Skocz do zawartości

Sylwester Wardęga na czerwonej pigułce


horseman

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądać od 3:00

 

YouTuber, który kiedyś zasłynął z przebierania psa za pająka i głupich pranków udziela wywiadu, w którym komentując zachowanie młodych twórców używa zwrotów takich jak:

- Kobiety dążą do bezpieczeństwa

- lewica jest w odwrocie

- Friz (najpopularniejszy polski YouTuber) bez zasobów nie miałby takiej laski

...

 

Rzecz dla nas oczywista, ale to pierwszy raz kiedy widzę, jak ktoś znany publicznie deklaruje zdroworozsądkowe poglądy.   

  • Like 8
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewica kiedyś miała znacznie większą siłę jeśli chodzi o internet. Teraz już na takim YT, nie mają dużej siły przebicia. Wardęga ma bardzo duże zasięgi - jego widownia jest prawicowa głównie. Sporo jest twórców co mają bardzo duże zasięgi i są prawicowi. 

Polakom z natury bliżej do ,,prawakow", niż lewaków. 

Zobaczcie przykładowo, jak taki Jaś kapela, Maja stasko i reszta tych skrajnych są jechanie w necie. Masa osób ciśnie ich od debili itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem filmu. Z większych akcji typa kojarzę, również szarpanki o nim coś nagrywał.

Bądź co bądź, wygląda na takiego co podstawia przełyk tam, gdzie mu skapnie, tzn. utrzymuje się z tego, co mu dadzą zasięgi, więc mówi i robi wszystko, by daną grupę docelową przyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na tych ludzi i nie mam pojęcia, co oni robią, po co i z czego hajs mają i kto to w ogóle ogląda xD Zestarzałem się w ostatnich latach dość mocno. Nie rozumiem pewnych trendów, które się odwalają. Jakieś walki na filmiki, przecież to totalna głupota. Jakiś anon jedzie po innym anonie, a później co? W klatkach się biją? Nie kumam tematu zupełnie. Niby coś tam powiedział, ale do kogo to dotrze? Raczej odwrotnie. Panienki dalej będą ganiać za takimi, a kolesie aspirujący dalej będą robić wszystko, żeby tylko zdobyć cokolwiek, żeby ugruntować ten standard. Samospełniająca się przepowiednia. Żeby było inaczej to nie mówisz, tylko robisz i na tle publicznym i prywatnym. Działanie, nie gadanie. Kto pokaże lepszy scenariusz? Nikt. Gadać to można, ale daj coś w rzeczywistości, pokaż realną kontrę w rzeczywistości. Oczywiście nie mówię do niego, tylko tak głośno myślę. Spoko, że chociaż tyle i jakieś ogarnięcie ma w temacie, o którym mówi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, $Szarak$ napisał:

 

Zobaczcie przykładowo, jak taki Jaś kapela, Maja stasko i reszta tych skrajnych są jechanie w necie. Masa osób ciśnie ich od debili itd. 

 

Ciężko nazwać takie osoby inaczej. Lewacy mieli kiedyś mimo wszystko bardziej rozgarniętych reprezentantów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chcni napisał:

Ciężko nazwać takie osoby inaczej. Lewacy mieli kiedyś mimo wszystko bardziej rozgarniętych reprezentantów

Może i tak, ale wydaje mi się, że Polacy z natury są bardziej na prawo. Mimo, że dużo młodych niby jest lewakami, to jednak widziałem po nich, jak zareagowali co się dzieje na granicy przykładowo. Lewacy prosili, żeby tych ludzi wpuścić itd a jak patrzyłem sondaże, to zdziwiony, aż byłem. Bardzo dużo osób młodych, popierało żeby ich nie wpuszczać. 

Na YT lewacy coraz bardziej są wyśmiewani. Jabłonowski skrajny nacjonalista jest mniej hejtowany, niż zazwyczaj lewacy. 

