Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Wruźka Zębuszka napisał:

Polska jakby miała jaja poczekałaby na wykrwawienie się RUskich i przez Białoruś na Moskwę mogła spokojnie wjechać. Ale by się RUskie zdziwili tego nawet pewnie nie zakładali. Jest Szansa tera uderzyć ich z Flanki :D jak w 1920 r. wyprowadzić kontro-ofensywę z nad Wisły. 

 

Ktoś dzisiaj wrzucił posta, że Nostradamus przewidział taką opcję. To znaczy atak Polski na Białoruś i oderwanie Grodna i Brześcia 😉

A na serio to o ile w wojnie konwencjonalnej można o takich rzeczach myśleć, to prawda jest taka że atak na Białoruś/Rosję skończyłby się zapewne pięknym grzybem atomowym nad stolicą państwa atakującego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Brat Jan napisał:

Wg oficjalnych danych 20% ludności Ukr. jest prorosyjska, zwłaszcza na wschodzie kraju.

U mnie na wiosce babcie oglądają tylko ruską TV i rozmawiają o tym, jaki Putin dobry. Niedawno nawet takie rozmowy słyszałem. U nas wcale nie lepiej w tych regionach Podlasia przy granicy z Białorusią. Przywitaliby uśmiechnięci Ruskich niektórzy. Domyślam się, że tam musi podobnie sprawa wyglądać. Propaganda pierze mózgi międzynarodowo.

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eskel napisał:

A na serio to o ile w wojnie konwencjonalnej można o takich rzeczach myśleć, to prawda jest taka że atak na Białoruś/Rosję skończyłby się zapewne pięknym grzybem atomowym nad stolicą państwa atakującego.

Ryzyko jest w dwie strony. Zająć Grodno i Mińsk i wtedy powiedzieć. Waszebałgarodie zapraszamy na negocjacje do Mińska, Gaspadin Lukaszenkow chwilowo niedysponowany. 

Edytowane przez Wruźka Zębuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Eskel said:

 

Wiadomo, osłabienie obrony przeciwlotniczej to priorytet w takiej operacji, ale aż ciężko uwierzyć, że udało im się rozmontować Ukraińców w kilka godzin.

Jedni liczą na klasyczne starcie frontowe w znanym miejscu, a inni planują wielopłaszczyznową operację. 

 

Ktoś twierdzi, że Rosjanie są głupi? 

 

W pl byłyby desanty na lotniska w Minsku, Sochaczewie i prawdopodobnie w Modlinie - wszędzie tam można przyjąć transporty, wojsk nie ma i Warszawa odcięta w mniej niż 24h.

 

Jakby się bardzo uparli, to by też zrzut na Okęcie zrobili. 

 

Niemniej straty będą mieli, może nawet spore. 

Quote

. Widać przynajmniej, że  w naszym położeniu priorytetem jest obrona przeciwrakietowa i przeciwlotnicza.

Jest to temat wałkowany od 20 lat. Jakie efekty to widać. 

 

No ale tutaj w ciągu kolejnych 6-8 lat będzie jeszcze spokój. O ile kogoś nie wkurwimy ponad miarę. 

 

A potem bedzie bum bum Usa - Chiny. Jankesom tylko tyle czasu zostało militarnej dominacji. 

Edytowane przez maroon
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Król Jarosław I napisał:

@Syfik ciekawe czy ich chociaż od SWIfta odetną czy będzie tylko zrobienie laski i dokończenie nordstream ale trochę później i po cichu.

@Foster

 

Właśnie przed chwilą Biden powiedział, że na razie odcięcie SWIFT nie jest opcją. 

 

Powiedział też, że wojna rozleje się na inne kraje. 

Edytowane przez Syfik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mpawel5 napisał:

Się zachód po dogaduje i będzie cacy.

Albo się nie dogadają, bo Rosja ma wsparcie Chin.

