Skocz do zawartości

Potężny wyciek danych polskiej armii


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Obliteraror napisał:

 o Kościele rzymskim mam zdanie kiepskie/złe, przynajmniej od czasu Kontrreformacji.

 

To jest zupełnie inna sprawa, którą dla porządku warto byłoby oddzielić zupełnie od tej dyskusji, bo nie o to tu chodzi.

 

6 minut temu, Obliteraror napisał:

I żeby nie było - doceniam rolę (szczerej) wiary, która przekłada się na czyny,

 

Dokładnie chodzi o to, i tylko o to w mojej wypowiedzi - reszta to na potrzeby tej dyskusji mało istotne detale.

 

7 minut temu, Obliteraror napisał:

Godne to zatem ogromnego podziwu, co udało się wspólną pracą, patriotyzmem i wysiłkiem nowej polskiej państwowości zrealizować przez tak krótki czas.

 

Dokładnie - na zdrowy rozsądek Polska powinna się nigdy nie odrodzić. Byliśmy sami, mieliśmy wszystko i wszystkich przeciwko sobie, a mimo to, wierzyliśmy że się uda. I się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Denzel napisał:

To był sarkazm z mojej strony.

Jak tak, to ok!

Gdyby w Polsce wybory mogły coś zmienić to by ich zakazano, po '89 nie powstała w Polsce żadna autentyczna oddolna siła polityczna, cała scena polityczna w TenKraju została zaaranżowana odgórnie nawet nie wiadomo czy w Warszawce.

28 minut temu, Szalony Koń napisał:

Dobre:) Uśmiałem się:)

Tu nie ma nic do śmiacia, Donald to prawdziwy patriota, on wszystko co robił zawsze robił z miłości do swojej ojczyzny, tą miłość odziedziczył po swoich przodkach.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ace of Spades napisał:

Z tzw "polską armią" jest podobnie jak z PZPNem, banda pijaków, złodziei i pasibrzuchów, taka studnia bez dna, można ładować miliardy dolarów a i tak wielkie gówno z tego będzie.

Otóż to. W pełni się z tym zgadzam.

Tzw. "Polska Armia" niestety z armią niewiele ma wspólnego. 

Skład osobowy to w przeważającej większości pijaki i karierowicze którzy siedzą tam tylko dla kasy (oczywiście bez obrażania kogokolwiek) a co do sprzętu to co mamy na stanie tego nawet nie da się nazwać sprzętem bo w większości to stary zdezelowany rosyjski szrot który już dawno temu powinien zostać przetopiony na żyletki.

W tym momencie Polska Armia powoli nowocześnieje ale miną lata świetlne zanim będzie można śmiało powiedzieć że jest dobrze.

Np. taka marynarka wojenna wciąż leży i kwiczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szalony Koń napisał:

To prawda

Jestem w stanie zrozumieć tych wszystkich, którzy za rządów PO kręcili dobre lody i inne deale a po zamianie władzy na PIS im się ukróciło i teraz są wkÓrwieni, ja to rozumiem, sam byłbym wkÓrwiony, natomiast w ogóle nie kumam ludzi, którzy za rządów PO gówno mieli, a nawet mieli gorzej niż teraz i są wielkimi wielbicielami PO - dla mnie to jest jakieś ciężkie frajerstwo do sześcianu.

 

PS - żeby nie było - nie jestem wielbicielem PISu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ace of Spades napisał:

Jak tak, to ok!

Gdyby w Polsce wybory mogły coś zmienić to by ich zakazano, po '89 nie powstała w Polsce żadna autentyczna oddolna siła polityczna, cała scena polityczna w TenKraju została zaaranżowana odgórnie nawet nie wiadomo czy w Warszawce.

 

Polską cały czas rządzi ten sam Okrągłostołowy Układ Mafijny.

A dopóki oni sprawują rządy tutaj nigdy nic się nie zmieni bo oni na to nie pozwolą

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ace of Spades napisał:

Jestem w stanie zrozumieć tych wszystkich, którzy za rządów PO kręcili dobre lody i inne deale a po zamianie władzy na PIS im się ukróciło i teraz są wkÓrwieni, ja to rozumiem, sam byłbym wkÓrwiony, natomiast w ogóle nie kumam ludzi, którzy za rządów PO gówno mieli, a nawet mieli gorzej niż teraz i są wielkimi wielbicielami PO - dla mnie to jest jakieś ciężkie frajerstwo do sześcianu.

