Skocz do zawartości

Druga linia frontu - czyli socjale, zapomogi dla Ukraińskich uchodźców w Polsce


Iceman84PL

Rekomendowane odpowiedzi

To co wczoraj przeczytałem wręcz mnie zamurowało.

Polscy podatnicy głównie mężczyźni będą utrzymywać imigrantów w Polsce.

Przypominam, że według GUS inflacja w Polsce jest na poziomie 9,2% jednak te dane mogą być zakłamane i może już być nawet liczba dwucyfrowa.

Nie dość, że państwo ma problemy w każdej sferze życia a władza nakłada to nowe podatki, daniny by łatać dziury w tym papierowym z dykty kraju

to jeszcze mamy przygarniać miliony imigrantów z Ukrainy i ich utrzymywać - SKANDAL!

Tak to jest jak do rządzenia biorą się kobiety, które chętnie będą przepierdalać pieniądze podatników, zwłaszcza mężczyzn.

 

Wobec możliwej wojny na Ukrainie, Polska szykuje się na przyjęcie uchodźców.

Minister Marlena Maląg poinformowała, że jej resort przygotowuje „drugą linię frontu”, która zapewni wsparcie finansowe uchodźcom, w tym 500+ na dzieci.

 

Szefowa MRiPS Marlena Malagą w rozmowie w Programie I Polskiego Radia stwierdziła, że jej resort „przygotowuje przede wszystkim tę drugą linię frontu” w razie przybycia do Polski uchodźców z Ukrainy.

Wskazała, że ministerstwo przejmuje wsparcie dla tych osób wtedy, gdy „już znajdą się w Polsce, kiedy już będą mieli status uchodźcy nadany przez Urząd ds. Cudzoziemców”.

„Realizowane to wsparcie jest poprzez powiatowe centra pomocy rodzinie” – podkreśliła.

Maląg dodała, że resort w nadchodzącym czasie planuje spotkania z powiatowymi centrami, by „przypomnieć tworzenie indywidualnych programów integracji, które dla takich osób są przygotowywane”.

Finanse dla uchodźców

Maląg wskazała, że dla uchodźców z Ukrainy zapewnione będzie stosowane zabezpieczenie finansowe, nauka języka polskiego czy objęcie pomocą psychologiczną.

Dodała, że uchodźcy mogą być objęci takim samym socjalnym wsparciem jak Polacy. Mowa tutaj m.in. o świadczeniach „Rodzina 500 plus” i rodzinny kapitał opiekuńczy.

 

 To jest potrzebne w takim trudnym czasie, kiedy takie osoby znajdą się w naszym kraju. Musimy być przygotowani na najtrudniejszą sytuację, chociaż nikt z nas nie chciałby,

aby do takich zdarzeń doszło – podsumowała w Polskim Radiu Maląg.

 

"Druga linia frontu". Minister Maląg szykuje 500+ i inne socjalne zapomogi dla uchodźców z Ukrainy - NCZAS.COM

Prezydent Duda zakłada masowy napływ uchodźców z Ukrainy. Prosi też o życzliwe przyjęcie obcych wojsk w Polsce - NCZAS.COM

GUS podał "oficjalną" inflację w styczniu. Tragedia - NCZAS.COM

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 6
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cst9191 napisał:

Co do Ukraińców w Polsce, to jestem za ich wpuszczaniem,  jeśli mają zamiar pracować i nie robić burd.

 

Jaśnie panująca władza w Polsce oszukała Polaków bo obiecywali, że nikogo nie będą wpuszczać tymczasem mamy już bodajże ponad 3 mln Ukrów.

Trzeba przyznać pracują i są o niebo lepsi od imigrantów z bliskiego wschodu, ale nie są oskładkowani i opodatkowani jak Polacy dlatego mają większe pensje.

Do tego pracodawca w Polsce dostaje dotacje z UE na imigranta, którego zatrudni dlatego tak chętnie ich przyjmują do pracy a Polaka spuszczają w klozecie.

 

Druga sprawa to Ukry w Polsce mają darmową naukę, służbę zdrowia a teraz socjale, zapomogi czy 500+.

Pokarz mi drugi tak chory kraj na świecie nie licząc zgniłej Europy, który za darmo funduje atrakcje obcym przybyszom?

Przecież oni powinni za to zapłacić a żyją z pieniędzy Polskich podatników.

 

Osobiście nie jestem za ich wpuszczaniem czy pomaganiem bo dopóki nie zadość uczynią za mordy na Wołyniu, Podolu, Pokuciu i Małopolsce wschodniej nie mamy o czym rozmawiać.

Do tego zobacz jak ulegle zachowuje się władza i Prezydent Polski w stosunku do Ukrainy? Gdzie Ukraiński Prezydent nie prosi tylko od nas żąda wszystkiego.

Tak to jest jak pokarze się słabość do narodu, który nas nienawidzi i chętnie zrobi powtórkę z historii jak się nadarzy okazja.

 

 

Godzinę temu, Boromir napisał:

Co z Banderą, repatriantami ?

 

Dokładnie ludzie szybko zapominają zbrodnie Ukraińskich nacjonalistów z OUN\UPA pod dowództwem Bandery i Suchewycza.

Obecnie na Ukrainie dalej uczy się dzieciaki, że to byli bohaterowie do tego młode pokolenie Ukrainców utożsamia się ze zbrodniarzami.

Przecież co rusz dochodzi do prześladowania mniejszości Polskiej na Ukrainie.

I takich ludzi mamy tu wpuszczać? NIE! Wykluczone.

 

Co do repatriantów jestem za i dziwie się, że dalej władza nie sprowadza prawdziwych Polaków, którzy chcą wrócić do Polski. 

Dla nas byli by większym pożytkiem.

 

A tak szykuje się najazd milionów Ukrów, za których każdy z nas zapłaci bo p0lskie witaminki u władzy maja takie widzi misie

by rozwalać na prawo i lewo pieniądze Polskich podatników, którymi przeważnie są mężczyźni.

