Skocz do zawartości

Potężny wyciek danych polskiej armii


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, DOHC napisał:

Ciekawe poglądy. Rozumiem że politycy PIS jadą na ogórki, i z tego jest 500 plus?

 

Nie. Nie oni dali a OBYWATELE.

Komuna też nic nie stworzyła. Tworzyli i opłacali ludzie, obywatele, Polacy. 

 

Ciężko przebić wały PO ale pis ich goni ostro. 

Nie jestem zwolennikiem ani PiSu ani tym bardziej PO.

Wyraziłem jedynie swoją krótką opinię na temat drobnej różnicy między obiema opcjami politycznymi która jest faktem.

PO podczas swoich 8 lat rządów natrzepało ponad 100 afer i różnej maści przekrętów....

PiS niestety afery również ma na koncie ale w przeciwieństwie do poprzedników potrafi coś zrobić dla suwerena...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Denzel said:

 potrafi coś zrobić dla suwerena...

Nie dla suwerena. Dla swojego elektoratu aby osiągnąć cel krótkoterminowy pt. wygranie wyborów. Poza tym jebią wszystkich równo. 

 

Ile tych "sukcesów" typu gazoportu jest? Ukończenie budowy to motyw podobny do przekopu - potrząsanie przed Ruskimi szabelką. A to że powstała jakaś wartość dodana, to tylko przypadek. 

 

PiS owszem mógł dużo zrobić. Ale poszedł w kierunku kręcenia lodów na potęgę. 

 

I tu się obnaża słabość naszej polityki - mając możliwości wszyscy dają dupy zapatrzeni we własne koryto. 

 

To jest taki trochę kompleks magnaterii, ktora uważała, że będąc bogatą mozna mieć w dupie Państwo i obywateli. A potem przychodziły rozpierduchy i majątki płonęły. Oczywiście suma sumarum i tak wychodzili na swoje. Więc może to i słuszna strategia, tylko po co w takim razie utrzymywać państwowość? 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przytoczyć (moim zdaniem słuszną) uwagę zawartą w jednym z raportów fundacji Ad Arma*:

Cytat

W wyniku nie uzyskania kompetencji w zakresie planowania i dowodzenia operacjami specjalnymi, polskie siły tego typu wykorzystywane są przez USA jako część własnego komponentu Sił Specjalnych z dobrym skutkiem. Polska zaś nie ma żadnych widocznych korzyści z utrzymywania sił specjalnych, ani na poziomie dyplomatycznym, ani wojskowym.

Znamienne.

 

*https://adarma.pl/wp-content/uploads/2021/08/Raport-w-sprawie-mozliwosci-obronnych-Wojska-Polskiego-2018-A.-D..pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Denzel napisał:

Nie jestem zwolennikiem ani PiSu ani tym bardziej PO.

Ja też. 

12 minut temu, Denzel napisał:

Wyraziłem jedynie swoją krótką opinię na temat drobnej różnicy między obiema opcjami politycznymi która jest faktem.

Po to jest dyskusja, aczkolwiek faktem jest, a z resztą...

Powiedz kogo posadzili z po za wałki? Mieli ich rozliczyć, zamknąć. Potrafisz wskazać nie wiem, pięciu których zamknęli? 

14 minut temu, Denzel napisał:

PiS niestety afery również ma na koncie ale w przeciwieństwie do poprzedników potrafi coś zrobić dla suwerena...

[kaszle] ekhem proszę, błagam, niech oni już nic nam nie robią, niech nie pomagają... Ten nowy wał pisowski puści Polaków z torbami... Ja po załatwieniu tu swoich spraw będę mógł wypierdolić stąd, ale moja rodzina czy znajomi z dziećmi czy kredytami już nie bardzo. 

Bardzo proszę, niech już nam nie pomagają tymi podwyżkami i to nie 8, 80 a osiemset procent niekiedy. 

 

Porównać pis do po to jak porównać Hitlera do Stalina, albo Stalina do Mao. 

To są dwa głodne wilki bijące się o smaczną, polską kość.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maroon napisał:

Ile tych "sukcesów" typu gazoportu jest? Ukończenie budowy to motyw podobny do przekopu - potrząsanie przed Ruskimi szabelką. A to że powstała jakaś wartość dodana, to tylko przypadek.

 

Gazoport i Baltic Pipe to jak urwanie się ze smyczy. Takie rzeczy, wymagające czasu, planów i pieniędzy, a przy tym niekoniecznie generujące elektorat (gazoport zaczęto w 2006 a w 2007 PiS przegrał wybory) - nie dzieją się przypadkiem.

Ja rozumiem modę na "wszyscy politycy to chuje i wszyscy są tacy sami" - ale wyjdźmy może z poziomu gimbazy czy wczesnego liceum.

 

Przekop mierzei to ogólnie sprawa mało istotna, ale jak najbardziej słuszna, jak każda inwestycja w niezależność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DOHC napisał:

Ja też. 

Po to jest dyskusja, aczkolwiek faktem jest, a z resztą...