 

PS - żeby nie było - nie jestem wielbicielem PISu.

Nie widzę jakiejś wielkiej różnicy między PiSem a PO.

Tamci kręcili wały i ci również kręcą.

I takie są niestety fakty a z faktami się nie dyskutuje.

Różnica jest tylko taka że PiS potrafi coś ludziom dać a PO potrafiło jedynie brać nic nie dając w zamian.

Nie zmienia to faktu że oba te polityczne byty wywodzą się z okrągłego stołu.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, cst9191 said:

Wojna w Iraku, Afganistanie. Nasi żołnierze umierają w cudzym interesie. Polska nie ma jakichkolwiek korzyści z tych wojen.

 

Kontakt z wrogiem, wyzwania logistyczne. Myślę ze misje dobrze wpłynęły na stan WP. Gdyby np Rosomak się tak nie sprawdził na tej misji to dzisiaj nie mielibyśmy w Siłach Zbrojnych aż tysiąca sztuk tego wozu. To samo jeśli chodzi o indywidualne wyposażenie żołnierza. Myślę że byłoby z tym duzo gorzej. 

 

Nie zmienia to faktu że jesli chodzi o WP to mamy niezły burdel tak czy siak który wynika z zabetonowanego dowództwa, zamiesznaia w zarzadzaniem rodzimymi przedsiębiorstwami zbrojeniowymi, bałaganem biurokratycznym nie odpowiadającym potrzebom wojska itd. itp. 

 

Presja na zabezpiecznie naszych żołnierzy w latach misji mimo wszystko była dosyć duża - niestety szczególnie kiedy ktoś tam ginął. 

 

Moim zdaniem jednak jak ginął żołnierz to jednak wpływało to na poprawę bezpieczeństwa innych (moze nie od razu ale jednak). 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest źle, ale nie tragicznie na szczęście.

W bazie jest sporo pozycji broni jądrowych, nie wiem czy to zapowiedź, sprawa jak z Izraelem czy pobożne życzenia ;)

 

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/co-tak-naprawde-wycieklo-z-wojska-polskiego-analiza-ujawnionych-danych/

 

A, i mamy Pegasusa, nie jednego :

SUSZARKA DO BIELIZNY PEGASUS 150 SOLID
WIERTARKA UDAROWA PEGASUS
SZLIFIERKA MINI PEGASUS
ROZDZIELNICA ELEKT.PCE PEGASUS
ZASILACZ/UPS EFFEKTA PEGASUS/II 15KVA
KONSOLA TV PEGASUS
Edytowane przez sargon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szalony Koń said:

Temat czytania Pisma literalnie jest od setek lat dobrze obgadany - w skrócie, w ten sposób powstało pińćset nurtów protestantyzmu, każdy jeden twierdzi że to on odczytał jak należy, i każdy z Pisma po prostu wypieprzył to, co mu się nie podobało, względnie po prostu pomija w rozważaniach.

 

Temat moze jest dobrze obgadany, jednak w dobie internetu i powszechnego dostepu do informacji mozna sobie rozne rzeczy przestudiowac samemu i wyciagnac wnioski nie opierajac sie na komentarzach autorytetow religijnych.

 

Interpretacje sa oczywiscie rozne, natomiast kosciol katolicki wyjatkowo wyszedl przed szereg we wprowadzaniu nauk sprzecznych ze slowem Bozym, a takze poganskich swiat i kultow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ace of Spades napisał:

Jestem w stanie zrozumieć tych wszystkich, którzy za rządów PO kręcili dobre lody i inne deale a po zamianie władzy na PIS im się ukróciło i teraz są wkÓrwieni, ja to rozumiem, sam byłbym wkÓrwiony, natomiast w ogóle nie kumam ludzi, którzy za rządów PO gówno mieli, a nawet mieli gorzej niż teraz i są wielkimi wielbicielami PO - dla mnie to jest jakieś ciężkie frajerstwo do sześcianu.

 

To się nazywa Syndrom Sztokholmski.

Temat rozpoznany przez psychologię, acz stosunkowo późno - no i wielu występowanie takiego zjawiska zaskakuje.

 

52 minuty temu, Denzel napisał:

Nie widzę jakiejś wielkiej różnicy między PiSem a PO.

Tamci kręcili wały i ci również kręcą.

I takie są niestety fakty a z faktami się nie dyskutuje.