 

Jest to SKANDAL i nieprawdopodobny absurd w wykonaniu minister MRiPS.

 

 

 

  • Like 10
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Iceman84PL said:

drugi tak chory kraj na świecie nie licząc zgniłej Europy, który za darmo funduje atrakcje obcym przybyszom?

Przecież oni powinni za to zapłacić a żyją z pieniędzy Polskich podatników.

 

Niemcy, Anglia. Mówisz - zgniłe - lecz z punktu widzenia nadzorcy niewolników jest to dalekowzroczne. Wszyscy wiemy, że nasze witaminki słabo się ostatnio rozmnażają, dzieci nie chcą, a jak już mają, to podtykają im wszystko pod nos z czego na pewno karna i kompetentna siła robocza nie wyrośnie. I globalista to przewidział i panuje nad tymi procesami przy pomocy strachu, mediów i zwykłej pałki. Nadzorcom bowiem niepotrzebni są roszczeniowi autochtoni, którzy będą domagać się jakiś praw, tylko jednolita, pokorna, wymieszana masa, która będzie pracować bez szemrania za połowę stawki. Czyż i my nie skorzystaliśmy z tego fenomentu jeżdżąc na saksy? Od 2013 roku mogłeś nabywać w Niemczech prawa emerytalne, w Anglii możesz do tej pory się przyssać do systemu i brać benefity na mordę. Czemu tego nie robisz? Liczysz na sprawiedliwość dziejową? Ciesz się, że ta masa będzie u cb we w miarę jednolitym kolorze!  

 

Ciesz się, że to są ludzie chcący pracować i bliscy nam cywilizacyjnie i kulturowo oraz posiadający elementarną edukację techniczną, a często i zawodową. Jak wielka to radość, to zobaczyłbyś dając tym nietechnicznym, opalonym kilka swoich narzędzi w miejscu pracy. Dogadasz się z nimi na robocie, są dość posłuszni. Wielu z nich jest do tego bogobojnych, a zatem przewidywalnych. Ja mam wielu znajomych Ukraińców i jeżeli gdzieś jeszcze są ludzie prezentujący zasady moralne ostatniej cywilizacji, to właśnie tam. Najgorsi są tacy, którzy nie mają w sobie żadnej pokory i nawet pozorów przyzwoitości.

 

I teraz BARDZO WAŻNE PYTANIE, w całej tej zadymie:

 

Dlaczego 'oni' (mówię tu o okupantach terenu nad Wisłą) już wiedzą, że będzie wojna, że będą uchodźcy, że będą potrzebować tego i tego, a my tyle i tyle bomb od brytoli? Skąd są tacy mądrzy, skoro nawet Rosja nic o tym nie wie?

 

 

274155458_2770267513269562_7980441528264

 

----------To ----- zostało -------- ZA ==== PLA====NO====WA====NE-----------.

 

Najwyżej się trochę przeciągnie. Tym lepiej (dla nich)! Bo morale teraz spadają. Ludzie marzną na froncie. Spadają, bo nikt nie wie, czego się może spodziewać. A taki stres jest na dłuższą metę najbardziej zabójczy. Ma być CHAOS i bieda. Lecz taki, by nie wymknął się globsowi spod kontroli. 

 

Najlepsza partia szachów to wygrana zanim nastąpiło bicie. Bo bicie, jak to bicie, może pójść nie po myśli i obniża potencjał obu stron. 

 

Wkurzasz się i słusznie. Każdy by się wkurzył, gdyby odbierano mu prawa. Lecz i tak ci odbiorą, nie wkurzaj się, bo szkoda twojego zdrowia. Nawet gdybyś protestował czynnie, pojechał na jakiś konWuj, to skończyłoby się to jeszcze gorzej, bo szybko obwinionoby cię o spowodowanie tegoż chaosu i biedy. To ty zerwałeś łańcuchy dostaw, to ty spowodowałeś inflację.

 

Odebrać nie można ci tylko praw życia, one zawsze działają.

 

Tak wieje wiatr historii. Wprawny żeglarz ustawia do niego swój żagiel. Przecież to ma i swoje plusy. Możesz jechać na zachód i żyć sobie z twoimi papierami tam, gdzie inni ludzie by chcieli, a nie mogą. Jeść dobre lody, uprawiać pomarańcze, patrzeć na alpejskie szczyty... jak ja dzisiaj. Możesz sobie tu nawet owce wypasać... ni ma chętnych. Domy puste stoją. Możesz handlować jakimiś walorami, jak sobie rąk brudzić nie chcesz. Możesz jechać i dalej, robić procesory na Taiwanie, czy innej Malezji. Uprawiać nerkowce w Wietnamie i obierać małymi skośnymi rączkami. Lub zostać bananowym mafiozem w Ekwadorze. Po co narzekasz na coś, na co nie masz większego wpływu?

 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tzw. III RP jest już przygotowana na "wojnę":

 

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz zapewnia wczoraj w "Onet Opinie", że polski rząd jest przygotowany "nawet na najgorsze scenariusze". — Mamy wdrożone procedury, które zostały wdrożone po sytuacji w Białorusi, po sfałszowanych wyborach. Były przyspieszone humanitarne wizy i jeśli będzie konieczność, to te procedury będą także stosowane wobec Ukraińców — powiedział.

 

Czyli - jeszcze więcej Ukraińców w Polsce :D

Ciekawe czy im równie szybko wydadzą obywatelstwa :D 

Tak jak z Białorusią - każdy tłuk, co powie, że jest "prześladowany" dostanie "papierek".

