Skocz do zawartości

Stany Zjednoczone Europy


Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, $Szarak$ napisał:

 

@sargon Możemy się tylko zastanawiać i domyślać. 

 

 

Widzę, że nie zrozumiałeś.

Albo nie masz pojęcia o pewnych faktach historycznych, które przedstawiłem i ciężko Ci zrozumieć analogie.

 

Do faktów historycznych mogę doliczyć ~moich 10 lat pracy w DE, także okresowo przed UE, oraz o wiele dłuższe doświadczenia mojej rodziny.

Na stanowiskach różnych, także korpo, niezależny kontraktor, firma.

Kontakty ze zwykłym Niemcem , urzędami, służbami, izbami, sądami, konkurancją, itp.

 

Żebyś zrozumiał - powiem wprost :

Będziesz śmieciem.

Kawałkiem gówna, z którym fajnie pogada tylko turecki czy jugolski imigrant, Niemiec zachowa grzeczny dystans (ale tylko jak nie będzie w pozycji siły), a urzędas lub konkurent - cóż - masz pracować dla Rzeszy, poddać się woli Rzeszy. Nawet jak masz rację w sporze, a spór jest z biznesem Niemca - nie masz szans.

 

Tak napisałem wprost, bo widzę, że masz mocno naiwne podejście.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem wypowiedź pewnego albo niemieckiego albo austriackiego historyka, który zmierzając do jasnej pointy powiedział: "pokolenie obecnych niemieckich polityków, nigdy nie wybaczy swoim rodzicom jednego. Tego że przegrali wojnę". Powiedział to z pełnym przekonaniem i była w jego głosie jakaś smutna rezygnacja. 

 

Niemieck projekt Mitteleuropy śni im się od czasów przed I WŚ a zakładał całkowitą dominację Cesarstwa Niemieckiego nad Europą Środkową i traktowanie jej jako zaplecze na potrzeby eksploatacji zasobów dla niemieckiego imperium. Tubylcy - docelowi, niepiśmienni łachmaniarze w perspektywie pozbawieni edukacji powyżej rozumienia niemieckich poleceń. Zasadniczo jak się rozejrzeć, to projekt jest w dużej mierze zrealizowany, wystarczy podopinać szczegóły. Nawet można zacząć dopinać poprzez kontrolę ruskiego gazu w Europie, będąc jedynym przedstawicielem handlowym Gazpromu.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.