Skocz do zawartości

Dla człowieka, który zastanawiał się czy walczyć za kraj Polska, ad acta


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gradhach napisał:

oddam ostatni dech żeby bronić Ojczyzny

Zarządcy ojczyzny bez wahania pozwolą tobie poświęcić życie w jej obronie.

 

Nic więcej nie napiszę, bo nie chcę nikogo urazić. Aby pisać z taką emfazą o inwentarzu tuczonym na rzeź - to trzeba być Polakiem...

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobione materiały, zwłaszcza ten na dole mi się podoba. 

 

Cóż, mamy rok 2022 i Polacy nigdy nie byli tak słabi i podzieleni jak teraz, niestety... 

 

Paradoksalnie, cieszę się z tego całego pierdolenia, nowego ładu. Niech będzie pis ruchał w dupę, niech będzie dymał tak, jak platforma nie dymała. Niech wkurwią pospólstwo tak, że w końcu głowy polityków przyozdobią ogrodzenia, inaczej nic się tu nie zmieni. 

 

Ktoś tu posiał że jak to, jaki plan na późnej, i co zrobisz, jak stworzysz kadry? Jak, a... Srak. 11 listopada. Ie mieliśmy jeszcze granic, administracji itd a jednak państwo się rozwijało bardzo dobrze jak na 123 lata zaborów, zróżnicowanie społeczeństwa i obywateli pod zjednoczonymi zaborami i gdyby nie błędy sanacji, 2 wojna światowa zakończyła by się zupełnie inaczej. 

 

Jak byłem wcześniej bardzo rozbity będąc za granicą, widząc co się w Polsce odjaniepawliło, teraz trochę ochłonąłem. Popatrzyłem w historię, moje wnioski które piszę nty raz:

Nie oddawać życia na darmo, czekać na dogodny moment. Wykorzystać ten czas mądrze, ćwiczyć ciało i ducha, zbroić się w broń zarejestrowaną (AK47 - od 3 000zł wzwyż, strzelba gladkolufa - od tysiąca wzwyż, sztucer z optyką np Turqa, poniżej czwórki, mołotow - ok 3zł, kusza - nie wiem ile ale podobnie itd) jak i nie zarejestrowaną ale legalną oczywiście (broń CP - kilkaset złotych wzwyż) i czekać na dobry moment. 

Za ten kurwidołek obecnie nie ma co walczyć, ale walczyć o wolność i odsunięcie okrągłostołówców od władzy - pójdę w ogień. Marzę o tym, aby nie rzucano nam kłód pod nogi i pozwolono budować przyszłość w Polsce. 

 

Tu masz ciekawy temat o Edwardzie Reid który sławi dobre imię Polaków na świecie, jak możesz polajkuj dla zasięgów:

Tam też jest kilka tematów moich i innych Braci o pokrewnej tematyce, z pewnością lektura na wiele ciekawych chwil.

 

Wrzucam ciekawą nutę i wklejam moją ulubioną zwrotkę:

 

Tylko kurwa wciąż wymagasz a nic nie dajesz od siebie, gdzie znów byłeś gdy przyjaciel Polak był w potrzebie? Chciałbyś dostawać za darmo jak dostają na zachodzie i być wolnym od zakazów bo teraz wolność jest w modzie.

Nie pomyślisz o tym, że wybili nam elitę, która gdyby żyła miałaby wpływ na twoje życie.

Lekarze , pedagodzy, prawnicy, generałowie, zostali zamordowani i leżą w katyńskim grobie.

Bohaterów nam krzywdzili, niszczyli na przesłuchaniach, ale ty masz wyjebane bo Polska ci nic nie dała,

Pomyśl ile nam ukradli kiedyś niemcy i rosjanie

Za majątek twoich dziadków ktoś w berlinie ma mieszkanie,

pomyśl teraz o tych krzywdach, przesłuchanych przez gestapo,

o zamordowanych dzieciach pensjach wypłacanych kapo,

o wszystkich trudnych wyborach , ofiarach komunizmu, może wtedy w nas zobaczysz patriotów nie faszystów,

może ujrzysz tą ojczyznę jako matkę twą skrzywdzoną, przez niemieckich generałów i to pierdolone zomo. Zachód nie zna tej historii której stawiliśmy czoła, jesteśmy od niego inni, zawsze Polska Narodowa.

Nie porównuj nas do stanów, niemiec, belgi czy holandii, nikt nie ma takiej historii i takiej walecznej armii. Zdrajcy Polski dalej żyją w tv możesz ich spotkać, nie zdołali zabrać siłą a więc próbują od środka.

Ty mi mówisz że pierdolisz bo się tutaj nie dorobisz a wpierdalasz Polski chleb i po Polskich drogach chodzisz. Ktoś oddał za Polskę życie a ty narzekać masz tupet, kiedy w obliczu historii widzisz tylko własną dupę...