Norstream zakręcą? To Chiny wszystko wezmą w barterze za surowce na prowadzenie wojny. I Putin może robić WW III na pełnej kurtyzanie. Coś jak Stalin z Hitlerem tylko, że w wykonaniu Xi - Putin. 

Po roku walk, Xi weźmie szekle od zachodu/USA np. prawo do zajęcia Syberii + Tajwan + koncesja w Afryce, i wjedzie Rosji w plecy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ sił na świecie przenosi się z zachodu na wschód a właściwie do Azji. To co się aktualnie dzieje na Ukrainie pokazuje tylko i wyłącznie jak słaby jest zachód. Nie stało się to z dnia na dzień, ten proces trwa dekady. Rosja robi to co chce bo tak naprawdę jakkolwiek to brzmi - może. Nie mówi się za dużo o Białorusi - a de facto została ona przejęta przez Rosję bez jednego wystrzału - ot taki współczesny Anschluss. NATO doskonale wie że jakiekolwiek REALNE wsparcie Ukrainy - środkami militarnymi i pomocą wojskową (konkretną a nie wysyłanie hełmów czy uzbrojenia..) grozi eskalacją która może doprowadzić do III wojny światowej. A tego nie chce NIKT. Jak dla mnie scenariusz jest jasny - Rosja przejmie kontrolę nad Ukrainą, a raczej jej częścią i ustanowi marionetkowy rząd podporządkowany Kremlowi. Sankcje, nawet te najtwardsze - zaszkodzą Rosji ale nie spowodują tego że rosyjska gospodarka się załamie. W całym tym konflikcie jest pomijana rola Chin. A przecież wyciekły notatki jak prasa chińska ma się odnosić do tej de facto wojny - nie krytykować Rosji, nie zgadzać się z zachodem że jest to wojna czy inwazja a "specjalna operacja militarna". Wracając do sankcji - Chiny ogłosiły dzisiaj że będą skupować zboże od Rosji. A kto mówi że nie mogą innych surowców czy wyrobów rosyjskich? Mogą.

 

Moje zdanie jest takie - to co aktualnie się dzieje oznacza koniec Europy oraz Stanów jako dominującej siły na świecie. Zgnilizna zachodu oraz błędy w polityce zagranicznej oraz gospodarczej właśnie teraz wychodzą. Inwestycje zachodnie w Chinach, przenoszenie produkcji do nich bo jak wiadomo "Chińczyk za miskę ryżu robi", Nord Stream 1 + 2, kupowanie surowców od Rosji, zignorowanie Gruzji oraz kryzysu z 2014 na Ukrainie - to wszystko jest temu winne. Europa oraz Stany tracą pozycję lidera na świecie - na pierwsze miejsce wejdą Chiny, kraje jak Indie, Brazylia oraz po części Rosja. Podziękujmy za to wszystko co teraz się dzieje lewactwu, zdeprawowaniu moralnemu świata zachodniego, rozluźnieniu obyczajów, dzikiemu kapitalizmowi goniącemu tylko i wyłącznie za zyskiem oraz o dziwo demokracji (a właściwie to grupom interesów kierujących się tylko i wyłącznie zyskiem, bo jak wiadomo demokracja to mrzonka, rządzi pieniądz).

 

W co gra Putin? Marzy mu się powrót Wielkiej Rosji oraz odzyskanie chociaż części utraconych ziem bylego ZSSR, ale przede wszystkim - ZEMSTA na zachodzie za upadek ZSRR. Nie oszukujmy się, bez wspierania Solidarności oraz innych ruchów antykomunistycznych przez zachód w państwach byłego Układu Warszawskiego ZSRR nigdy by nie upadł. A upadł, przez zajechanie gospodarki oraz wsparcie zachodu dla wcześniej wymienionych.