 

Piękne rozkazy idą z Waszyngtonu i londyńskiego City do Polandeszu i nadzorców tu osadzonych :D 

 

Polak ma być pariasem na zachodzie i budować tam gospodarkę jako tania siła robocza (wykształcona za polskie pieniądze na polskich uniwersytetach), a Ci co zostali mają być pariasami we własnym kraju :)

Piękne mamy "elity" - jak dawały d*py ruskim do 89, tak teraz dają bez mydła zachodowi :D 

 

BTW - bardzo dobry wywiad:

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko Ukraińcom w PL, pod warunkiem że uczciwie pracują i są tu legalnie.

 

Wtedy powinni mieć takie same prawa jak każdy uczciwie pracujący człowiek z pozwoleniem na pobyt czasowy lub stały. 

 

Natomiast beneficiarzon, cwaniakom, wyłudzaczom zasiłków trzeba mówić stanowcze nie, niezależnie od narodowości.

 

Problem polega na tym, że nasza władza nie potrafi stworzyć mechanizmów, które odsieją jednych od drugich. 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dam komuś 500 zł, a on odda w podatkach 1000 złotych to jestem do przodu, ale nasi i tak wszystko spierdolą. Pomysły nie są złe (w każdej materii), ale gorzej z wykonaniem. To, co oni odpierdalają to się nazywa niegospodarność i w normalnych warunkach za to jest kryminał.

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie, cóż za dalekowzroczne decyzje naszych rządzących. Oczywiście bardzo przemyślane. Tymczasem Ukraina blokuje transport kolejowy do Polski:

 

Ukraina blokuje transport kolejowy do Polski. Polskie koleje "zaniepokojone i niezadowolone" (businessinsider.com.pl)

 

My im wszystko, a oni nam nic. Nie, to wcale nie jest frajerstwo, skądże.

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie nakręcacie się na procesy, które i tak ktoś zaplanował za nas, zamiast je do swoich celów wykorzystać.

 

Rozważmy hipotetyczną sytuację, że komuna nie upadła, czy tam to dziwne państwo o nazwie PRL, które w szczytowym momencie, czyli w latach 1981-84 miało PKB wyższe od Austrii i Norwegii. Pływamy po morzach świata, budujemy obiekty inżynieryjne w Libii, wysyłamy Polonezy do Kanady, zdominowaliśmy europejski rynek cukru, węgla, stali i czego tam jeszcze chcecie...

 

Globsi rękoma styropianowców nie przekręcają kraju i Polska wysuwa się na takie Chiny Europy... Oczywiście pojawia się problem ze zbytem, bo przerażeni Niemcy, Włosi, Francuzi, robiąc gorzej, drożej muszą zamykać granice, przed finezyjnym Polonezem Coupe z 300 koniami pod maską... Nakładają embarga, sankcje, straszą, grożą... Reszta świata jest za biedna, by to kupować, zapierdalają za miskę ryżu... i co robi polski Janusz, będący już nie zwykłym Januszem, tylko wielkim oligarchą z dworkiem szlacheckim pod każdym miastem wybajerzonym bardziej niż rezydencja Borisa Beckera, czy Sylwestra Stallone na pewnych wzórzach.. Otóż ten Janusz obkleja kolejne mury propagandą, że musi zostać wykonany plan pięcioletni, gdyż jeszcze tylko 5 lat i przegonimy Japonię i wtedy cały świat rzucimy na kolana techniką spod Bytomia, z której ceną i jakością nikt nie bedzie mógł konkurować... W stołówce pracowniczej schabowy się zgadza, Karynka daje d... bo nie ma z kim, ani gdzie specjalnie sp...alać, bo granice wszystkie zamknięte ze względu na embarga, tylko maluje paznokcie i pachni...

 

U steru już nie jakiś Gierek, tylko Gierojemek pokroju Kadafiego, w czapecze z pawim piórkiem hucznie witany jest na Tienanmenie, czy w innej Wenezueli, gdzie w zamian za 100 statków zboża i daktyli ubłagali dostawę naszych lokomotyw...

 

Myślisz, że w takim systemie nie trzymano by cię za mordę, by to działało? Korwiniści zaprzeczą, bedą cię zaklinać, że wódka lałaby się strumieniami, bo oto świętowalibyśmy bazę nuklearną w Zielonej Górze wycelowaną w przestraszony Berlin i drugą w heneralnyjsztab Bielastok wyceolowaną w Moskwę...

 

Naprawdę w to wierzysz?

 

Aż w końcu  ktoś by się wkurzył na to jaśniepaństwo (twojego pana, niekoniecznie ciebie na tym profitującego) i rozpoczętoby w washington post, czy jeruzalem post nagonkę na strasznego dyktatora Gierojemka i poszłaby operacja lądowa morska i powietrzna jak w Libii na niego, jego naród wierny i pierdyliardy ton złota zakopane pod łysą górą, w Zakopanem pod samiućkim Giewontem, hej! I podobnym składem diamentów ukrytym w Wieliczce.

 

A teraz jak było... Pamiętam, jak w 2010 roku spłukany po budowie sporej chałupy z widokiem na Hel poszedłem szukać nowej pracy w korpo i zawitałem nieopatrznie do polskiej fabryki Radmoru w Gdyni, dogorywającej już wtedy, gdzie Janusz wyśmiał mnie, że jako programista chciałem zarabiać więcej niż 500€/mc!!! Nie wspominając o archaizmach, procesach i ogólnie trącącej mocno stęchlizną kulturze pracy i podejściu do człowieka jako zasobu.

