Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Ukraina to kraj który leży obok Nas. To nie jest pan Władysław z klatki obok

Właśnie, przeczytaj sobie to ze 3 razy...

 

22 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Dlaczego polscy żołnierze mieliby ginąć za kogoś obcego?

Nic takiego nie napisałem, wiemy że to nierealne i błagam, nie używaj takich frazesów, kiedyś za nas też nikt palcem nie kiwnął...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

kraina to kraj który leży obok Nas. To nie jest pan Władysław z klatki obok i Tomek co z nim w piłkę grałem.

Dlaczego polscy żołnierze mieliby ginąć za kogoś obcego?

Kolego reprezentujecie typowy polski model myślenia - Musimy BRONIĆ. A dlaczego nie mielibyśmy wykorzystać wojny do własnych celów zaatakować BIAŁORUŚ pogonić wąsacza w pizdu i otworzyć sieć Biedronek na Białorusi i postawić Orleny z hotdogami. Czas skończyć z tym bieda myśleniem, POlacy tylko będą walczyć jak ktoś ich zaatakuje. 

 

Edytowane przez Wruźka Zębuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W moim odczuciu nie ma czegoś takiego, jak "naród ukraiński". To po prostu Ruscy (Rusini), a "naród ukraiński" to wynalazek Austro-Węgier, w celu zantagonizowania Rusinów ze ichniego terytorium z caratem.

 I tym sposobem stworzył się nam potworek (nowotwór), który jest rozgrywany przez wielkich graczy, w celu siania zamętu.

 

 BTW Ukraina zawdzięcza swoją niepodległość głównie ZSRR, bo to właśnie oni jako pierwsi zdefiniowali Ukrainę, pod względem administracyjnym, co potem stało się podstawą do powstania państwa ukraińskiego... Warto też przypomnieć, ze Ukraińcami byli, a jakże... Chruszczow i Breżniew...

 

 Jak dla mnie to państwo mogłoby przestać istnieć, bo są z nim same problemy a i żadnym buforem nie jest - Takie gadanie może i miałoby sens, gdyby nie Kaliningrad i Białoruś była neutralna.

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bassfreak napisał:

Co z granicami? czy można normalnie uciec z ukrainy do PL ?

A niech ukry wypierdalaj... wystarczająca nam narobili krzywdy podczas 2 wojny światowej. Sam założyłeś temat o mieszkaniach a zobaczysz jak dostaną za darmo mieszkania. I co ty zapieprzasz na budowie a taki ukr przyjedzie i mieszkanie dostanie. Dodatkowo zaczną napadac na polakow kto im da jedzenie i prace jak sie ich zwali 5 mln.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Iceman84PL said:

Panowie ręce opadają.

Władza w Polsce jet kuta na cztery łapy na Rosję a chcą wspierać tych, którzy 80 lat temu nas wyżynali. 

Pan prezydent jak nie dostanie kolejnej kadencji to przynajmiej stand'uperem może zostać. xd

 

O, i flaga NATO się pojawiła nagle. 

 

PS.

To na zachodzie Ukrainy jest kult Bandery, a ludzie ze wschodniej (którzy kochają Putina) raczej nie mają po co uciekać.

 

QEftx2F.png

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xander99 napisał:

A niech ukry wypierdalaj... wystarczająca nam narobili krzywdy podczas 2 wojny światowej. Sam założyłeś temat o mieszkaniach a zobaczysz jak dostaną za darmo mieszkania. I co ty zapieprzasz na budowie a taki ukr przyjedzie i mieszkanie dostanie. Dodatkowo zaczną napadac na polakow kto im da jedzenie i prace jak sie ich zwali 5 mln.

 

 No, muszę przyznać, że było dużo gorzej znaleźć pracę w roku 2019/2020, aniżeli w 2011, 2013, 2014. Wcześniej odpowiadałem na ogłoszenia, i tego samego dnia do mnie dzwonili i miałem pracę. Potem musiałem się bujać po województwie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Iceman84PL napisał:

Panowie ręce opadają.