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto nam tak ładnie ten kraj urządził? Kto nas tak pięknie podzielił i robi z nami co chce?

Politycy! A wiecie dlaczego?

Bo mają realną władzę, ale nie ponoszą ŻADNEJ odpowiedzialności za to, co zrobią.

Raz wybranego polityka wybranego w wolnych wyborach w demokratycznym państwie prawa nie można usunąć ze stołka.

Nie można mu nic zrobić. Nawet po ludzku dać po gębie!

Przed wyborami może taki naobiecywać nawet gruszek na wierzbie. Po wyborach? Gońcie się.

 

Politycy niech sobie będą, ale bez żadnych dodatkowych praw: bez immunitetu, bez pensji i bez ochrony.

Niech każdy będzie równy wobec prawa. Taka prawdziwa równość jest możliwa do wprowadzenia nawet od jutra.

Widział kto kiedy w jakich konwojach podróżują dwie niby najważniejsze osoby w tym państwie (Jarosław K. i Andrzej D.)?

Po co? Czego oni się boją?

Niech rządzą tak, żeby nie musieli się bać ludu.

 

I zobaczycie jak nam pięknie kraj zacznie kwitnąć i rozwijać się w odpowiednim kierunku.

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janek Horsie napisał:

A kto nam tak ładnie ten kraj urządził? Kto nas tak pięknie podzielił i robi z nami co chce?

Politycy! A wiecie dlaczego?

Bo mają realną władzę, ale nie ponoszą ŻADNEJ odpowiedzialności za to, co zrobią.

Niestety, ludzie którzy kolejny raz na nich zagłosowali sami osobiście się do tego przyczynili, a biernością dali przyzwolenie na takie patologie. Szczekać każdy potrafi, kto wziął sprawy w swoje ręce? Byłem na protestach antyrządowych, przeciw segregacji sanitarnej i poza marcem ubiegłego roku niewielu ludzi się ruszyło. 

 

1 godzinę temu, Janek Horsie napisał:

Politycy niech sobie będą, ale bez żadnych dodatkowych praw: bez immunitetu, bez pensji i bez ochrony.

Niech każdy będzie równy wobec prawa. Taka prawdziwa równość jest możliwa do wprowadzenia nawet od jutra.

Heh wtedy by nie było takich mandatów "dla naszego bezpieczeństwa" gdyby się okazało, że ich nie chroni immunitet i limuzyna rządowa.

 

Ciekawostka z 2020r -polityk w koszu na śmieci, w 2014 na Ukrainie było więcej takich akcji:

https://alter24.pl/swiat/poslowie-w-koszach-na-smieci-na-ukrainie/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Dla człowieka, który zastanawiał się czy walczyć za kraj Polska, ad acta
22 godziny temu, DOHC napisał:

Ktoś tu posiał że jak to, jaki plan na późnej, i co zrobisz, jak stworzysz kadry? Jak, a... Srak. 11 listopada. Nie mieliśmy jeszcze granic, administracji itd a jednak państwo się rozwijało bardzo dobrze jak na 123 lata zaborów

Ty chyba nie wiesz, że już w okresie zaborów istniały przyszłe kadry administracji państwowej - czyli inteligencja i wykształcone mieszczaństwo, z doświadczeniem w zarządzaniu. I przede wszystkim - tym ludziom zależało na odtworzeniu bytu państwowego*. Nie uwzględniasz też czynników zewnętrznych, czyli tego, że jeżeli suwerenne państwo polskie nie jest w interesie mocarstw, to takie państwo nie powstanie - a jeżeli powstanie, to długo się nie utrzyma. Prawda jest taka, że można działać w bardzo ciasnych ramach (i być cierpliwym), a ty wyskakujesz z ułańską szarżą...

Taki właśnie będzie ten wasz przewrót/fikołek bez uzwględnienia tego, co dalej oraz jakie są uwarunkowania międzynarodowe - sraki.

 

Wam do książek i do nauki, a nie do wiatrówek i konspiracji. A państwo - w sensie kadry oraz infrastrukturę - w niemałej części wykształcili właśnie zaborcy. Taki figiel.

 

Jeżeli tacy ludzie szykują nam "nową, lepszą Polskę", to jesteśmy w dupie.

 

I jak tam Kazachstan? Jakieś postępy w rewolucji?

 

* kto poprze zmianę status quo? Może generał Kukuła? Litości, ludzie...

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zychu napisał:

Jeżeli tacy ludzie szykują nam "nową, lepszą Polskę", to jesteśmy w dupie.