 

W tym samym czasie zachodnie korporacje płaciły tak lekko 2.5 raza więcej, a potworzyli je Polacy, którzy wyemigrowali przez otwarte granice i wrócili otwierać oddziały firmy matki. Tak powstał wrocławski Siemens i gdyńska ADVA, gdzie pracowałem. Podejrzewam, że podobnie te wszystkie gdańskie Lufy, IBMy, Altrie i inne amerykańskie. I ja oczywiście jestem świadom tego, że oni mają krew na rękach, nagrałem nawet o tym obszerny film "Kariera Wallenroda", możecie sobie obejrzeć historię, co potem było w Niemczech. Lecz dla ciebie czy mnie, to była szansa. Szansa zarabiać daleko więcej niż twoi rodzice, którym Janusz komuny wycisnął tak samo krew pot i łzy z ich życia i zabrał cały ich czas. A że były jakieś tam świadczenia, przydziały? Nie rozśmieszajcie mnie. Czy blok z wielkiej płyty jest lepszy, czy gorszy od twojego 'apartamentu' na Trachominie? Jeden wuj.

 

Natomiast jest faktem, że ja się przez projekty globsów, na które nie miałem wpływu narobiłem znacznie mniej niż moi rodzice, a miałem z tego znacznie więcej. Miałem rzeczy, miejsca, okazje, znajomości, o których moi rodzice mogli pomarzyć. Czy za tym stoi postęp technologiczny? Być może, lecz miałem te, które już były za ich czasów, tylko były poza ich zasięgiem, przez mury, granice, sankcje, które im znalezienie się w tym świecie uniemożliwiały.

 

Nie pochwalam działań globsów, uważam, że prowadzą do zniewolenia ludzkości i odarcia jej z człowieczeństwa, jednak wiem, że każda akcja ma reakcję, a każdy profit swoją cenę, bo takie jest uniwersalne prawo. Ty więc możesz niezależnie, co robi globs żeglować swoim stateczkiem, czy nawet halsować pod wiatr, jeżeli znasz teorię żeglowania.

 

Mój krewny Czesław Marchaj, napisał dość znaną pozycję w świecie żeglarskim 'Teoria Żeglowania' właśnie. Obliczył tam matematycznie wszystko :) Napisał ją w... Anglii, po wojnie i wydała mu królewska akademia. W tym samym czasie jego koledzy, którzy bronili wyspy złoczyńców zostali wydymani. Nie umieli żeglować!! 

 

Nie bądź jak oni. Nie chcesz się zrzucać na uchodźców, to się nie zrzucaj, niech okradą kogoś innego. Zawsze kogoś okradną, nawet jak wydrukują, ktoś zawsze będzie poszkodowany i szambo musi gdzieś i komuś wybić pod nosem. Lecz na litość boską, czy to zawsze musisz być ty?

 

Naucz się żeglować, bo ostatecznie i tak wszystko co masz w proch się rozsypie prędzej, czy później razem z twoim zdrowiem i ciałem.

Zrób z nich dobry użytek, podobnie jak z praw życia (masz je omówione na moim kanale) a wiatr wykorzystuj do żeglowania, a nie żeby ci zdmuchiwał resztkę włosów z czaszki, czy wywiewał resztkę drobnych z kieszeni.

 

 

 

I pożegluj ku temu, kim chcesz być, gdzie chcesz być i jak chcesz żyć. I zacznij tak żyć, a Opatrzność cię poprowadzi tylko Jej znanymi ścieżkami i procesami, których nikt nie będzie mógł pojąć, dlaczego inni mieli przechlapane, a ty ocalałeś.   

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 9
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, niemlodyjoda said:

Przecież tzw. III RP jest już przygotowana na "wojnę":

Po prostu rządzą nami patentowani idioci uprawiający politykę fantazji zamiast realpolitik. Mało że ulegli narracji wojennej to jeszcze sami - co gorsza entuzjastycznie do niej podchodzą a wręcz podżegają, grzejąc jej temat wraz z przodującymi jak zwykle w propagandzie - mediami. Żaden z nich nigdy na żadnej wojnie nie był, ekonomii nie rozumie ani tym bardziej nie rozumie polityki. Więc ich kompetencje w najistotniejszych zakresach są żadne a jedyne i najwyższe są w zakresie trzymania się siekaczami koryta i wzorem świń, rycie pod każdym kto się nawinie. Więc mogą sobie w gabinetach rozstawiać żołnierzyki na planszy, bo to zaspakaja ich chełpliwość i megalomanię. A każdego skurwiela, który prze do wojny należałoby codziennie rano lać w ryj na kwaśne jabłko i zesłać do kamieniołomów. Już w akcji C19 wyrzygałem się na te załgane media, a te, teraz jeszcze potwierdziły swoją destrukcyjną i szkodliwą rolę. 

 

Co do uchodźców - nie będzie z nimi problemu jeśli politycy nie będą parli do wojny. Putin, choć jest zwykłym KaGieBowskim kryminalistą i bandytą, nie jest idiotą a i pieniądz liczyć potrafi. Jeśli już, to nie on wywoła wojnę, na której zdawać się najbardziej zależy "zachodowi" w tym USA, które z pozycji zamorskiej, wezmą w ręce popcorn i chętnie popatrzą jak odwala się w Europie rzeźnia, bo to działa na ich korzyść. 

Inna sprawa, że nasze "elity rządzące" są oczywiście na wszystko gotowe. Nawet pieniądze są. Na nic kurwa dla obywateli nie ma, ale na pierdolety zawsze są. Bo w takich przekrętach daje się sprywatyzować więcej podatków niż w realnych działaniach na rzecz wspomagania finansowania użytecznych przedsięwzięć. Tych zresztą nawet nie potrafią wyprowadzić ze sfery ambitnych planów na papierze. Chuj im na grób, przewalaczom jednym. 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zbyt dużo ludzi zaczyna mieć dość PiSu i konsekwencji dekad rządów socjalistów, w związku z czym trzeba wymienić elektorat na świeży, zadowalający się miską ryżu z socjalu. Tak działa demokracja, głosujesz na tych co chcesz a jak już nie chcesz na nich głosować to sprowadzają kogoś kto będzie chciał. Patrz Europa zachodnia, Kanada, USA.

 

To tak pół żartem, pół serio. Wiadomo, że nikt w Polsce nie ma dość PiSu i socjalizmu.

