Skocz do zawartości

Rozważania - czemu w Polsce (i nie tylko) jest tak mało szczęśliwych ludzi?


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie jest wiele przyczyn.

Po 1- ludzie często nie doceniają tego co mają, chcą tylko więcej i więcej, nie mając nawet określonego progu szczęścia.  Zawsze znajdują dziurę w całym, jakiś problem.

Po 2- nawet jeśli niektórzy mają ten swój próg szczęścia i ambicji, dzięki któremu potrafiliby się cieszyć, to w wielu przypadkach są zbyt leniwi, zbyt mało zmotywowani i zbyt słabi psychicznie żeby to zrealizować. Np. zamiast inwestować w samorozwój wydają na używki, zamiast ćwiczyć jedzą chipsy i oglądają tv, zamiast zaryzykowac i  założyć swój biznes/ znaleźć lepszą pracę tkwią na starych śmieciach.

Po 3 - niektórzy, którzy maja wystarczająco dużo motywacji i chęci nie wiedzą jak osiagnąć ten cel, źle się do niego zabierają.

Ale myślę że w większości nieszczęście bierze się właśnie ze słabości, złych nawyków, braku odwagi do zmiany, do ryzyka. I tkwieniu w takiej nijakiej stagnacji, która coraz bardziej frustruje, bo taki człowiek często myśli, że samo powinno wszystko się odmienić, a to tak nie działa.

Gdyby nie było nałogów, złego trybu życia, frustracji, zamartwiania się i lenistwa, o wiele więcej byłoby ludzi sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się rozwinął wątek,na który ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Ja do końca nie kupuje tych podstawowych tez,gdyż łatwo je obalić przykładem innych państw3

1. słońce i witamina D - cała Skandynawia ma mniej słońca i ludzie są zupełnie inny. Zaraz ktoś wyjedzie,że mają lampy i kasę na wycieczki. Znam trochę ludzi, którzy też wyjeżdżają w PL regularnie na wakacje w ciepłe kraje i nie powiedziałbym,że można ich porównać do Skandynawów. Latem ludzie w PL są troszkę bardziej żywi,ale głównie na wakacjach.

2. Religia - KK jest w wielu innych krajach w tym USA czy biedniejszych jaka Ameryka Płd i chyba jest duża różnica.

3. Kasa - to pewnie jest jakiś faktor,ale są kraje biedniejsze i bardziej zadowolone jak np. cała Afryka.

4. Historia - są kraje byłego ZSRR również bardziej otwarte itd. Są kraje również dotknięte przez historie jak Ormianie czy Gruzini i jakoś wyglada to inaczej.

 

Ja bym szedł chyba w kierunku modelu społecznego,który jest bardzo feudalny no i porównywanie się do bogatych sąsiadów typu Niemcy itd. Nie wiem jak było w PL przed wojną,ale wątpię żeby było lepiej dlatego to nie może być tylko komunizm niemniej im dalej na wschód ludzie są bardziej opryskliwi i mniej przyjaźni w kontaktach. 
 

Co do ogółu ludzi to jest to dość oczywiste. Szczęście to kwestia patrzenia pozytywnego na to co nas spotyka,a nie myślenie o tym czego się nie ma itd.

Edytowane przez ManOfGod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.