Skocz do zawartości

Jakie książki polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

To zarzucę jeszcze jednym tematem dziś.

Jako, że przed snem lubię poczytać książkę polećcie proszę jakieś ciekawe pozycje na temat samorozwoju mężczyzny, redpill, itp.  (tylko bez trywializmów typu. 'atomowe nawyki B))
Wcześniej dużo interesowałem się hipnozą, NLP ale co za dużo to niezdrowo, bo takich książek mam już sporo i zmieniłbym trochę kierunek.

Proszę o wartościowe pozycje :ph34r:

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Mężczyzn - Jack Donovan, jestem w trakcie tak więc za dużo nie mogę powiedzieć wiem tyle, że  opowiada o męskości  i jej korzeniach wartościach itp.  :)
Stoicyzm na każdy dzień roku 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia - Holiday Ryan, Przed snem jeśli lubisz czytać a mnie przed snem akurat książki często usypiają to polecam te pozycję, wybrane cytaty stoików z krótkim komentarzem autorów :) pozdrawiam !!!!

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatni rok przeczytałem 10+ książek o rozwoju, na temat psychologii, manipulacji i oczywiście z manosfery. Mam kaca po  tym wszystkim :D i szczerze mówiąc ciężko  mi  się w jakąś książkę bardziej zaangażować, chyba potrzebuję trochę odpoczynku. Polecacie jakąś alternatywę?

7 minut temu, rkons napisał:

"Poor Charlie's Almanack" Peter Kaufman

 

"All I wanna know is where I'm going to die so I'll never go there" Peter Bevelin

 

To moje pozycje, mogę powiedzieć że zmieniły moje życie 

Te pozycje są tylko w j. angielskim ?

Edytowane przez mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko po angielsku, możesz sobie sprawdzić recenzje tych książek na goodreads, szczególnie książki Bevelina - są w niej zawarte życiowe rady od dwóch największych głów naszych czasów - Warrena Buffetta i Charlesa Mungera, jest tam wszystko co przyda Ci się w życiu - główną osią książki jest podejście, że w życiu nie chodzi o to żeby podejmować dobre decyzje tylko chodzi o to żeby unikać podejmowania złych decyzji i w długim okresie czasu jeśli będziesz unikać złych decyzji to dojdziesz gdzie chcesz, Munger studiował największych kozaków w historii ale mial do tego unikalne podejście bo on studiował ich upadki, patrzył co Ci ludzie robili że finalnie skończyli kiepsko i dokonywał odwrócenia sposobu myslenia - będę unikać błędów jakie popełnili Ci goście i w efekcie odniosę sukces i to mi się w życiu sprawdza, książka jest niesamowita serio

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, to temat-rzeka, wielokrotnie na forum przerabiany.

 

Wejdź sobie tutaj:

https://braciasamcy.pl/index.php?/forum/36-męskie-lektury/

Tam masz ogrom tematów, które mogą Cię zainteresować i w których możesz znaleźć coś dla siebie.

 

Powodzenia:)

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krugerrand napisał:

Panie, to temat-rzeka, wielokrotnie na forum przerabiany.

 

Wejdź sobie tutaj:

https://braciasamcy.pl/index.php?/forum/36-męskie-lektury/

Tam masz ogrom tematów, które mogą Cię zainteresować i w których możesz znaleźć coś dla siebie.

 

Powodzenia

O super dzięki za to, nie wiedziałem, że jest taki dział na forum :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krugerrand napisał:

Panie, to temat-rzeka, wielokrotnie na forum przerabiany.

 

Wejdź sobie tutaj:

https://braciasamcy.pl/index.php?/forum/36-męskie-lektury/

Tam masz ogrom tematów, które mogą Cię zainteresować i w których możesz znaleźć coś dla siebie.

 

Powodzenia

Szukałem czegoś takiego na forum i nie mogłem znaleźć. Dzięki! :)

Edytowane przez lexluthor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawą pozycją książkową jest "Operator 594" autor Krzysztof Puwalski.
 

Cytat

 

Historia Operatora /594/ to niezwykła przygoda człowieka z determinacją dążącego do upragnionego życiowego celu.

W książce znajdziesz przykłady ludzkiej wytrwałości, siły, pasji, pragnienia przeżycia przygody, akcji i adrenaliny, ale też wyczerpania, tęsknoty, oraz walki z samym sobą.

 

Cytat

 

Jak wiele możesz poświęcić, aby osiągnąć swój wymarzony cel? Czy masz w sobie siłę, która umożliwi ci dokonanie niemożliwego?

Pamiętaj, że wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

 

 

Polecam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam książkę o obecnym stanie cywilizacji i męskości napisaną przez nieżyjącego niestety autora Stefana Aarnio zatytuowanej "Hard Times Create Strong Men: Why the World Craves Leadership and How You Can Step Up to Fill the Need". Podobno niezłe są również "The Oracle", "Dead Man Walking" oraz "Letters to a Scorpion" - książki bardzo red pilowe.

 

**Pozycje wymienione poniżej nie są wskazane dla osób w stanach depresyjnych bądź bojących się innych poglądów na rzeczywistość.

Natomiast jeżeli jesteś odważny (tak, wiem mała manipulacja emocjonalna z mojej strony) i nie boisz się ciemnych zakamarków rzeczywistości oraz tego dokąd może zaprowadzić królicza nora, to książka Martina Buttlera zatytuowana "The Corporal Fantasy: Waking up From Dream of Life" może być ciekawą pozycją. (większość rozdziałów książki można znaleźć na blogu autora).

 

Na koniec klasyka, czyli Ernst Becker i "Zaprzeczanie śmierci" (nie wiem jakiej jakości jest tłumaczenie, ale oryginał "The Denial of Death" jest zdecydowanie godny polecenia). Dla niektórych książka może odpowiedzieć na wiele pytań dla innych zniszczyć dotychczasowy obraz postrzeganego świata i pogrążyć w black pillu - ale cóż jak to zostało napisane w ewangelii Tomasza: "If you bring forth what is within you, what you bring forth will save you. If you do not bring forth what is within you, what you do not bring forth will destroy you."

 

 

 

Edytowane przez oxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.