Skocz do zawartości

Rząd się wygadał ile naprawdę zarabiają Polacy


Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalne dane możecie OFICJALNIE olać.

Tyle ile na papierze dostaje się w korpo, dużych przedsiębiorstwach i w budżetówce,

W dużej części prywatnych nadal jest - połowa na papierze (i od tego składki/podatki), połowę pod stołem.

Budownictwo to jedna wielka SZARA STREFA.

Fryzjer, manikirzystki, duża część usługówki gdzie nie wystawia się f-vat dla odbiorcy.

Transport też.

W powiatowej Polsce to norma.

Od lat.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 11:14, sargon napisał:

Ktoś jeszcze pamięta Sonderaktion Euro 2012, gdzie wyjebano na kasę, aż do zamknięcia, ponad 1500 polskich podwykonawców drogowych i budowlanych ? Średnich i małych firm.

 

Tak pamiętam moja mama pracowała w firmie budowlanej w rachunkowości i właśnie w tamtym czasie za rządów PO i wałów, które robili firma ta przestała istnieć.

Do dzisiaj ludziom nie wypłacili należnych pieniędzy.

 

W dniu 20.01.2022 o 10:36, predator08 napisał:

Niestety odnoszę wrażenie, że w demokratyczny sposób niczego nie uda się zmienić w tym kraju

 

Dokładnie.

Dopóki ludzie się nie zjednoczą bez względu na poglądy, animozje i razem nie będą walczyć o swoje to nic się nie zmieni na lepsze.

Bierność ludzka doprowadziła do obecnego stanu rzeczy bo gdy władza coś wprowadza niekorzystnego dla obywateli to nikt nie wychodzi na ulice dramat.

Już dawno przetrącili Polakom kręgosłup moralny dodatkowo robiąc z nich posłusznych niewolników.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 12:30, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Oficjalne dane możecie OFICJALNIE olać.

Tyle ile na papierze dostaje się w korpo, dużych przedsiębiorstwach i w budżetówce,

W dużej części prywatnych nadal jest - połowa na papierze (i od tego składki/podatki), połowę pod stołem.

Budownictwo to jedna wielka SZARA STREFA.

Fryzjer, manikirzystki, duża część usługówki gdzie nie wystawia się f-vat dla odbiorcy.

Transport też.

W powiatowej Polsce to norma.

Od lat.

 

Ostatnio jak kupowałem kebaba. To sprzedający wolał abym zapłacił gotówką niż kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 14:56, Baca1980 napisał:

 

Ostatnio jak kupowałem kebaba. To sprzedający wolał abym zapłacił gotówką niż kartą.

 

U mojej ulubionej fryzjerki, ruch w salonie jak w ulu.

Tylko gotówka, tylko do szufladki.

I niech im będzie jak najlepiej, szczerze dziewczynom życzę :)

Ale w papierach, to pewnie biznes ledwo na zero wychodzi.

A dziewczyny ledwo minimalną wyciągają ;)

 

To są PRAWDZIWE realia w Polsce B.

W wielu miejscach Polski A również.

 

Weźcie stolik w restauracji czy średniej klasy knajpce zamówcie w sobotę czy niedzielę dla 4 osób od 15ej.

Polska B, powiatowa.

Nie da się bez rezerwacji X dni wcześniej!!!

Taka kurna bieda, bieda aż piszczy :D

 

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 14:56, Baca1980 napisał:

sprzedający wolał abym zapłacił gotówką niż kartą.

Nie dziwię się. Te kurwy mogą zająć konto na wiele miesięcy i wyeliminować z biznesu aż do plajty. Potem możesz się odwoływać, ale to już musztarda po obiedzie skoro firma padnie. 

