Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znany felietonista i gawędziarz, Janusz Korwin-Mikke opowiada o sztandarowych mitach lewicy. Na początek mit "Człowieka pracy". Dlaczego należy się utożsamiać z człowiekiem zabawy lub konsumentem, raczej niż z człowiekiem pracy i jak to się ma do ekonomii.

 

 

PS. Nie wiem o czym dokładnie będą te wykłady. Ten jest bardziej o ekonomii i kulturze niż o polityce, choć słowo "lewica" sugerowałoby polityczny wątek. W razie czego można przenieść.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextTen koleś z filmiku akurat zrozumiał o co chodziło korwinowi i tłumaczył to pod koniec. ;) 

Tylko trochę zdań na początku i na końcu powiedział jako wentyl bezpieczeństwa, żeby pewne środowiska nie mogły się doczepić za ten materiał - przynajmniej ja tak odebrałem wydźwięk tego filmu. 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Król Jarosław I napisał:

Jebać Korwina!

 


Żyd i obcy agent! Tylko nie wiem skąd ale mam trzy typy - Watykan, Telawiw, Moskwa.

 

 Watykan raczej nie, bo Korwin, przynajmniej od jakiegoś czasu, mówi, że jest deistą a nie katolikiem, co jest dziwne, biorąc pod uwagę, współtworzenie przez niego konfederacji z Braunem, który też, o dziwo, wstawił się za Jabłonką, który kiedyś deklarował się jako katolik a teraz psioczy na kler. Braun, który znany jest między innymi, z siania watykańskiej propagandy antyprotestanckiej.

 Ale co do Korwina, to podobno prawdą jest, że rozwalił parę prawicowych inicjatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem nie dlatego, że "Korwin" a dlatego, że mądrze i prosto, i zrozumiale gada. Nie musisz oglądać,  możesz posłuchać.

 

Gdybym chciał epatować Korwinem to bym się posłużył Sargonem z Akkadu., tylko po co? Nie podoba się morda nauczyciela to nie oglądaj, chociaż posłuchaj.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy materiał, mało odkrywczy, ale "klasyczny" jak dla mnie trochę za bardzo. Z wielu powodów: nie każdy model biznesowy jest oparty na modelu lidera kosztowego i efekcie skali, konkurencja głównie ceną to z czasem prosta droga do zagłady biznesu + standardowe kwiatki Korwina o "wyzysku" :) i pieprzenie o homo ludens.

 

Nie, praca nie jest tylko po to, by zarobić pieniądze. Jak jest tylko po to, to prędzej czy później dla Was stanie się koszmarem.

A tego nikomu nie życzę.

 

O najważniejszym bym zapomniał, chyba najtrafniejsza myśl w tym materiale - wielcy kapitaliści wcale nie chcą kapitalizmu. Tu w samo sedno

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

Ciekawy materiał, mało odkrywczy, ale "klasyczny" jak dla mnie trochę za bardzo.

 

Taki na być. To jest uproszczenie acz uproszczenie uzasadnione i merytoryczne. Niczego to nie ujmuje przekazowi. A że krótki? Będą następne a jak ktoś chce bardziej wyczerpujący wykład o narodowej ekonomii to polecam Dobry "zły" liberalizm. Książka, równie dobra a  może i lepsza bo szybciej się czyta niż ogląda film.

 

Tobie to potrzeba wykładu Rothbarda, takiego na 5 godzin, to będzie bardziej odkrywczy i mniej klasyczny.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mniejednym z najgorszych mitów lewicy jest ograniczanie i reglamentowanie dostępu do broni palnej dla zywkłych ludzi.Robienie ze społeczeństwa średniej wielkosci kraju jakim jest Polska, maniaków i psycholi którym nie mozna dac broni do reki bo sie powybijają. To jest szkodliwe i trąci hoplofobią. W Czechah na 100 osob przypada 30 szt broni palenej u  nas nie spełna 1.Mam na mysli oczywiscie normalną broń palną nie czaroprochową.

Edytowane przez Taran
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Taran said:

Jednym z najgorszych mitów lewicy jest ograniczanie i reglamentowanie dostępu do broni palnej dla zywkłych ludzi

 

Pomału, nasz wykładowca może dojdzie i do tego.

 

To faktycznie jest mit utrzymywany przez władze po to by władzę utrzymać, wiadomo, za pomocą aparatu przemocy.

 

Mao Dzedong powiedział, że władza wyrasta z lufy karabinu. Tę wiekopomną zależność zauważyli przez nim, i Lenin i Hitler i  inni  wybitni przywódcy socjalistyczni, i wszyscy oni broń skonfiskowali a obecne preteksty zostały sprokurowane po II wojnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu takie, dość przyzwoite, zestawienie mitów lewicy. Są też mity "prawicy", która autor "rozumie", czyli definiuje, jako skrajne konserwy i komunistyczno-plemiennych "narodowców". No wypisz wymauj narodowi socjaliści. Taka "prawica". Ale trzeba mu oddać, że oddziela liberałów, w rozumieniu klasycznych liberałów - wolnościowców, od całej reszty.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.