Powiedz kogo posadzili z po za wałki? Mieli ich rozliczyć, zamknąć. Potrafisz wskazać nie wiem, pięciu których zamknęli? 

 

Ale Panowie - nie mieszajmy dwóch systemów walutowych.

Może proponuję przenieść dyskusję typu: czy PiS jest zły, czy mogli zrobić więcej i lepiej - do innego tematu.

Albo zamknąć sprawę: tak, jest zły, w chuj rzeczy robi źle (mogę wymienić sam kilkadziesiąt). Ale w odróżnieniu od PO - dwie albo trzy zrobił dobrze.

Mało? W chuj mało - ale nie o to chodzi w tej dyskusji.

 

Inaczej się pogubimy i będzie polityczna napierdalanka - naprawdę tego chcemy?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Szalony Koń said:

 

Gazoport i Baltic Pipe to jak urwanie się ze smyczy. Takie rzeczy, wymagające czasu, planów i pieniędzy, a przy tym niekoniecznie generujące elektorat (gazoport zaczęto w 2006 a w 2007 PiS przegrał wybory) - nie dzieją się przypadkiem.

Ja rozumiem modę na "wszyscy politycy to chuje i wszyscy są tacy sami" - ale wyjdźmy może z poziomu gimbazy czy wczesnego liceum.

 

Przekop mierzei to ogólnie sprawa mało istotna, ale jak najbardziej słuszna, jak każda inwestycja w niezależność.

Jakby zaczeli elektrownię jądrową, to bym ci przyznał rację. Albo chociaż blok w Ostrołęce dokończyli. Tylko że to nie są inwestycje którymi można, jak szabelką, potrząsać. Gorzej nawet, przy jądrówce pewnie trzebaby było z Rosatomem współpracę nawiązać. 

 

Nie wiem czy prawdziwa, czy udawana, ale tu głównie rusofobia gra skrzypce, a nie chęć niezależności. 

 

I zeby płynnie wrócić do wojska, to ta rusofobia potrafi zbierać śmiertelne żniwo, jak np. dłubanie we własnym zakresie przy częściach zamiennych do migow 29.

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DOHC napisał:

Ja też. 

Po to jest dyskusja, aczkolwiek faktem jest, a z resztą...

Powiedz kogo posadzili z po za wałki? Mieli ich rozliczyć, zamknąć. Potrafisz wskazać nie wiem, pięciu których zamknęli? 

[kaszle] ekhem proszę, błagam, niech oni już nic nam nie robią, niech nie pomagają... Ten nowy wał pisowski puści Polaków z torbami... Ja po załatwieniu tu swoich spraw będę mógł wypierdolić stąd, ale moja rodzina czy znajomi z dziećmi czy kredytami już nie bardzo. 

Bardzo proszę, niech już nam nie pomagają tymi podwyżkami i to nie 8, 80 a osiemset procent niekiedy. 

 

Porównać pis do po to jak porównać Hitlera do Stalina, albo Stalina do Mao. 

To są dwa głodne wilki bijące się o smaczną, polską kość.

Nikogo nie posadzili i nikogo nie posadzą (choć Nowak jest bliski odsiadki) bo POPiS to ta sama Okrągłostołowa sitwa a kruk krukowi oka nigdy nie wykole.

Wnerwia mnie to że od lat wciąż te same gęby PiS PO PSL SLD.....

Czyli ci którzy już rządzili.

Nie ma innej alternatywy...

 

 

10 minut temu, Szalony Koń napisał:

 

Ale Panowie - nie mieszajmy dwóch systemów walutowych.

Może proponuję przenieść dyskusję typu: czy PiS jest zły, czy mogli zrobić więcej i lepiej - do innego tematu.

Albo zamknąć sprawę: tak, jest zły, w chuj rzeczy robi źle (mogę wymienić sam kilkadziesiąt). Ale w odróżnieniu od PO - dwie albo trzy zrobił dobrze.

Mało? W chuj mało - ale nie o to chodzi w tej dyskusji.

 

Inaczej się pogubimy i będzie polityczna napierdalanka - naprawdę tego chcemy?

 

Wymiksowuję się z tematu.

Sorry za spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, maroon napisał:

Jakby zaczeli elektrownię jądrową, to bym ci przyznał rację. Albo chociaż blok w Ostrołęce dokończyli. Tylko że to nie są inwestycje którymi można, jak szabelką, potrząsać. Gorzej nawet, przy jądrówce pewnie trzebaby było z Rosatomem współpracę nawiązać.

 

Na szczęście atom można z Francuzami, Amerykanami, Koreańczykami - partnerów jest mnóstwo.

A na atom mam nadzieję przyjdzie czas - problem polega na tym że to się cholernie wolno dzieje, ale coś się dzieje.

 

30 minut temu, maroon napisał:

Nie wiem czy prawdziwa, czy udawana, ale tu głównie rusofobia gra skrzypce, a nie chęć niezależności.