Różnica jest tylko taka że PiS potrafi coś ludziom dać a PO potrafiło jedynie brać nic nie dając w zamian.

Nie zmienia to faktu że oba te polityczne byty wywodzą się z okrągłego stołu.

 

Ta różnica to już dużo, ale są ważniejsze.

Dla mnie fundamentalną kwestią jest podejście do bezpieczeństwa energetycznego.

 

Pawlak podpisał umowę z ruskimi na najdroższy w Europie gaz który mieliśmy kupować (bez prawa do zmniejszenia dostaw albo reeksportu!) do 2047 roku (tak, to nie literówka - kontrakt podpisany w 2009).

W tym czasie terminal gazowy, rozpoczęty w 2006, nie został ukończony przez 8 lat rządów PO (Litwa swój ukończyła w 4 lata, mimo że ruska flota utrudniała im robotę jak tylko mogła).

 

Także teges - różnica jest elementarna, mówiąc delikatnie. Co oczywiście nie determinuje lubienia albo nie, bo to zupełnie inne kwestie. Mogę nie lubić i Kaśki i Baśki, ale widzę że jedna jest ładna a druga nie.

7 minut temu, Indywidualista napisał:

Temat moze jest dobrze obgadany, jednak w dobie internetu i powszechnego dostepu do informacji mozna sobie rozne rzeczy przestudiowac samemu i wyciagnac wnioski nie opierajac sie na komentarzach autorytetow religijnych.

Interpretacje sa oczywiscie rozne, natomiast kosciol katolicki wyjatkowo wyszedl przed szereg we wprowadzaniu nauk sprzecznych ze slowem Bozym, a takze poganskich swiat i kultow.

 

Zupełny bokotemat w tej dyskusji, ale Biblii się nie czyta cytatami wyrwanymi z kontekstu, tylko warto znać całość, a przy okazji jeszcze kod kulturowy. Bo w Piśmie jest np, że "wiedza jest zła" oraz niewiele dalej "wiedza jest dobra" - i oba zdania mają głęboki sens (a poza tym to prawda - wiedza może być źródłem zarówno zła, bo np prowadzi do pychy, jak i dobra, bo nauka, medycyna, itp).

 

A kod kulturowy jest taki, ze naookoło poganie czczące złote cielce, więc taki nakaz ma głęboki sens - WTEDY. Tak samo jak w ST masz ofiary ze zwierząt a w NT ich ZAKAZ. I to ma jak najbardziej głęboki sens - w zależności od etapu rozwoju ludzi, którzy kilkaset lat wcześniej mieli inne prawa i obowiązki od tych późniejszych.

 

To co się nie zmienia to duch - o co w tym wszystkim chodzi. Ale proponuję w innym temacie o tem, bo się rozmyje główny.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szalony Koń napisał:

 

Pawlak podpisał umowę z ruskimi na najdroższy w Europie gaz który mieliśmy kupować (bez prawa do zmniejszenia dostaw albo reeksportu!) do 2047 roku (tak, to nie literówka - kontrakt podpisany w 2009).

W tym czasie terminal gazowy, rozpoczęty w 2006, nie został ukończony przez 8 lat rządów PO (Litwa swój ukończyła w 4 lata, mimo że ruska flota utrudniała im robotę jak tylko mogła).

 

I właśnie dlatego dziś mamy ceny gazu takie jakie mamy.

To właśnie między innymi efekt podpisu Pawlaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Denzel napisał:

I właśnie dlatego dziś mamy ceny gazu takie jakie mamy.

To właśnie między innymi efekt podpisu Pawlaka

 

Choć uważam Pawlaka za jednego z największych chujów ostatniego 30 lecia (bardzo niedocenianego chuja - dużo hejtu na różnych polityków, ale temu chujowi zawsze wszystko na sucho uchodziło) - to tu jako, że to moja branża (paliwa i energia) rozwieję wątpliwości. To NIE jego wina (chodzi o obecne ceny gazu, nie te 6 i więcej lat temu).

 

Obecne ceny to polityka międzynarodowa, Putin i normy CO2, tak w skrócie. Polska ma terminal i ma niezależne źródło gazu od 6 lat, odkąd zacumował tankowiec Shella z transportem z Kataru do portu w Świnoujściu.

Oczywiście gaz nadal sprowadzamy z Rosji (bo musimy), ale cena jego jest pi razy oko rynkowa (a rynek mamy jaki mamy, ale to nie kwestia Pawlaka, tylko międzynarodowa właśnie).

