Skocz do zawartości

"Bogaci z niskim kapitałem kulturowym"


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Nagranie, które warto obejrzeć.

 

 

No właśnie, jak to jest, że wspomniane w nagraniu miernoty stanowią dla wielu autorytet? Przecież oglądanie tych ludzi to zwykła strata czasu.

 

Jasne, telewizja ich promuje, ale do ch*ja, ludzie nie mają obowiązku ich oglądać. 

 

W ramach ciekawostki dodam, że burdelmama, stręczycielka, pani z powyższej miniaturki, ma na Instagramie ponad milion obserwujących.

 

Przy okazji, prawdopodobnie wyjaśniło się skąd pieniądze miał Lord Kruszwil :)

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cst9191 napisał:

No właśnie, jak to jest, że wspomniane w nagraniu miernoty stanowią dla wielu autorytet?

Nihil novi sub sole. Od najdawniejszych czasów największą popularnością cieszyły się rozrywki hołdujące najniższym instynktom. W starożytnym Rzymie znalazłbyś nieskończenie więcej wielbicieli walk gladiatorów niż fanów oratorstwa Cycerona. Po prostu w tamtych czasach plebs miał swoje rozrywki a klasy wyższe swoje. Dodatkowo w dzisiejszych czasach każdy ma narzędzie do głoszenia swoich "mądrości".  

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale akurat o tym upadku kultury (autentycznym nie rzekomym) czy też problemie powszechnej komercjalizacji dóbr kultury, która staje się podobna do innych towarów i jak jest to szkodliwy proces pisał wielokrotnie Adorno, tak nienawidzony przez alt-right reprezentant, ikona teorii krytycznej (czytaj: marksizmu kulturowego ).
Śpiewak mówi o tym od zawsze, To jak to jest w końcu ? Szkodliwy marksizm kulturowy czy jednak trafna diagnoza? 
 

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, thyr napisał:

System promuje wszystko co trzyma plebs nisko przy ziemi na poziomie robaka .

Wiadomo, system kapitalistyczny zawsze tak robi.
Pamiętam późną komunę gdzie może nie było za dużo towarów w sklepie albo nie było ich wcale ale za to w poniedziałki wieczorem zawsze Teatr Telewizji, zaś  w tygodniu do godziny 15 Telewizja Edukacyjna i to na bardzo, bardzo  wysokim poziomie. 

Edytowane przez Personal Best
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobro gorsze wypiera dobro lepsze. 

 

Potem nastają wieki mroczne, a potem nadchodzi światłość. 😁

 

I cykl się powtarza. 

 

Większość ludzi to bydło. Takie fakty. Empatia i zdolność do myślenia abstrakcyjnego na minimalnym poziomie. 

 

Osobiście wcale się nie dziwię, że te faktyczne "elity" chcą się od motłochu separować. Też bym tak robił. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maroon napisał:

Dobro gorsze wypiera dobro lepsze. 

 

Potem nastają wieki mroczne, a potem nadchodzi światłość. 😁

 

I cykl się powtarza. 

 

Większość ludzi to bydło. Takie fakty. Empatia i zdolność do myślenia abstrakcyjnego na minimalnym poziomie. 

 

Osobiście wcale się nie dziwię, że te faktyczne "elity" chcą się od motłochu separować. Też bym tak robił. 

Co to są "faktyczne elity"? Mieszkańcy Portu Praskiego albo Konstancina? Bo w Chicago czy Londynie to dość łatwo określić gdzie ta "granica" (chociaż niewidoczna, przebiega)  ale tutaj? Kiedy wszystko jest w drugim pokoleniu zaledwie i to pierwsze wiadomo jak doszło do pieniędzy, to kto to jest? Bywalcy Teatru Wielkiego i Opery Narodowej  czy pobliskich ekskluzywnych klubów na Wierzbowej i Mazowieckiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Personal Best napisał:

... ale za to w poniedziałki wieczorem zawsze Teatr Telewizji, zaś  w tygodniu do godziny 15 Telewizja Edukacyjna i to na bardzo, bardzo  wysokim poziomie. 

Pamietam i jednoczesnie kwitla w narodzie mocna milosc do okupantow w czarnych kieckach .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Personal Best said:

Co to są "faktyczne elity"? Mieszkańcy Portu Praskiego albo Konstancina? Bo w Chicago czy Londynie to dość łatwo określić gdzie ta "granica" (chociaż niewidoczna, przebiega)  ale tutaj? Kiedy wszystko jest w drugim pokoleniu zaledwie i to pierwsze wiadomo jak doszło do pieniędzy, to kto to jest? Bywalcy Teatru Wielkiego i Opery Narodowej  czy pobliskich ekskluzywnych klubów na Wierzbowej i Mazowieckiej? 