 

Co do uchodźców z Ukrainy to myślę, że trzeba wziąć pod uwagę to, że do tej pory mieliśmy do czynienia z ludźmi, którzy mieli jednak jakieś ambicje, chcieli pracować. Teraz, jeśli dojdzie do migracji to przyjdą wszyscy jak leci (dzieci, stare baby i dziady, patusiarnia), szczególnie jeśli jakieś pijaczki usłyszą, że tutaj "PiS da" to mogą się podwójnie zmobilizować. Nie mówiąc już o tym, że cała hołota z bliskiego wschodu (celowo z małej) znowu ruszy i tym razem nikt ich nie zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, absolutarianin napisał:

Rozważmy hipotetyczną sytuację, że komuna nie upadła

Niestety to jest fakt a nie hipoteza.

W dniu 16.02.2022 o 09:46, Iceman84PL napisał:

Maląg wskazała, że dla uchodźców z Ukrainy zapewnione będzie stosowane zabezpieczenie finansowe, nauka języka polskiego czy objęcie pomocą psychologiczną.

Hmm oczywiście jeśli to ucieczka przed wojną to trzeba to jakoś załatwić.

ALE. My mamy wystarczająco swoich problemów i wątpię że stać nas na pomoc. Ewentualnie niech płacą za ich pobyt kraje zachodnie albo "pomożemy" w ich przesiedleniu na zachód. 

 

No i z drugiej strony obywatel Polski dostaje ciągłe kary i podatki, utrzymuje obcych ludzi którzy nawet nie są dla niego mili.

Dlatego tak dużo osób w innym temacie zadeklarowało ucieczkę wpizdu z tego obozu koncentracyjnego.

W dniu 16.02.2022 o 09:46, Iceman84PL napisał:

Przypominam, że według GUS inflacja w Polsce jest na poziomie 9,2% jednak te dane mogą być zakłamane i może już być nawet liczba dwucyfrowa.

Patrząc na te jak wszystko drożeje nawet po kilka razy, myślę że realnie mamy ok 20 procent. Robię przegląd zakupów z ubiegłego roku praktycznie wszystko droższe. Kupiłem niedawno rzecz za 425zł, dziś kosztuje 500 po paru dniach.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL w razie w to co Ty zrobisz z uchodźcami? Bo to nie jest tak że w poniedziałek o 9 przekroczy taki granicę o 10 ogarnie wszystkie papiery a o 11 dostanie pracę. 

 

Coś z tymi ludźmi trzeba by było zrobić. Choćby dlatego że nas do tego prawo międzynarodowe zoobowiązuje. Dlatego że mamy masę Ukraińców u nas i nie chcemy zamieszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Shark napisał:

 

 

Co do uchodźców z Ukrainy to myślę, że trzeba wziąć pod uwagę to, że do tej pory mieliśmy do czynienia z ludźmi, którzy mieli jednak jakieś ambicje, chcieli pracować. Teraz, jeśli dojdzie do migracji to przyjdą wszyscy jak leci (dzieci, stare baby i dziady, patusiarnia), szczególnie jeśli jakieś pijaczki usłyszą, że tutaj "PiS da" to mogą się podwójnie zmobilizować. Nie mówiąc już o tym, że cała hołota z bliskiego wschodu (celowo z małej) znowu ruszy i tym razem nikt ich nie zatrzyma.

Trochę jest tak jakbyś napisał, że w 1984 roku Niemcy otworzyli granicę dla Polaków i przybyła tam z naszego Kraju druga fala uchodzców po 1981 roku, którzy okazali się być starymi babami, dziadami i patusami.
Nie życzę Ukraińcom  źle, niech mieszkają gdzie chcą ale obserwując jak tu się urządzają, jak pracują to nie wiem czy to nie będzie z korzyścią tak dla nich, tych którzy chcą  jak i dla nas wszystkich, żeby zostali właśnie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niemlodyjoda napisał:

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz zapewnia wczoraj w "Onet Opinie", że polski rząd jest przygotowany "nawet na najgorsze scenariusze". — Mamy wdrożone procedury, które zostały wdrożone po sytuacji w Białorusi, po sfałszowanych wyborach. Były przyspieszone humanitarne wizy i jeśli będzie konieczność, to te procedury będą także stosowane wobec Ukraińców — powiedział.

 

Bracie już się przebąkuje o mobilizacji narodowej.

Jaśnie panująca władza na coś się zgodziła a teraz będzie wypełniać wytyczne swoich mocodawców.

Wczoraj pełno moich znajomych w różnych częściach kraju zauważyło kolumny transporterów opancerzonych, czołgów czy sprzętu ciągnących na wschód Polski.

 

4 godziny temu, absolutarianin napisał:

Niemcy, Anglia. Mówisz - zgniłe - lecz z punktu widzenia nadzorcy niewolników jest to dalekowzroczne.

 

Jak inaczej nazwać państwa, które sobie pozwoliły na wprowadzanie lewactwa, ideologii LGBT, wpuszczanie niezweryfikowanych imigrantów socjalnych, na przestępczość z ich strony,

pozwalanie na respektowanie ich praw a miejscowym ich zabieranie?

 

2 godziny temu, Shark napisał:

Co do uchodźców z Ukrainy to myślę, że trzeba wziąć pod uwagę to, że do tej pory mieliśmy do czynienia z ludźmi, którzy mieli jednak jakieś ambicje, chcieli pracować. Teraz, jeśli dojdzie do migracji to przyjdą wszyscy jak leci (dzieci, stare baby i dziady, patusiarnia), szczególnie jeśli jakieś pijaczki usłyszą, że tutaj "PiS da" to mogą się podwójnie zmobilizować. Nie mówiąc już o tym, że cała hołota z bliskiego wschodu (celowo z małej) znowu ruszy i tym razem nikt ich nie zatrzyma.