 

Ale ale, bo zapomniałem. Wiecie bracia z grubsza przynajmniej jaką kurwą jest Unia Europejska.

Otóż nie kto inny jak UE ZABLOKOWAŁA umowę Pawlaka. Serio.

 

Do tego stopnia była ona niekorzystna dla Polski, że... UE interweniowała jako że interes kraju członkowskiego został tak dalece naruszony.

Umowę skrócono do.. 2022 roku, czyli w tym roku ona wygasa. Mało tego - jest jeszcze jeden smaczek.

 

W roku bodaj 2007, czy coś w ten deseń, Ruscy stwierdzili że pierdolą płacenie Polakom kasy za transport paliwa przez Polskę - tzn płacą ale tyle ile oni uważają, a nie tyle co wynika z umowy między naszymi krajami.

Próbowali z nami negocjować - nasi się nie zgodzili (słusznie, bo niby z jakiej paki?) A Ruscy jak to oni - stwierdzili że umowy umowami, ale oni sobie będą płacić tyle co uważają oni. A Polacy wysyłali faktury na pełne kwoty.

 

Sprawę miał rozstrzygnąć trybunał międzynarodowy, ale zgodnie z zasadami zanim do tego doszło należało odbębnić proces w Moskwie. Gdzie Gazprom...przegrał. Z Polską. W trzech instancjach.

Wyobrażacie sobie?

 

Sowy nie są tym czym się wydają.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szalony Koń napisał:

A co do wiary, to można wierzyć albo nie, ale niewierzącym proponuję wczytać się w ateistę Dmowskiego. Facet na chłodno i racjonalnie (w kontekście narodowym i państwowym, ale to można roszerzyć na inne kwestie) wyłożył dlaczego religia w państwie JEST potrzebna i co dokładnie daje.

Wiara to kwestia indywidualna każdego czkowka. Skoro przy tym jesteśmy, co dała wiara w niemieckich obozach, w łagrach, na Wołyniu? 

 

Oddajmy głos Tadeuszowi Kościuszce:

Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród. (...) Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań.

Opis: list do Adama Czartoryskiego (1814) o potrzebie rozdziału Kościoła od państwa, napisany podczas kongresu wiedeńskiego.

Źródło: „Kwartalnik Historyczny”, R. LXXII, nr 4, 1965.

Komentarz historyczny: papież Pius VI uznał zabory Polski, a do carycy Katarzyny II wysłał list, w którym nazywał ją heroiną stulecia, w którym to liście winszował jej podbojów, tzn. pierwszego rozbioru.

Trzeba przyznać, że wszyscy ludzie są obdarzeni wystarczająco zdrowym rozsądkiem, aby odróżnić dobro od zła, aby odpowiednio się zachowywać, przeprowadzać rozumowania, ujmować i porównywać stosunki, jak również rozszerzać swe idee drogą refleksji i studiów.

Opis: list do Adama Czartoryskiego (1814).

Źródło: „Kwartalnik Historyczny”, R. LXXII, nr 4, 1965.

Przemawiam do filozofa i do zręcznego polityka; rząd niezależnie od jego charakteru nie powinien mieć innej religii poza religią Natury. Ten niezmierny glob zapełniony nieskończoną ilością gwiazd, jak również nasze serca szukające bezwiednie ucieczki od wszystkich naszych nieszczęść, świadczą w sposób oczywisty o istnieniu Istoty Najwyższej; my jej wcale nie rozumiemy, ale czujemy ją wewnętrznie i musimy ją wszyscy wielbić. Zostawmy więc wszystkim sektom i wszystkim religiom wolność uprawiania kultu, pod warunkiem, że będą one posłuszne prawom ustanowionym przez naród.

List do Adama Czartoryskiego (1814)

 

Ciekawe. Wracając do głównego wątku, ktoś z imienia i nazwiska powinien beknąć za to. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Denzel napisał:

Dobrze że w tym roku wygasa umowa z Gazpromem.

Uniezależnimy się od rosyjskich dostaw.

Oby Gaz od Jankesów był bardziej opłacalny

 

Bardzo dobrze, że wygasa.

Ale co do zasady - klucz to mieć opcje to wyboru.

