Skocz do zawartości

Buty które każdy facet powinien mieć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Zakupiłem dzis buty wojskowe model bw 2005 oryginalne 1 gat. ( są to oryginalne buty od producenta który produkuje je dla niemieckiej armii bundeswhry - cena 670 zł) 

 

Po 1 teście ( odśnieżaniu  śniegu) zauważyłem "odprysk" na bucie, wizualnie nie przeszkadza mi on jednak obawiam się czy zniszczenie nie będzie się pogłębiać? 

 

Boję się tylko tego że problem będzie się powiększać. 

 

Pozdrawiam uprzejmie 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinien...nie do końca. Każdy ma w szafie to co lubi i w czym się dobrze czuje. Ja akurat lubię tego typu buty więc zawsze się cos takiego przewijało. Najpierw glany, potem BW. 2000.

Aktualnie też mam model BW Kampfstiefel 2005, zakupiony (chyba podobnie jak Ty w firmie P....S (żeby nie robić reklamy). Buty wygodne i trwałe (2 lata śmigam, poprzedni model miałem kilka lat). Kupiłem do łażenia w terenie i na moto (buty typowo motocyklowe nie nadają się do pieszych wycieczek). Z wysokich butów na cieplejsze dni mam Martensy 8ki - też wygodne i pasują do prawie każdego stroju - ale to inna para butów😀

Co do tej wady to pytanie czy była wcześniej tylko nie zauważyłeś czy też sam ją zrobiłeś. Ja bym to grubo zapastował i obserowwał, jak masz paragon to gwarancja i heja😀

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłeś jakiegokolwiek środka konserwującego? 

 

Jeśli wyszedłeś w przesuszonych butach z rozgrzanego pomieszczenia na mróz to bardzo prawdopodobne, że to dlatego. Mam buty, których używam ponad 10 lat, a niektóre dłużej. Podeszwa się zużywa, ale skórzana cholewka jeśli o nią dbać nie.

 

ps. Zamsz świetnie sprawdza się nawet na śniegu pod warunkiem regularnego czyszczenia. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty "wojskowe" nie oznaczają z automatu dobrej jakości, bo w armiach też jest dużo wałów. 

 

Mam 3 pary zimowych - wojskowe w typie "glany", buty Wojasa i Timberlandy. Wszystkie mają z 6-7 lat. Najbardziej nie do zdarcia są Timberlandy, są najwygodniejsze i praktycznie stale je noszę, a konserwuję raz w roku, jak nie zapomnę. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy powinien mieć? W sumie zależy to od tego jakie ma się potrzeby. Osobiscie nie jestem fanem takich typowych butów wojskowych .W szafie mam dwie pary butów trekkingowych, porządnych w góry, ale chodzę w nich również po lesie czy po mieście jak wiem że czeka mnie dłuższy spacer, są dla mnie jednak wygodniejsze niż typowe buty wojskowe.

Jesli chodzi o buty, które każdy facet powinien mieć w szafie:

https://klasycznebuty.pl/pl/blog/Rodzaje-meskich-butow/56

To tutaj jest to rozpisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pol_pl_glany-NEVERMIND-CZARNE-10-dziurek

-Nadają się na każdy teren

-Chronią stopę użytkownika (przytrzaśnięcie metalowymi drzwiami nie robi wrażenia, bardziej się bałem o but niż o stopę)

-Mają wartość bojową jeśli zajdzie potrzeba, masa + okucie

-Wytrzymałe i wygodne po rozchodzeniu 

-Złodupny styl 

 

Oczywiście nie polecam najtanszych marek bo się rozpadają, na spacerki po plaży przy 30°C nie polecam bo to buty za kostkę i tego nie przeskoczymy, ale zima/wiosna/jesień są dla mnie najlepsze. 

 

Trochę ciągnie od blachy ale od czego są grubsze skarpetki, bądź nawet wersje ocieplane. Nawet można znaleźć wersje z podeszwą w stylu airmax i nie tylko wśród Martensów, ale także te podkute. 

 

Ile już kilometrów zaoszczedziłem przechodząc przez zaspy, czyszczenie + wosk co jakiś czas i wciąż cieszą oko. W ostatnim sezonie kupiłem Nevermindy i to chyba najlepszy mój wybór do tej pory jeśli chodzi o glany. Nie polecam ich do biegania bo zwyczajnie nie służą do tego, ale do robienia kilometrów jak najbardziej.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.