 

Jak dla mnie - większym problemem są Chiny - Rosja to upadłe mocarstwo które poza ogromnym arsenałem militarnym (+nuklearnym) ma tyle problemów wewnętrznych typu starzejące się społeczeństwo, spadająca liczba ludności itp., że za wszelką cenę próbuje odzyskać swoją dawną pozycję. Ale nie odzyska. Aktualnie supermocarstwa są dwa - zgniłe USA na ścieżce upadku oraz Chiny - a one tylko i wyłącznie dzięki głupocie świata zachodniego oraz chciwości kapitalistów.

 

Moje dwa centy ^, możecie się nie zgadzać ale ja to tak widzę.

  • Like 21
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Brat Jan napisał:

Wg oficjalnych danych 20% ludności Ukr. jest prorosyjska, zwłaszcza na wschodzie kraju.

 

Bo w "polskim" internecie CI nie powiedzą, że przed Majdanem w Kijowie mówiło się tylko po rosyjsku i w miastach na wschód to samo, i że język Ukraiński zna tylko część obywateli tego kraju.

Mieszkałem we Lwowie pół roku, w Kijowie w sumie prawie rok i powiem jedno - to są dwa światy - zachodnia i centralno-wschodnia Ukraina.

Ukraińcy jako tacy nigdy w historii nie mieli swojego Państwa zanim nie stworzyło go ZSRR w 1991 roku.

 

Dodatkowo - wiesz o tym, że oni dopiero ustawą wymusili, że appki, strony www muszą mieć wersję językową ukraińską bo normalnie wszystko było i jest po rosyjsku?

Na 3 moich pracowników z Ukrainy jeden mówi płynnie po ukraińsku, jeden w ogóle, a trzeci duka. Laski z którymi się spotykałem - 50/50 znały/nie znały ukraińskiego.

 

Co ważne - innej historii uczą się na Ukrainie zachodniej (w szkołach), a innej na wschodniej - na wschodzie albo nie słyszeli o Banderze albo traktują go jak w Polsce a na zachodniej Ukrainie to ich bohater-założyciel Państwa.

 

W ogóle to może promil ludności polski wie i rozumie co oznacza "ja ruski".

Ja ruski = Rosjanin, Ukrainiec, Białorusin etc.

Ruski = Rusin = wschodni Słowianin.

Ale to już jest za dużo do pojęcia przez nałogowych czytelników Gazety Polskiej ;) 

 

36 minut temu, mac napisał:

Jak korpo niemieckie wyłożyły na NS2 jedna z drugą miliardy euro. Za takie pieniądze to mogą poświęcić nie tylko Ukrainę, ale i nas i wielu własnych cywili xD Życie ludzie nie jest nic warte w tych czasach.

 

Najzabawniejsze jest to, że wszyscy podniecają się NS2, przez który nie płynie gaz, a zapomnieli, że świetnie ma się Nord Stream, przez który gaz płynie. Mam głęboki szacunek do Niemców w jaki sposób uprawiają teraz dyplomacje - przecież przeciętny odbbiorca papki telewizyjnej myśli, że oni odmówili Rosji kupowania gazu :D

 

NS2 będzie zamrożony na pół roku, max rok i zostanie dokończony.

 

37 minut temu, slusa napisał:

Większość obecnej narracji opiera się na tym, że Rosja ostrzelała obiekty wojskowe/strategiczne, jest film z jednym samolotem który został strącony (chuj wie jaki tak naprawdę), rosja zajęła czarnobyl (xD), i wjechali w większości na tereny, na których byli od lat (donbasy)

 

Mnie najbardziej bawią ludzie, którzy wierzą w straty podawane przez jakąkolwiek armię bądź straty jakie zadała przeciwnikowi :D

Na podstawie polskiej prasy i polskiego Twittera zginęło z 1 000 000 Rosjan, a ukraińskie wojska jest w kontrofensywie już pod Moskwą :)

 

Godzinę temu, Januszek852 napisał:

Myślę, że Ruscy szybko pozbyli się precyzyjnymi uderzeniami ich obrony przeciwlotniczej. Potem niewielka grupa śmigłowców rozprawiła się z obroną lotniska (strącono ledwie 3 z 35, czy jakoś tak).