 

Nawet za Hitlera nie było takich podatków, nie jesteśmy wolni tylko zrobiono z nas niewolników, podatki, kary, mandaty a w zamian zamiast coś z tego mieć to mamy największy burdel w UE. Jeszcze rok temu byłem w zupełnie innym nastroju, chciałem wstąpić do WOT, służyć społeczeństwu i pracować w Polsce. Dziś coraz mniej rzeczy mnie tu cieszy, jak widzę pislicję to mnie ściska w środku bo wiem, że mogą się dojebać o nic dla polepszenia statystyk. Ludzie są coraz bardziej nie do życia, rosnące ceny. Na chwilę obecną mogę pomarzyć o własnym domu - koszty wzrosły chyba dwukrotnie, media opłaty podatki wszystko w górę. Coraz bardziej się tu duszę, a nawet pójść walczyć to nie ma z kimś, większość ludzi to goje kulący ogony pod siebie...

 

Przecież 1 najpóźniej 2 stycznia powinny płonąć ulice od nowego wału i co? I gówno. 

 

Popatrz jak ludziom odpierdoliło, nawet w rodzinach tak się odjebało, że wśród zaszczepionych nie biorący udziału w eksperymencie medycznym są wyklęci.

Jeden na drugiego doniesie, opluje pobije bo nie ma maseczki. 

 

Nawet polskie kobiety nas nie szanują, są zepsute i tylko dej i dej, siano w głowie. 

 

6 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Chcecie załatwić sektor prywatny. Wszyscy jesteście etatystami.

Niesty pislicja polityczna, SSanepid czy ABWera jak i tfu politycy czy te prostytutki - tzw dziennikarze mają stałe pensje, oni zamkną, spałują ludzi bo ktoś ma kredyty i nie chce skończyć pod mostem albo na sznurze. 

 

Ja wiem że to instytucja potrzebna, policja ale od 2020r w jednej chwili straciłem do nich cały szacunek - niczym nie różnią się od milicji, ub, sb, gestapo, nkwd itd. Gdyby im kazali strzelać to by strzelali, a potem z płaczem by mówili: my niewinni, my tylko rozkazy wykonywali, my tylko strzelali. 

Oni nie służą ludziom, oni za pieniądze jak te kurwy robią co im się każe, piesek waruj przy domie kaczafiego, piesek nielegalnie dawaj mandaty które potem sądy umarzają, ale koszty, czas i nerwy ponoszą obywatele - pieski i tak wlepiają mandaty. 

 

Teraz jeśli zmienicie szybę w aucie i was złapią bez naklejki - 500zł. 

Jeśli na wąskiej dziurawej chujowej drodze stukniecie się z kimś lusterkiem, albo źle ocenicie odległość i komuś zrobicie małą ryskę na passacie rocznik 2000 - 1000zł. 

Co najbardziej przerażające, są ludzie także i tu na Forum, którzy popierają takie rozwiązania. Niedługo będzie kara śmierci dla waszego bezpieczeństwa. Niech to szlag. 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHC

 

Władza to robi bo może.

Popatrz jak większość ludzi jest bierna, nie wychodzi na ulice, machają na wszystko ręką, że jakoś to będzie w razie czego czekają na Mesjasza co za nich zrobi.

A prawda jest taka, że to wszystko co się dzieje jest przez bierność i przyzwolenie społeczeństwa na bezprawie rządzących.

Ludzie obudzą się za pięć dwunasta jak już będzie za późno i jak dobrze wiesz z historii nigdy na tym nie wychodziliśmy dobrze.

 

Oglądałem ostatnio fajne prelekcje na kanale porozmawiajmy.tv serdecznie polecam wiele ciekawych info można się dowiedzieć.

I tam było, że władza nie traktuje nas jak człowieka, któremu należą się prawa, wolność, swoboda tylko jak proszących się niewolników, z którymi można zrobić wszystko.

W wolnej chwili obczaj materiał😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL proszę cię, to nie są żadne podstawy prawa, to jest zaawansowane foliarstwo, które z prawem ma niewiele wspólnego. 

 

Ten człowiek tak gwałci intelektualnie definicja, którymi się posługuje, że szkoda gadać. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/20/2022 at 12:30 PM, Margrabia.von.Ansbach said:

W dużej części prywatnych nadal jest - połowa na papierze (i od tego składki/podatki), połowę pod stołem.