Masz rację, lepiej płaćmy podatki zwiększone o kilkaset procent, niech nas posegregują bo nic się nie da zrobić. Rzeczywiście nikomu nie zależy na silnej Polsce, w 39 pokazali nam siłę sojuszy. 

Nie mniej taka Grecja w dużej mierze wyzwoliła się sama, wiem że nie była między dwoma mocarstwami, ale jednak. Finlandia też odparła atak rosyjski, do żołnierzy dołączali ochotnicy, ba, daleko szukać. W Polsce łącznicy już byli bardzo ważni, nie musieli walczyć bezpośrednio. 

41 minut temu, zychu napisał:

Ty chyba nie wiesz, że już w okresie zaborów istniały przyszłe kadry administracji państwowej - czyli inteligencja i wykształcone mieszczaństwo, z doświadczeniem w zarządzaniu. I przede wszystkim - tym ludziom zależało na odtworzeniu bytu państwowego*

A dziś tego nie mamy? Wystarczy odłączyć postkomunę i resortowe dzieci, patrzeć na ręce a jak ktoś się splami to zmiana i out forever z polityki.

42 minuty temu, zychu napisał:

Wam do książek i do nauki, a nie do wiatrówek i konspiracji.

Racja. Najlepiej się nażreć, bezbol ochroni ciało. Broń, na co komu to potrzebne. A nie czekaj, przecież w okręgu wołyńskim samoobrony powstrzymywały rzezie UPA skuteczniej niż rolnicy z grabiami.

 

44 minuty temu, zychu napisał:

I jak tam Kazachstan? Jakieś postępy w rewolucji?

Dobry przykład, bratnia pomoc. Choć dziś oglądałem film który nie bardzo pozytywnie nastawił, Kazachowie sami opanowali kraj, premier, prezydent uciekli w popłochu. Płoną domy polityków. 

 

45 minut temu, zychu napisał:

kto poprze zmianę status quo? Może generał Kukuła? Litości, ludzie...

Nie wiem, nie nazywam się Kukuła nie wiem co by on zrobił. Ale przewrót wojskowy męża stanu odwaliłby robotę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

przewrót wojskowy męża stanu odwaliłby robotę

Oj, ludzie... - gdzie wy męża stanu w tym kraju znajdziecie. 😅 Ale ogólnie to całkiem spoko wizja - "niech przyjdzie jakiś mąż stanu i zrobi".

 

Nikomu nie bronię bawić się w partyzantkę - ja tylko uświadamiam, jak zgubny może być kult działania.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem młody też bezrefleksyjnie obstawałem za obroną ojczyzny za wszelką cenę nie do końca pojmując o co toczy się gra w tym świecie.

Jednak z wiekiem, zdobywaniem informacji, wiedzy czy przekazu ludzi z pokolenia Kolumbów, którzy przeżyli wojnę, 

zrozumiałem, że władzy, rządzącym o to właśnie chodzi byśmy ginęli za obce interesy, za nich samych by dać im czas do ucieczki 

jak to w historii miało miejsce wielokrotnie.

Czynnik ludzki jest najważniejszy dla przetrwania narodu dlatego nieprzemyślane akcje, decyzje, powstania nie mają sensu no chyba,

że z każdej strony otoczą Polskę i nie będzie żadnego wyjścia.

 

Jesteśmy dzielnym, walecznym Narodem tylko nie do końca kalkulujemy czy to nam się w ogóle opłaca.

Historia pokazała, że zawsze wychodziliśmy na tym najgorzej, ze zniszczonym krajem, ofiarami gdzie wiecznie musieliśmy odbudowywać się od nowa.

Skutki tych decyzji ponosimy do dzisiaj gdzie na arenie międzynarodowej nic nie znaczymy i jesteśmy jak zwykle chłopcem do bicia i poświeceń.

 

Myślmy racjonalnie, nie poddawajmy się emocjom bo nasz wróg właśnie tego od nas oczekuje by nas łatwiej pokonać gdy będziemy rozjuszeni.

Dlatego zawsze bierze się na linie frontu jako mięso armatnie młode bukaty po 18 lat, nabuzowane testosteronem i gotowych do bezsensownych poświęceń. 

Zamiast tego przeczekajmy, przygotujmy się i wykorzystajmy okazje w dogodnym dla nas momencie.

 

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, DOHC said:

przewrót wojskowy męża stanu

Akurat wojskowi na tyle wysocy rangą, że mogliby "pociągnąć za sobą", są dość dobrze odfiltrowani ze względu na wierność. Czasami taka filtracja szła hurtem, czasami pojedyńczo.

9 hours ago, zychu said:

jak zgubny może być kult działania

Siedzieć na dupie i czekać, czasem jest najtrudniej. Rozwaga nie jest w cenie w pokoleniu "chcę wszystko tu i teraz".

