Skocz do zawartości

Narodowa Redystrybucja Polskich Majątków aka MISKA RYŻU


Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Martius777 said:

bez czynszu

Tam też nadchodzą zmiany, tylko nie wiem kiedy i co ugmerają, nie znam dokładnie stanu obecnego. Może się nagle okazać, że komornik sprzeda mieszkanie z rodzicami więźnia. Na podstawie wyroku zasądzającego pobyt w więzieniu, stającego się automatycznie tytułem egzekucji z majątku dłużnika. A są jeszcze przepisy o konfiskacie rozszerzonej.

2 hours ago, cst9191 said:

Coś czuję, że za maksymalnie pół roku będą przyspieszone wybory, a PiS zostawia śmierdzący prezencik dla następnej ekipy nierządzącej.

Coś tam gdzieś pisałem o początkach-połowie maja, za którymi wysokości stóp procentowych nie widzę... ;)

Ale to też pułapka. Jak nie będą mieli opcji, będą pod ścianą, to będą mogli wszystko - a chyba nie masz wątpliwości, że z "tymczasowego katastru" już nikt podatnika nie "odgwałci"? :(

 

2 hours ago, Martius777 said:

zmiany systemu podatkowego okazały się być koszmarem dla pracowników skarbówki

Czy sprzedaż mieszkania jest dochodem, w rozumieniu ustawy podlegającym składce zdrowotnej 9%? Czy dochód z wynajmu mieszkania podlega tejże?

Sprzedaż samochodu, sprzedaż obrazu, sprzedaż złota? Oto jest pytanie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jankowalski1727 napisał:

Zobaczycie Panowie szanowni, jakie jaja będą pod koniec stycznia/ na początku lutego, jak większość społeczeństwa dostanie pensje

 

Godzinę temu, jankowalski1727 napisał:

wtedy będzie wrzawa. Teraz to tam ch*j.

 

Ee tam... Jakby peło rządziło to by 2x wszystko podrożało, a ci na dzieci chociaż dali i 13/14 emeryturę... <śmiech przez łzy>

 

 

 

Pamiętam jak w listopadzie jadąc autem, zmieniałem stacje radiowe i  w jednej leciała reklama/ spot propagandowy - " 2175zł- Halyna emerytka, 3427zł- Mariusz przedsiębiorca, 1179zł - Anna nauczycielka...." i jeszcze kilka randomowych imion, profesji i kwot, jakie zyskają w/w obywatel na nowym wale....

 

Polecam obejrzeć na YT ostatni film Dzikiego Trenera jak ktoś nie widział.

 

 Przecież oni plują nam w mordy po prostu.😬 I mają bekę z nas...🤐

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, DOHC said:

Nikt się nie czuje oszukany?

Przyzwyczajeni my - gówno śmierdzi, niebo jest niebieskie a polityk kłamie. Ale trzeba mimo to podążać ku światłu.

42 minutes ago, Ace of Spades said:

ludziki wykupują na gwałt towar - chcą zdążyć przed galopującą inflacją

Kto ma dużo, inwestuje w rzeczy duże. Ale wózek makaronu to może być wkrótce bardzo dochodowy biznes. Nie mówiąc o papierze toaletowym :)

29 minutes ago, RealLife said:

Tutaj tam jakieś pole manewru. 

Poczytaj umowę kredytu, poszukaj klauzuli kiedy możesz zgłosić się z wnioskiem do banku o renegocjacje umowy z uwzględnieniem aktualnych stawek marży. Ile to kosztuje, jak często można. Niektóre banki dopuszczają też renegocjacje z przejściem czasowym na stałe oprocentowanie. Samemu pozostaje zdecydować czy warto i kiedy (i czy masz na tyle silne oparcie, że ponowne oszacowanie zdolności kredytowej nie wtrąci Cię w problemy). Moja opinia - przed końcem maja lepiej nie podejmować tak ryzykownych decyzji.

 

Tym niemniej, nadal stoję przy opinii, że nowe kadry są już dawno dla nas naszykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Lambert said:

W końcu musieli zbilansować budżet. 

Skądże. Jest w nim w sposób jawny zaplanowany 30 mld deficyt. Ze zbilansowaniem budżetu chyba jeszcze nigdy im nie wyszło. Zresztą taki jest cel a i banksterka nie pozwoli.

