Skocz do zawartości

Ogrodzenie panelowe


robert_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Czy ktoś kupował ogrodzenia panelowe (jak na załączonym poglądowym zdjęciu) z marketu? Castorama, Obi itp. Jak z ich jakością?

Przeszukując oferty natknąłem się także na różne szerokości pręta jak fi 3,2 czy fi 4. 'W dotyku' panel wykonany z grubszego pręta wygląda na bardziej wytrzymały ale jak to się ma w praktyce? Odczuję różnicę dopłacając do grubszego?

Będę wdzięczny za odpowiedź

jp-ogrodzenia-panelowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej fi5mm zapomnij. Gnie się jak papier. Dodatkowo te tanie panele z marketów mają duży rozstaw oczek, 7-8cm. "Normalne" mają 5cm.

 

Na cienkich drutach pękają też zgrzewy od byle nacisku. 

 

Z panelówek najmocniejsze są te bez przetloczeń na drucie fi8/10mm, ale też najdroższe. 

 

Można w markecie słupki kupować, ale wychodzą drożej niż u producenta. 

 

Jest sporo firm robiących panelówki, warto się rozejrzeć po okolicy. 

 

Reasumując jakbym miał grodzić tymi najtańszymi, to bym siatkę wolał. 😁

Edytowane przez maroon
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. A jeszcze trzeba pamiętać, że w praktyce druty zawsze są cieńsze niż producent reklamuje. Kiedyś mierzyłem suwmiarką, to 3mm wychodziło 2.8, 4mm - 3.8, 5mm - 4.5-4.7. Przy tysiącach produkowanych paneli to są wymierne oszczędności, a klient i tak nie sprawdzi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogólnie im grubsze ogrodzenie panelowe tym lepiej. Zresztą polecam wybrać się do marketu i zoobaczyć takie ogrodzenia na własne oczy, Nie zamawiaj przez internet, wybierz się samodzielnie i zobacz jak te panele wyglądają. Sam na poczatku chciałem zamawiać panele o wiele mniejszej grubości. W koncu jednak wybrałem się do marketu i uznałem, ze to byłby bład bo były zbyt cienkie i pewnie musiałbym je zwracać. Wybrałem grubsze porządniejsze, bo przecież jeśli stawiam ogrodzenie to stawiam na wiele lat. Należy też zwracać uwagę na grubosc ścianki słupków. W mojej ocenie to jest wazniejszy parametr od grubości pręta w panelu. Dodatkowo podmurowka powinna być osadzona w profilach C a nie betonowej podmurówce - łatwiej kosić trawe . Ogrodzenia panelowe polecam zobaczyć sobie w Leroy Merlin. Dostaniesz je tam w dobrej cenie, poza tym na miejscu maja wiele róznych wzorów.

Plus kupisz i akcesoria takie jak gotowe podmurówki jeśli nie chcesz robić, bramy oraz furtki itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.