 

Dzięki za ten wpis👍

Właśnie tego obawiam się najbardziej hordy imigrantów różnej maści w tym nierobów, patologii, przestępców czy fanatyków banderowskich.

Do tego coś czuję, że do nich przykleją się imigranci z nad granicy Białoruskiej czy nowi przybysze z krajów bliskiego wschodu.

Kto ich będzie weryfikował? Przecież nawet kraje zachodnie wpuszczając masowo imigrantów nie były w stanie ich sprawdzać a później dziwili się jak na przykładach

Szwecji, Francji, Niemiec, Holandii, Austrii czy Wielkiej Brytanii, że dochodzi do większej eskalacji przemocy z ich strony w stosunku do miejscowej ludności.

 

2 godziny temu, DOHC napisał:

ALE. My mamy wystarczająco swoich problemów i wątpię że stać nas na pomoc. Ewentualnie niech płacą za ich pobyt kraje zachodnie albo "pomożemy" w ich przesiedleniu na zachód.

 

Dla rządzących w Polsce problemy Polaków są nieważne a już w chwili obecnej nie stać ich na różne zachcianki społeczeństwa gdzie co rusz podnoszą podatki i daniny a co dopiero utrzymywać 

miliony imigrantów? No chyba, że dostaną na to środki z UE.

W normalnych krajach jak chcesz się wykształcić musisz sam za to zapłacić bądź płaci za to państwo, które cię tam wysłało bo gdy osiągniesz umiejętności, wykształcenie to wrócisz z powrotem

i wniesiesz do swojego kraju wartość dodaną przy czym wszyscy osiągną korzyść.

Natomiast w Polsce np. przybysz z Afryki na koszt podatników Polskich kształci się po czym ucieka do siebie nie oddając za to ani grosza czy spłacając dług w postaci pracy u nas.  

Jak to określił poseł konfederacji żyjemy w psychiatryku gdzie nic nie działa poprawnie.

 

3 godziny temu, Rnext napisał:

Po prostu rządzą nami patentowani idioci uprawiający politykę fantazji zamiast realpolitik.

 

Jak się wpuszcza do polityki kobiety nie patrzące obiektywnie na problemy społeczne obu płci tylko pilnuje się interesu jednej (kobiet) to państwo wygląda tak jak wygląda.

Do tego beta politycy, którzy są poplecznikami, naczelnikami obcych interesów, które skrupulatnie wypełniają.

 

4 godziny temu, mac napisał:

Pomysły nie są złe (w każdej materii), ale gorzej z wykonaniem. To, co oni odpierdalają to się nazywa niegospodarność i w normalnych warunkach za to jest kryminał.

4 godziny temu, Mosze Red napisał:

Problem polega na tym, że nasza władza nie potrafi stworzyć mechanizmów, które odsieją jednych od drugich. 

 

I to jest niestety najprawdopodobniejszy scenariusz jeżeli będzie chodzić o uchodźców.

Jak zwykle rządzący będą dawać na prawo i lewo nasze pieniądze, nie weryfikując przy tym nikogo z przybyłych.

A dużym prawdopodobieństwem będzie, że z normalnymi ludźmi przybędą wszelkiej maści patologie, fanatycy czy kryminaliści w bardzo dużych ilościach.

 

1 godzinę temu, Personal Best napisał:

obserwując jak tu się urządzają, jak pracują to nie wiem czy to nie będzie z korzyścią tak dla nich, tych którzy chcą  jak i dla nas wszystkich, żeby zostali właśnie w Polsce.

 

Też znam porządnych Ukrainców i jak najbardziej jestem za by zostali natomiast dochodzą mnie słuchy gdziekolwiek jestem w towarzystwie, że spora część z nich nie chce się asymilować,

integrować, w robotach połowicznie wykonują obowiązki zarabiając przy tym więcej gdzie Polak musi po nich poprawiać, nie uczą się języka czy dochodzi do przypadków gdzie sa agresywni,

odnoszą się z propagowaniem banderyzmu czy hasłami "lachom smierc".

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Iceman84PL napisał:

 

 

 

Też znam porządnych Ukrainców i jak najbardziej jestem za by zostali natomiast dochodzą mnie słuchy gdziekolwiek jestem w towarzystwie, że spora część z nich nie chce się asymilować,

integrować, w robotach połowicznie wykonują obowiązki zarabiając przy tym więcej gdzie Polak musi po nich poprawiać, nie uczą się języka czy dochodzi do przypadków gdzie sa agresywni,

odnoszą się z propagowaniem banderyzmu czy hasłami "lachom smierc".

 

 

 

 

 

Może powiem cos bardzo kontrowersyjnego ale to jest bez znaczenia czy oni sie chcą integrować czy nie. To ich problem. Państwo jeśli jest silne to po prostu rozwiąże ich chorobę młodzieńczą jaką jest nacjonalizm w innym kraju. Najprawdopodobniej rozwiążą to tez ich partnerzy i partnerki z którymi bedą mieli dzieci i po prostu jest kwestią czasu aż się zasymilują z resztą społeczeństwa - celowo nie piszę Polaków bo nasz Kraj czy chcemy czy nie jest już i będzie coraz bardziej multikulti - rzecz w tym żeby były to mniejszości jak najmniej anarchizujące i niedostosowane społecznie. Społeczeństwo z mniejszościami ukraińską, żydowską, ormiańską białoruską już przerabialiśmy w historii.
Oni mogą mieć teraz coś w rodzaju złości że nie mogą być u siebie, że nie cierpią głupich Lachów ale czy za 10 lat też tak będą myśleć? Czy ich dzieci będą tak myśleć? No wydaje mi sie że nie, po prostu nie będzie im sie to opłacać.
Powiem jeszcze coś bardzo osobistego. Mam rodzinę w Chicago. Oni mają swoje poglądy - głosują na PiS, młodsi na Konfe. W relacjach społecznych z Amerykanami sa jednak bardzo correct , bardzo patriotyczni i pro-Amerykańscy. Są dobrymi obywatelami i budują coś co jest najbardziej wartościowe czyli róznorodność kulturową z silnym poczuciem obywatel;skości. Ukraińcy w USA mają tak samo bo też ich znam. Twierdzę że mentalnie jesteśmy bardzo podobni i uda się stworzyć dobre społeczeństwo obywatelskie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wciąż ich u nas za mało. W takim Lublinie ukraiński jest równie powszechny, co polski. Podejrzewam, że w Przemyślu jest jeszcze gorzej.