Były te marsze kobiet - ale to przez takie typowe granie na emocjach zwyczajnie. 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

Lewica kiedyś miała znacznie większą siłę jeśli chodzi o internet. Teraz już na takim YT, nie mają dużej siły przebicia. Wardęga ma bardzo duże zasięgi - jego widownia jest prawicowa głównie. Sporo jest twórców co mają bardzo duże zasięgi i są prawicowi. 

Polakom z natury bliżej do ,,prawakow", niż lewaków. 

Zobaczcie przykładowo, jak taki Jaś kapela, Maja stasko i reszta tych skrajnych są jechanie w necie. Masa osób ciśnie ich od debili itd. 

 

Ogladasz po prostu inne tresci na YT i to dlatego moze się wydawać, że prawica jest jakoś wiodąca na YT (chyba głownie polskim) . Poza tym prawicowy przekaz jest często prosty jak cep - "my /oni"  jest też to język rewolucyjnie nacechowany, a jednak zeby zrozumiec taki Mistycyzm Popkulturowy trzeba sie troche zmozdzyc jest tez np.  Spiewak no coz - prawdopodobnie to co on mowi dotyczy absolutnie kazdego z nas bez wzgledu na poglady.
Czy Polakom jest blizej do prawicy niz do lewicy? Polecam ksiazke "Najlepsze miasto swiata" Grzegorza Piatka, albo "Chamsto" Poblockiego albo "Ludowa historia Polski" dobrze to rewiduje poglady troznych bajarzy w stylu Grzenka Szczesc Boze i bedzie zdziwko za kilka lat jak beda mieli 20 % bo malolaci zaglosuja. 

Edytowane przez Personal Best
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manygguh napisał:

albo poparcie lewicy wśród Julek

wiesz cO? To jest tylko fasada, jakieś córki resortowe są za typową lewicą. Spójrz na FB czy insta polityków lewicy po ile mają lików czy followersów (zondberg 20 klika tysi, Spurek 2200, Czażasty, 28 tysi, lewica jako taka 145 tysi - niejeden klub ekstraklasowy ma więcej lików na FB). Na szczęście wbrew pozorom i wbrew łatwemu przenikaniu do mediów niewiele z tego wychodzi i na zasięgi się to nie przekłada. Młode Julki zostały jednak przy PO i jej przybudówkach, klonach czyli Hołowniach i innych takich. A wszak tego typu media jak FB, insta obecnie są głównym kanałem informacyjnym młodych i mogą służyć za barometr nastrojów, zwłaszcza jeśli mówimy o partii której głównym targetem są młode osoby a ściślej młode kobiety (czyli istoty od neta najbardziej uzależnione).

Co do Wardęgi niby jakieś tam redpilowe fundamenty ma ale z Carrionerem zgodzić się nie potrafi w żaden sposób:D Oprócz tego, po tym co usłyszałem w hate parku z jego udziałem i jak większość tematów sprowadzał do Wersow, to mam wrażenie, że ona mu sie zwyczajnie podoba i przyświrował by do niej pawiana  a to też sprawia, że słowa o Fritzu nie są neutralne.

Edytowane przez Dassler89
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mac said:

Patrzę na tych ludzi i nie mam pojęcia, co oni robią, po co i z czego hajs mają i kto to w ogóle ogląda xD 

Gownażeria głównie ogląda. A duże zasięgi mimo wszystko przekładają się na popularność, a ta na kasę oraz zainteresowanie celebryckich mediów, a to też się na hajs przekłada, a może głównie. 

 

Jakby to ładnie ująć. Nie ważne co robisz, ważne do ilu odbiorców trafisz. A że większość lubi łatwy i przyjemny przekaz, to cóż. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, manygguh napisał:

Oby, aczkolwiek patrząc na spierdzielenie w USA (critical race theory, wokeness itp) albo poparcie lewicy wśród Julek itp:

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art247001-mlode-polki-wybieraja-lewice

 

Gdzie ten odwrót?

