Skocz do zawartości

Najman, Słowik, Pruszków. Quo vadis, świecie?


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.01.2022 o 12:23, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

BTW chcąc nie chcąc natknąłem się na coś zahaczającego pośrednio o tematykę wątku.

W innym miejscu ktoś wspomniał o srogiej patologii sprzed 40 lat z Japonii, gdzie celebrytą został został typ, który...a zresztą, jak ktoś chce przeczytać, daję odnośnik do wikipedii.

Ale czytać na własną odpowiedzialność: https://pl.wikipedia.org/wiki/Issei_Sagawa

 

 

Japonia mnie już z niczym nie zadziwi. Kraj popierdoleńców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cst9191 napisał:

Wypowiedź Wałęsy

Wałęsa to idealny słup i nie chodzi tylko o ułaskawienie Słowika. 

 

Potulny Pan z wąsem, prosty chłop swój chłop, każdy takiego zna, idealny kandydat.

 

On nie chce władzy i chuj wie czego tylko tu nagroda tam mały rozgłos no i trochę grosza na życie a wy róbcie co chcecie.

 

Każda wpływowa organizacja lub osoba chciałaby takiego człowieka.

 

Gdyby nie urodził się w Polsce tylko gdzie indziej i nie ważne gdzie to też by odegrał rolę mniej lub bardziej znaczącą.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BlacKnight napisał:

Wałęsa to idealny słup i nie chodzi tylko o ułaskawienie Słowika. 

 

Potulny Pan z wąsem, prosty chłop swój chłop, każdy takiego zna, idealny kandydat.

 

On nie chce władzy i chuj wie czego tylko tu nagroda tam mały rozgłos no i trochę grosza na życie a wy róbcie co chcecie.

 

Każda wpływowa organizacja lub osoba chciałaby takiego człowieka.

 

Gdyby nie urodził się w Polsce tylko gdzie indziej i nie ważne gdzie to też by odegrał rolę mniej lub bardziej znaczącą.

 

 

 

Tak mi się przypomniało :P

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 15:19, cst9191 napisał:

Wypowiedź Wałęsy. "Nie wiedziałem, on był maleńki, Słowiczek".

 

Pomyśleć, że coś takiego było w stanie stać na czele Solidarności (wiadomo o co chodzi) i być  Prezydentem Polski.

 

Widziałem kiedyś komentarz, że:
"Wałęsa, to Kononowicz, któremu się udało."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dość wybiórczo to jest traktowane.

Gdyby wprowadzić "cenzus" np liczby prokuratorskich zarzutów, ew.wyroków to sporo zawodników boksu i mma byśmy nie oglądali. Najman chciał trafić do określonego kręgu odbiorców. Nie mnie to oceniać. Flecisty nie lubie.

Niedawno na gali walczył "peugeot" z kolesiem, który odsiadywał karę za próbę zabójstwa. Mistrzem innej organizacji jest/był koleś, który "siedział za 10", a idolem mlodzieży byl koleś podrygujący do naam qatil. Z racji zawodu wiem, która pani z  sieciówki miała wyrok za to, a który taxiarz za sramto. I mam bojkotować sklep jak mnie o 19 chce sie napić bourbona? Albo nie sparować powinienem za młodu z panami co do których posiadałem wiedzę, że należą do grupy zorganizowanej o charakterze zbrojnym? 

To lećmy tak Każdy zawodnik, trener z aktualnym wypisem z Krajowego Rejestru Karnego, plus laurka od dzielnicowego i proroka okregowego ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tmr napisał:

Niedawno na gali walczył "peugeot" z kolesiem, który odsiadywał karę za próbę zabójstwa. Mistrzem innej organizacji jest/był koleś, który "siedział za 10", a idolem mlodzieży byl koleś podrygujący do naam qatil.

 

Jak już wcześniej pisałem w tym wątku, Stanowski zostawił sobie wygodny wentyl bezpieczeństwa dokonując rozgraniczenia w wygodnym dla siebie miejscu i potwierdziło się to w aktualnym materiale.

Najman zapytał, czemu kanał sportowy promuje gromdę, gdzie walczą pospolici przestępcy, a i szef federacji wg Najmana też jest po wyrokach.