Władza w Polsce jet kuta na cztery łapy na Rosję a chcą wspierać tych, którzy 80 lat temu nas wyżynali

 

Ehh, podobnie jak Rosjanie. I to wielokroć więcej, i wielokroć okrutniej. 

Różnica jest jednak za to taka, że państwo Ukraina nie byłaby nigdy dla Polski zagrożeniem, w przeciwieństwie do Rosji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL "długopis" najwyżej co może to groźnie pokręcić palcem w bucie, co zresztą bardzo dobrze robi. Do czego on się więcej nadaje? 

Jestem zażenowany. Jesteśmy nikim na mapie świata, a prowadzimy jakąś mocarstwową politykę zagraniczną, która nic dobrego nam od dawien dawna nie przynosi.

 

PS: Andrzej, Bandera i Doncew ty znajesz???

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eknm2005 napisał:

Pan prezydent jak nie dostanie kolejnej kadencji to przynajmiej stand'uperem może zostać. xd

 

O, i flaga NATO się pojawiła nagle. 

 

PS.

To na zachodzie Ukrainy jest kult Bandery, a ludzie ze wschodniej (którzy kochają Putina) raczej nie mają po co uciekać.

 

QEftx2F.png

 

No kolego niejaki Duda podpisal dekret ze wojsko zagraniczne moze zabijać Polaków bez konsekwencji. Pewnego jesiennego poranka obudzisz się nie w Polsce a polinie gdzie wladze obejma Usa.

6 minut temu, Edelgeist napisał:

 

 No, muszę przyznać, że było dużo gorzej znaleźć pracę w roku 2019/2020, aniżeli w 2011, 2013, 2014. Wcześniej odpowiadałem na ogłoszenia, i tego samego dnia do mnie dzwonili i miałem pracę. Potem musiałem się bujać po województwie....

Ta tylko ich sie tu zwali 5 mln bez żadnych testów i certyfikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wruźka Zębuszka napisał:

Polska jakby miała jaja poczekałaby na wykrwawienie się RUskich i przez Białoruś na Moskwę mogła spokojnie wjechać. Ale by się RUskie zdziwili tego nawet pewnie nie zakładali. Jest Szansa tera uderzyć ich z Flanki :D jak w 1920 r. wyprowadzić kontro-ofensywę z nad Wisły. 

 

to można skomentować tylko w jeden sposób:

 

srogie-piguly-sebastianie.jpg

  • Like 3
  • Haha 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bassfreak napisał:

Co z granicami? czy można normalnie uciec z ukrainy do PL ?

Takie coś znalazłem na internecie:

—  Russian channel Military Columnist on Telegram:

 "️In Ukraine, a ban on leaving the country for men aged 18 to 60 years has been introduced.

Czy ktoś ma kategorię ciul wie jak złą czy nawet żółte papiery... nie ma to znaczenia. Władze ukraińskie nie chcą pozwolić, by "mięso armatnie" im się wymsknęło z rąk.

 

Edytowane przez Hubertius
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany znam kilku Ukraińców. Wbrew pozorom spoko chłopaki jak się lepiej pozna. Nawet pytali szefa w robocie, czy da rade załatwić bezpłatny urlop i żeby ich nie zwalniać bo poważnie myślą nad powrotem do kraju, żeby go bronić, mimo że mieszkają tutaj od kilku lat, mają rodziny i dzieci. 

Nie nazywajmy dzisiaj wszystkich banderowcami, bo wielu młodych ludzi ma już inne nastawienie, a karać ich dalej za przeszłość ich dziadów dzisiaj nie bardzo już ma sens. 

Edytowane przez Szczery Człowiek
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Wruźka Zębuszka napisał:

do własnych celów zaatakować BIAŁORUŚ pogonić wąsacza w pizdu i otworzyć sieć Biedronek na Białorusi

 

Po co mielibyśmy otwierać portugalskie markety na Białorusi? To już lepiej zbombardować Mińsk, a później na podbitych terenach otworzyć sklepy "Chemia z Niemiec" i sprzedawać lokalsom proszki do prania. 