Nie mówię o pl tylko możnych tego świata. W pl nie ma żadnych elit, są tylko lepiej sytuowani nadzorcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, thyr napisał:

Pamietam i jednoczesnie kwitla w narodzie mocna milosc do okupantow w czarnych kieckach .

Kwitnie do teraz również we mnie, nie zmienia faktu, ze wiele rzeczy mi się nie podoba w tej miłości ? Jak odejdziemy z tej wiary, co proponujesz w zamian, to jest ich broń, jak odejdziesz to nie masz nic, albo nie będziesz kk niczym zastąpić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tak jak zauważył to Śpiewak słusznie, panuje relatywizm moralny - Jesteś bogaty i rozpoznawalny, to z góry uznawany jesteś za tego dobrego i lepszego. Kultura zachodnia to zgniła kultura. Kiedyś w czasach starożytnych, to właśnie Rzym i Grecja stanowiły filar rozbudowy europejskiej kultury i kształtowania się, z reguły odpowiednich wzorców obywateli Starego Kontynentu. Powtarzam nie zawsze słusznych , ale wiele mądrości można wyciągnąć. Wcale mnie to nie dziwi się dużo kultur arabskich nie chce zgnilizny Zachodu, która doprowadza do rozpadu społeczeństw. W Chinach stawiają bardziej na egalitaryzm i efekty państwa, jako być może głównego hegemona na arenie międzynarodowej, staję się coraz bardziej realny. Najgorsze jest to, że ludzie ,,jarający się takimi ludźmi, karykaturami" to osoby o niskich horyzontach myślowych, którzy nie potrafią nawet prostej rzeczy zauważyć. Taka osoba, na szczycie(bez moralności i szczątków empatii) po prostu zwyczajnie nimi GARDZI! Mają w dupie problemy tych ,,na dole" dodatkowo wykorzystując takich ludzi do rozwijania swoich wpływów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś słyszałem tacy np. Chasydzi nie używają Internetu do rozrywki. Może trochę przesadzają, ale widać tutaj dlaczego.

Ja o tych "gwiazdach" nawet nie słyszałem, bo tego typu rozrywka mnie nie interesuje. 

 

Dobry materiał, Śpiewak to jedna z osób o odmiennych poglądach którą szanuję i na sam koniec zadał też dobre pytanie. Nie szedłbym jednak zbyt daleko z wnioskami, że to celowe działanie mające jak on to powiedział "umocnić klasowe podziały". Odpowiedź może być prostsza: "motłoch" lubi taką rozrywkę, więc taka się sprzedaje. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Boromir napisał:

Jak odejdziemy z tej wiary, co proponujesz w zamian, to jest ich broń, jak odejdziesz to nie masz nic, albo nie będziesz kk niczym zastąpić.

Panie doktorze, ale jak mi pan wyleczy tego raka to czym go zastąpimy? 

 

Szczerze złapałem się za głowę jak Cię przeczytałem. Po co chcesz sobie wkładać iluzję do głowy? Jak lubisz baśnie to polecam braci Grimm :D

Serio potrzebni Ci ludzie mówiący jak żyć, ludzie którzy żerują na głupocie plebsu? Tak działa każda religia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Imiennik napisał:

Szczerze złapałem się za głowę jak Cię przeczytałem.

To dobrze, zawsze było tak jest i będzie , miejsce jednej wiary zawsze przychodzi inna i zastępuje słabszą, nie wiem czy dobrze, ze ktoś odchodzi czy nie, patrząc przez to, jak inna agresywniejsza zastępuje starą, równie stare wzorce społeczne, często bywa bardziej prymitywniejsza od tej co teraz wielu wierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy porównamy sobie czasy PRL do obecnych, to widzimy istotną różnicę - kiedyś niższe warstwy starały się doszlusować do wyższych* (w czym pomagały ówczesne władze), obecnie niziny wchodzą na salony, rozrzucają błoto i każą się sobie kłaniać. Nawet w dawnych USA wyznaczony był poziom, poniżej którego nie można było zejść. Obecnie wolno wszystko. A ludzie (zwłaszcza niziołki intelektualne) są wygodni - po co męczyć się Dostojewski albo Kabaretem Starszych Panów, jeżeli można obejrzeć Wojewódzkiego albo galę freak fighterów?

