Skocz do zawartości

Narodowa Redystrybucja Polskich Majątków aka MISKA RYŻU


Rekomendowane odpowiedzi

Płacz, obłąkańczy śmiech i zgrzytanie zębami o to skutek Nowego Ładu aka MISKA RYŻU!

 

Niektórzy mają tak dowalone, że wzrokiem błagają o dobicie. „Zabijcie mnie bo straciłem pieniądze na jedzenie i będę musiał jeść chomiki po 2 zł, chyba mamy przepisy na nie prawda, no wiecie peruwiańskie chomiki czy świnki morskie ponoć są smaczne i pożywne, DOBIJCIE MNIE WRESZCIE K***AAAA!!!”

Oddaję głos moim znajomym z otoczenia i pracy, imiona zmienione:

 

Marta – pensja minimalna -500 zł, renta socjalna +175 zł, czynsz +100, gaz +300zł, prąd +100zł.

 

Każdy niepełnosprawny, który śmiał dorobić do renty, ma okradzioną pensję minimalną o kwotę 500zł bo ulga jest tylko na rentę socjalną. Z minimalnej na rękę dostanie TYLKO 1850zł! Traci aż 6 000 zł rocznie co odpowiada 3 pensjom minimalnym na rękę!!!

 

Dawid – pensja  -800zł, rata kredytu +200zł, gaz +350 zł, prąd +180 zł,  czynsz + 120 zł, wyższa opłata za żłobek +120 zł. Dobiła go naprawa samochodu – 2 000 zł.  Musi wziąć kredyt.

 

Elwira – pensja  -1 000zł, rata kredytu +300 zł, prąd + 400 zł + 6 nowych podatków do zapłacenia. Właśnie idzie po psychologa po jakieś tabletki. Chyba weźmie na nie kredyt.

 

Teofil – pensja  -600 zł, czynsz + 50 zł, prąd +150 z, ząb – wcześniej płacił 150 za plombę terasz koszt jest +350 zł. Rozważa rezygnację z leczenia zębów.

 

Nie liczę już podwyżek na artykuły spożywcze, usługi i innych rzeczy.

W styczniu wprowadzono dokładnie 300 nowych podatków.

 

Sam mam w plecy z powodu Nowego Ładu.

 

PS: Ma ktoś przepis na grillowane chomiki?

 

PS II: Koszt utrzymania więźnia to prawie 4 tys złotych. Opłaca się iść do więzienia, bezpłatne żarcie, darmowe TV i siłownia, pomoc medyczna, dentystyczna i psychologiczna za darmo, bez czynszu, nie trzeba jeść chomików.

 

Edytowane przez Martius777
  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 5
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas gościu z wioski, który był kiedyś bardzo bogaty, przepił wszystko i wydał na głupoty. Raczej jego rodzice byli. Jest bezdomnym od wielu lat i gość od państwa dostaje ponad tysiące złoty za to, że jest alkoholikiem xD. Chłop dostaje kasy i się śmieje, że ma za co alkohol kupić a inne rodziny, normalnie pracują i g*wno mają. 

 

Jeszcze lepsza sytuacja, gość zrobił sobie z 5 dzieci. Dostaje tyle socjalu, że ani on, ani jego żona wcale nie pracują. Były lekcje zdalne, poszedł do szkoły, żeby uzyskać sprzęt do lekcji zdalnych - potem oddać nie chciał. Gość ostatnio sobie dom poprawił bo dostał duże dofinansowanie z Unii, dlatego, że nie pracuje i ma dużo dzieci. 

 

I powiedzcie mi, jak tu żyć normalnie? Sąsiadka zaczęła chodzić do pracy, to nagle straciła wszystkie socjale bo przekroczyło jej dochód. Gdy nie pracowała, wychodziło jej z 400 zł mniej, niż gdy pracuje. To jest nienormalne i się człowiekowi w głowie nie mieści.

 

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Libertyn napisał:

Jakim cudem Ci ludzie mają tak pomniejszone pensje? 

