Jump to content

Definicja osób narcystycznych na przykładzie


Recommended Posts

Czy jeśli ktoś ma chęć i w zamyśle sprawić kobietom ogromną przyjemność w łóżku, to automatycznie skreśla go z osób narcystycznych i egoistycznych?

 

Czy wręcz przeciwnie, ponieważ w ten sposób dąży do sprawienia przyjemności partnerce, co w konsekwencji podniesie jego ego?

 

Zapraszam do dyskusji

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem przeważy opcja druga. Narcyz to osoba, która nie kocha siebie i szuka akceptacji na zewnątrz. To nie jest samouwielbienie, ale właśnie próba zwrócenia na siebie uwagi, podbudowywania ego. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niekoniecznie. Męski odpowiednik narcystycznego mężczyzny jest np. przykładnym ojcem i wzorowym mężem. Bo to buduje jego samoocenę. Ale nie dlatego że chce być dobry dla rodziny ale że chce błyszczeć.

Prosty test przed lustrem. Wymień swoje najgorsze wady. Wymień kilka osób które są od Ciebie lepsze. Wymień sytuacje kiedy to TY byłeś winny. Czy zasługujesz na miłość pomimo swoich wad ?

Dojrzałość to coś nieznanego narcyzowi. 

Edited by ntech
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.