 

Tak się buduje imperium.

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, דניאל napisał:

Po co mielibyśmy otwierać portugalskie markety na Białorusi? To już lepiej zbombardować Mińsk, a później na podbitych terenach otworzyć sklepy "Chemia z Niemiec" i sprzedawać lokalsom proszki do prania. 

 

miało być sieć sklepów DINGO ale się z rozpędu pomyliłem :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największe bitwy będą miały miejsce w nadchodzącym tygodniu pod Charkowem. Kijów będzie okrążony od zachodu - stąd uderzenie przez Czernobylską zonę (klasyka w wykonaniu Rosji - okrążenie stolicy poprzez zajęcie zachodniego brzegu - wielokrotnie robili tak z Warszawą). Spadochroniarze pod Kijowem to pewnie rozpoznanie bojem i rekonesans dla głównych sił które nadejdą przed uderzeniem pancernym. Zajęcie lotniska, i przyjście z odsieczą głównych sił. Nagranie reportera CNN który twierdzi że jest z Ruskimi i nikt go nie zatrzymał uważam za propagandę. Żaden dowódca by na to nie zezwolił. 

 

Siły z Krymu będą iść na wschód do Naddniestrza i w kierunku Mariupola który prawdopodbnie równierz zostanie odcięty. Większe walki mogą się rozegrać też na granicy ze zbuntowanymi republikami, ale sytuacja sił ukraińskich tam się znajdujących jest nie do pozazdroszczenia. 

 

Ukraińcy mimo to mam wrażenie dzielnie się bronią, choć trzeba wziąc poprawkę na propagandę. Nagrania jednak sugerują że Ukraińcy walczą. Dobrze im życzę i nie zazdroszczę sytuacji.

Aha uważam że Rosjanie chcą zająć całą Ukrainę. Jeśli by tak nie było to nie weszliby od północy i z Białorusi, ale mogę się mylić.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Szczery Człowiek said:

Ja dla odmiany znam kilku Ukraińców. Wbrew pozorom spoko chłopaki jak się lepiej pozna. Nawet pytali szefa w robocie, czy da rade załatwić bezpłatny urlop i żeby ich nie zwalniać bo poważnie myślą nad powrotem do kraju, żeby go bronić, mimo że mieszkają tutaj od kilku lat, mają rodziny i dzieci. 

Nie nazywajmy dzisiaj wszystkich banderowcami, bo wielu młodych ludzi ma już inne nastawienie, a karać ich dalej za przeszłość ich dziadów dzisiaj nie bardzo już ma sens. 

Po części masz rację - nie należy (absolutnie) generalizować.

 

https://kresy.pl/wydarzenia/duzy-wzrost-poparcia-dla-oun-upa-ukrainie/

 

50% sympatyków dla UPA (oczywiście tam też były podziały na mniej lub bardziej anty-polskie nastawienie) + to, co wyżej napisałem - Ci "zachodni" Ukraińcy co tak pragną NATO i Zachodu to właśnie głównie Ci, którzy wykazywali sentyment pro-banderowski.

Jakby przyszło 1 MLN chłopa stamtąd, to może i zdecydowana większość to będą fajne chłopaki, co tylko będą chcieli tu zapić, podupczyć i może popracować (jak nie dostaną za dużych zasiłków).

 

Ale co jak 1% procent, niby taki tyci tyci, będą to osoby co nad łóżkiem mieli plakat Bandery i świadomie stoją za ludźmi, którzy przepiłowanie Polaków na pół czy przybijanie polskich dzieci do drzewa uważają za coś zupełnie normalnego i etycznego.  

Ktoś będzie weryfikował sentyment do narodu polskiego na granicy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SzatanK napisał:

Kolejny przywilej bycia mężczyzną.

Trzech Ukraińców miało dołączyć do ekipy budowlanej mojego znajomego i przyjść od poniedziałku do pracy.

Coś czuję, że raczej "nie prędko" dojdzie to do skutku... .

Edytowane przez Hubertius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.