 

Polski ład.

 

Zapytałem z ciekawości dwóch facetów rencistów z sąsiedniego pokoju co zarabiają minimalną.

Każdy minus koło 500 zł w plecy! Na rękę ledwo 1850 zł. Potwierdzili ten smutny fakt.

 

Księgowość jest w ogniu i nie odpowiada na e-maile wściekłych pracowników.

 

Niektórzy potracili jeszcze więcej.

 

Moja koleżanka zamyka perfumerię. Dobił ją Polski Ład.

 

Od poniedziałku otrzymuję dużo smutnych wiadomości jak ludzie potracili po 100, 200 i więcej złotych.

 

Wujek co ma emeryturę, dorabia jako nocny stróż - dostał w plecy.

 

Koleżanki mamy potraciły po 100-200 zł. Dyrektorka blisko tysiąc.

 

Straty są dotkliwe bo jednocześnie ludzie otrzymali podwyżki gazu, prądu, czynszu i innych opłat!

 

Za mało plag egipskich?

 

WIBOR 6M przekroczył dziś 3% - rata przeciętnego kredytu wzrośnie o 500PLN

WIBOR 6M przebił poziom 3%. Rata przeciętnego kredytu hipotecznego wzrośnie o około 500 PLN. WIBOR z 4 z przodu realny w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bomba z opóźnionym zapłonem". Eksperci ostrzegają przed skutkami Polskiego Ładu

Arcybubel i pułapka zastawiona na podatników – tak Polski Ład nazywają prawnicy, doradcy podatkowi oraz księgowe. Urzędnicy Ministerstwa Finansów mówią natomiast, że Polski Ład to "nieoprocentowana pożyczka od rządu, którą trzeba będzie przy rozliczeniu rocznym zwrócić". Kto ulegnie pokusie wyższej wypłaty teraz, może mieć w kwietniu 2023 r. duży podatek do zapłaty. Nawet kilka tysięcy złotych.

 

Reszta tu:

 

https://www.money.pl/gospodarka/bomba-z-opoznionym-zaplonem-eksperci-ostrzegaja-przed-skutkami-polskiego-ladu-6724902621821920a.html

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Martius777 napisał:

Arcybubel i pułapka zastawiona na podatników – tak Polski Ład nazywają prawnicy, doradcy podatkowi oraz księgowe.

Coś czuję, że za maksymalnie pół roku będą przyspieszone wybory, a PiS zostawia śmierdzący prezencik dla następnej ekipy nierządzącej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Ład pokonał skarbówkę. „Wielu pracowników urzędów przyjmuje leki...

Polski Ład budzi postrach nie tylko wśród przedsiębiorców, księgowych oraz pracowników – zmiany systemu podatkowego okazały się być koszmarem dla pracowników skarbówki. Do Związkowej Alternatywy zawiązanej w Krajowej Administracji Skarbowej dochodzi coraz więcej sygnałów niemożliwych do...

 

https://biznes.radiozet.pl/News/Polski-Lad-pokonal-skarbowke-Wielu-pracownikow-urzedow-przyjmuje-leki-psychotropowe

 

Anonimowy urzędnik dodał, że „strach przychodzić do pracy”, jako że „teraz się nam grozi konsekwencjami jak nie będziemy umieli odpowiedzieć na każde pytanie podatnika”, a nie przeprowadzono żadnego szkolenia. Pracownicy skarbówki dostali tylko materiały do zapoznania się, w których zapewne nie ma więcej szczegółów, niż w informacjach dostępnych ogólnie.
 

  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś za PRL-u, był taki dowcip o tym, jak Partia na końcu wyłączy w całym kraju prąd. Nie pamiętam dokładnie, jak to szło, więc nie będę silił się na jego przytoczenie, bo najpewniej bym go spalił.

 

Wszystko jednak wskazuje, że wśród partyjniaków PIS, dowcip ten jest doskonale znany. Na tyle wręcz, że wyciągnęli z niego prosty wniosek, jak zrobić, żeby opozycyjny dowcip, nie przeistoczył się w proroctwo.