 

Na moje oko, podatkoza i drożyzna "obowiązkowych mediów" (gaz, paliwo, prąd) jest wygodna również z innego powodu niż przepalanie i prywatyzowanie przez rząd podatków. Ściąga z rynku część nawisu inflacyjnego, dzięki czemu (wydaje im się, że) nie trzeba tak windować stóp procentowych jak się powinno. Co ma zabezpieczyć niskie koszty rolowania długu a kredyciarze tylko przy okazji chciwego państwa - zyskują.

16 hours ago, cst9191 said:

Coś czuję, że za maksymalnie pół roku będą przyspieszone wybory

Plotka głosi, że partyjniactwo wykupiło bilboardy na maj.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wolverine1993 napisał:

Pozatym większość od dawna to mówiła że skończy się dobrobyt to ludzie a zwłaszcza kobiety może trochę pójdą po rozum do głowy.

 

Będą jak za "komuny" dawać d.upy zagranicznym turystom za "dewizy". Zobaczysz jak zniosą ograniczenia. To się tu zjedzie pół europy. Ruchać za euro i dolar.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baca1980 napisał:

 

Będą jak za "komuny" dawać d.upy zagranicznym turystom za "dewizy". Zobaczysz jak zniosą ograniczenia. To się tu zjedzie pół europy. Ruchać za euro i dolar.

A teraz to inaczej jest 😄 Nikt nam facetom nie broni jechać za potrzebą na wschód Europy za potrzebą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I często z tego korzystałem np. we Lwowie.

 

Mi chodzi o to że nie nastąpi jakieś ogólnokrajowe oświecenie. Po prostu dostęp do cipki stanie się jeszcze bardziej reglamentowany. A chodzenie na divy też może się stać zbyt kosztowne. Czym się to skończy? Wzrośnie ilość gwałtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Polski Ład na własnej skórze - żonę mi właśnie zredukowali bankowi korposi. Trzy miesiące i papa + odprawa jakaś.

 

Jebać ich. Tak to jest. Mimo stażu pracy i dokonań redukcja "średniego personelu kierowniczego".

Pewnie dałoby się to odkręcić jakoś, jakbym w tym pogrzebał, bo to mały kurewski światek, a znam (całkiem nieźle) stołecznego bankstera, pod którym wisi korpos szefujący temu oddziałowi żony, ale cytuję "mam się nie wtrącać, jak do tej pory" :)

 

Może i dobrze się stało. Życie by jej potem utruli, albo komuś innemu, kto by zamiast niej w papę dostał.

 

Ciekawe, co dalej będzie chciała robić. Szykują się ciekawe dyskusje. I dobrze będzie ją mieć w domu chociaż parę miesięcy, byle nie za długo, bo kluczem do udanego długoterminowego związku jest nie oglądanie siebie non - stop nawzajem : ))

  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Piter_1982 napisał:

Aż pewnego dnia, nie ogłoszą podatku od zgromadzonych aktywów i nie uderzy to w niego. 

 

Większość osób w które uderzyli to właśnie biedni czasem nawet naiwni ludzi. Ale czy tak powinno postępować państwo. Szczególnie jeśli chodzi o renty, to dla mnie to jest chore. 

Czy kiedykolwiek uderzają w kogoś innego niż biedni i naiwni ludzie ? W nikogo innego uderzać się nie opłaca, większość ludzi którzy sami do czegoś doszli potrafi ten majątek obronić a przynajmniej zminimalizować straty /wyjątkiem od tej reguły jest jak wszyscy wiemy małżeństwo ;)/ W każdym bądź razie ja narzekać nie mogę, mieszkanie co kupiłem 5 lat temu za 220k dziś takie same obok sprzedało się za 525k.

 

17 godzin temu, Libertyn napisał:

a można prosciutto z importu. 

 

Może być prosciutto może być prostituto byle by z  importu 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politycy zadbali, by na Polskim Ładzie nie stracić za wiele

Posłowie dostaną na rękę o ok. 1,5 tys. zł więcej niż "normalni" etatowi pracownicy z identyczną pensją brutto

 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/politycy-tez-straca-na-polskim-ladzie-ale-zawczasu-zadbali-o-podwyzki/pb21ecb?utm_source=facebook_extra&utm_medium=social&utm_campaign=Facebook_vertical&utm_term=autor_5

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.