8 hours ago, vodkas85 said:

zrobić porządek z władzą i okupantem

Najdłużej na terenach polskich siedzi okupant watykański...

 

8 hours ago, Iceman84PL said:

Jesteśmy dzielnym, walecznym Narodem tylko nie do końca kalkulujemy czy to nam się w ogóle opłaca.

Jak ktoś krzyczy "za Naród! Uraaaa!" to mój cynizm każe mi spytać - za który? Taką mamy władzę.

20141101212104800.jpg

 

comment_4vghoJZiflx71xOUKWzEiaqFUqcAu4eo

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Czynnik ludzki jest najważniejszy dla przetrwania narodu dlatego nieprzemyślane akcje, decyzje, powstania nie mają sensu no chyba,

że z każdej strony otoczą Polskę i nie będzie żadnego wyjścia.

 

Nie ma nic ważniejszego niż zachowanie kapitału ludzkiego, szczególnie tego najwartościowszego, a niestety ten najczęściej w ostatnich wiekach ginął w powstaniach. Nie tylko Warszawskim.

Więcej pracy organicznej, pracy u podstaw, pozytywizmu, mniej bohaterszczyzny uprawianej przede wszystkim cudzą krwią. Tak osobiście definiuję patriotyzm.

 

Więcej Aleksandra Wielopolskiego.

 

Pan narodu, margrabio, nie zmienisz

Tu rozsądku rzadko się używa

A jedno, co naprawdę umiemy

To najpiękniej na świecie przegrywać.

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kespert napisał:

ak ktoś krzyczy "za Naród! Uraaaa!" to mój cynizm każe mi spytać - za który? Taką mamy władzę.

 

No dokładnie.

Mało kto wie, że od dawna rządzą nami poplecznicy umoszczeni przez swoich mocodawców co ciekawe głównie z narodu wybranego.

Wszystko co w tym kraju się dzieje jest robione przeciwko Polakom mało tego za spalenie kukły, powiedzenie coś złego na wybranych dostaje się kary, przypisuje łatki.

Społeczeństwo w ostatnich trzydziestu paru latach wybierało między wybranymi komunistami, neokomunistami zachodnimi czy teraz socjalistami.

Jak wyszedł nasz naród na tym każdy widzi gospodarka w rozsypce, społeczeństwo podzielone, sprowadzone do roli niewolnika, majątek, patenty, dobra narodowe rozsprzedane.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 23:24, zychu napisał:

Zarządcy ojczyzny bez wahania pozwolą tobie poświęcić życie w jej obronie.

Tak jak w Shreku, Lord Farkład to jest to poświecenie, żeby uratować ffione na które jestem gotów (Oczywiście rycerz tudzież Shrek nie Lord Władca)

 

W dniu 12.01.2022 o 23:01, DOHC napisał:

Wrzucam ciekawą nutę i wklejam moją ulubioną zwrotkę:

Obejrzyj teledysk, tutaj masz tylko piosenkę.

 

 

 

 

16 godzin temu, zychu napisał:

gdzie wy męża stanu w tym kraju znajdziecie

Są kandydaci:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 00:47, vodkas85 napisał:

Czy u nas historia zawsze się musi powtarzać?

Nie musi, wystarczy wybierać mądrych ludzi do steru władzy, nie głosować na tych samych, co już byli u władzy  a skompromitowali się.

W dniu 11.01.2022 o 21:06, Gradhach napisał:

Nie chodzi o to w jakim stanie jest Polska, tylko chodzi o to, że jesteśmy winni innym z przeszłości.

I tu odpowiedź : Jak by nie byłoźle czy dobrze u nas w Kraju, to oddam ostatni dech żeby bronić Ojczyzny

Jak wydawane są miliardy złotych na TVP, to z tych pieniędzy powinno być kręcone filmy  raz do roku pokroju Szeregowca Ryana albo Kompanii braci, a jak jest, nakręcić stworzyć jak np. film o Pileckim trzeba było robić publiczną zbiórkę SKANDAL !!!! Dać pieniądze np 200 milionów dolarów Melowi Gibsonowi, Tomowi Henskowi, Stevenowi Spielbregowi żeby coś o Polsce nakręcił, rzucić dobry temat np. operacja Market Garden udział brygady Stanisława Sosabowskiego z polskiego punktu widzenia, pokazanie prawdy , jak zostali potraktowani ci żołnierze, bitwa nad Bzurą, Powstanie Warszawskie 44 albo 43, II korpus Polski, Czarne diabły gen. Maczka, to jest wstyd, ze taki gość jak Arkadiusz Olszewski tworzy filmy o Polsce, które zaczynają trafiać już za granicę za swoje prywatne pieniądze.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Boromir
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.