Z drugiej strony - lepiej Ukraińcy, niż czarni czy Arabowie (chociaż może witaminki lubią, gdy je kierowca ubera zwymaca w cenie przejazdu).

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/16/2022 at 9:46 AM, Iceman84PL said:

To co wczoraj przeczytałem wręcz mnie zamurowało.

Polscy podatnicy głównie mężczyźni będą utrzymywać imigrantów w Polsce.

 

Ale ... na co ty liczysz, kolego? Piszesz niegłupio, zebrałeś dwa razy więcej plusików niż ja! Lecz widzę defekt w twoim myśleniu, podobny młodym korwinistom, oni mają wszystko obmyślone, podparte tomami klasyków austriackiej szkoły, tylko natury ludzkiej nie znają. Wydaje im się że tylko dać maksymalną wolność i dobrobyt jest nieunikniony, oraz co ważne - po wsze czasy, żadnego wyzysku, zagrożeń, zatrucia środowiska i zniszczenia... Ten jeden neuron tam nie działa i cała misterna konstrukcja inżynierii społecznej się sypie. Że masa ludzka nie myśli tak, jak myślą oni.

4 hours ago, Iceman84PL said:

państwa, które sobie pozwoliły na wprowadzanie lewactwa, ideologii LGBT, wpuszczanie niezweryfikowanych imigrantów socjalnych, na przestępczość z ich strony,

pozwalanie na respektowanie ich praw a miejscowym ich zabieranie?

 

Te 'państwa' uja miały do gadania przy wprowadzaniu tego burdelu. To są 'projekty' najbogatszych, ponad państwami, eksperymenty na masie ludzkiej, strzyżenie baranów i ubój rytualny. 

Myślisz ciągle kolektywnie o jakiś 'mych', o jakiejś Polsce. Ale co to przepraszam, za kolektyw, gdzie jak trzech się zbierze, to mają cztery poglądy i każdy każdego chce wydymać na kasę? I władza o tym doskonale wie, dlatego mogłaby jeszcze wejść głębiej bez mydłą, aż dziw, że tego nie zrobili... chyba się sami bali rezultatów swoich poczynań.

 

Zrób prosty eksperyment, nazwijmy go cinquecento. Mianowicie zbierz cinque persone i niech każdy zaryzykuje czymkolwiek istotnym, chociażby cinquecento € i zróbcie jakąś akcję, projekt, działanie podejmijcie, które będzie miało ustalone w waszej piątce założenia, co do których będziecie zgodni, ogłosicie je, tak żeby powiedzmy cento persone wam kibicowało. Ta setka niczym nie musi ryzykować, poza naduszeniem klawiatury, lub złożeniem jakiegoś podpisu, ogólnie wspierania idei w formie gratisowego patronatu, czyli będzie lajkować wasze posty, powie znajomym. Zero ryzyka finansowego. Tylko ta piątka ma zaryzykować.

 

Stawiam wódkę przeciw orzechom, że na tym forum takich wspaniałych połączonych wieczystym braterstwem mężczyzn, będziesz się  z tym bujał rok i uja bedzie dalej zrobione...

 

I przeciwko masz ludzi, którzy tumanią tę masę ludzką wszystkimi mediami, mają monopol na przemoc, kreację pieniądza, stanowią prawo, no i jak im może nie udać się to, co zaplanowali?

 

I tyle jest warta ta dyskusja, olaboga kto to śmiał, jak nas wydymają. Zaprawdę powiadam wam, że minie kolejne półrocze i kolejna wydymka stanie się faktem. Jedyne, co cię ratuje, to fakt, że w międzyczasie, gdy oni będą cię dymać na jednym, ty możesz ukręcić swoje lody na boku, w czym ci akurat poluzują, bo jak władza leje pałą jednego, to chwilowo ma zajęte ręce, by lać drugiego, dzięki czemu będzie trochę przyjemniej i coś jeszcze w ogóle możesz dla siebie ugrać. Albo wydymać kogoś innego.

 

Dzisiaj na mieście zagaduję do pięknej, młodej murzynki, sympatyczna, zgrabna, uśmiechnięta, a wy mi tu pieprzycie, że olaboga nas zjedzą nieroby, bandyteska i patola. Podczas gdy bandyteska to siedzi w rządzie i nie za bardzo można coś z tym zrobić. A ci ludzie? Generalnie to mają cię w dupie, dasz się okraść, to dasz, oni korzystają z dziury w płocie, którą im uchylono, płyną na fali. Ani oni szczególnie dobrzy, ani źli, tak samo jak ty. A że włoski podatnik zostanie wydymany? A kogo to obchodzi? I tak ma dużo syciej niż reszta świata... Wciśnięto im eksperyment medyczny, który wielu przedwcześnie zabije, zabroniono im pracować. 20% społeczeństwa jest aktualnie PRZESTĘPCAMI, kumasz to?

 

Spotkasz się ze swoimi kolegami z Europy Zachodniej w okolicach... minimum socjalnego :D 

 

A przecież kiedyś byłeś tu sobaczką mieszałeś się w jedno z ruskim, że to te 'dzikusy ze wschodu'. Dziś będziesz tak samo jak on 'nic miał, za to bedziesz szczęśliwy', zajebiste jest to hasło, nieprawdaż? A może nawet, jak się nie nabawisz piwnego bebecha i nauczysz języków, dzięki swojej genetycznej kreatywności w kombinatorstwie, nawet w ciut lepszej pozycji? Kto wie... Oboje będziecie mieli dług nie do spłacenia, choć może i nawet go sam nie zaciągałeś, dbaj więc o banana na ryju i ładne zęby...  

