Skocz do zawartości

Walka z segregacją sanitarną


Imiennik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w temacie "Wirus z Wuhan" rzuciłem pomysłem o założeniu tematu w którym będziemy sobie pomagać w kwestii walki z bezprawnym dzieleniem nas na lepszych i gorszych w zależności od poddania się eksperymentowom medycznym. Pomysł spotkał się z pozytywnym odzewem.

 

@Rnext @Martius777 @slusa

 

@manygguh @wrotycz @cst9191 @Pyrkosz @Piccardo (tak wiem, ale może będziesz chciał zajżeć ;) )

@Szczery Człowiek

 

 

Chciałbym byśmy w tym temacie dzielili się przypadkami segregacji z naszych okolic (np. limity dla niezaszczepionych, wymaganie certyfikatu na wejściu) oraz wymieniali poradami co można z tym zrobić.

Według mnie najlepiej takie sprawy zgłaszać do prokuratury jako zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, prawo jest jeszcze po naszej stronie. 

Poniżej umieszczam kilka artykułów w których znajdziemy odpowiednią argumentację prawną:

 

https://legaartis.pl/blog/2021/05/03/segregacja-sanitarna-bezprawna/?amp=1

 

https://legaartis.pl/blog/2021/08/14/segregacja-sanitarna-w-polsce-juz-za-chwile/?amp=1

 

https://legaartis.pl/blog/2021/12/15/od-dzis-w-polsce-zaczyna-sie-segregacja-sanitarna/?amp=1

 

 

 

Jeśli dzisiaj znajdę dłuższą chwilę to zajmę się również założeniem grupy dla zaufanych członków. Bardzo przepraszam ale jestem ostatnio trochę zalatany.

  • Like 14
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie tak owej segregacji nie ma w okolicy.

Nawet jak bez maski wszedłem do piekarni gdzie byli mundurowi czy w tramwaju to nie zwrócili mi uwagi.

Jak coś się zadzieje dam znać i opiszę.

 

PS. Dzisiaj w aptece był spory ruch bo nową partie szczepionek dowieźli😆

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Iceman84PL napisał:

U mnie na razie tak owej segregacji nie ma w okolicy.

Nawet jak bez maski wszedłem do piekarni gdzie byli mundurowi czy w tramwaju to nie zwrócili mi uwagi.

U mnie też nie ma. No i nie wiem jak teraz, ale jeszcze jakiś czas temu, w gminie grasowały nieoznakowane policyjny BMW. I raz mnie nawet ci z jednego próbowali przestraszyć sygnałem, kiedy nie miałem maski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to że "u mnie nie ma" to nie jest powód, żeby nic nie robić. U mnie też nie ma. Ale tutaj chodzi o to, żeby to się nie zmieniło na "u mnie jest". Dlatego nawet jeśli jakiś przypadek jest z drugiego końca Polski, to i tak trzeba działać. Trzeba wsadzać im patyki w szprychy tak jak możemy, żeby to i do nas nie dojechało. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam w swojej wsi i przyległym miasteczku. Jak się sprowadziliśmy to czuło się presję i czasem jakiś ORMOwiec próbował kozaczyć, ale aktualnie system tu nie działa. Za mała społeczność. Różnicy w ilości klepsydr na kościele też nie widać. Raczej, zgodnie z przewidywaniami, większe problemy są w miejskich gettach i to na mieszkańcach aglomeracji leży największy ciężar działań. My, wieśniaki, możemy jakoś osoby wesprzeć, ale nie odgadniemy konkretnych potrzeb i sytuacji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce generalnie nic się nie może udać do końca. Nie udał nam się socjalizm i nie udał komunizm, nie udał kapitalizm. Nie udały nam się ani wojny ani powstania. Nie udała się akcja szczepień i nie udał się bunt przeciw szczepieniom. Tak po prawdzie to to że nic sie w tym kraju nie udaje jest dosyc pocieszające ;)

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 2200 mieszkańców 24 zgony w zeszłym roku, 31 urodzeń, Jak na pandemię dziesiątkującą ludzi dość się nam udało ostać. 

Wszędzie człowiek wejdzie bez szmaty na twarzy. Po większych sklepach jeżdżą i dają mandaty, ludzi się im za bardzo nie umieją postawić. W okresie wiosna - lato 90% bez maseczek, teraz może 20%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Trevor napisał:

Tak po prawdzie to to że nic sie w tym kraju nie udaje jest dosyc pocieszające

 

To tak jak ze wzwodem. Bywa że staje, ale połowicznie. Albo stoi, broi, ale... nie strzela.