Stanowski odpowiedział, że pospolici przestępcy mogą być, ale zbrodniarze nie heh. Kabotyn i populista ogółem. ;) 

 

Co nie znaczy, że źle zrobił nagłaśniając temat, kiedy nagrał materiał - wszystko ok, ale zrobił swoje i ludzie powinni głosować portfelami. 

Jeśli obrzydza ich na tyle postać Słowika, to nie kupują PPV i od tej pory w środowisku wiadomo, że podejmowanie takich działań w przyszłości będzie ekonomicznie szkodliwe i tyle.

A on rozpoczął jakąś wendettę, wypisując do sponsorów i robiąc wszystko, by ta gala się nie odbyła. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowiski teraz bardziej robi popisówke, niż ma dobre intencje - zresztą od początku tego cyrku w sumie tak jest. Powiedział dobre rzeczy, ale hipokryzja masakryczna. Jego koledzy z kanału którzy mają gromadę - tam walczą prawie sami kryminaliści. 

 

Najman to też takie upokorzenie, że go szkoda mówić. Komornicy go ściągają, internet wyzywa, tyle go osób ciśnie a on i tak dalej swoje. Kilka razy mu psycha siadła już, ale no takie upokorzenie to jest masakra. Chłop nie ma na siebie niczego. 

Ta jego żona to chyba himalajka a córka będzie miała przesrane, jak dorośnie. Mieć na nazwisko Najman w szkole...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to szczerze jebie. Nie zauważyłem, aby ktoś robił z (jednego z wielu) "przywódców" grupy pruszkowskiej celebryty. Nikt go też nie wybielał z przeszłości, a na pewno nie robił tego przed tym, jak Stanowski wygłosił swoje orędzie do psychofanów (po telefonach od gości mam wrażenie, że spora część widowni to perfidne wykopki). Niestety, ale Stanowski i Najman się wzajemnie uzupełniają. Gdyby nie memiczne "spotkanie" pod stadionem/halą Rakowa Częstochowy oraz ich sprzeczki na Kanale Sportowym to nie zyskałby internetowej sławy jaką ma teraz. Nie umniejszam mu dziennikarstwa, ale wyświetlenia się nabijają, a i podczas tego spotkania w Wieluniu można było zauważyć średnią wieku widowni - w porywach 17 z koprem pod nosem. Moim skromnym zdaniem, gdyby nie Stanowski to o tej gali NIKT by już nie mówił, bo tak działa internet. Niestety, zasięgowy buc swoim orędziem dał jeszcze większy rozgłos temu cyrkowi. Publicznie ośmieszył burmistrza Wielunia i skazał go na medialne samobójstwo, bo jak inaczej można nazwać "wywiad", w którym padają sugestywne pytania i wymusza się na rozmówcy tłumaczenie się ze swoich decyzji? Nawet ta kontrpropozycja stawiała tego brzuchatego Janusza w złym świetle, bo cokolwiek by nie wybrał to i tak by to się odbiło na jego politycznej karierze.

 

Przeraża mnie ewolucja social mediów w Polsce. Osoby zasięgowe, lub wykreowane na takie, są w stanie jednym kliknięciem "zcancellować" kogo tylko chcą. Nowoczesny, socialmediowy ostracyzm okraszony polską "mentalnością" i moralnym minimum Polaków - uderzania w tę gałąź sumienia, która najczęściej łączy i jednoczy właśnie naszych rodaków; jest zdecydowanie niebezpiecznym narzędziem.

 

Nasza tendencja do idealizowania jednostek i ofiarności wobec nich również przyczynia się do tego, że posiadamy takich Stanowskich, Kolonków i innych Kukizów. Temu mówię precz, bo lata mijają, a nieufny Polag dalej nabiera się na ładne hasełka i łechtanie sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciejos napisał:

(...)ośmieszył burmistrza Wielunia i skazał go na medialne samobójstwo(...)

Burmistrz skazał się sam. Sam wybrał zasadę, nieważne co mówią, ważne żeby dobrze pisali nazwę/nazwisko. 