 

Mianowicie partia prądu nie wyłączy, ale ceny podniesie na tyle, żeby obywatele sami go nie włączali.

 

To nie jest komuna-bis, tylko znacznie, znacznie bardziej zaawansowany level zarządzania ludem.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Templariusz napisał:

@Templariusz - ma wyjebane na wszelkie łady gdyż ciężko zapieprzał i ma aktywa oraz poduszkę bezpieczeństwa na dużo gorsze czasy. Dodatkowo, w odpowiedniej chwili, chętnie skupi aktywa powyższych osób i im podobnych, gdy będą pod ścianą 😎

 

Aż pewnego dnia, nie ogłoszą podatku od zgromadzonych aktywów i nie uderzy to w niego. 

 

Większość osób w które uderzyli to właśnie biedni czasem nawet naiwni ludzi. Ale czy tak powinno postępować państwo. Szczególnie jeśli chodzi o renty, to dla mnie to jest chore. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami siebie wspierają..

 

https://www.money.pl/gospodarka/rzad-odkreca-kolejny-problem-wywolany-przez-polski-lad-chodzi-o-ceny-gazu-6725273879337952a.html

 

Projekt przyjęty przez rząd zakłada, że z zatwierdzanych przez Prezesa URE taryf na gaz, oprócz gospodarstw domowych, korzystać będą mogły:

- podmioty zapewniające świadczenie opieki zdrowotnej,

- jednostki organizacyjne pomocy społecznej,

- noclegownie i ogrzewalnie,

- jednostki organizacyjne wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej,

- podmioty systemu oświaty,

- uczelnie,

- podmioty prowadzące żłobki i przedszkola

- kościoły i inne związki wyznaniowe,

- podmioty prowadzące działalność kulturalną oraz archiwalną,

- ochotnicze straże pożarne.

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mieć mnie za zjeba, ale ja się trochę z tego poniekąd cieszę. A wiecie dlaczego? Bo ludzie źle nie mieli, ale oczywiście ciągle było mało i za mało. 

Ja od początku mówiłem że mogę jeść szczaw i mirabelki cytując pewnego posła. 

 

Pozatym większość od dawna to mówiła że skończy się dobrobyt to ludzie a zwłaszcza kobiety może trochę pójdą po rozum do głowy.

  • Like 6
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socjalizm.

Socjalizm zawsze kończy się tak samo.

Nie udał się nigdy, a nawet nie testowali go na myszach, szczurach czy innych zwierzątkach doświadczalnych.

Testowany za to na ludziach - nigdy się udał. M.in dlatego, że nie wyzwala i nie generuje w ludziach tego, co najlepsze, a całkiem odwrotnie, niestety.

 

Czy czerwony, czy brunatny, czy ten obecny, w bogoojczyźnianym, zakłamanym sosie.

 

Socjalizm zawsze jest taki sam.

 

Gdy ktoś się definiuje jako patriota (jak ja), to wybitnie przykro mu się na to wszystko patrzy. Na kolejne już raz mordowanie narodowego potencjału.

 

Kurwa. Jak ja tego ustroju nienawidzę.

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Obliteraror napisał:

Socjalizm.

Socjalizm zawsze kończy się tak samo.

Nie udał się nigdy, a nawet nie testowali go na myszach,


A eksperyment Calhouna? 😊

 

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

Kurwa. Jak ja tego ustroju nienawidzę.

 

Oj tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wolverine1993 napisał:

kobiety może trochę pójdą po rozum do głowy.

Wierzysz w to? Nie ma takiej siły, która zmieniłaby sytuację. To zaszło za daleko. Teraz to już mutacja spierdolenia. Nawet nie wiem, co oznaczałaby normalność i "normalnej" kobiecie tym bardziej bym nie zaufał. Nie w pewnym wieku i nie po nabyciu doświadczeń. Poza tym kwestia pójścia po rozum to jedno, ale mamy spierdolone do granic możliwości prawo we wszystkich obszarach. Już o podatkowym i sądach rodzinnych nawet nie wspominam. Zmiana mentalności to robota na pokolenia.

