. 

Odkąd ta piosenka wyszła to śmierdziało mi padliną pudrowaną zapachem młodej cipki.

Staruszka chciała się ogrzać w świeżym ogniu rzucając młodociane hasła. Podprogowo musiała zadziałać.

Toteż złapał ją młody kocur :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Personal Best napisał:

Po co słuchac popu? Zawsze możesz słuchac black metalu, psychodelicznego rocka, doom, industrialnego rocka, jazzu, grind core, punk, post-punk. 

Problem z niektórymi z "cięższych" gatunków jakie wymieniłeś jest taki, że z reguły kalibrują poniżej 200, czyli niezbyt pozytywnie dla nas. Wiadomo, każdy słucha czego chce. 

 

A co do clue tematu, to pięknym przykładem jest Pan Domagała, który w jednym ze swoich utworów śpiewa "Bo jestem ja, wystarczę ja". A zaraz dodaje: Powiedz, że mnie kochasz, nie żałujesz każdej z chwil". Masakra. 

 

Choć nie powiem, taka wcześniej wymieniona "Aisha" brzmi dość przyjemnie jeśli chodzi o formę przekazania treści. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoka męskich utworów jest o relacjach damsko męskich i prawie wszystkie kobiece są o tym.... Jak już są o miłości to męskie zazwyczaj o tym że kobieta zdradziła, a kobiece .... Pol ze zostały zdradzone, a drugie pół dlaczego zdradziły, lub odeszły 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaka, kochanie, Twoja cena
Wolisz w dolarach, czy wolisz w PLN-ach
Cena za miłość, dom i rodzinę
Powiedz, nim wpakuję się na minę
Jaka, kochanie, Twoja cena
Mówisz, że kochasz, a ja czuje, że to ściema
Gdybym nie miał tego, co posiadam
To nie chciałabyś nawet ze mną nawet gadać

 

 

 

Matka mówi, a ojciec potwierdza
Od uczucia ważniejsza jego pęga
Twoje serce gówno ma do tego
Masz mieć faceta ostro zarobionego
Z własnych kwadratem, furą i biznesem
Jeśli go nie kochasz to pokochaj jego kieszeń
Bo miłość to bzdura
Istnieje w filmach i tanich lekturach
Kilka spotkań, intymne sytuacje
Wpadasz stary w miłosną pułapkę
Rok, może dwa i poznajesz prawdę

Brzydkie staje się to, co było ładne
Wpuszcza Cię w kanał, sędzia dzieli kasę na pół
Zaliczasz dół
Wyciągasz gnata, sześć złotych kul
Tak stary, zmieniasz się w kata

 

 

 

 

Coś o programowaniu, coś o relacjach. Karramba od 11 lat na redpillu 😁

  • Like 6
  • Dzięki 5
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pani Honoratka w refrenie śpiewa tak:

 

Nie powiem jak
Masz kochać mnie
lecz chce to czuć
być pewna, że wiesz..
czego potrzebuję dziś.
Chcę żebyś zaskakiwał mnie.
Nie powiem jak
masz mi to dać
lecz chce to czuć
być pewna, że wiesz
i nie zastanawiaj się
chcę żebyś zaskakiwał mnie

 

Edytowane przez Janek Horsie
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vodkas85 napisał:

https://youtu.be/yjISRSEqyN0 

 

 

Tak się gwiazdy winny programować, a nie jakieś antyspołeczne fiku miku 😅

 

Ależ one już są tak zaprogramowane. To ich biologiczny/ewolucyjny program. Tylko wiesz... nie każdy będzie mógł być tym "Panem".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlackDrake

Ta piosenka Karramby & DupaMast ma już prawie 20 lat.

Młode lata mi się przypomniały, bo kiedyś tego słuchało się z kasety, na cały regulator w samochodzie podczas jazdy.

Myślałem sobie wtedy: zajebisty kawałek, wpada w ucho, ale gość nie szanuje kobiet, jakiś dziwny jest. Ech, to programowanie.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Janek Horsie napisał:

Myślałem sobie wtedy: zajebisty kawałek, wpada w ucho, ale gość nie szanuje kobiet, jakiś dziwny jest. Ech, to programowanie.

Pamiętam jak dziś, jak jakoś chyba w liceum kolega mi kawałek "Jaka twoja cena" podesłał, pełny szok wtedy był, do dziś go znam prawie na pamięć.

 

Szczególnie ta fraza:

 

(...)jeśli go nie kochasz to pokochaj jego kieszeń, bo miłość to bzdura, istnieje tylko w filmach i tanich lekturach.(...)

 

I pamiętam, co sobie pomyślałem wtedy - kurwa, to nie jest mój świat. To nie może być mój świat :)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemało było takich którym się za dużo wydawało

Że mają twardy pancerz. Mówili „nie zatańczę"

Dziś na tańce leci bańka po bańce

Bajka kończy się straconym hajsem

Niemiec pewnie by powiedział „Scheiße"

Romanse z dystansem to recepta

 

Hej suczki ra ra ra ra

My znamy wasze sztuczki ra ra ra ra ra

Hej suczki ra ra ra ra

My znamy wasze sztuczki ra ra ra ra ra

 

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO kapitalizm. 

 

Liczy się sprzedaż. Seks i miłość się najbardziej sprzedają. 

Podobnie to co szokuje. 

Ale przede wszystkim jest lekkie w odbiorze i jest w stanie spodobać się niemal każdemu bez wnikania w głębie czy sens tekstu. Dlatego tworzą co tworzą. Nikt dzisiaj nie napisze symfonii czy koncertu na instrumenty dęte. Bo to się nie sprzeda. 

 

Programować społecznie można na wiele sposobów. To forum też programuje

 

Mi osobiście brakuje takich utworów, polecam obejrzeć z napisami:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.