Skocz do zawartości

GRANDE CONNECTION - krytyka polskiego rapu


t0rek

Rekomendowane odpowiedzi

Tematyka raczej nie moja, ale nie zdawałem sobie sprawy, że to jest AŻ TAKI poziom patologii i absurdu. Gość IMO genialnie punktuje całą tą "kulturę" obecnych czasów, sam będąc tekściarzem.
 

 

 


P.S. Zanim mi się ktoś doczepi do nazwy wątku dużymi literami:
V7ukHd4.png 

Edytowane przez t0rek
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę bardziej ogólnie - podsłuchując, czego słuchają młode pokolenia (m.in. rapideł) mogę z czystym sumieniem napisać, że kultura popularna zeszła na poziom rynsztokowy. Dosłowność, wulgarność, prymitywizm.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przejrzę.

Generalnie jako słuchacz gatunku powiem szczerze, jest wcale nie lepiej.

prostackie teksty owinięte w autotune i kompletny chaos na trackach jest uważany za rap, przy czym to całkowite zaprzeczenie tej kultury.

Jeśli chodzi o tekst to polecam wam zbadać gościa o ksywie Eripe, z tych bardziej znanych oczywiście Słoń działa dość z naciskiem na lirykę.

Im dalej jednak w komercję tym gorzej, prostackie rymy pojedyncze, brak czegokolwiek, same cykacze bez polotu.

W poszukiwaniu dobrych rzeczy niestety trzeba schodzić głębiej, a powinno być na odwrót.

Powrót po obejrzeniu części. Gość kozak, nie owija w bawełnę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.05.2022 o 18:50, VenomDch napisał:

Chętnie przejrzę.

Generalnie jako słuchacz gatunku powiem szczerze, jest wcale nie lepiej.

prostackie teksty owinięte w autotune i kompletny chaos na trackach jest uważany za rap, przy czym to całkowite zaprzeczenie tej kultury.

Jeśli chodzi o tekst to polecam wam zbadać gościa o ksywie Eripe, z tych bardziej znanych oczywiście Słoń działa dość z naciskiem na lirykę.

Im dalej jednak w komercję tym gorzej, prostackie rymy pojedyncze, brak czegokolwiek, same cykacze bez polotu.

W poszukiwaniu dobrych rzeczy niestety trzeba schodzić głębiej, a powinno być na odwrót.

Powrót po obejrzeniu części. Gość kozak, nie owija w bawełnę.

Eripe jest najlepszym raperem jaki kiedykolwiek był w PL. Wszedł z buta, wyjaśnił cała scenę i zniknął. Dla mnie najważniejsze są teksty w rapie, a z nim nikt się nie mógł równać. Tyle metafor, panczy co on ma w jednym kawałku to inni raperzy nie mają na wszystkich płytach. Polecam też posłuchać rapera o ksywce Golin. Mało znany, ale jeśli chodzi o lirykę też czołówka sceny. I podobnie jak RIP również z Krakowa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny kanał, prowadzący ma charyzmę, fajny styl, jest pewny siebie. 

 

A to co mnie ucieszyło, to poruszenie tematu o którym też mówiłem wiele razy. W jednym z ostatnich odcinków powiedział o Sokole, jego piosence sprzed wielu lat o biznesie wódczanym jak niszczy ludzi, a teraz jak reklamuje wódkę, kiedy w naszym kraju jest taki problem z alkoholizmem i nieszczęściami, tragediami które wywołuje.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.