Często jadąc do Opola wybieram drogę przez Wieluń. To dziura, z chujowymi drogami, o której większość ludzi usłyszała dzięki temu bałaganowi. Nie wiem w którym momencie burmistrzowi przyśniły się te miljuny od firm transportowych. Przez to miasto nie da się przejechać rowerem, a co dopiero ciężarówką. Nie wspominając już o tym, że tylko gówniany biznes nie patrzy na rodzaj hałasu.

Wieluń znalazł się ciut za daleko od S8, będzie miał pod górę, a takie atrakcje na pewno mu nie pomogą.

 

Zgadzam się co do roli jaką nadaliśmy "social mediom" - to już dramat. Bazują na niskich emocjach i nie do końca zrozumianej treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federacje MMA na celowniku nie tylko ABW

 

https://www.salon24.pl/newsroom/1201230,federacje-mma-na-celowniku-nie-tylko-abw

 

Po nagłośnieniu tej sprawy ze Słowikiem, rykoszetem mogą oberwać również inne federacje.

Media zaczęły pisać np o High League [btw twarzą tej federacji jest Malik Montana, również znajomy Słowika]:

Cytat

 

Zupełnie innego rodzaju problemy ma federacja HIGH League MMA. Pierwsza edycja HL odbyła się 28 sierpnia 2021 w Ergo Arenie. 5 lutego 2022 planowana jest kolejna gala tej federacji.

Według oficjalnych informacji właścicielami HL są Czeczeni Khazhbi Edelbiev, Diana Edelbieva oraz Polacy Sławomir Bielski i Magdalena Rzewnicka. Dwoje pierwszych rodzinnie powiązanych jest

z Bajsangurem Edelbievem – w środowisku wiadomo, że to on stoi za całym przedsięwzięciem. To on prowadzi negocjacje biznesowe ze współpracownikami i zawodnikami, to on decyduje o pieniądzach.

Prywatnie to brat Khazhbiego Edelbieva i szwagier Diany Edelbiev. Dlaczego chce występować nieoficjalnie?

 

Być może chodzi i sprawę, którą sygnalizowała „Gazeta Wyborcza” w maju 2019 roku, pytając na swoich łamach: „Czy objęty sankcjami UE i USA, oskarżany o łamanie praw człowieka przywódca

Czeczenii Ramzan Kadyrow organizuje w Polsce gale mieszanych sztuk walki? Wiele na to wskazuje.” Wtedy chodziło o czeczeńską federację Absolute Championship Akhmat, w skrócie ACA, w której

udział wzięły polskie gwiazdy tej dyscypliny: Daniel Omielańczuk, Marcin Held, Piotr Strus czy Karol Celiński. Rzecznikiem ACA był nie kto inny, a Baysangur Edelbiev, który zdecydowanie zaprzeczał twierdzeniom, że organizacja była bądź jest powiązana z czeczeńskim przywódcą, Ramzanem Kadyrowem. Tym zaprzeczeniom nie uwierzyli dziennikarze „Newsweeka”, którzy kilka miesięcy po artykule w GW opublikowali krytyczny materiał dotyczący Czeczenów w polskim MMA. Czytamy w nim między innymi: „Na czele ACA stoi Mairbek Chasijew – bliski współpracownik Ramzana Kadyrowa i szef biura medyczno-społecznej ekspertyzy Republiki Czeczeńskiej. W ramach powstałej w 2018 r. ACA współpracuje m.in. Fight Club Akhmat. Kieruje nim Abuzajd Wismuradow, szef ochrony Kadyrowa, a trzon zawodników tworzą obecni lub byli funkcjonariusze czeczeńskich służb. Zarówno Kadyrow jak i Wismuradow są objęci sankcjami USA i UE za łamanie praw człowieka i represjonowanie homoseksualistów.

[...]

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że postępowanie operacyjne w sprawie HL prowadzi ABW wyjaśniając kwestie dotyczące powiązań osób stojących za organizacją gal z działalności przestępczą i terroryzmem.

Przy sprawie pracują funkcjonariusze na co dzień zajmujący się handlem ludźmi.

 

Funkcjonowaniu federacji MMA przygląda się także Krajowa Administracja Skarbowa sprawdzając pod względem finansowym pochodzenie środków włożonych w te przedsięwzięcia, a także

rozliczeń finansowych z zawodnikami. W świecie walk MMA powtarzana jest informacja, ze HL angażując kolejnych zawodników przebija finansowo konkurencję.