 

 

Lecz ty miej to w dupie, nie daj się. Idź, weź sobie tą murzynkę, kup sobie fajną kurtkę byś nie wyglądał na większego dziada niż ten emigrant, bo i murzynka cię nie zechce :D I nie martw się podatnikiem i tak już jest przeznaczony do zaorania. Lecz zadaj sobie tylko pytanie, czy chcesz być w tym klubie, nabawić się zmarszczek, bólu pleców, zgorzknienia, gdy reszta świata ma wyebane? Cywilizacji, której bronisz (i tak, też mam do niej pewien sentyment) już NIE MA. Jest nowa era, nowi ludzie, jakbyś ich zjebanymi nie nazwał, z dużą dozą prawdopodobieństwa to oni ciebie będą chować, więc żyj z nimi dobrze, wesel się, pij wino i śpiewaj wesołe i sprośne piosenki!  Więcej tym zyskasz sympatii i oni też zaproszą cię na to i owo, bo jak im globs podsypie, już niebawem może się okazać, że mają więcej od ciebie... Brzmi przerażająco?

 

Witamy w globalnym komuniźmie 2.0. Trzeźwiejemy, panowie.

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, absolutarianin napisał:

 

Zrób prosty eksperyment, nazwijmy go cinquecento. Mianowicie zbierz cinque persone i niech każdy zaryzykuje czymkolwiek istotnym, chociażby cinquecento € i zróbcie jakąś akcję, projekt, działanie podejmijcie, które będzie miało ustalone w waszej piątce założenia, co do których będziecie zgodni, ogłosicie je, tak żeby powiedzmy cento persone wam kibicowało. Ta setka niczym nie musi ryzykować, poza naduszeniem klawiatury, lub złożeniem jakiegoś podpisu, ogólnie wspierania idei w formie gratisowego patronatu, czyli będzie lajkować wasze posty, powie znajomym. Zero ryzyka finansowego. Tylko ta piątka ma zaryzykować.

 

Stawiam wódkę przeciw orzechom, że na tym forum takich wspaniałych połączonych wieczystym braterstwem mężczyzn, będziesz się  z tym bujał rok i uja bedzie dalej zrobione...

Ja kiedyś podjąłem próbę czegoś o czym kolega pisze. Rezultat po 10 miesiącach? 350K w plecy i wezwania do prokuratury na przesłuchania po 6 latach:D W sumie nie ma się czym za bardzo chwalić, bo to tylko wstyd. Ale z perspektywy czasu bardzo pożyteczna nauka

 

Edytowane przez Wruźka Zębuszka
  • Like 1
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Personal Best napisał:

Trochę jest tak jakbyś napisał, że w 1984 roku Niemcy otworzyli granicę dla Polaków i przybyła tam z naszego Kraju druga fala uchodzców po 1981 roku, którzy okazali się być starymi babami, dziadami i patusami.

Wcale nie napisałem tego co mi przypisujesz. Mylisz pojęcie uchodźcy z imigrantem. Imigracja to kontrolowany proces, państwo wie kogo wpuszcza a osoba, która zmienia miejsce zamieszkania musi mieć pracę aby się utrzymać. Uchodźcy najpierw napływają a potem zadawane są im pytania, nie można ich wyrzucić, mają prawo do ochrony zdrowia, ochrony socjalnej.
W związku z powyższym, imigrantami zostają ludzie zdolni i chętni do pracy. Uchodźcami zostaje każdy kto ucieka ze swojego kraju (w tym stare baby, dziady, pijaczki i patologia).

11 godzin temu, Personal Best napisał:

Nie życzę Ukraińcom  źle, niech mieszkają gdzie chcą ale obserwując jak tu się urządzają, jak pracują to nie wiem czy to nie będzie z korzyścią tak dla nich, tych którzy chcą  jak i dla nas wszystkich, żeby zostali właśnie w Polsce.

Dokładnie potwierdzasz to co napisałem czyli widzisz tylko tych zdolnych i/lub pracowitych, którzy zadali sobie trud i przyjechali za pracą i ekstrapolujesz to na cały naród a ja mam obawę, że jak przyjadą ci co tam zostali z różnych względów to możemy mieć po prostu dużo więcej sebixów albo starych komuchów, którzy za 20 zł do emerytury to by samemu diabłu gałę zrobili.

I żeby była jasność - nie mam nic do Ukraińców, po prostu nie spodziewam się po nich niczego lepszego niż po Polakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość imigrantow pójdzie do roboty i zacznie się dokładać do garnuszka. 

 

Nie widzicie problemu gdzie on w istocie siedzi:

rozdawnictwo, rozdmuchany  socjal, 12,14, cała jebana mundurówka i reszta młodych nierobów. 

 

Zaorać wpizdu i zaraz będzie lepiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, absolutarianin napisał:

Stawiam wódkę przeciw orzechom, że na tym forum takich wspaniałych połączonych wieczystym braterstwem mężczyzn, będziesz się  z tym bujał rok i uja bedzie dalej zrobione

 

Byś się zdziwił ilu wspaniałych, aktywnych ludzi oddanych sprawie, idei, zasadom jest na forum.

Przekonałem się o tym nie raz bo to nie pierwsze forum, na którym działamy również także poza nim.

Masz rację jest nas garstka i jesteśmy nic nieznaczącą statystyką dla władzy czy społeczeństwa.

 

PS. Dzięki za komentarze, miłe słowa i te krytyczne oraz uświadomienie o rzeczach oczywistych, o których zapomniałem😉

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.