 

Teraz na to lotnisko walą transportowce z wojskiem.

 

Dokładnie tak.

Jutro może być już po całej "wojnie".

 

59 minut temu, bzgqdn napisał:

Merkel już się dziś wypowiedziała, że Niemcy nie zgadzają się na odcięcie Rosji od SWIFT

 

Rosja najprawdopodobniej nie zostanie odcięta od SWIFT bo tylko na to czekają Chiny aby stworzyć alternatywę dla SWIFT.

Gdyby jednak została - nie ma lepszego prezentu dla Chin.

 

54 minuty temu, Mordimer napisał:

 

Portal defence24 jest tak samo wiarygodny w kwestii Rosji jak kanał państwowej telewizji rosyjskiej wobec Ukrainy :D 

 

------------------------------------------------------------------------------

 

A tu mnie ten staruszek ze stanów ubawił po pachy (9 lat starszy od Putina) :D

 

Biden wskazał, że po rozmowach z liderami G7 można powiedzieć, że istnieje pełna zgoda. "Ograniczamy zdolności Rosji do prowadzenia działalności biznesowej w dolarach, euro, funtach i jenach, bycia częścią globalnej gospodarki" - podkreślił prezydent USA.

 

Za jakich ten człowiek debili musi uważać ludzi, którzy mają być odbiorcami jego komunikatów :D 

 

------------------------------------------------------------------------------

 

Ukraina przegrała tę wojnę na własne życzenie najpierw, w 1994 roku, wierząc w gwarancje Anglii i USA, iż po oddaniu broni atomowej będzie miała ich gwarancje bezpieczeństwa, a potem, w 2014 roku, kiedy uwierzyła w bajki o wstąpieniu do UE i NATO.

Generalnie - Ukraińcy mogą podziękować USA za przyłożenie ręki do rozbioru ich państwa przez agresora jakim jest Rosja.

 

Bardzo poważne ostrzeżenie dla Polski co do tzw. "sojuszy" tym bardziej, że za rogiem czeka następna wojenka - o Tajwan.

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 20
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Ruski = Rusin = wschodni Słowianin.

Historycznie, Rusinami byli mieszkańcy ziem (dawnych księstw, uprzednio Rurykowiczów) które zostały wchłonięte i podbite przez pogańską Litwę po rozdrobnieniu dzielnicowym i katastrofie bitwy nad Kałką.

Terminologia ta przeszła w czasy unii i Rzeczypospolitej, gdzie wyraźnie rozgraniczano "Rusina" od "Moskwicina" (potem: Moskala).  

 

12 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Bo w "polskim" internecie CI nie powiedzą, że przed Majdanem w Kijowie mówiło się tylko po rosyjsku i w miastach na wschód to samo, i że język Ukraiński zna tylko część obywateli tego kraju.

Mieszkałem we Lwowie pół roku, w Kijowie w sumie prawie rok i powiem jedno - to są dwa światy - zachodnia i centralno-wschodnia Ukraina.

Ukraińcy jako tacy nigdy w historii nie mieli swojego Państwa zanim nie stworzyło go ZSRR w 1991 roku.

 

W klasie mojej córki jest dwoje dzieci z Ukrainy. Mówią po polsku (bardzo płynnie i poprawnie), po ukraińsku oraz biegle po rosyjsku. W czasie lekcji rosyjskiego nie mają co robić, czytają gazety :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Nikt z nich nie był UPOwcem jak piszą na internecie ruskie trolle. Żaden z nich nie traktował mnie jako podczłowieka jak ci piszą. Świetnie się z nimi gadało. Jeden z nich, który pochodzi z Iwano-Frankijska, mieszkałem w akademiku, piłem z nim, gadałem. Jego dziadek był Polakiem, stąd uzyskał kartę Polaka. 

Dziś na Iwano-Frankijsk spadły bomby.

Ja raptem 3miesiace temu byłem blisko Charkowa na i jechałem taksówką z wielką flagą banderowców na podsufitce.