U mnie na Pradze w czasie gdy obywatele blokowali w ub roku kolejna eksmisje, zagubieni gajowi, chlopcy korporacyjniaki, zdrowe byki  ze Strazy Narodowej PRZYGLADALI sie jak Policja szarpala te zle Julki. Tacy to dzielni ci Wszechpolacy i taki to odwrot lewicy - chyba u Nitrozyniaka, Wardegi i Stanowskiego na transmisjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Personal Best said:

U mnie na Pradze w czasie gdy obywatele blokowali w ub roku kolejna eksmisje, zagubieni gajowi, chlopcy korporacyjniaki, zdrowe byki  ze Strazy Narodowej PRZYGLADALI sie jak Policja szarpala te zle Julki. Tacy to dzielni ci Wszechpolacy i taki to odwrot lewicy - chyba u Nitrozyniaka, Wardegi i Stanowskiego na transmisjach. 

No oczywiście, mieli się rzucić na policję i odbić białogłowy w imię.. no właśnie, w imię czego? Honor powiadasz? Honor nie polega na robieniu debilizmów. Przynajmniej nie powinien, ale w Polsce to różnie z tym bywało. W każdym razie, co chcesz przekazać tym postem? Prawicowcy źli, bo nie bronili Julek? XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 22:14, mac napisał:

Patrzę na tych ludzi i nie mam pojęcia, co oni robią, po co i z czego hajs mają i kto to w ogóle ogląda xD Zestarzałem się w ostatnich latach dość mocno. Nie rozumiem pewnych trendów, które się odwalają. Jakieś walki na filmiki, przecież to totalna głupota. Jakiś anon jedzie po innym anonie, a później co? W klatkach się biją? Nie kumam tematu zupełnie. Niby coś tam powiedział, ale do kogo to dotrze? Raczej odwrotnie. Panienki dalej będą ganiać za takimi, a kolesie aspirujący dalej będą robić wszystko, żeby tylko zdobyć cokolwiek, żeby ugruntować ten standard. Samospełniająca się przepowiednia. Żeby było inaczej to nie mówisz, tylko robisz i na tle publicznym i prywatnym. Działanie, nie gadanie. Kto pokaże lepszy scenariusz? Nikt. Gadać to można, ale daj coś w rzeczywistości, pokaż realną kontrę w rzeczywistości. Oczywiście nie mówię do niego, tylko tak głośno myślę. Spoko, że chociaż tyle i jakieś ogarnięcie ma w temacie, o którym mówi.

Mam podobne wrażenie. Facet zrobił kapuchę na jakiś zmyślnych, ale przecież dość banalnych rzeczach. Na jego kanale ostatnio to usłyszałem o jakiś personalnych rozgrywkach między polskimi jutuberami i za cholerę nie kuma o co tutaj chodzi i co mam z tego wyciągnąć. No, ale że mówi coś, co jest odrobinę choć pod prąd to nawet dobrze. Jest mimo wszystko znany w środowisku julek i oskarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, I1ariusz napisał:

Mam podobne wrażenie. Facet zrobił kapuchę na jakiś zmyślnych, ale przecież dość banalnych rzeczach. Na jego kanale ostatnio to usłyszałem o jakiś personalnych rozgrywkach między polskimi jutuberami i za cholerę nie kuma o co tutaj chodzi i co mam z tego wyciągnąć.

No właśnie, co jest grane. Niby mówi coś pod prąd, ale materiały prowokacyjne, powiedzmy sobie szczerze dla głupoli, a nie poważnej publiczności. To tak, jakbyś mądrze zabrzmiał na zlocie fanów podcierania tyłka papierem ściernym. Pokiwają głowami na tak, o jaki mądry, a później i tak wrócą do dawnego hobby. Jesteś taki dosłownie, jak twoja grupa docelowa, a może i gorszy xD Dlatego mam mieszane uczucia, wyraźny dysonans pomiędzy tym, co mówi, a co reprezentuje i gdzie jest, z kim ma konflikty i generalnie, co robi. Nie mam za złe, hajs trzeba zarabiać, ale nie przesadzajmy z kreowaniem takich autorytetów. Dla mnie wyłącznie ciekawostka.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.