Nie jest tajemnicą, że organizatorzy walk, w których sportowcy walczą obok celebrytów i patocelebrytów mają dostęp do wielu środowisk: biznesowych, przestępczych, a czasem także

polityczno-dziennikarskich. Infiltracja tych środowisk i informacje o nich mogą być interesujące dla ludzi zza naszej wschodniej granicy.

 

 

Oczywiście, jak to w PL, wszystko może rozejść się po kościach, jednak ciekawy jestem jak sprawa się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 29.01.2022 o 18:29, Dworzanin.Herzoga napisał:

Federacje MMA na celowniku nie tylko ABW

 

https://www.salon24.pl/newsroom/1201230,federacje-mma-na-celowniku-nie-tylko-abw

 

Po nagłośnieniu tej sprawy ze Słowikiem, rykoszetem mogą oberwać również inne federacje.

Media zaczęły pisać np o High League [btw twarzą tej federacji jest Malik Montana, również znajomy Słowika]:

Cytat

 

Zupełnie innego rodzaju problemy ma federacja HIGH League MMA. Pierwsza edycja HL odbyła się 28 sierpnia 2021 w Ergo Arenie. 5 lutego 2022 planowana jest kolejna gala tej federacji.

Według oficjalnych informacji właścicielami HL są Czeczeni Khazhbi Edelbiev, Diana Edelbieva oraz Polacy Sławomir Bielski i Magdalena Rzewnicka. Dwoje pierwszych rodzinnie powiązanych jest

z Bajsangurem Edelbievem – w środowisku wiadomo, że to on stoi za całym przedsięwzięciem. To on prowadzi negocjacje biznesowe ze współpracownikami i zawodnikami, to on decyduje o pieniądzach.

Prywatnie to brat Khazhbiego Edelbieva i szwagier Diany Edelbiev. Dlaczego chce występować nieoficjalnie?

 

Być może chodzi i sprawę, którą sygnalizowała „Gazeta Wyborcza” w maju 2019 roku, pytając na swoich łamach: „Czy objęty sankcjami UE i USA, oskarżany o łamanie praw człowieka przywódca

Czeczenii Ramzan Kadyrow organizuje w Polsce gale mieszanych sztuk walki? Wiele na to wskazuje.” Wtedy chodziło o czeczeńską federację Absolute Championship Akhmat, w skrócie ACA, w której

udział wzięły polskie gwiazdy tej dyscypliny: Daniel Omielańczuk, Marcin Held, Piotr Strus czy Karol Celiński. Rzecznikiem ACA był nie kto inny, a Baysangur Edelbiev, który zdecydowanie zaprzeczał twierdzeniom, że organizacja była bądź jest powiązana z czeczeńskim przywódcą, Ramzanem Kadyrowem. Tym zaprzeczeniom nie uwierzyli dziennikarze „Newsweeka”, którzy kilka miesięcy po artykule w GW opublikowali krytyczny materiał dotyczący Czeczenów w polskim MMA. Czytamy w nim między innymi: „Na czele ACA stoi Mairbek Chasijew – bliski współpracownik Ramzana Kadyrowa i szef biura medyczno-społecznej ekspertyzy Republiki Czeczeńskiej. W ramach powstałej w 2018 r. ACA współpracuje m.in. Fight Club Akhmat. Kieruje nim Abuzajd Wismuradow, szef ochrony Kadyrowa, a trzon zawodników tworzą obecni lub byli funkcjonariusze czeczeńskich służb. Zarówno Kadyrow jak i Wismuradow są objęci sankcjami USA i UE za łamanie praw człowieka i represjonowanie homoseksualistów.

[...]

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że postępowanie operacyjne w sprawie HL prowadzi ABW wyjaśniając kwestie dotyczące powiązań osób stojących za organizacją gal z działalności przestępczą i terroryzmem.

Przy sprawie pracują funkcjonariusze na co dzień zajmujący się handlem ludźmi.