 

Zdrowy objaw w stosunku do najgorszego wroga i jak najbardziej wyznacznik niezależności. Przynajmniej od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szalony Koń said:

 

Na szczęście atom można z Francuzami, Amerykanami, Koreańczykami - partnerów jest mnóstwo.

Rosatom ma coś koło 70% udziałów w rynku reaktorów. To nie jest coś do czego się podchodzi emocjonalnie. 

 

Jak już to z Chińczykami nad fuzją pracować. 

1 hour ago, Szalony Koń said:

 

Zdrowy objaw w stosunku do najgorszego wroga i jak najbardziej wyznacznik niezależności. Przynajmniej od nich.

Nie, to nie jest zdrowy objaw. To nie, Realpolitik tylko Hej kto Polak na bagnety, czyli typowa dla nas polityka życzeniowa. Zamiast wykorzystywać sąsiadów do swoich celów, to się obrażamy. 

 

W Europie każdy dla każdego jest wrogiem biorąc pod uwagę zaszłości historyczne. Myślenie w tych kategoriach jest niepoważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maroon napisał:

Rosatom ma coś koło 70% udziałów w rynku reaktorów. To nie jest coś do czego się podchodzi emocjonalnie.

 

A co to ma do rzeczy? Nie po to się uniezależniamy od ruskich żeby pchać się im w łapy kolejny raz.

 

4 minuty temu, maroon napisał:

Nie, to nie jest zdrowy objaw. To nie, Realpolitik tylko Hej kto Polak na bagnety, czyli typowa dla nas polityka życzeniowa. Zamiast wykorzystywać sąsiadów do swoich celów, to się obrażamy.

 

Nikt tu się na nikogo nie obraża, tylko po prostu widzi co się dzieje - to różnica.

Rosja od setek lat jest agresorem (nie tylko dla nas) bo nie umie inaczej - oni się rozwijają wyłącznie przez podbój, bo gospodarzyć sami nie umieją. Elementarne.

 

4 minuty temu, maroon napisał:

W Europie każdy dla każdego jest wrogiem biorąc pod uwagę zaszłości historyczne. Myślenie w tych kategoriach jest niepoważne. 

 

A kto tu myśli w kategoriach historycznych? Widać co jest tu i teraz. Wystarczy nie zamykać oczu.

Edytowane przez Szalony Koń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 13:23, Szalony Koń napisał:

A ja proponuję się tym nie jarać póki co - onet słynie z gównoburz, kłamstw i powoływania się na "ekspertów" którzy w temacie nie mają podstawowej wiedzy.

Był przykład z karabinkiem Grot, który wg "eksperta z GROM" przegrzewał się po 900 pociskach wystrzelonych ciurkiem - "ekspert z GROM" okazał się być tłumaczem, a 900 pocisków to jest powyżej normy dla UKMa, a co dopiero karabinka szturmowego (kałach po 700 się rozpada, AR może po 800).

Równie dobrze można winić skodę octavię za to że nie sprawdza się pod wodą.

 

Jak o sprawie napiszą poważne portale (defence, niebezpiecznik, itp) - to będzie dla mnie wiarygodne. Onet i nczas - sorry, ale nie.

 

Że zacytuję sam siebie - sorry, ale zero zdziwień. Wystarczy nie zamykać oczu by wiedzieć czym takie teksty jak onetu śmierdzą.

 

Dziś niebezpiecznik:

https://niebezpiecznik.pl/post/ktos-chcial-nas-wplatac-w-cyberkonflikt-z-ukraina/

 

Fragment, ale polecam całość:

 

"A teraz wróćmy do komunikatu, który pojawił się na zhackowanych serwisach w trzech językach, także po polsku:

Ukrainiec! Wszystkie Twoje dane osobowe zostały przestane do wspólnej sieci. Wszystkie dane na komputerze są niszczone, nie można ich odzyskać. Wszystkie informacje o Tobie stały się publiczne, bój się i czekaj na najgorsze.To dla Ciebie za twoja przeszłość, teraźniejszość i przyszłosć, za Wołyń, za ON UPA, Galicje, Polesie i za tereny historyczne.

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że nie jest to za bardzo po polsku napisane. Nie wiemy, czy osoby stojące za atakiem faktycznie wierzyły, że w ten sposób uda się zrzucić odpowiedzialność za atak na Polaków i naprawdę nie miały pod ręką nikogo kto mówi dobrze po polsku? Czy może zupełnie świadomie pokaleczyli nasz język, chcąc puścić w ten sposób oczko do wszystkich:

“i tak wiecie, że to my, a nie Polacy, ale zobaczmy ilu zagranicznych dziennikarzy się nabierze”

A dziennikarzy zagranicznych nabrało się wielu…"

 

I mój komentarz - z dziennikarzy nie nabrał się nikt, a zadaniowe antypolskie kurwy siedzące w onetach i ich podobnych, nazywane nie wiadomo dlaczego dziennikarzami - nabrały się bardzo chętnie, jak na wszystko co stawia Polskę w złym świetle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.