Budownictwo to jedna wielka SZARA STREFA.

CBDC ma nadzieje rozwiązać i ten problem ;)

 

Wcale się nie dziwię wzmacnianiu szarej strefy wszędzie, gdzie to tylko możliwe, bo pomijając jakość prawa w PL, które bardziej przypomina naprędce kleconą latrynę w buszu, przez każdego, kto do niej trafił za potrzebą, to aktualnie:

- 1 miesiąc pracujesz na inflację

- 1 miesiąc pracujesz na koszty ogrzewania jaskini w tym wujowym klimacie wiecznej zmarzliny

- 7 miesięcy pracujesz na podatki

 

Na siebie i rodzinę zostają 3 miechy z roku własnej pracy. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mosze Red napisał:

Ten człowiek tak gwałci intelektualnie definicja, którymi się posługuje, że szkoda gadać. 

 

Wiesz na pewno ma rację, że trzeba domagać się swoich praw, mieć w razie czego  przy sobie konstytucję, prawo o policji by wiedzieli, że człowiek jest przygotowany.

Czy foliarstwo cóż sam nie wiem co na tej planecie jest prawdą a co kłamstwem a ciekawych i innych spojrzeń na to zawsze warto wysłuchać.

Nie twierdzę, że trzeba w to wierzyć bo to tylko randomowa osoba z internetu opowiadająca o czymś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/19/2022 at 11:55 AM, ManOfGod said:

W dużych miastach tego nie widać. Ostatnio byłem z zoomkiem w nowo otwartej knajpie - stek po 70 zł, w końcu odpuściliśmy, nie mam zamiaru tyrać po to,by chodzić po modnych knajpach. Niemniej knajpa zawalona do tego auta na parkingu w centrum raczej powyżej 100 tys. Sami się zastanowiliśmy nad tym fenomenem.

 

To często nie są ludzie na etacie, więc w ogóle ich nie ma w tej tabelce. Nawet wielu czysto biurowych pracowników, żadnych prawdziwych przedsiębiorców, jest na JDG. Lekarze czy programiści, oczywiście, na czele, ale ponoć i sprzątaczki zaczynały wchodzić przed zmianami z Nowego Ładu. W 2021 mieliśmy ponad 2,5 miliona takich firm. 

 

Quote

Druga sprawa w tych wyborach nadchodzących już trudno będzie wmówić ludziom,że podwyżki surowców,stóp procentowych oraz inflacja to wina Tuska. 
 

Jednak to jest prosta matematyka. W Polsce nie pracuje 45%,ktorzy chodzą na wybory. Jeśli z pozostałych 55% na wybory chodzi góra polowa to bilans jest prosty.

 

Do tego niestety kto by nie rządził nie ma co liczyć na większa zmiany. Politycy niezależnie z jakie opcji muszą się poruszać po określonych ścieżkach wyznaczonych przez siły zewnętrzne. Nawet jakby wygrała konfederacja nic po za stylem by się specjalnie nie zmieniło. 

 

No właśnie. Inflacja i podwyżki kosztów energii są też w Niemczech czy Szwecji. Tutaj niewiele zmiana lokalnej władzy pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoC napisał:

No właśnie. Inflacja i podwyżki kosztów energii są też w Niemczech czy Szwecji. Tutaj niewiele zmiana lokalnej władzy pomoże. 

Hmm i tak i nie. Z jednej strony gospodarki to naczynia połączone, a z drugiej... Powinniśmy mieć kilka elektrowni atomowych już 20 lat temu. Mamy fchoooy węgla, palić nim wpiwzdu albo wyrabiać benzynę. 

 

W krajach gdzie rządzą obywatele danych krajów ci ludzie mają niskie podatki, a obce korporacje płacą większe. U nas jest zupełnie na odwrót, a za ściągniętego imigranta są dopłaty, dla nas nie ma nic. Ja nie popieram baćki, ale on nie wprowadzał żadnych lockdownów, nie zniszczył własnej gospodarki i co? Jakoś prosperują i na ulicach nie ma trupów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.