Skocz do zawartości

Ukraiński szwindel


tmr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoni dziś do mnie numer 22 591 22 32. I chloptaś z silnym akcentem informuje mnie iż naruszono procedury bezpieczeństwa na moim koncie ( kilka mcy temu miałem podobną syt.). Że ktoś wydał dyspozycje dot.konta, czy nie zginęła mi karta, czy mam jej numer wpisany do stron ( no klasyka ). Przełączono mnie do kolejnego działu. Również obsługiwanego przez chloptasia z akcentem. No coraz ciekawiej. Zaczałem pytać chloptasia czy to niggerian scum czy może przejęcie danych. I czy dużo na szwindlach można obecnie zarobić. Chłoptaś zaczął mi przerywać. Więc w zrozumiałym dla niego języku poprosiłem aby "zakrol rot". I tu zaczyna się część ciekawsza: zadzwonił kolejny z akcentem i....zaczął mnie sztorcować, że niegrzecznie do pracowników się odzywam. Bezczelny. Też zaproponowałem "zakroj rot" i troszke podoradzałem w kwestii obrony kraju z gówna i kartoszek. Przywołałem chlubę oreża ichniejszego czyli specbataliony wyposażone w końskie szczęki na kiju. I ... rezun kierować zaczął pod moim adresem groźby karalne.

Reasumujac: blokować ów numer bo ktoś może naprawdę dać się nabrać. Podobno nakłaniają do wgrania jakiejś apki. Nie dotarłem do tego etapu. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DOHC napisał:

Do mnie też ostatnio dzwoni dużo spamu, ale mam włączone blokowanie spam i spokój. 

 

Handluję w internecie, mam drugą sim którą mogą sobie zapisywać telemarketerzy, w razie czego wykorzystać środki, wyrzucić i za 5zł nowy numer. 

Tzn do mnie tez. 

Ale zwykle nie są agresywni jak te rezuny.

Poza tym...telemarketer nie namawia do wgrania apki, która umożliwi wyczyszczenie konta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info tmr. Niestety trzeba dzis uważać i pilnować sie  na każdym kroku. Jak ich zjedzie cala masa po wybuchu wojny to bedzie jeszcze gorzej.Już dzis im obiecali 500 plus i inne "benefity " takie jak mają Polacy.

Edytowane przez Taran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tmr napisał:

Reasumujac: blokować ów numer bo ktoś może naprawdę dać się nabrać. Podobno nakłaniają do wgrania jakiejś apki. Nie dotarłem do tego etapu. 

Głupota. Namawiają do zainstalowania i uruchomienia TeamViewer'a i próbują przejąć kontrolę nad Twoim telefonem lub komputerem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 22:28, PyrMen napisał:

jakiś wpływ, to wolę Ukraińców niż Mokabe. 

 

No tutaj bym polemizował. Mokebe zbrzuchaci i poleci dalej. Szoszony IMO to takie samo zagrożenie jak habibi, z tą różnicą, że wśród nich nie występuje bariera językowa i łatwiej się zasymilują.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie zadzwonili, że mam ileś bitcoinów i jak chce je wypłacić, jak powiedziałem, że nic o tym nie wiem to zaczęli straszyć, że widocznie ktoś używa tego konta do prania brudnych pieniędzy, niestety to pokłosie handlu danymi osobowymi, których pełno w sieci. 


Drugi koniec kija wygodnego kupclicku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym pomysłem na uchronienie się od niechcianych telefonów są oferty duo czy trio. Wystarczy nie brać na siebie (rozumiem, że nie każdy ma taką możliwość). Ja przez długi czas miałem spokój z takimi telefonami, bo nie widniałem na rachunku. Jak dzwonili z pleja to mówiłem, że nie jestem właścicielem i osobą decyzyjną. Dopiero po skończonej umowie kupiłem sobie nju na karte i od razu można poczuć jak orange sprzedaje dane osobowe: oferty fotowoltaiki, garnków i inne cuda.

 

Do logowania się do banku mam osobny numer z telefonem nie-smartfonem 😉 (czy to już paranoja?)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.