Skocz do zawartości

Europa to banda tchórzów?


$Szarak$

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

 

 

Europa odeszła całkiem, od swoich pierwotnych wartości. Kiedyś Europejczycy podbijali wszystko. Ci którzy okazywali się tchórzami byli dziesiątkowani. Dzisiaj, jak tak czytam niektórych, to myślę, że armia złożona z arabów mających same kałachy by zajęła całą Europę - tą Europę, która kiedyś była tak silna. Kiedyś Europejczyk oddawał życie, by walczyć a teraz każdy by uciekał. Zresztą przecież kolonizują nas powoli wschodni ,,przyjaciele". 

 

 

Europejczycy, czyli kto ?

 

Europa, to najbardziej podzielony kontynent. Na państwa, narody, etnie, grupy. To kontynent ciągłych napierdalanek między sobą.

 

Nigdzie tyle wojen nie było, co w Europie. 

Dzięki czemu było kim zdobywać zasoby dla przeludnionych krajów.

 

Teraz też się napierdalają, tyle że na $$$ i na paragrafy.

 

Oczywiście poza najazdami innych kontynentów nie obywało się bez katowania własnej ludności.

 

Do USA wyjechali najsilniejsi ?

Lol. Sam początek kolonii - wysyłano tam największe szumowiny, bo była tak wysoka śmiertelność i nikt nie chciał zdychać. Pierwsze osady pomarły z głodu i malarii. Mówię tu o osadach na terenie dzisiejszego USA.

Trochę lepiej sobie radzili Hiszpanie i Portugalczycy.

Kto tam jeszcze pływał - tzw heretycy. Czyli sekty religijne. Raczej niezbyt najsilniejsi.

Irlandczycy - jak ich brytole zagłodzili w czasie zarazy ziemniaczanej i kilka milionów zmarło. To ci co mogli to wypłynęli. Stąd tylu Iroli w USA.

Włosi tak samo - potężna bieda okresu zjednoczenia i wielkiej wojny. Biedacy słaniający się z głodu uciekali do USA.

 

Tak samo zresztą Polacy - z przeludnionej Golicji i Głodomerii, zaboru pruskiego, rosyjskiego, żydzi z Rosji, itp. Biedacy bez perspektyw na miejscu.

 

Wyobrażasz sobie , jak wyglądała Europa, np regiony Cesarstwa i Rzeczpospolitej w okresach wojen, np. 30 letniej i później ? (okres wydłużony dla metafory)

Jesteś chłopem, masz rolę, inwentarz jakiś, rodzinę.

Przejeżdżają sasi - zabierają ci krowę , zboże, gwałcą żonę.

Przejeżdzają lisowczycy - po kurach i jajkach. Twój syn z głodu wstępuje do formacji. Dostaje kulkę w łeb podczas palenia wsi gdzieś pod Moskwą.

Potem szwedzi - podpalają ci chalupę, żonę gwałcą i mordują, zwłoki topią w studni.

Potem (załóżmy że w nastepnym wcieleniu) - przechodzi pruski regiment, kradną resztę, a ciebie  przymusem wcielają do wojska, chociaż nie chcesz. Opierasz sie, ale co dzien dostajesz chłostę i grozi ci kara smierci.

Wiec z braku wyboru zostajesz tym pruskim zolnierzem, mordujesz rodakow w jakichs bitwach , w którejs w koncu giniesz głupio kula armatnia urywa ci głowe.

 

Takze spokojnie, jeszcze wrócimy do klasyków europejskosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand

 

Lol, raz Cie odblokowałem z ignore by zobaczyć czy coś ciekawego napisałeś i widzę, że o mnie pamietasz :D

Cóż mimo genialnej Twojej znajomości mojego backgroundu i po tym jak przestudiowałeś moja psychikę to pozwól, że wytknę Ci jeden błąd poznawczy po koleżeńsku. Żadnej katastrofy by nie było bo Szatan by sie zrzekł władzy natychmiastowo. Nie interesuje mnie to ani podnieca, także spokojnie upadku by nie było i jestem również za tym by władzę oddać w ręce kogoś znacznie bardziej uzdolnionego i doświadczonego niż ja sam. 

Poza tym dziękuje za wyrażoną opinię, na pewno będzie ona brana pod uwagę podczas wyborów na dyktatora tego nieszczęsnego kraju.