 

Popatrzcie na filmy sprzed pięćdziesięciu lat albo i starsze - "Paciorki jednego różańca", "Zaklęte rewiry", "Rękopis znaleziony w Saragossie". A obecnie? Dubajki i szejki, vege bandyterka w sosie bluzgów i gołych dup, a jeżeli pojawia się coś ambitniejszego - to najczęściej jest to prowokacyjne niszowe kino o niebinarnych kobietonach z obowiązkową sceną lizania cipek (najlepiej gdzieś na zakrystii). Normalne filmy dla zwykłych ludzi? Z ostanich lat kojarzę "Carte Blanche" i "Chce się żyć" (oba nieco zbyt ckliwe). Ale dobre choć to.

 

* nawet w domach robotniczych i chłopskich rodzin czytano książki - od popularnych "tygrysów" po Kotarbińskiego. Nie wszędzie oczywiście, ale znajdźcie teraz dom nowointeligenta, w którym czyta się taki przekrój literatury? I nie mówię o domach prawdziwie inteligenckich, ale o tych "aspirujących do dyplomu".

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Boromir napisał:

To dobrze, zawsze było tak jest i będzie , miejsce jednej wiary zawsze przychodzi inna i zastępuje słabszą, 

System jak i jego narzedzie religia ( przepoczwarza sie w inne formy bytu .Tresc bywa czesto inna lecz zalozenia sa zawsze te same .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cst9191 said:

miernoty stanowią dla wielu autorytet?

 

Ponieważ na przestrzeni ostatnich kilkudziesieciu lat dużo się dowiedzieliśmy nt biochemii mózgu, i media są w stanie w bardzo skuteczny sposób manipulować  nieświadomymi niczego masami, sterować ich uwagą, zwłaszcza, że zdolności kognitywne populacji ogółem podupadły, z powodu stylu życia oraz konsumowanej żywności. W naszym kraju dochodzi do tego jeszcze czynnik rywalizacji z innymi krajami, które finansując takie miernoty osłabiają nasz kraj. Temat do zamknięcia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maroon napisał:

Osobiście wcale się nie dziwię, że te faktyczne "elity" chcą się od motłochu separować. Też bym tak robił. 

 

Ta...oni mają własne rozrywki.

Niedawno francuski alfons Epsteina dostarczający mu kurewek z "konkursów pięknosci" powiesił się w celi.

Rodzina Ghislane Maxwell apeluje o intensywną ochronę dla niej.

 

A wszystko dlatego, że takie patafiany jak książę Andrzej, Bill Clinton, Gates czy szereg innych "elitarnych" lubi sobie ruchać dzieci, a akurat przy okazji wpadki ich ulubionego impresario Epsteina okazało się, że robił notatki i nagrania.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, sargon said:

.

 

A wszystko dlatego, że takie patafiany jak książę Andrzej, Bill Clinton, Gates czy szereg innych "elitarnych" lubi sobie ruchać dzieci, 

A który z możnych i bogatych na przestrzeni wieków nie lubił? Nawet Wojewódzki preferuje do 17 roku życia. 😁

 

Myślisz, że jakby "plebs" czuł się bezkarny, to by nie ruchał?  A sukienkowi? 

 

A libertyńska Francja, gdzie 7-9 letnie dziewczynki i chłopcy byli ruchani jak leci? 

 

Historia ludzkości, to historia ruchania dzieci. 

 

I tak, jest to jakaś skaza w ludzkim DNA. 

 

Tak czy inaczej, ja bym się nie izolował po to by ruchać dzieci, ale po to żeby nie słuchać bełkotów najebanych Januszy przykładowo. 

 

Każdy sam sobie wyznacza standardy moralne. I nie mamy wpływu na to, jakie kto sobie wyznaczy. 

 

 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, zychu said:

 z obowiązkową sceną lizania cipek (najlepiej gdzieś na zakrystii). 

Gdzie dokładnie? Chciałbym się zgłosić 😎

 

8 hours ago, zychu said:

 

* nawet w domach robotniczych i chłopskich rodzin czytano książki - od popularnych "tygrysów" po Kotarbińskiego. 

Fakt. Książka była towarem deficytowym. Nawet na Alistera McLeana były zapisy. Kultura zdawała się być bardziej wartościowa i głębsza od tej dzisiejszej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.