 

Funkcjonowaniu federacji MMA przygląda się także Krajowa Administracja Skarbowa sprawdzając pod względem finansowym pochodzenie środków włożonych w te przedsięwzięcia, a także

rozliczeń finansowych z zawodnikami. W świecie walk MMA powtarzana jest informacja, ze HL angażując kolejnych zawodników przebija finansowo konkurencję.

Nie jest tajemnicą, że organizatorzy walk, w których sportowcy walczą obok celebrytów i patocelebrytów mają dostęp do wielu środowisk: biznesowych, przestępczych, a czasem także

polityczno-dziennikarskich. Infiltracja tych środowisk i informacje o nich mogą być interesujące dla ludzi zza naszej wschodniej granicy.

 

Rozwiń  

 

Oczywiście, jak to w PL, wszystko może rozejść się po kościach, jednak ciekawy jestem jak sprawa się rozwinie.

 

 

Co do powyższego, to dzisiaj pojawił się taki komunikat:

 

FxTQiMrX0AEFitS?format=png&name=900x900

 

 

Dział prawny High League w szoku.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 18:29, Dworzanin.Herzoga napisał:

jak sprawa się rozwinie.

Najman się skompromitował i ostatecznie do gali nie doszło i bardzo dobrze.

W dniu 27.01.2022 o 13:45, Obliteraror napisał:

Czyste złoto, jacy idioci i bufoni siedzą na samorządowych stołkach : )

Ktoś ich musiał wybrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Druid napisał:

Najman się skompromitował i ostatecznie do gali nie doszło i bardzo dobrze.

 

W tamtym poście chodziło mi o sprawę federacji high league i ich powiązania z czeczenami i kadyrovem - teraz zostali wpisani na listę podmiotów objętych sankcjami, co dzisiaj wrzuciłem. ;) 

 

A Najman po każdej kompromitacji się odbudowuje, od tamtego czasu chyba ze 3 razy zawalczył i teraz na tym high league też miał walczyć, ale nie wiem czy ta gala się w ogóle odbędzie w świetle tego info wyżej. 

We freakach znalazł drugie życie. :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

A Najman po każdej kompromitacji się odbudowuje

Fleciarz po prostu bazuje na tym, że ludziska chcą zobaczyć jak dostaje wpdol. 

Jeśli chodzi o to "polowanie na czarownice" to mnie to zaczyna przerażać. 

Rosyjskiego się uczyłem. Baaa, prenumerowałem "wiesolyje kartinki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tmr napisał:

Fleciarz po prostu bazuje na tym, że ludziska chcą zobaczyć jak dostaje wpdol. 

 

Ale on pokazuje siłę - a to pokonał Ryśka z "chłopaków do wzięcia", a to Miśka z Nadarzyna zaledwie sześćdziesięcioletniego, a to Jóźwiaka w rewanżu. ;) 

Na tym H.L. miał/ma wystąpić w grand prix, gdzie przeciwnicy mieli być losowani przed samą galą.

Akurat w takim zestawieniu, jest jedną z trzech osób, które mogą to wygrać. :P 

 

Fw6vWbFXsAkj3S4-1024x1024.jpeg

 

46 minut temu, tmr napisał:

Jeśli chodzi o to "polowanie na czarownice" to mnie to zaczyna przerażać. 

 

Tak, ogólnie to się zgadzam, tylko konkretnie co do tego high league to wzmianki o tym, że czeczeńscy właściciele tej organizacji mają jakieś kontakty ze środowiskiem kadyrowa i ta organizacja służy do prania hajsu

pojawiły się jeszcze przed wybuchem wojny na ukrainie i dłuższy czas toczyło się jakieś śledztwo przeciwko nim. 

Ale wiadomo, że domniemanie niewinności powinno być, a nie wg widzimisię kogoś dawać na listę objętą sankcjami i zamrażać środki, jak nikt nie został skazany itd.

 

Póki co media tłuką emocjonujące artykuły:

https://www.sport.pl/inne/7,102005,29813028,mswia-bierze-sie-za-high-league-szokujace-ustalenia-to-koniec.html

 

A w ciągu paru dni zobaczymy, jakie kroki podejmie federacja. Ciekawy jestem jak z tego wybrną.

Możliwości jest kilka, tylko czasu mało do planowanej gali, niecały miesiąc. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.