Zawsze jest przecież jakieś rozwiązanie. Można go na pół złożyć, to wtedy nabierze objętości.

Mariolka będzie zadowolona bo zostanie bardziej wypełniona...

 

Eh Panowie... CO CI POWIEM, to Ci powiem

 

 

Edytowane przez GriTo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nowy00 napisał:

Sylwester z Polsatem 2021/2022 na stadionie śląskim. Wejście było dla osób:

- z certyfikatem covid

 

Kto to sprawdza ? Machasz jakims qr'em i wchodzisz .Dopiero sie zacznie jak z tym kodem podepna niemal kazdy aspekt twojego sladu weglowego na tym planie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą rzecz jaką może zrobić każdy, to nie kupować tam gdzie wymaga się bezprawnych zaświadczeń. To przykre, że są jeszcze ludzie, którzy przez dwa lata trwania cyrku nadal wierzą politykom. W tym przypadku, że dzięki sprawdzaniu paszportów unikną zamknięcia działalności.

 

Wymaganie informacji o stanie zdrowia jest bezprawne i jeśli komuś bardzo zależy na doprowadzeniu sprawy do końca, to niech wymaga uzasadnienia na piśmie i idzie z tym do sądu. Tylko komu będzie się chciało?

 

 

 

2 minuty temu, thyr napisał:

Kto to sprawdza ? Machasz jakims qr'em i wchodzisz .Dopiero sie zacznie jak z tym kodem podepna niemal kazdy aspekt twojego sladu weglowego na tym planie.

Dokładnie. Tak będzie wkrótce.

 

Największy opór jest przy wprowadzaniu, dlatego uzasadniają to kwestiami zdrowotnymi (działanie na strachu ludzi). Tyle tylko, że zaraz będzie poważny kryzys gospodarczy i okaże się, że żywność na kartki będzie tylko dla posiadaczy paszporcików. Tylko dla osób, które dostarczą władzy wszystkich informacji o sobie (lokalizacja, płatności, z kim się spotykasz itd.).

 

To się nazywa niewolnictwo cyfrowe.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cst9191 napisał:

Wymaganie informacji o stanie zdrowia jest bezprawne i jeśli komuś bardzo zależy na doprowadzeniu sprawy do końca, to niech wymaga uzasadnienia na piśmie i idzie z tym do sądu. Tylko komu będzie się chciało?

To może MY wszyscy (świadomi i trzeźwi) zaczniemy?

 

Dopiero wtedy się okaże kto ma jaja i jest alfa...

 

FIup5q6WQAAnFRB?format=jpg&name=large

 

 

https://www.bitchute.com/video/5CHbR3YVOFOq/

 

  • Like 1
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się składać pozwy o wysokie kwoty. Kilka milionów i więcej. Im więcej takich pozwów, tym za którymś razem odszkodowanie zostanie klepnięte i się "segregator" nauczy.

 

Z prostszych rzeczy to bojkot i ostracyzm - kiedyś w wiejskich delikatesach właściciel wywiesił baner "Tu popieramy PiS". Jak mu obroty spadły o połowę, to baner szybko znikł.

 

Szkoda że u nas nie ma koordynowanych akcji bojkotu produktów i sprzedawców. Nawet 20% spadku sprzedaży potrafi być bardzo bolesne, zwłaszcza dla tych na stołkach, co te kretynizmy klepią. 

 

Inna prosta rzecz, to zamówić vlepki, np. "Tylko świnie siedzą w kinie" , itp. hasła i nalepiać skurwiesynom na szybach, samochodach, itp. 

 

Wszystkie stare i znane sposoby walki propagandowej z okupantem za czasów 2 w.ś. mają zastosowanie. 

 

Do tego napierdalanie negatywnymi komentarzami postów w necie, tweetów, itp. i to bez opierdalania punktować, że faszyści, rasiści, to kiedy gaz i obozy koncentracyjne, itp. 

 

Fala hejtu na skurwysynów musi być ogromna i skoordynowana. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedzka sieć IKEA zaczęła sprawdzanie paszportów covidowych w Polsce.
W trakcie długiego weekendu przed sklepami ustawiały się kolejki.
Ludzie czekali w mrozie czy deszczu, by do nich wejść.
Oczywiście wszystko to dla „dobra” klientów i „zdrowia” społeczeństwa.