Dzizus :D

 

@Imiennik

Ja sie z Tobą zgadzam, tylko wyraziłem opinię. Horda świadomych ludzi, to najgorsze co może być dla rządzących a to, że to praktycznie nie do zrobienia to już inna para kaloszy. 

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dassler89 napisał:

1920 roku zgoda ale w 1939 roku? hmmm... wszelkie argumenty o których piszesz pt. "za co walczyć, za złych polityków?" można odnieść do roku 1939. Za co byś wtedy walczył? Za sanacyjnych polityków?

Ja nie bronię sanacji, ale nic mi nie wiadomo o tym, aby za ich rządów był taki stosunek do obywatela, takie karanie mandatami i podatkami. 

 

Chcesz pogadać? Proszę bardzo. 

Jest rok 2020. Jestem królem życia, mam dobrą pracę, jakieś oszczędności, pasje. Chcę wstąpić do WOT, służyć społeczeństwu. 

 

Jest dziś luty 2022r. Przez te dwa lata zobaczyłem, iż policja to nie są żadne "służby" od służenia, ale aparat bezpieki. 

Byłem na protestach w sprawie otwarcia gospodarki, pokojowych i widziałem co się dzieje na żywo. 

Codziennie kogoś łapią z maseczkami, mandaty NIELEGALNE!

Razem z SSanepidem nachodzili ludzi, dawali im 30 000zł mandatów nielegalnie. Ludzie się wieszali bo kredyty, a tu nie rentowny biznes i jeszcze trzeba zamknąć i kara do tego. 

W międzyczasie te kurwy z pislicji sami nie noszą masek, na jewtube jest setki dowodów, nagrań. Do tego "dobra zmiana" kogo skazała z PO? Wymienisz chociaż pięć nazwisk? Tusk? Hgw skazana? Ktokolwiek?

 

A może chcesz walczyć za te mandaty na rozjebanych dziurawych i niebezpiecznych drogach? Albo walczyć o te podwyżki cen? A może o społeczeństwo które by drugiego w łyżce wody utopiło? 

 

Nie znasz mnie, gdy wchodziło ACTA 2 informowałem ludzi, znajomych co będzie. Gdy było 447 tak samo, i co? I gówno. Każdy wyjebane. 

Tyle razy chciałem wziąć kogoś na protesty, chodź, pojedziemy, nawet nie musisz płacić za paliwo, pójdziemy, zaznaczymy nasz sprzeciw. Gdy będą nas miliony rząd nie ma szans! I co? 0 chętnych. 0 chętnych na wycieczkę w wygodnym aucie do Warszawy i spacerek. A Ty chcesz żebym poszedł walczyć za tą chujnię, żeby mi rękę mogę urwało? I co, dostanę rentę 500, 1000, 1500? Ile? Tyle żeby nie zdechnąć? A może sam się mną zajmiesz?

 

Ja uważam że w 39 mimo iż byliśmy biednym krajem, a jakże po 123 kątach zaborów i tylu wojnach, ale ludzie byli inni i inny był stosunek do obywatela. Dziś rządzą zachodnie korporacje, nawet nie masz wolności słowa bo wszystko cenzurują. Kobiety? 15 lat temu nie było problemu żeby zaprosić koleżankę na spacer, dziś (jestem przeciętnym facetem, na pewno nie odpychający choć żaden model) jestem traktowany jak powietrze bo nie mam 4cm więcej i nie urodziłem się w zamożnej rodzinie. 

 

Jeśli weźmiesz kartkę i długopis, i wypiszesz sobie wszystko to wychodzi że żyjesz w obozie koncentracyjnym a nie żadnych wolnym kraju. Ja za ten syf bił się nie będę, tak jak bym się nie bił za sowiecką Rosję gdybym się urodził za czasów Stalina. 

 

Mała rada: wycieczki są wciąż tanie, weź pojedź na zachód, zobacz jak żyją ludzie, jak są traktowani przez policję. Byłem w Beneluksie pół roku, widziałem psiarskich KURWA DWA RAZY, u nas można ich spotkać kilkukrotnie w ciągu dnia. Jesteśmy tylko gojami wyrobnikami, nie żyjemy w wolnym suwerennym państwie, gówno mamy do gadania i żyjemy aby nas doić i gnębić. Myślisz że mi się to podoba i nie chciałbym inaczej?

 

Popatrz na czasy PRL. Albo na granicę NRD - RFN jak ludzie uciekali. Ten sam naród, ten sam okres ale inne systemy i jakże inne życie.

