Jump to content

GRANDE CONNECTION - krytyka polskiego rapu

t0rek

Recommended Posts

Tematyka raczej nie moja, ale nie zdawałem sobie sprawy, że to jest AŻ TAKI poziom patologii i absurdu. Gość IMO genialnie punktuje całą tą "kulturę" obecnych czasów, sam będąc tekściarzem.

P.S. Zanim mi się ktoś doczepi do nazwy wątku dużymi literami:
V7ukHd4.png 

Edited by t0rek
  • Like 12

• 3 months later...

Trochę bardziej ogólnie - podsłuchując, czego słuchają młode pokolenia (m.in. rapideł) mogę z czystym sumieniem napisać, że kultura popularna zeszła na poziom rynsztokowy. Dosłowność, wulgarność, prymitywizm.

Edited by zychu
  • Like 6

Chętnie przejrzę.

Generalnie jako słuchacz gatunku powiem szczerze, jest wcale nie lepiej.

prostackie teksty owinięte w autotune i kompletny chaos na trackach jest uważany za rap, przy czym to całkowite zaprzeczenie tej kultury.

Jeśli chodzi o tekst to polecam wam zbadać gościa o ksywie Eripe, z tych bardziej znanych oczywiście Słoń działa dość z naciskiem na lirykę.

Im dalej jednak w komercję tym gorzej, prostackie rymy pojedyncze, brak czegokolwiek, same cykacze bez polotu.

W poszukiwaniu dobrych rzeczy niestety trzeba schodzić głębiej, a powinno być na odwrót.

Powrót po obejrzeniu części. Gość kozak, nie owija w bawełnę.

• Like 4

• 3 weeks later...
W dniu 27.05.2022 o 18:50, VenomDch napisał:

Chętnie przejrzę.

Generalnie jako słuchacz gatunku powiem szczerze, jest wcale nie lepiej.

prostackie teksty owinięte w autotune i kompletny chaos na trackach jest uważany za rap, przy czym to całkowite zaprzeczenie tej kultury.

Jeśli chodzi o tekst to polecam wam zbadać gościa o ksywie Eripe, z tych bardziej znanych oczywiście Słoń działa dość z naciskiem na lirykę.

Im dalej jednak w komercję tym gorzej, prostackie rymy pojedyncze, brak czegokolwiek, same cykacze bez polotu.

W poszukiwaniu dobrych rzeczy niestety trzeba schodzić głębiej, a powinno być na odwrót.

Powrót po obejrzeniu części. Gość kozak, nie owija w bawełnę.

Eripe jest najlepszym raperem jaki kiedykolwiek był w PL. Wszedł z buta, wyjaśnił cała scenę i zniknął. Dla mnie najważniejsze są teksty w rapie, a z nim nikt się nie mógł równać. Tyle metafor, panczy co on ma w jednym kawałku to inni raperzy nie mają na wszystkich płytach. Polecam też posłuchać rapera o ksywce Golin. Mało znany, ale jeśli chodzi o lirykę też czołówka sceny. I podobnie jak RIP również z Krakowa

• Like 1

Fantastyczny kanał, prowadzący ma charyzmę, fajny styl, jest pewny siebie. 

A to co mnie ucieszyło, to poruszenie tematu o którym też mówiłem wiele razy. W jednym z ostatnich odcinków powiedział o Sokole, jego piosence sprzed wielu lat o biznesie wódczanym jak niszczy ludzi, a teraz jak reklamuje wódkę, kiedy w naszym kraju jest taki problem z alkoholizmem i nieszczęściami, tragediami które wywołuje.

• Like 6

• 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Odświeżam temat, bo gość robi dobrą robotę obnażając tych marnych grajków. Może otworzy oczy chociaż kilku małolatom, bo jak słyszę nie raz przez okno czego słuchają na tych przenośnych głośnikach typu JBL, to aż uszy bolą i mam ochotę obrzucić ich jajkami z balkonu.

• Like 3

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.