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stałym w tej kolejce ani minuty i kupił meble gdzieś indziej.

 

Cinema City też segreguje, nie wiem na ile to jest legalne, a na ile "legalizowane", ale kupując bilet online zgadzasz się na zapis w regulaminie, że pokażesz kodzik przy wejściu.

 

Swoją drogą nie widziałem jeszcze nigdzie żeby ktokolwiek ten QR kod skanował, każdy patrzy nie czytając nawet i tyle - sztuka jest sztuka, nawet na lotniskach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bzgqdn napisał:

Nie stałym w tej kolejce ani minuty i kupił meble gdzieś indziej

 

Ja tak samo.

Olać Ikea i bojkotować, nie chcą zarobić droga wolna.

11 minut temu, cst9191 napisał:

Tym bardziej na mężczyzn. Stoją jak przysłowiowe ciule

 

To nie są mężczyźni tylko żałosne namiastki facecików posłusznie czekających jak niewolnicy na swoja kolej DRAMAT😐

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Warszawie. 

Po wiekszych galeriach handlowych chodzą grupy policjantów po 4-8 osób. Jest ich mnóstwo w całej galerii. Wyłapują osoby bez masek i dają mandaty. 

 

Skurwysyny potrafią szarpać się i finalnie aresztować ludzi, którzy pyskują czyli odmawiają mandatu i nie chcą założyć maski. 

 

Koleżanki pracujące w galeriach, mówią że ci policjanci to młode, psychiczne chłopy, które mają radochę i satysfakcję z tego, że łapią i karzą innych ludzi. 

 

I co tu zrobić? Zatrzymają to mam wezwać policje na policjantów, za bezprawne działania? Nawet nie przyjadą. Tutaj problem jest dużo większy, bo jak bylem ostatnio 2 tygodnie na mazurach to tam fikcja. Ludzie udają, że jest dystans i maseczki a policja udaje, że nie widzi i wszystko jest okej, nawet stałem w sklepie obok policji nie zaczynali dyskusji.

 

Może wynika to z tego, że w małych miastach czy wsiach wszyscy sie znają. Policja będzie fikać to żonki fryzjer nie przyjmie, z synem przestaną się koledzy zadawać a córeczkę nazwą suką. W dużych miastach wygląda  to dużo gorzej. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczery Człowiek Łamie i terroryzuje się zawsze duże skupiska ludzi, bo tam kuriozalnie najłatwiej o masowe bunty. Te patrole to jest normalny terror i tak to trzeba traktować.

 

I teraz są dwie prawdy. Jedna prawda jest taka, że tych psychopatów w mundurach powinno się powystrzelać. Oni nie są do niczego społecznie przydatni, a już szczególnie do stania na straży prawa. 

 

Druga prawda jest taka, że nikt niczego nie zrobi i terror w każdej iteracji będzie przybierał na sile.

 

Dlatego ja już pisałem, miasta mogą się okazać ciężkie do życia niedługo. 

A chętnych do zostania męczennikami za wolność jakoś nie widać. Ludzie włączają tryb "przetrwanie", jak za komuny. Tylko jeszcze sobie nie zdają sprawy, że ta komuna będzie dużo gorsza, brutalniejsza. 

 

W zasadzie nawet nie komuna, tylko feudalizm, w którym jesteś własnością korpo i rządu. 

Edytowane przez maroon
  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maroon napisał:

Do tego napierdalanie negatywnymi komentarzami postów w necie, tweetów, itp. i to bez opierdalania punktować, że faszyści, rasiści, to kiedy gaz i obozy koncentracyjne, itp.

Pytanie czy nie lepszą strategią byłoby... zakładając, że chodzi o restaurację, to w przypadku zażądania covid passa skrytykować komentarzem w sieci za słabe żarcie. Część ludzi jest za segregacją a część przeciw. Ale jak opinie będą dotyczyć jakości usługi, to na to zareagują wszyscy (kto chce jeść szit w restauracji?). A że jest to akurat nieprawdą? Każda wojna będzie miała swoje ofiary. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, maroon napisał:

feudalizm,

Cyfrowy neo-feudalizm, albo po prostu: e-feudalizm. Przy takim rozwoju techniki i globalnym zasięgu dożyjemy takiego zamordyzmu jakim się wszystkim ideologom nie śniło. Wszystkie dane w jednym miejscu - o każdym

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.