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, DOHC napisał:

Chcesz pogadać? Proszę bardzo. 

Jest rok 2020. Jestem królem życia, mam dobrą pracę, jakieś oszczędności, pasje. Chcę wstąpić do WOT, służyć społeczeństwu. 

Chcesz ze mną pogadać? Jest rok 2009, kończę liceum, jestem w klasie maturalnej i planuję służbę zawodową po maturze. Chcę iść do szkoły podoficerskiej w Poznaniu lub dziś nieistniejącej w Koszalinie. Planem B był korpus szeregowych zawodowych. Do testów do tej szkoły i do służby przygotowywałem się trzy lata i z chudego nastoletniego szczura który nie był w stanie podciągnąć się na drążku robie z siebie gościa który robi podciągnięć na maksymalną liczbę punktów. Do tego mnóstwo przebiegniętych kilometrów. Nie było dla mnie pogody bym nie szedł biegać, deszcz, nie deszcz, mróz... Wszystko super. Tyle, że ówczesny rząd (wtedy PO) wprowadza sobie armię zawodową właśnie w 2009 roku. Burdel jest niemiłosierny. Dokumenty do szkół podoficerskich składałeś do końca marca 2009 roku. W pierwszych dniach kwietnia jednak szkoły wojsk lądowych odsyłały dokumenty i odwoływały rekrutację bo "reforma armii". Czujesz już myk? Odwołali nabory po terminie składania dokumentów zatem nie masz opcji wysłania dokumentów do innej szkoły podoficerskiej. Szkoły sił powietrznych naboru nie odwołały ale już bez szczegółów - nie dostałem się w też dziwnych okolicznościach. Plan B nie wypalił też, bo do korpusu szeregowych w pierwszych latach armii zawodowej przyjmowali ale tych z odbytą zasadniczą służbą wojskową. Dla takich jak ja był ówczesny wynalazek: NSR - nie byłem zainteresowany. A tu matura pod te szkoły zdawana, przygotowania fizyczne - nikt mi tego czasu nie odda oraz wysiłku, winnych brak - znaczy jest jeden - ja. Dymali wtedy i dymają dziś - czy to PiS czy PO.  Nie pisz hasałek "nie znasz mnie" bo nie jesteś wyjątkowym płatkiem śniegu - każdy ma swoją historię na pozór wyjątkową a w gruncie rzeczy taką samą. Łączy ją rozczarowanie...

 

57 minut temu, DOHC napisał:

Ja nie bronię sanacji, ale nic mi nie wiadomo o tym, aby za ich rządów był taki stosunek do obywatela,

To poczytaj np o powszechnym strajku włókniarzy w Łodzi z 1933 roku - miesiąc strajków - 10 osób zginęło w starciu z policją. Albo strajki rolników w 1937 i 1938 roku. Zginęło w starciu z policją 40 osób bodaj i kilka tysięcy zostało aresztowanych. Liderzy trafili do Berezy. Czy na strajkach przedsiębiorców, czy covidowych ktoś w Polsce zginął? Nie bronie policji współczesnej ale no trzeba znać skalę i nie patrzeć idealistycznie, kiedyś to było a dziś to nie jest bo maseczki i kontrola. II RP była krajem brudnym - brudnym pod względem brudnych interesów, brudnej polityki, brudnego traktowania obywatela. Dziś jesteś wyrobnikiem korfporacji? A kiedy nie byłeś? w każdym ustroju byłeś czyimś wyrobnikiem. W II RP wyrobnikiem fabrykantów i dziwnych (często o kapitale zagranicznym) interesów. Pomijam fakt, czy dziś za bycie przeciwnikiem politycznym trafiasz do czegoś w rodzaju Berezy Kartuskiej, czyli bądź co bądź do obozu koncentracyjnego? Ludzie którzy tam trafiali za antyrządowe hasła jeśli wychodzili to wychodzili okaleczeni fizycznie i jako wraki psychiczne. A Ty piszesz, że był inny stosunek do obywatela? Bzdura!


Ale dyskusja od tego się zaczęła i ja na tym kończę... 1920 rok zgoda, też poszedłbym walczyć. W 1939 nie wiem czy miałbym za co i kogo walczyć na pewno nie za ówczesnych polityków którzy lepsi nie byli od współczesnych.

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zychu napisał:

A co się będzie działo? Coś gorszego niż np. w Syrii czy Iraku?

Może tak może nie, ale Europa wiecznie kwitnąca też nie będzie zapewne. 