 

Pawlak skazał nas na ruski kaganiec i nie szło nic z tym zrobić - ani zmniejszyć dostaw (tzn można było ale mieliśmy płacić tak czy inaczej pełną stawkę), ani sprzedać to co kupiliśmy, a cena była 2x wyższa od średniej europejskiej (a 3 razy od ceny jaką ruskim płaciła Wielka Brytania). A zamrożenie budowy gazoportu w Świnoujściu sprawiało że nijak nie mieliśmy nawet nadziei na innego dostawcę - chyba że Niemców, płacąc im za ten sam gaz który oni kupili od ruskich.

 

Obecnie sytuacja jest o niebo lepsza - jest gazoport, statki mogą przypływać skądkolwiek na świecie, od ruskich też kupujemy, a budowa Baltic Pipe postępuje (https://www.wnp.pl/gazownictwo/prace-nad-baltic-pipe-coraz-blizsze-ukonczenia-trwa-zasypywanie-rury,527767.html ). I w zasadzie mamy wszystkie możliwe opcje (przypominam że pewne zasoby gazu też mamy - niewielkie ale jednak).

 

Do pełni szczęścia brakuje większej przestrzeni magazynowej i budowaniu rezerw przy okazji spadku cen - a te pewnie spadną, ale tak tanio jak było, to już raczej nigdy nie będzie (z wielu przyczyn).

 

W każdym razie - nawet nie chcę myśleć co by dziś było, gdyby tamte kurwy jeszcze były u władzy. To już SLD było lepsze (choć kiedyś nigdy bym siebie nie podejrzewał o to że takie słowa z mojej strony kiedykolwiek padną).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Denzel napisał:

Różnica jest tylko taka że PiS potrafi coś ludziom dać a PO potrafiło jedynie brać nic nie dając w zamian.

Ciekawe poglądy. Rozumiem że politycy PIS jadą na ogórki, i z tego jest 500 plus?

 

Nie. Nie oni dali a OBYWATELE.

Komuna też nic nie stworzyła. Tworzyli i opłacali ludzie, obywatele, Polacy. 

 

Ciężko przebić wały PO ale pis ich goni ostro. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DOHC napisał:

Wiara to kwestia indywidualna każdego czkowka.

 

Zgadzam się.

 

2 minuty temu, DOHC napisał:

Skoro przy tym jesteśmy, co dała wiara w niemieckich obozach, w łagrach, na Wołyniu?

 

Ze wspomnień więźniów obozów, łagrów itp, można wyczytać że bardzo dużo. Niektórzy na przykład przeżyli.

Wiara też ma to do siebie, że nie myśli się kategoriami wyłącznie życia doczesnego. Ja np chętnie poniósłbym śmierć w słusznej sprawie i umierał z miłym poczuciem dobrze spełnionego obowiązku oraz sensu mojego istnienia.

 

3 minuty temu, DOHC napisał:

Oddajmy głos Tadeuszowi Kościuszce:

 

Wszystko pięknie, ale to zupełnie inna rozmowa niż to, co jest istotą wiary i co ma z tego naród.

Kwestie regulacji stosunków państwa i Kościoła, to kompletnie różna, polityczna kwestia.

Nawiasem mówiąc, zacytuję pewnego kolesia, którego szczerze nie cierpię, ale który ma w tym przypadku absolutną rację: "Kościół się rozwija kiedy jest prześladowany i marnieje kiedy jest dopieszczany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szalony Koń napisał:

 

 

W każdym razie - nawet nie chcę myśleć co by dziś było, gdyby tamte kurwy jeszcze były u władzy. To już SLD było lepsze (choć kiedyś nigdy bym siebie nie podejrzewał o to że takie słowa z mojej strony kiedykolwiek padną).

 

 

 

Również uważam że SLD było lepsze od Liberałów z PO.

I również nigdy bym nie podejrzewał siebie że kiedykolwiek tak stwierdzę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DOHC napisał:

Nie. Nie oni dali a OBYWATELE.

 

Obywatele nie piszą ustaw i nie egzekwują ich.

Acz proponuję inne słowa: to co zabrali, w drobnej części oddali. To bardziej oddaje istotę rzeczy.

I co do zasady - jest to istotna różnica.

 

4 minuty temu, DOHC napisał:

Ciężko przebić wały PO ale pis ich goni ostro. 

 

Niestety.

Ale w kwestiach bezpieczeństwa politycznego i militarnego na razie nie podpadli mi niczym specjalnym - bo ów wyciek listy na której są głowice jądrowe, to bądźmy poważni. No, chyba że mamy głowice jądrowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.