Ivano-Frankievsk to jeszcze całkiem nie dawno był Stanisławów, 150km drogi są Czerniowce z kolejnym lotniskiem wojskowym które dziś było atakowane (tam dziś jakiś Ruski patrol się poddał podobno) i Kamieniec Podolski. Mieszkający tam właśnie "dziadkowie" byli Polakami, nazwy ulic tez są tam polskie w wielu miejscach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że to kolejny etap resetu, sam Shwab mówi że Putin, Merkell, Troudo to jego wychowańcy w ramach globalnych liderów:

"I have to say when I mention names like Mrs Merkel, even Vladimir Putin and so on, they have all been Young Global Leaders of the World Economic Forum, but what we’re really proud of now is the young generation like Prime Minister Trudeau, the President of Argentina and so on."

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Foster napisał:

Odetną ruskich od swift czy nie, jak myślicie? Ja uważam że niestety nie....

 

Nie.

Olaf Scholtz - kanclerz Niemiec - już wyraźnie powiedział, że Niemcy nie poprą takich kroków.

Na poziomie Unijnym - razem z Niemcami stoją Włochy i Węgty

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko ostrzegam przed przesadną wiarą w ,,światowe, demokratyczne i wolne” media. Ostatnie dwa lata pokazały jak bardzo są wiarygodne.
Wyjdzie po jakimś czasie jak było faktycznie.

 

Mam tylko nadzieje, że głupkowaci zachodni politycy nie będzie machać przesadnie szabelką, żeby nie rozlać konfliktu w głąb naszego kraju. Przykro mi jest bardzo jak patrzę na niszczejący dorobek naszych sąsiadów z Ukrainy ale mnie interesuje alby w Polsce nie było podobnie. Zostawić w spokoju, niech się bronią lub podadzą. To nie nasza wojna.

  • Like 15
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Brat Jan napisał:

Spójrzcie z innej perspektywy, Putin nie miał wyjścia.

Ukraiński bufor chciał do NATO, miał pozwolić na granicę NATO-Rosja daleko za wschodnim brzegiem Dniepru?

 

Teraz ja. Nie miałem wyjścia, musiałem wyruchać twoją żonę, bo jaja mnie swędziały. W sumie, merytoryka podobna do twojej. Dziwię się, że ty pomimo słusznego wieku, masz taki tok rozumowania. Usprawiedliwiasz tym samym napaść na suwerenny kraj, na niczemu niewinne osoby.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Foster napisał:

Eeee? Wyobraź sobie że pali Ci się dom, sąsiedzi -zostawić w spokoju, niech se gasi, to nie nasz pożar...żenua.


Z dupy porównanie.

 

Moi sąsiedzi mówią po polsku, tworzymy miko-społeczność. Mamy taką samą kulturę, flagę, historię, język, przebywamy w podobnych miejscach.

 

Ukraina to kraj który leży obok Nas. To nie jest pan Władysław z klatki obok i Tomek co z nim w piłkę grałem.

Dlaczego polscy żołnierze mieliby ginąć za kogoś obcego?

  • Like 8
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, RealLife napisał:

ożna by tak dronem odjebać Putina i Łukaszenkę. Później udawać głupich, ze taki dron to se można kupić w każdym sklepie z dronami a tak ogólnie to sam spadł.

tak na promocji w Media EXPErt i zwalić na niemiaszków

Godzinę temu, Brat Jan napisał:

Spójrzcie z innej perspektywy, Putin nie miał wyjścia.

 

Rosja nigdy nie ma wyjścia. I tak od 600 lat, od Iwana Groźnego. 

Sam ich pchał w NATO najpierw zabrał KRYm a później Ługańsk i okoliczne wioski. 

15 minut temu, MarkoBe napisał:

. Nie miałem wyjścia, musiałem wyruchać twoją żonę, bo jaja mnie swędziały.

Zły przykład. Sama na chuja siadała :D 

Edytowane przez Wruźka Zębuszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.