Czy ktokolwiek wierzy w to, że będzie spokój w Europie wieczny? Bo mi średnio się to widzi. Jeśli ktoś tak myśli to jest bardzo naiwny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, $Szarak$ napisał:

No to jest jasne. Albo stare społeczeństwo albo młode, ale inne narodowości. Innych opcji nie ma, no chyba, że wojna jakaś będzie np i wtedy reset. 

Na wojnie giną młodzi. Starzy nie. 

Wojna tu nic nie rozwiąże. 

 

Europę gubi indywidualizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Na wojnie giną młodzi. Starzy nie. 

Wojna tu nic nie rozwiąże. 

 

Według mnie i starzy i młodzi. Ile masz teraz osób przyjmujących stałe leki? To, że nie poszli by na wojnę to i tak by umarli w większości. Ile podczas wojen zmarło starych cywilów na wylewy, zawały itd? Duży stres, odcięcie od pomocy medycznej, jaka jest dotychczas itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA też stają się coraz bardziej lewackie to raz. Dwa są mocne głównie dzięki trzem czynnikom: 1) Ogromnemu dziewiczemu obszarowi wielkości Europy, otrzymanemu ot tak za darmo. 2) Darmowej sile roboczej przywiezionej z Afryki. Co było nie bez znaczenia w czasach do rewolucji przemysłowej, gdyby nie która, niewolnictwo trwałoby tam nadal. 3) Pożyczkom udzielanym światu.

 A kiedyś Europejczycy podbijali wszystko, ponieważ, jak ktoś wcześniej wspomniał, to się wtedy opłacało, teraz nie bardzo. Poza tym dzięki przewadze technologicznej (broni palnej) etc. Teraz się szanse raczej wyrównały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

Według mnie i starzy i młodzi. Ile masz teraz osób przyjmujących stałe leki? To, że nie poszli by na wojnę to i tak by umarli w większości. Ile podczas wojen zmarło starych cywilów na wylewy, zawały itd? Duży stres, odcięcie od pomocy medycznej, jaka jest dotychczas itd. 

Wciąż mniej niż ginie młodych na wojnach. Odcięcie od pomocy medycznej jest przy ciągłym konflikcie na własnym terenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ żeby mówić o tchórzostwie trzeba wpierw mieć jakąś koncepcję honoru. Opinie większość kierują się w stronę utylitaryzmu - stanę do walki o tyle o ile będzie mi się to opłacać. Jest jeszcze jakaś gromada ludzi, którzy będą bronić własności swojej i swojej rodziny, ale wielu nawet tego nie zrobi. Udało się temu, ktokolwiek to był, podzielić nas na atomy, na samotne wyspy wedle zasady "dziel i rządź". Nasz pogląd na rządy w Polsce, nasz brak przywiązania do pojęcia Narodu, nasze odejście od tradycyjnej wiary ojców - wszystko to sugeruje, że Polska upadnie. Już abstrahuje od całej Europy, która oczywiście jest podzielona jak była zawsze. Mam nadzieję, że są pozytywne zjawiska w Narodzie, których siły nie doceniam, ale trochę tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.02.2022 o 20:47, $Szarak$ napisał:

Jedną z moich teorii, dlaczego Europa jest tak słaba/lewacka, jest to, że ci silni wybrali się do Ameryki. W Europie partii prawicowych praktycznie nie ma - w takich Stanach potrafią wygrać wybory. Dzięki silnym Europejczykom, Stany Zjednoczone stoją tam gdzie stoją. 

 

 

Zaraz dojdziemy do wniosku, że USA to państwo z konserwatywnym społeczeństwem 😄 Tam feminizm to szaleje jeszcze bardziej niż w Europie a Europejki, zwłaszcza Polki biorą przykład  z amerykanek. Tam mężczyzna to jest traktowany jak służący i ma być bezwzględnie posłuszny kobiecie. Biden wygral wybory dzięki między innymi głosami kobiet, które zaglosowaly na niego tylko z tego powodu, że wiceprezydentem miała zostać kobieta. Lgbt też jest tam pełno na ulicach. Filmy to lewicowa propaganda. Moim zdaniem od amerykańskich filmów jeszcze bardziej czuć lewicowe wartości niż od Europejskich. USA to też zepsuty kraj podobnie jak Europa. Mi się wydaje, że przyszłość należy do takich krajów jak Japonia, Chiny czy Korea Południowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.