 

Załóżmy, że znajdujesz normalną kobietę i co? Dalej prawo zjebane. Dalej tracisz majątek, dalej alimenty, dalej sąd rodzinny, dalej kurwy sądowe i inne patologie, albo przejęcie nieruchoma, bo kobieta sobie oko podbije? I masz coś takiego dosłownie zawsze z tyłu głowy. Moim zdaniem nikt, kto ma minimalną świadomość prawną nie wejdzie w związek na poważnie, w związek, gdzie decyduje się o ewentualnym losie dzieci w sądach? No kurwa. Nie na mój łeb zupełnie. Odbierdolta się od moich bombelków xD

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe? Przecież kwota "wolna" urosła do oszałamiajacych 30 tys. z ilu? 8?😁 Więc o 22 tys więcej w kieszeni być powinno, pan Plemiel mówił. 😁

2 hours ago, Obliteraror said:

To zwykłe złodziejskie skurwysyństwo jest, żaden Ład :)

Wystarczy, że popatrzę na obecne ceny w sklepach. Nic nie kupuję konkretnego, a pęka już nie 100, 150, a dwie stówy minimum. O spożywce mówię, żadnej rozpuście.

To fakt. Rok temu takie zwykłe małe zakupy w wiejskich delikatesach to było 70-80 zeta, a to są drogie delikatesy. Dziś jak w 150 się mieszczę to jest sukces. No ale pewnie człowiek za dużo żre i to dlatego rachunki rosną. 😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mac napisał:

Wierzysz w to? Nie ma takiej siły, która zmieniłaby sytuację. To zaszło za daleko. Teraz to już mutacja spierdolenia. Nawet nie wiem, co oznaczałaby normalność i "normalnej" kobiecie tym bardziej bym nie zaufał. Nie w pewnym wieku i nie po nabyciu doświadczeń. Poza tym kwestia pójścia po rozum to jedno, ale mamy spierdolone do granic możliwości prawo we wszystkich obszarach. Już o podatkowym i sądach rodzinnych nawet nie wspominam. Zmiana mentalności to robota na pokolenia.

Bo to jest tak zawsze. Prawo - w zalozeniu ma sluzyc, ale sa wypaczenia. Tak jak masz facetow alkusow ktorzy napierdalaja swoje kobiety, ale tez wypaczenia, ze jedna czy druga cwana kobieta to wykorzystuje, BO UMIE I MOZE. I pozniej sa normalni ludzie jak my, ktorzy oceniaja racjonalnie ryzyko i wycofuja sie z ukladu. Nie ma zlotego srodka? A moze nie warto sie poddawac i trzeba probowac, byc madrym w tej grze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maroon napisał:

Jak to możliwe? Przecież kwota "wolna" urosła do oszałamiajacych 30 tys. z ilu? 8?😁 Więc o 22 tys więcej w kieszeni być powinno, pan Plemiel mówił. 😁 

XD. Żeby być objętym całościowo ulgą to trzeba  mieć max 30 k dochodu rocznie. Zaliczka i tak jest płacona, te 17% . Potem fiskus oddaje to co brał poniżej tej kwoty. 

Nie wiem co trzeba jarać by myśleć że się te 22 k dostanie. Ale przypuszczam że są tacy co tak myślą

Cytat

To fakt. Rok temu takie zwykłe małe zakupy w wiejskich delikatesach to było 70-80 zeta, a to są drogie delikatesy. Dziś jak w 150 się mieszczę to jest sukces. No ale pewnie człowiek za dużo żre i to dlatego rachunki rosną. 😁

Ja w życiu tyle nie zapłaciłem. 

Sklep mam pod domem. Ciekawe co kupujesz. Bo można mortadele, a można prosciutto z importu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.